Msze święte

Niedziele i święta
800, 1000, 1130, 1600
Długi Kąt: 845

Kałmuki (druga niedziela miesiąca): 1400 (poza okresem wakacyjnym)

Sobota (msza niedzielna):
1800 (1700 zimą)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna jest w dni powszednie po mszach świętych.

Nabożeństwa

Środa (po mszy popołudniowej): nabożeństwo do Matki Bożej Truskolaskiej Pani Łaskawej
Trzeci piątek miesiąca: nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego (modlitwa za zmarłych z ostatnich pogrzebów)

Odpust

1) Niedziela po 6 grudnia
2) Siódma Niedziela Wielkanocna

Numer konta bankowego parafii

Numer konta bankowego parafii:
86 8249 0001 2001 0002 1412 0001

Piesza Pielgrzymka

Gietrzwałd

Pierwsze Soboty

Znajdź nas na Fb

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

INTENCJE MSZALNE 3 – 9 czerwca 2019

PONIEDZIAŁEK  03.06.     Wspomnienie św. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

1700   1. + Lucjana Krysiaka – od rodziny Pacułów, Krystyny Gwiździńskiej i Marianny Szymanek

           2. + Kazimierza /11 r. śm/ Teresę Andrzeja Spalików

           Nabożeństwo czerwcowe

1800   SAKRAMENT  BIERZMOWANIA

 

WTOREK  04.06.

700     1. + Józefa Stanisława Annę Józefa Henryka Kotasów

           2. + Stanisławę Sadlińską – od rodziny Sadlińskich z Golcy

1730   + Janinę Rybak – od syna Stanisława z rodziną

           Nabożeństwo czerwcowe

 

ŚRODA  05.06.     Wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika

1700   1. + Władysławę Józefa Jakuba Mariannę Dąbrowskich, Grzegorza Debudeja

           2. + Zygmunta Rataja – od wnuków Marcina Łukasza Adriana z rodziną

1730   1. + Franciszka Żukowskiego z rodzicami

           2. + Bogdana Kubata – od córki Diany z mężem i synami

           Nabożeństwo czerwcowe

 

CZWARTEK  06.06.     I czwartek miesiąca

1700   1. + Dariusza Drosika – od rodziców Teresy i Henryka

           2. + Krystynę Hyrę – od syna Jana z żoną

1730   + Mariannę /20 r. śm/ Rocha /50 r. śm/ Mariusza Przygodów, Ewelinę Szaro, Genowefę Stanisława Romana Janików dziadków z obu stron, Zofię Jana Jelonków, Jana Pasiekę

           Nabożeństwo czerwcowe

 

PIĄTEK  07.06.     I piątek miesiąca

700     1. + Kazimierza Urbańskiego – od siostry Łucji Krystyny Zofii z rodzinami

           2. + Mariannę Sieroń – syna Sławka z synem Arkiem

1730   + Antoninę Władysława Zenona Tadeusza Adamczyków, Stefana Maja

           Nabożeństwo czerwcowe

 

SOBOTA  08.06.     Wspomnienie św. Jadwigi Królowej

1400   Ślub Karolina Kijas – Przemysław Stosik

1500   Ślub Paulina Kaczor – Konrad Gerega

1600   Ślub Malwina Wójcik – Michal Gaj

1700   + Kazimierza Pietrzaka /1 r. śm/ – od żony Genowefy i dzieci z rodzinami

1730   Nabożeństwo czerwcowe

1800   + Mieczysława Wiesława Edwarda Stanisławę Walentego Spalików, Antoninę Wawrzyńca Bogusów z rodziną, Katarzynę Adama Janików z rodziną

 

NIEDZIELA  09.06.     UROCZYSTOŚĆ  ZESŁANIA  DUCHA  ŚWIĘTEGO

800     +Władysława Praskiego – od wnuka Tomka z żoną i dziećmi

845     Msza św. w Długim Kącie

1000   + Marka Kępę /r. śm/

1130   Za Parafian

           Chrzest Franciszek Stefan Kasprzak      

           Chrzest Maksymilian Szczepan Werner

           Chrzest Szymon Atończak

1400   Poświęcenie pól – Golce

1600   + Anielę Feliksa Skrzypczaków zm. z rodzin Łosików i Skrzypczaków, Amelkę Musiał

           Nabożeństwo czerwcowe


INTENCJE MSZALNE 27 maja – 2 czerwca 2019

PONIEDZIAŁEK  27.05.

1700    1. Cudowny Medalik – Hutka, ul. Górna

            2. + Janinę Kulej – od sąsiadów z Piły I

1730    1. O zdrowie, bł. Boże, dary Ducha Świętego dla Kamila Kubaczyk z okazji 18 r. urodzin

            2. + Mariannę Jędrysiak – od sąsiadów Paruzeli (ostatnia)

            Nabożeństwo majowe

 

WTOREK  28.05.

1700    1. + Cecylię Jarawkę – od wnuków Moniki i Mariusza z rodzinami

            2. + Sabinę Bogus – od sąsiadów Zmorków z rodziną

            3. + Leszka Glinko – od sąsiadów Januszewskich

1730    1. + Zenona Klim – od Stanisława i Alfreda Słomianów

            2. + Cecylię Józefa Piotrowskich i zm. z rodziny Piotrowskich Oziębałów i Łopatów

            Nabożeństwo majowe

 

ŚRODA  29.05.     Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

1700    1. + Jana Jelonka – od wnuczek Marty z Krzysztofem i Sylwii z Piotrem

            2. + Henryka Hyrę – od córki Barbary z mężem Andrzejem i dziećmi

1730    1. + Mateusza Koźmina – od chrzestnego Zbigniewa z rodziną

            2. + Elżbietę Kudłę – od córki Karoliny z rodziną

            Nabożeństwo majowe

 

CZWARTEK  30.05.

1700    1. + Kazimierza Pietrzaka – od córki Anny z rodziną

            2. + Józefa Sadlińskiego – od brata Wiesława z rodziną

            3. + Jerzego Imiełowskiego – od siostrzenicy Magdaleny z rodziną

1730    1. O zdrowie, bł. Boże potrzebne łaski w posłudze kapłańskiej dla Ks. Proboszcza z racji 39 rocznicy święceń kapłańskich – od Parafian

            2. + Roberta Rabendę – od wujka Marka z rodziną

Nabożeństwo majowe

 

PIĄTEK  31.05.     Święto Nawiedzenia NMP

1700    1. + Elżbietę Kudłę /1 r. śm/ Wacława Dąbrowskiego, Genowefę Władysława Tadeusza Kudłów

            2. + Ryszarda Pasiekę – od córki Magdy z rodziną

            3. + Bogusława Markowskiego – od rodziny Jelonków

1730    1. + Edwarda Wójcika – od siostry Krystyny z rodziną

            2. + Krystynę Kotas – od wnuczki Patrycji i prawnuczki Alicji

            Nabożeństwo majowe

 

SOBOTA  01.06.     Wspomnienie św. Justyna, męczennika /I sobota miesiąca/

1700    + Monikę Pytel /6 r. śm/ zm. rodziców z obu stron i zm. z rodzin Pytel i Bachór

1730    Nabożeństwo czerwcowe

1745    Rozważanie 15 min.

1800      + Andrzeja Jelonka /1 r. śm/ – od żony

            Chrzest Rafał Piotr Parkitny

 

NIEDZIELA  02.06.     UROCZYSTOŚĆ  WNIEBOWSTĄPIENIA  PAŃSKIEGO
(Odpust NMP Truskolaskiej Pani Łaskawej)

800       Podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę Matki i bł. Boże na dalsze lata życia dla dzieci wnuczki Kasi

845       Msza św. w Długim Kącie

1000    + Elżbietę /2 r. śm/ Waldemara Góreckich, Stanisława Nogala

1200    SUMA ODPUSTOWA za Parafian

            Rocznica I Komunii świętej

1600    + Mieczysława Felicję Boreckich, Mariusza Władysława Kalków, dziadków Boreckich, Kotarskich z Ryszardem                        
            Nabożeństwo czerwcowe


INTENCJE MSZALNE 20 – 26 maja 2019

PONIEDZIAŁEK  20.05.

1700   1. + Romana Rokosę – od chrześniaka Andrzeja z rodziną

           2. + Henryka Biernackiego – od chrześnicy Jolanty z rodziną

1730   1. + Sebastiana /3 r. śm/ Justynę Kunertów

           2. + Stefanię Grądys – od rodzin Pośpiech Pokora Myćka Zawadzkich

           Nabożeństwo majowe

 

WTOREK  21.05.

1700   1. + Stanisławę Lisek – od wnuczek Olgi i Patrycji z rodzinami

           2. + Helenę Brzęczek – od Stefana Grucy

1730   1. + Tadeusza Chrzęstka – od rodziny Parkitnych

           2. + Mieczysława Pietrzaka – od szwagierki Marysi z rodziną

           Nabożeństwo majowe

 

ŚRODA  22.05.

1700   1. + Bernarda Józefa Bronisławę Trzepizurów, Zdzisława Franciszka Antoniego Wandę Banasików i zm. z rodziny

           2. + Marię Błażytko – od siostry Grażyny z rodziną

1730   1. + Stefana Kałę – od siostrzenicy Aldony z rodziną

           2. + Mariannę Matuszczyk – od wnuków Piotra Sylwestra Oli z rodziną

           Nabożeństwo majowe

 

CZWARTEK  23.05.

1700   1. + Ryszarda Walendzińskiego – od Grażyny z rodziną

           2. + Mariannę Kudłę – od szwagierki Zofii z rodziną

1730   1. + Józefa /5 r. śm/ Helenę /15 r. śm/ Chyrów z rodzicami i rodzeństwem z obu stron

           2. + Stanisławę Czerniejewską – od wnuczki Agaty

           Nabożeństwo majowe

 

PIĄTEK  24.05.     Wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych

1700   1. + Zenonę Wręczycką – od dzieci

           2. + Elżbietę Górecką – od koleżanek i kolegów

1730   1. + Barbarę Kotarską /2 r. śm/ i rodziców z obu stron

           2. + Franciszka Hyrę – od wnuczka Adama z rodziną

           Nabożeństwo majowe

 

SOBOTA  25.05.

800     Spowiedź dzieci komunijnych

1700   1. Intencje powierzone Dzieciątku Jezus

           2. + Antoniego /10 r. śm/ Władysławę Józefa Parkitnych, Agnieszkę Józefa Anastazję Wincentego, Józefa Dudów, Annę Mariannę Tomasza Kurzaczów, Jana Paruzela z rodzicami, Mariannę Adama Kozaków, Stanisławę Gotfryd

1730   Nabożeństwo majowe

1800     + Barbarę Jelonek – od córki z rodziną

 

NIEDZIELA  26.05.     6  NIEDZIELA  WIELKANOCY

800     + Edwarda Zeilera z rodzicami z obu stron – od Genowefy

845     Msza św. w Długim Kącie

1000   + Ryszarda Kiepurę /40 r. śm/ Helenę Marcina Stanisława Paciepników, Bronisławę Makles

1100   I  KOMUNIA  ŚWIĘTA

1600   + Alicję Psiuk /5 r. śm/ z rodzicami z obu stron

           Nabożeństwo majowe

Wygenerowano w sekund: 0.04
1,859,034 unikalne wizyty