Msze święte

Niedziele i święta
800, 1000, 1130, 1600
Długi Kąt: 845

Kałmuki (druga niedziela miesiąca): 1400 (poza okresem wakacyjnym)

Sobota (msza niedzielna):
1800 (1700 zimą)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna jest w dni powszednie po mszach świętych.

Numer konta bankowego parafii

Numer konta bankowego parafii:
86 8249 0001 2001 0002 1412 0001

Znajdź nas na Fb

Pierwsze Soboty

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Nabożeństwa

Środa (po mszy popołudniowej): nabożeństwo do Matki Bożej Truskolaskiej Pani Łaskawej
Trzeci piątek miesiąca: nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego (modlitwa za zmarłych z ostatnich pogrzebów)

Odpust

1) Niedziela po 6 grudnia
2) Siódma Niedziela Wielkanocna

INTENCJE MSZALNE 26 listopada – 2 grudnia 2018

PONIEDZIAŁEK  26.11.     UROCZYSTOŚĆ  ROCZNICY  KONSEKRACJI

                                           WŁASNEGO  KOŚCIOŁA

1600   O zdrowie, bł. Boże, opiekę Matki Bożej w 70 r. urodzin

           dla pewnej osoby

1630   1. + Jana Maja – od Beaty i Tomasza Orłowskich z rodziną

           2. + Marię Błażytko – od córki Wioletty z rodziną

 

WTOREK  27.11.

1600   1. Cudowny Medalik – ul. Kopernika i 1 Maja

           2. + Barbarę Utratną – od matki chrzestnej Marianny

                   Matuszczyk z rodziną z Panek

1630   1. + Stefana Kałę – od córki Marioli z mężem

           2. + Marię Matuszczyk – od córki Grażyny z rodziną

 

ŚRODA  28.11.

1600   1. + Stanisławę Płonkę – od Wójcików

           2. + Mariannę Kudłę – od syna Jarosława z rodziną

Nowenna do Matki Bożej Truskolaskiej Pani Łaskawej

1630   1. + Stanisławę Czerniejewską – od córki Zofii

           2. + Janinę Kulej – od wnuczki Małgorzaty z mężem i dziećmi

 

CZWARTEK  29.11.

1600   1. + Franciszka Hyrę – od córki Ani z rodziną

           2. + Janinę Antończak – od syna Waldemara z rodziną

1630   1. + Cecylię Jarawkę – od córki Zofii z mężem

           2. + Mariannę Rutkowską – od córki Marii z dziećmi

 

PIĄTEK  30.11.     Święto św. Andrzeja, apostoła

1600   1. + Andrzeja Szpulaka – od żony i dzieci z rodzinami

           2. + Sabinę Bogus – od chrześniaka Zbigniewa Olczyka

                   z rodziną

1630   1. + Andrzeja Jerzego Ignacego Oziębałów

           2. + Jana Jelonka – od córki Małgorzaty

 

SOBOTA 01.12.     I sobota miesiąca

1400   Ślub Piotr Kubat – Natalia Hyra

1545   Rozważanie 15 min.

1600   1. + Eugeniusza Zofię Poradów – od córki Agnieszki z rodziną

           2. W intencji dzieci, młodzieży i rodziców naszej parafii

               o opiekę Matki Bożej Niepokalanej

1630   ADORACJA – Nabożeństwo różańcowe

1700   O zdrowie, bł. Boże, dary Ducha Świętego, opiekę Matki Bożej

           dla Dominiki Chyry w 18r. urodzin

 

NIEDZIELA  02.12.     1  NIEDZIELA  ADWENTU

800     + Andrzeja /47 r. śm/ Helenę Barbarę Jelonków, Władysławę Pryczek

845     Msza św. w Długim Kącie

1000   + Zygmunta /29 r. śm/ Irenę /3 r. śm/ Dariusza /4 r. śm/

               Pytlów – od Sławka Małgorzaty i Grzegorza

1130   Za Parafian: O zdrowie bł. Boże dla Wacława Kożucha

           w 90 r. urodzin – od żony i dzieci

         Roczek Nikola Bogus

         Chrzest Julia Marta Janas

1600   + Weronikę Adama Olczyków, Katarzynę Wawrzyńca

               Gworysów, Franciszkę Łebek


INTENCJE MSZALNE 19 – 25 listopada 2018

PONIEDZIAŁEK  19.11.

1600  1. + Zenonę Kwiędacz – od wnuczki Karoliny z rodziną

 2. + Barbarę Kotarską – od szwagierki Hani z rodziną

1630  1. + Zbigniewa Kozaka – od szwagra Wiesława z rodziną

 2. + Elżbietę Górecką – od rodziny Paruzelów

 

WTOREK  20.11.     Wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera

1600  1. + Sebastiana Kunerta – od chrzestnej Grażyny z mężem

2. + Weronikę Kałę – od rodziny Dąbków (ostatnia)

1630  1. + Janusza Starczewskiego – od Tomasza i Iwony Kotarskich z dziećmi

2. + Ewelinę Szaro – od kuzynek z Bieżenia

 

ŚRODA  21.11.     Wspomnienie Ofiarowania NMP

1600  1. + Emilię Kurzacz – od syna Gabriela z rodziną

          2. + Bronisławę Krawczyk – od rodziny Kotarskich

    Nowenna do Matki Bożej Truskolaskiej Pani Łaskawej

1630  1. + Helenę Kapuścik – od rodziny Leśkiewiczów z Kalei (ostatnia)

          2. + Józefę Widułę – od sąsiadów z ul. Nowej Kurzacz Pasek Brzęczek i Kolasińskiej (ostatnia)

 

CZWARTEK  22.11.     Wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy

1600  1. + Barbarę Kuleszę, Teresę Antoniego Grzybów

          2. + Pawła Krysiaka – od uczniów, wychowawcy i rodziców kl. 6b (ostatnia)

1630  1. + Eugeniusza Macha – od siostry Danuty z rodziną

          2. + Józefa Hyrę – od szwagra Jerzego Chłąda z synem i córką

 

PIĄTEK  23.11.

1600  1. + Mariannę Majchrzak – od Artura Matuszczyka z rodziną

          2. + Edwarda Majchrzaka – od rodzin Majchrzaków i Wąglów

1630  1. + Zygmunta Pileckiego /6 r. śm/

          2. + Zygmunta Wójcika – od siostry Genowefy z mężem

 

SOBOTA 24.11.     Wspomnienie św. Męczenników Andrzeja Dung-Laca, prezbitera i Towarzyszy

1600  1. + Annę Adama Pawła Jelonków, Stanisławę Józefa Parkitnych, Irenę Stefana Kwaśnych, Irenę Mieczysława Błaszczyków i zm. z rodziny

          2. + Józefa Kałę – od Heleny i Wiesława Możdżeniów

1630  ADORACJA

1700  + Romana Wochnika /5 r. śm/

 

NIEDZIELA  25.11.     UROCZYSTOŚĆ  JEZUSA  CHRYSTUSA  KRÓLA  WSZECHŚWIATA

800    Intencje powierzone Dzieciątku Jezus

845    Msza św. w Długim Kącie

1000  + Piotra Pawelaka /6 r. śm/ z rodzicami z obu stron

1130  Za Parafian

1600  + Władysławę Łebek z mężami, Wacława Stanisławę Kurzaczów z rodzicami


INTENCJE MSZALNE 12 – 18 listopada 2018

PONIEDZIAŁEK  12.11.     Wspomnienie św. Jozafata, biskupa

                                           i męczennika

1600    1. + Zygmunta Paciepnika, Józefa Antoninę Machurów,

                    Genowefę Palusińską, Bogusława Kochala

            2. + Cecylię Jarawkę – od rodzin Możdżeniów Oziębałów

                    i Zofii Kały

1630    1. + Tadeusza Chrzęstka – od córki Doroty z rodziną

            2. + Wacława Kałmuka – od dzieci

 

WTOREK  13.11.     Wspomnienie św. Benedykt, Jana, Mateusza,

                                Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników

                                Polski

1600    1. + Alfredę Szmigiel – od Dyrekcji, Nauczycieli i Pracowników

                    Szkoły Podstawowej w Truskolasach

            2. + Romana Rokosę – od syna Mariusza z żoną i synami

1630    1. + Edwarda Adama Mariannę Lizurejów, Krystynę Frączyńską,

                    Stanisława Antoniego Mariannę Blukaczów

            2. + Edytę Tomczyk – od chrześniaka Piotra (ostatnia)

 

ŚRODA  14.11.

1600    1. + Stanisława Hadriana /10 r. śm/ z rodzicami, Jana Lisieckiego

                    i brata Jana

            2. + Henryka Bernackiego – od rodziny Kupczyńskich

1630    1. + Władysławę /17 r. śm/ Piotra Romana Janików,

                    Mariannę Józefa Drążków, Jana Knopa z rodzicami,

                    Kazimierza Drewniaka, Franciszkę Łebek

            2. + Stefanię Grądys – od siostry Genowefy

 

CZWARTEK  15.11.

1600    + Stanisławę Lisek – od córki Joanny z mężem

1630    1. + Genowefę Słomian – od chrześnicy Teresy z rodziną

                    (ostatnia)

            2. + Helenę Brzęczek – od wnuczka z żoną i synem

 

PIĄTEK  16.11.     III piątek miesiąca

1600    O zdrowie, bł. Boże, dary Ducha Świętego dla Natalii Wochnik

             z okazji 18 r. urodzin oraz za zm. Romana Wochnika

1630    1. Pogrzebowe: + Ryszarda Pasiekę, Zdzisława Paruzela,

                 Zofię Palutek, Leszka Glinkę, Jerzego Imiełowskiego,

                 Henryka Pełkę, Bogusława Markowskiego oraz z kartek

             + Edwarda Janewicza – od Z.P. Starczewski,

             + Teresę Grucę – od Z.P. Starczewski,

             + Reginę Kubat – od Z.P. Starczewski,

             + Edwarda Wójcika -– od Z.P. Starczewski,

             + Zygmunta Rataja – od Z.P. Cieśla,

             + Krystynę Kotas – od Z.P. Starczewski,

             + Czesławę Rzebkę – od Z.P. Starczewski

            2. + Mieczysława Pietrzaka – od córki Katarzyny z mężem

                    i dziećmi

 

SOBOTA 17.11.     Wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy

1600    1. + Władysława Zygmunta Dudów i zm. z rodziny

            2. + Teresę Hyrę, Józefa Paciepnika /10 r. śm/

1630    ADORACJA

1700    + Kazimierza Kurzacza /32 r. śm/

 

NIEDZIELA  18.11.     33  NIEDZIELA  ZWYKŁA

800       + Władysława Cecylię Oziębałów z rodzicami z obu stron,

                 Mieczysława Felicję Piotra Antoniego Mariannę Boreckich,

                 Stanisława Kuleja z synem Andrzejem, Michalinę Jakuba

                 Chudych, Mariusza Kalka, swatów Poradów

845       Msza św. w Długim Kącie

1000    + Wacława Brzęczka /26 r. śm/ Annę Błaszczykowską

                i zm. z rodzin Brzęczków i Kasprzyków

1130    Za Parafian

            Chrzest Wiktor Łukasz Francik

            Chrzest Lena Wiktoria Matyja

1600    + Zofię Wiesława Dłubaków, Józefa Jelonka, Marię Antoniego

                Jarawków z całą rodziną, Barbarę Bronisława Mrożków,

                Ryszarda Pasiekę


Wygenerowano w sekund: 0.03
912,912 unikalne wizyty