Msze święte

Niedziele i święta
800, 1000, 1130, 1600
Długi Kąt: 845

Kałmuki (druga niedziela miesiąca): 1400 (poza okresem wakacyjnym)

Sobota (msza niedzielna):
1800 (1700 zimą)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna jest w dni powszednie po mszach świętych.

Numer konta bankowego parafii

Numer konta bankowego parafii:
86 8249 0001 2001 0002 1412 0001

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Nabożeństwa

Środa (po mszy popołudniowej): nabożeństwo do Matki Bożej Truskolaskiej Pani Łaskawej
Trzeci piątek miesiąca: nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego (modlitwa za zmarłych z ostatnich pogrzebów)

Odpust

1) Niedziela po 6 grudnia
2) Siódma Niedziela Wielkanocna

INTENCJE MSZALNE 25 września – 1 października 2017

PONIEDZIAŁEK  25.09.    Wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa,

                                          prezbitera

1700   1. Intencje powierzone Dzieciątku Jezus

           2. + Janusza Starczewskiego – od syna Darka z żoną

1730   1. + Stanisławę Piotra /26 r. śm/ Spalików

           2. + Henrykę Kubicką – od córki Patrycji z rodziną

 

WTOREK  26.09. 

1700   1. + Eugeniusza Petronelę Pawła Fajerów, Kazimierza

                   Grajcara

           2. + Helenę Kapuścik – od brata Antoniego z rodziną

1730   1. + Janinę /30 r. śm/ Zofię Teodora Pasieków i rodziców

                   z obu stron, Antoniego Flak /30 r. śm/ Eleonorę

                   Zawadzką-Flak, Jana Zawadzkiego z rodzicami z obu stron

           2. + Irenę Kempę – od córki Anity z rodziną

 

ŚRODA  27.09.     Wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera

1400   Msza św. w Długim Kącie - Cudowny Medalik

1700   1. + Czesława /3 r. śm/ Zofię Jankowskich z rodzicami

                   z obu stron

           2. + Wiesławę Tomczyk – od syna Wojciecha z córkami

    Nowenna do Matki Bożej Truskolaskiej Pani Łaskawej 

1730   1. Cudowny Medalik – Golce

           2. + Eugeniusza Macha – od brata Józefa z rodziną

 

CZWARTEK  28.09.     Wspomnienie św. Wacława, męczennika

1700   1. + Mariannę Majchrzak – od wnuka Łukasza

           2. + Stanisławę Imiełowską – od wnuczka Jerzego

1730   1. + Stanisławę Zalewską /6 r. śm/

           2. + Ryszarda /5 r. śm/ Zdzisława Zająców, Irenę Dobrowolską

                   z rodzicami

 

PIĄTEK  29.09.     Święto św. Archaniołów Michała, Gabriela

                              i Rafała

1700   O zdrowie i bł. Boże dary Ducha Świętego opiekę Matki Bożej

           dla Marcela Hendzlika w 18 r. urodzin

1730   1. + Ilonę Graf /1 r. śm/

           2. + Józefa Kałę – od kuzyna Adama Kały z rodziną

 

SOBOTA  30.09.     Wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora

                               Kościoła

1400   Ślub Klaudia Kurzacz – Karol Cieśla

1500   Ślub Roksana Kulej – Kamil Drzyzga

1600   Ślub Marta Beim – Bartosz Janas

1700   1. + Annę Psiuk /15 r. śm/ Sylwię i Zbigniewa Kozaków

                   i zm. z rodzin Psiuków i Wójcików

           2. + Józefa Kazimierę Józefa Matuszczyków, Andrzeja

                   Grucę

1730   ADORACJA

1800   + Władysławę Zygmunt /7 r. śm/ i zm. z rodzin Zygmuntów

               i Kubatów

 

NIEDZIELA  01.10.     26  NIEDZIELA  ZWYKŁA

800     + Czesława Labochę /3 r. śm/

845     Msza św. w Długim Kącie

1000   + Józefę Józefa Parkitnych w kolejną rocznicę śmierci

               – od syna Jana z rodziną

1130   Za Parafian: O zdrowie bł. Boże dary Ducha Świętego

           opiekę Matki Bożej dla Roksany Fijałkowskiej

        Chrzest Wiktoria Olczyk

1530   Różaniec

1600   O zdrowie bł. Boże, opiekę Matki Bożej dary Ducha Świętego

           dla Karoliny Grucy z okazji 18 r. urodzin


INTENCJE MSZALNE 18 – 24 września 2017

PONIEDZIAŁEK  18.09.    UROCZYSTOŚĆ ŚW. STANISŁAWA KOSTKI,

                                          ZAKONNIKA, PATRONA POLSKI

1700   1. + Józefa Kuleja – od rodzin Płonków i Tekieli

           2. + Zbigniewa Rybaka – od rodziny Soluchów

1730   1. + Krystynę Klim – od rodziny Suligów

           2. + Stanisławę Radlak – od wnuka Tomka

 

WTOREK  19.09. 

1700   1. + Kazimierza /15 r. śm/ Henrykę Oziębałów, Stanisława

                   Paciepnika

           2. + Helenę Karkos – od Bryłów i Debudejów

1730   1. + Józefa Hołę – od żony

           2. + Jerzego Liska /3 r. śm/ – od najbliżej rodziny

 

ŚRODA  20.09.     Wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegona,

                              prezbitera, Pawła Chong Hasanga i Towarzyszy

1700   1. + Stanisławę Pośpiech – od bratanicy Małgorzaty, bratanków

                   Mirosława i Grzegorza, rodziny Pileckich

           2. + Stanisława Olszewskiego – od córki Teresy z rodziną

    Nowenna do Matki Bożej Truskolaskiej Pani Łaskawej 

1730   1. + Zbigniewa Kozaka – od brata Jerzego z rodziną

           2. + Andrzeja Skwarę – od syna Roberta z rodziną

 

CZWARTEK  21.09.     Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty

1700   1. + Mariannę Pilarz – od brata Andrzeja z rodziną

           2. + Helenę Kurzacz – od wnuczki Basi Fijałkowskiej z mężem

                   i dziećmi

1730   1. + Sebastiana Kunerta – od koleżanek i kolegów z Truskolas

           2. + Władysławę Bogus – od syna Krzysztofa z rodziną

 

PIĄTEK  22.09.

1700   1. + Barbarę /1 r. śm/ Szmel z synem Krzysztofem, Antoninę

                   Piotra Władysława Gazdów

           2. + Edwarda Księżarka – od kuzynek Henryki i Barbary

                   z rodzinami

1730   1. + Bronisławę Sokołowską – do wnuka Piotra z rodziną

           2. + Małgorzatę Korkus – od cioci Mieczysławy z rodziną

 

SOBOTA  23.09.     Wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera

1400   Ślub Dawid Parkitny – Justyna Pawelak

1700   1. + Tadeusza Warchoła – od rodziny Morgów

           2. + Stanisławę Dorożyńską /1 r. śm/ – od chrześniaka

                  Janka z rodziną

1730   ADORACJA

1800   + Kazimierza /15 r. śm/ Henrykę Oziębałów, Stanisława

               Paciepnika

 

NIEDZIELA  24.09.     25  NIEDZIELA  ZWYKŁA

800     + Stanisława Nogala /19 r. śm/ Waldemara i Elżbietę

               Góreckich

845     Msza św. w Długim Kącie

1000   + Justynę /18 r. śm/ Sebastiana Kunertów

1130   Za Parafian

        Chrzest Małgorzata Ewa Kasprzak

        Chrzest Michalina Patrycja Bekus

        Roczek Błażej Hyra

1600   + Annę Błaszczykowską Wacława Brzęczka i zm. z rodzin

               Brzęczków i Kasprzyków


INTENCJE MSZALNE 11 – 17 września 2017

PONIEDZIAŁEK  11.09.

1700   1. + Jacka Stanisława Stanisławę Piotra Pasieków, Józefę

                   Franciszka Lisieckich

           2. + Kazimierza Jelonka – od wnuczki Agnieszki z rodziną

1730   1. + Janinę Oziębałę (6 r. śm) i rodziców z obu stron

           2. + Stanisława Nawrota – od rodziny Banasiak

 

WTOREK  12.09. 

1700   1. + Helenę Franciszka Poradów – od syna Marka z rodziną

           2. + Bolesława Bednarka – od firmy „Bukpol”

1730   1. + Jana Wieczorka – od siostrzenicy Joli z rodziną

           2. + Ewelinę Majchrzak – od cioci Oli z rodziną z Węglowic

 

ŚRODA  13.09.     Wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa

                             i doktora Kościoła

1700   1. + Władysławę Rokosę – od wnuczki Ewy z mężem i córką

           2. + Romana Dudkę – od brata Marka z dziećmi

   Nowenna do Matki Bożej Truskolaskiej Pani Łaskawej 

1730   1. + Genowefę Słomian – od swata Zenona Klim

           2. + Andrzeja Gazdę – od Mariusza z rodziną

 

CZWARTEK  14.09.     Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

1700   O zdrowie bł. Boże dary Ducha Świętego opiekę Matki Bożej

           w 18 r. urodzin dla Wiktorii Debudej

1730   1. + Stanisławę Kałmuk – od wnuczek Ani i Agnieszki

                   z mamą i z rodzinami (ostatnia)

           2. + Anielę Surmę – od siostrzeńca Leszka z rodziną (ostatnia)

 

PIĄTEK  15.09.     Wspomnienie NMP Bolesnej /III piątek miesiąca/

1700   1. + Zygmunta Pacierpnika, Józefa Antoninę Machurów,

                   Genowefę Palusińską, Bogdana Kochala

           2. + Marię Łebek – od K.Ż.R z Kamiennej (ostatnia)

1730   Pogrzebowe: + Józefę Brzęczek; Józefa Krawczyka; Janinę Kudła;

           Kazimierę Kozak; Marię Bogus; Janinę Kulej; Dariusza

           Krawczyka; Bronisławę Skwarę; Halinę Beneś; Stanisława

           Szymanka oraz z kartek

           + Mieczysława Kałmuka – od Z.P. Concordia

           + Monikę Włodarek – od Z.P. Starczewski

           + Mariannę Gworys – od Z.P. Starczewski

           + Józefę Brzęczek – od Z.P. Starczewski

 

SOBOTA  16.09.     Wspomnienie św. Męczenników Korneliusza,

                               papieża i Cypriana, biskupa

1600   Ślub Dominika Zimny – Maciej Kulesza

1700   O zdrowie bł. Boże dary Ducha Świętego opiekę Matki Bożej

           w 18 r. urodzin dla Dawida Hudego

1730   ADORACJA

1800   + Annę Piotra Mieczysława Gworysów, Weronikę Kazimierza

               Wójcików

         Chrzest Amelia Pasieka

 

NIEDZIELA  17.09.     24  NIEDZIELA  ZWYKŁA

800     + Annę Stanisława Antesów z rodzicami

845     Msza św. w Długim Kącie

1000   O zdrowie bł. Boże opiekę Matki Bożej w 80 r. urodzin

           dla Kazimiery Porada

1130   Za Parafian: O zdrowie bł. Boże opiekę Matki Bożej dla Zuzanny

           i Marka Kapuścików w 25 r. ślubu

1600   + Emiliana Majchrzaka /3 r. śm/ z rodzicami i braćmi


Wygenerowano w sekund: 0.03
644,057 unikalne wizyty