Msze święte

Niedziele i święta
800, 1000, 1130, 1600
Długi Kąt: 845

Kałmuki (druga niedziela miesiąca): 1400 (poza okresem wakacyjnym)

Sobota (msza niedzielna):
1800 (1700 zimą)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna jest w dni powszednie po mszach świętych.

Nabożeństwa

Środa (po mszy popołudniowej): nabożeństwo do Matki Bożej Truskolaskiej Pani Łaskawej
Trzeci piątek miesiąca: nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego (modlitwa za zmarłych z ostatnich pogrzebów)

Odpust

1) Niedziela po 6 grudnia
2) Siódma Niedziela Wielkanocna

Numer konta bankowego parafii

Numer konta bankowego parafii:
86 8249 0001 2001 0002 1412 0001

Piesza Pielgrzymka

Gietrzwałd

Pierwsze Soboty

Znajdź nas na Fb

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

INTENCJE MSZALNE 13 – 19 maja 2019

PONIEDZIAŁEK  13.05.     Wspomnienie NMP z Fatimy

1700     1. + Stanisławę Helenę Józefa Ryszarda Biernackich, Józefę Halinę Grzegorza Piotra Waldemara Tadeusza Debudejów

             2. + Monikę Włodarek – od Natalii Markowskiej Małgosi Ewy i Tomka z rodzinami

1730     1. + Annę /31 r. śm/ Władysława Jerzego Lizurejów, Józefa Karkosa z rodzicami, Władysławę Jana Blukaczów, Wacława Wandę Andrzeja Pisarków

             2. + Józefa Krawczyka – od siostry Zofii z córką Jadwigą

             Nabożeństwo majowe

 

WTOREK  14.05.     Święto, św. Macieja Apostoła

1700     1. + Edwarda Majchrzaka – od chrześniaka Witolda z rodziną

             2. + Edwarda Majchrzaka – od Koła Emerytów i Rencistów nr. 7 z Truskolas

1730     1. + Marię Bogus – od Jerzego Kazimierczaka z rodziną

             2. + Janinę Kulej – od sąsiadów Jankowskich i Wernerów

             Nabożeństwo majowe

 

ŚRODA  15.05.

1700     1. + Irenę Michała Cichoniów, Józefę Franciszka Gmyrków, Józefa Miałki, Jana Mietrzaka

             2. + Jana Józefę Władysława Tomczyków

1730     1. W intencji s. Denisy z racji imienin

             2. + Bronisławę Skwarę – od właścicieli i pracowników firmy Kutek

             Nabożeństwo majowe

 

CZWARTEK  16.05.     Święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski

1700     1. + Emilię Kurzacz – od wnuczka Kamila, synowej Małgorzaty i syna Henryka

             2. + Stanisława Szymanka – od sąsiadki Krystyny Gwiździńskiej z rodziną

1730     1. + Halinę Paris /11 r. śm/

             2. + Halinę Beneś – od sąsiadów Imiełowskich

             Nabożeństwo majowe

 

PIĄTEK  17.05.     III piątek miesiąca

1700     1. + Janinę Wieczorek – od rodziny Jadczaków

             2. + Stanisława Olecha – od chrześniaka Andrzeja Gąsiorka z Żywca z rodziną

1730     1. Pogrzebowe: + Waldemara Kodurę, Krystynę Hyrę, Janinę Rybak, Henryka Kotasa, Kazimierza Urbańskiego, Mariannę Sieroń, Halinę Hyrę, Alfreda Kuleja, Krystynę Kubik, Janinę Krauze, Wacława Kożucha, Ryszarda Strzelczyka, Stanisławę Wiesiołek, Jarosława Janasa, Mariannę Klabis, Euzebiusza Wernera, Adama Bogusa, Andrzeja Kubata, Stanisławę Koniak, Stanisławę Lisek, Jerzego Komorowskiego, Bogusława Stodółkę oraz z kartek

            + Krystynę Hyrę – od Z.P. Starczewski; Janinę Rybak – od Z. P. Cieśla; Henryka Kotasa – od Z.P. Starczewski

            2. + Waldemara Pasiekę – od sąsiadów Lizurejów i Bogusów

            Nabożeństwo majowe

 

SOBOTA  18.05.

1500     Ślub Ewa Wochnik – Kamil Jackowski

1700     1. + Antoniego Francika /20 r. śm/ z rodzicami z obu stron, Władysława Kałmuka – od siostry Stanisławy z rodziną

             2. + O zdrowie, bł. Boże dla Karoliny Knop z okazji 1 r. urodzin

1730     Nabożeństwo majowe

1800     + Magdalenę Grzegorza Dąbrowskich z rodzicami z obu stron

1900     Poświęcenie pół – Klepaczka

 

NIEDZIELA  19.05.     5  NIEDZIELA  WIELKANOCY

800       + Irenę Stanisława Władysława Pasieków, Genowefę Chyrę, Ryszarda Machurę

845       Msza św. w Długim Kącie

1000     + Henryka Zająca /10 r. śm/ Józefę Piotra Tadeusza Wójcików

1130     Za Parafian: O zdrowie, bł. Boże, opiekę Matki Bożej dla Barbary i Jakuba w 1 r. ślubu – od rodziców;

O zdrowie, bł. Boże z okazji 1 r. urodzin Adama Tekieli i z okazji 7 r. urodzin Dawida Tekieli

             Chrzest Zuzanna Bogus

1600     + Bolesława Tadeusza Romana Józefę Wojciecha Blukaczów, Franciszkę Jana Paruzelów

             Nabożeństwo majowe                    

1700     Poświecenie pól – Kawki /remiza/


INTENCJE MSZALNE 6 – 12 maja 2019

PONIEDZIAŁEK  06.05.   Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba

1700    1. + Jana Weronikę Dworzyńskich, Mieczysława Henrykę Wieczorków, Piotra Katarzynę Woszczaków

            2. + Edwarda Wójcika – od brata Antoniego z rodziną

1730    Rocznica święceń rocznika ks. Dariusza

            Nabożeństwo majowe

 

WTOREK  07.05.

1700    1. + Teresę Spalik – od córki Elżbiety z mężem i synem Rafałem

            2. + Zdzisława Kurzacza – od kolegi Ryszarda Stacherczaka

1730    1. + Andrzeja Jelonka – od druhen i druhów OSP Zamłynie

            2. + Elżbietę Kudłę – syna Pawła z rodziną

            Nabożeństwo majowe

 

ŚRODA  08.05.     UROCZYSTOŚĆ ŚW. STANISŁAWA, BISKUPA I MĘCZENNIKA, GŁÓWNEGO PATRONA POLSKI

1700    1. + Władysława Praskiego – od żony Marianny

            2. + Weronikę i Stanisława Kapuścików, Stanisławę Marcina Wójcików i zm. z tych rodzin

1730    1. + Zdzisława Kurzacza /1 r.śm/ z rodzicami z obu stron i siostrę Henrykę

            2. Wspólna za Stanisławów

            Nabożeństwo majowe

 

CZWARTEK  09.05.

1400    Ślub Paulina Rokosa – Szymon Pokorski

1700    1. + Helenę i Walentego Kurzaczów z rodzicami

            2. + Roberta Rabendę – od braci Patryka i Tomka z rodziną

1730    + Helenę Włodarek – od wnuka Tomka z rodziną

            Nabożeństwo majowe

 

PIĄTEK  10.05.

1700    1. + Edwarda Majchrzaka – od rodziny Wernerów

            2. + Ewelinę Szaro – od rodziny Terteków

1730    1. + Teresę Pasiekę /1 r. śm/ Władysławę Borecką /17 r. śm/ Wojciecha Tadeusza Boreckich

            2. + Zofię Helenę Antoninę Piotra Adama Stefana Stanisława Tomczyków

            Nabożeństwo majowe

 

SOBOTA  11.05.

1500    Ślub Karina Strzelczyk – Seweryn Stemplo

1700    1. + Władysławę Fajer /10 r. śm/ Piotra Józefa Fajerów

            2. + Elżbietę Górecką – od Ewy i Piotra Słomianów z rodziną

1730    Nabożeństwo majowe

1800    + Edwarda /6 r. śm/ Stanisławę Markowskich z rodzicami i rodzeństwem z obu stron oraz syna Bogusława

 

NIEDZIELA  12.05.     4  NIEDZIELA  WIELKANOCY

800      + Helenę Stefana Derewendów, Stanisława Stanisławę Wieczorków

845      Msza św. w Długim Kącie

1000    + Stanisławę Wiesiołek – od syna Dariusza

1130    Za Parafian

            Chrzest Jan Maciołek

            Roczek Sebastian Wieczorek

            Roczek Tymoteusz Kozak

1400    Msza św. w Kałmukach: +Waldemara Kodurę – od sąsiadów Najmanów i Ligusów

1600    + Annę Kiepurę z rodzicami

            Nabożeństwo majowe

1700    Poświecenie pól – Piła I i II


INTENCJE MSZALNE 29 kwietnia – 5 maja 2019

PONIEDZIAŁEK  29.04.   UROCZYSTOŚĆ ŚW. WOJCIECHA, BISKUPA I MĘCZENNIKA, GŁÓWNEGO PATRONA POLSKI

1700    1. + Stefana Paruzela /8 r. śm/ Tadeusza Henryka Kurzaczów i rodziców z obu stron

            2. + Janinę Antończak – od brata Janka z rodziną

1730    1. + Cecylię Jarawkę – od wnuczek Beaty i Justyny z rodzinami

            2. + Jana Jelonka – od Alfreda z żoną i rodziną

 

WTOREK  30.04. 

1700    1. + Mateusza Koźmina /1 r. śm/ – od rodziców, brata Jakuba i siostry Magdaleny z Patrykiem

            2. + Mariana Francuga – od żony Marii

1730    1. + Bogdana Kubata – od żony Jadwigi

            2. + Wiesławę Matysiak – od męża Mieczysława

 

ŚRODA  01.05.     Wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika

1700    1. + Bronisławę Parkitną – od córki Renaty z mężem i synem

            2. + Dariusza Drosika – od żony Agnieszki z dziećmi

1730    1. + Ryszarda Paciepnika – od żony Krystyny z synem Grzegorzem

            2. + Leszka Czado – od synów i córki z rodzinami

1800    Nabożeństwo majowe

 

CZWARTEK  02.05.     Wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła /I czwartek miesiąca/

700      1. + Józefa Parkitnego – od córki Doroty z rodziną

            2. + Włodzimierza Karkosa – od kuzyna Wiesława z rodziną

1730    O zdrowie, bł. Boże, opiekę Matki Bożej dla Bartłomieja Bogusa w 18 r. urodzin – od rodziców i siostry

1800    Nabożeństwo majowe

 

PIĄTEK  03.05.     UROCZYSTOŚĆ  NMP  KRÓLOWEJ  POLSKI  /I piątek miesiąca/

800      + Ewelinę Szaro /2 r. śm/ Mariannę Rocha Mariusza Przygodów, Genowefę Romana Stanisława Janików i dziadków z obu stron, Jana Pasiekę

845      Msza św. w Długim Kącie

1000    + Ryszarda Biernackiego /11 r. śm/ – od żony Henryki, córki i syna z rodzinami

1130    W intencji Strażaków – przygotowały Kałmuki

1600    + Mariana /10 r. śm/ z żoną Janiną i rodzicami z obu stron

            Chrzest Oliwia Maria Olczyk

1700    Nabożeństwo majowe

 

SOBOTA  04.05.     Wspomnienie św. Floriana, męczennika /I sobota miesiąca

1400    Ślub Sylwia Kałmuk – Andrzej Owczarek

1700    1. + Piotra Klimzę i zm. z rodziny Klimzów – od chrzestnego z rodziną

            2. + Krystynę Kotas – od syna Tomasza z żoną i wnuczka Adama

1730    Nabożeństwo majowe

1745    Rozważanie 15 min.

1800    + Stanisławę Wiesiołek – od syna Rogera z żoną i synami

 

NIEDZIELA  05.05.     3  NIEDZIELA  WIELKANOCY

800      + Czesława Józefę Antoniego Labochów, Zbigniewa Helenę Stanisława Królów

845      Msza św. w Długim Kącie

1000    + Helenę Zbigniewa Ziętalów i zm. z rodziny Janiszewskich

1130    Za Parafian

            Chrzest Zuzanna Ostaszewska             

            Roczek Adam Szulc

1600    + Józefa Trzepizura /7 r. śm/ i zm. z rodzin Trzepizurów, Dudków, Nowaków, Paruzelów

            Nabożeństwo majowe

1700    Poświecenie pól i krzyża – Zamłynie


Wygenerowano w sekund: 0.04
1,858,752 unikalne wizyty