Msze święte

Niedziele i święta
800, 1000, 1130, 1600
Długi Kąt: 845

Kałmuki (druga niedziela miesiąca): 1400 (poza okresem wakacyjnym)

Sobota (msza niedzielna):
1800 (1700 zimą)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna jest w dni powszednie po mszach świętych.

Nabożeństwa

Środa (po Mszy św. popołudniowej): nabożeństwo do Matki Bożej Truskolaskiej Pani Łaskawej

Trzeci piątek miesiąca: nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego (modlitwa za zmarłych z ostatnich pogrzebów)

Odpust

1) Niedziela po 6 grudnia
2) Siódma Niedziela Wielkanocna

Numer konta bankowego parafii

Numer konta bankowego parafii:
86 8249 0001 2001 0002 1412 0001

Znajdź nas na Fb

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

INTENCJE MSZALNE 21 – 27 grudnia 2020

PONIEDZIAŁEK  21.12.

700     + Stanisławę Kurzacz – od córki Kazimiery z rodziną

1600   + Agatę Kałmuk – od szwagierki Mirosławy z rodziną

1630   + Tadeusza Jelonka – od żony Barbary

 

WTOREK  22.12.

1600   1. + Grzegorza Debudeja – od rodziców

           2. + Teresę Ledwoń – od córki Ewy z rodziną

1630   1. + Anielę Ignacego Jerzego Andrzeja Oziębałów. Waltraudę Pisula

           2. + Rafała Hadyka – od rodziny Smolarków

 

ŚRODA  23.12. 

1600   1. + Edwarda Paruzela /8 r. śm/ z rodzicami, Jana Kozubka z rodzicami, Ireneusza Kapuścika, Remigiusza Pacha

           2. + Leszka Czado – od sąsiadów Paciepników i Wróbli

1630   1. + Wacława Kożucha – od wnuka Pawła z rodziną (ostatnia)

           2. + Jarosława Janasa – od Tomasza Adama Jana Zofii Kurków z rodzinami

 

CZWARTEK  24.12.

800     1. + Jana /12 r. śm/ Monikę /3 r. śm/ Włodarków

           2. + Stanisława /42 r. śm/ Jadwigę Jana Mirosława Romana Danutę Garusów, Teresę Lucjana Rębielaków, Genowefę Zygmunta Piotra Kmieć, Mariannę Bronisława Eugeniusza Machów, Franciszka Knot, Mariannę Romana Szuberów

830     1. + Agnieszkę Józefa Anastazję Wincentego Józefa Dudów, Annę Mariannę Tomasza Kurzaczów, Jana Paruzela z rodzicami, Antoniego Parkitnego z rodzicami, Mariannę Adama Kozaków, Wandę Stanisława Mazurów, Stanisławę Gottfryd

           2. + Adama Mariannę Gutowskich, Stanisławę Jana Pilarzów, Władysławę Zenona Łebków

2200   PASTERKA w Długim Kącie

2200   PASTERKA w kościele w Truskolasach

 

PIĄTEK  25.12.     UROCZYSTOŚĆ  NARODZENIA  PAŃSKIEGO 

2400   PASTERKA – za Parafian

800     + Zofię /14 r. śm/ Eugeniusza Leszka Czado

1000   O zdrowie, bł. Boże, dary Ducha Świętego dla Kuby Adamika z okazji 18 r. urodzin

1130   Intencje powierzone Dzieciątku Jezus

1600   + ks. kan. Stanisława Majchrzaka z rodzicami i braćmi

 

SOBOTA  26.12.     Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika 

800     + Walerię Włodzimierza Władysława Matuszczyków, Jana Annę Władysława Pasieków z rodzicami z obu stron, Stanisławę Kowalik, Antoniego Drążka, Franciszka Biernackiego

845     Msza św. w Długim Kącie

1000   + Jana Ryczek /21 r. śm/ Henryka Zająca

1130   Za Parafian: O zdrowie, bł. Boże dla Aliny Sowa w 50 r. urodzin

O zdrowie, bł. Boże na roczek Natalii Tomczyk i Marii Tomczyk w 5 r. urodzin

1600   + Magdalenę Grzegorza Dąbrowskich z rodzicami z obu stron

 

NIEDZIELA  27.12.     ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA 

800     + Romana Dudkę /5 r. śm/ z rodzicami

845     Msza św. w Długim Kącie

940     Rozważanie maryjne (oddanie33)

1000   + Annę Władysława /27 r. śm/ Stanisława Mariusza Kalków, Jadwigę Jelonek

1130   Za Parafian: O zdrowie, bł. Boże, dary Ducha Świętego dla Natalii Lisek z okazji 18 r. urodzin

1600   Cudowny medalik – Truskolasy, ul. Kamienna


INTENCJE MSZALNE 14 – 20 grudnia 2020

PONIEDZIAŁEK  14.12.     Wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

700     + Leszka Czado – od Wiesi Tomczyńskiej z rodziną

1600   Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże, opiekę Matki Bożej w 40 r. urodzin dla Przemysława

1630   + Janinę Krauze – od koleżanek i kolegów Zespołu Kalina z Truskolas

 

WTOREK  15.12.

700     + Ryszarda Strzelczyka – od kuzynek Janiny z Częstochowy (ostatnia)

1600   1. + Sylwię /12 r. śm/ Zbigniewa Tadeusza Kozaków, Annę Psiuk

           2. + Zofię Adama Bogusów

1630   + Pawła Adama Annę Jelonków, Józefa Stanisławę Marka Halinę Zygmunta Janinę Oziębałów, Irenę Mieczysława Błaszczyków

 

ŚRODA  16.12. 

1600   1. + Stanisławę Weronikę Kowalików, Włodzimierza Walerię Władysława Matuszczyków

           2. + Euzebiusza Wernera – od Majchrzaków i Parkitnych

1630   1. + Zdzisława Majchrzaka – od Kręgu Biblijnego z Truskolas

           2. + Adama Bogusa – od rodziny Nowaków

 

CZWARTEK  17.12.

1600   1. + Stanisławę Lisek – od swatki Ireny Dwornik z Opatowa

           2. + Honoratę Łabuzę – od szwagra Stanisława z rodziną

1630   1. + Irenę Możdżeń – od Elżbiety i Stanisława Kałów

           2. + Zdzisława Wieczorka – od siostrzeńca Janusza z żoną Lucyną (ostatnia)

 

PIĄTEK  18.12.     III piątek miesiąca 

1600   1. + Helenę Bronisława Danutę Parkitnych, Jana Kott

           2. + Mariannę Parkitną – od bratowej Stefani z rodziną (ostatnia)

1630   1. Pogrzebowe: + Jana Kurzacza, Zdzisława Majchrzaka, Wiesława Zawadę, Bronisławę Jelonek, Józefa Poradę, Zofię Chwałczyk, Genowefę Kulej, Józefę Zawadę, Mariannę Praską, Irenę Bogus, Ignacego Gawło, Janinę Grzyb, Józefa Gloca, Józefa Bogusa, Helenę Górnik, Jacka Dudę, Józefa Glińska, Teresa Kaczor, Zbigniew Lizoń, Tadeusz Jelonek, Jan Wiśniewski, Stanisław Pasieka, Irena Dubas, Waleria Hyra oraz z kartek 

          + Eugeniusza Janika – od Z.P. Starczewski; Zdzisława Spalika – od Z.P. Cieśla; Józefę Krawczyk – od Z.P. Cieśla; Irenę Tomczyk – od Z.P. Cieśla; Anielę Oziębałę – od Z.P. Starczewski

          2. + Janinę Kubik – od siostry Anieli z mężem Marianem

 

SOBOTA  19.12. 

900     W intencji ks. Wikariusza z racji imienin

1600   + Teresę Kaczor – od męża Władysława i syna z rodziną

1700   + Walerię /33 r. śm/ Władysława Józefa Edwarda Paruzelów, Ireneusza Kapuścika, Remigiusza Eugeniusza Pachów, Adama Pytla i zm. z rodziny Kapuścików

 

NIEDZIELA  20.12.     4  NIEDZIELA  ADWENTU 

800     + Ryszarda /16 r. śm/ Krystynę Janinę Franciszka Kulejów, Kazimierza Kurzacza

845     Msza św. w Długim Kącie

940     Rozważanie maryjne (oddanie33)

1000   + Weronikę Jana Zenona Mieczysława Psiuków, Mariannę Józefa Stanisława Poradów i zm. z tych rodzin

1130   Za Parafian

           Chrzest Natalia Zofia Markowska

1600   + Władysława Cecylię Oziębałów całą rodzinę Boreckich Oziębałów, Stanisława Andrzeja Kulejów, dziadków Chudych, swatów Miarów, Jerzego Głąba


INTENCJE MSZALNE 7 – 13 grudnia 2020

PONIEDZIAŁEK  07.12.     Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

1600   1. + Kazimierę Józefa Józefa Matuszczyków, Andrzeja Stefana Gruców

           2. + Zuzannę Zawadę – od brata Jana z rodziną

1630   1. + Dusze w czyśćcu cierpiące

           2. + Natalię Kazimierczak – od swatów Jadwigi i Mieczysława Brzęczków

 

WTOREK  08.12.     UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANAEGO POCZĘCIA NMP

900     1. O bł. Boże, opiekę Matki Bożej Niepokalanej dla Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus

           2. + Stanisława Muchę – od rodziny Antończaków

1630   1. + Dariusza Drosika /2 r. śm/ – od żony z dziećmi

           2. + Stanisława Hyrę – od rodziny Poradów z Poręby

 

ŚRODA  09.12. 

1600   1. + Wacława Wójcika – od rodziny Jankowskich i chrześnicy Sylwii

           2. + Honoratę Biernacką – od Agaty i Stefana z rodziną

1630   1. + Jadwigę Kurzacz – od córki Ewy z rodziną

           2. + Zdzisława Pietrzaka – od sąsiadów Grabarczyków z rodziną

 

CZWARTEK  10.12.

1600   1. + Stanisława Kubata – od rodziny Gmyrków

           2. + Stanisława Cichonia – od syna Marka z rodziną

1630   1. + Mariannę Kozak – od córki Ali z rodziną

           2. + Jana Dudę – od wnuczki Marty z rodziną

 

PIĄTEK  11.12. 

1600   1. + Jana /4 r. śm/ Weronikę Majów

           2. + Barbarę Brzęczek – od syna Sebastiana z rodziną

1630   1. + Krystynę /2 r. śm/ Wiesława /11 r. śm/ Skwarów – od córek z rodzinami

           2. + Rafała Hadyka – od dziewczyny Ani

 

SOBOTA  12.12. 

1600   1. + Waldemara Debudeja /21 r. śm/ Piotra Tadeusza Grzegorza Józefa Debudejów, Józefa Józefę Franciszka Paruzelów

           2. + Stanisławę Irenę Władysława Pasieków Genowefę Chyrę, Ryszard Machurę

1700   O zdrowie, bł. Boże, dary Ducha Świętego dla Emilii Kapuścik z okazji 18 r. urodzin i jej ojca Mariusza z okazji 45 r. urodzin

 

NIEDZIELA  13.12.     3  NIEDZIELA  ADWENTU 

800     + Leszka Czado /2 r. śm/ i rodziców z obu stron

845     Msza św. w Długim Kącie

940     Rozważanie maryjne (oddanie33)

1000   + Józefa Hołę /6 r. śm/

1130   Za Parafian

           Chrzest Antonina Paulina Brzęczek

1600   + Martę Józefa Mików z rodzicami z obu stron, Jana Brzęczka


Wygenerowano w sekund: 0.08
12,927,061 unikalne wizyty