Msze święte

Niedziele i święta
800, 1000, 1130, 1600
Długi Kąt: 845

Kałmuki (druga niedziela miesiąca): 1400 (poza okresem wakacyjnym)

Sobota (msza niedzielna):
1800 (1700 zimą)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna jest w dni powszednie po mszach świętych.

Numer konta bankowego parafii

Numer konta bankowego parafii:
86 8249 0001 2001 0002 1412 0001

Znajdź nas na Fb

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Nabożeństwa

Środa (po mszy popołudniowej): nabożeństwo do Matki Bożej Truskolaskiej Pani Łaskawej
Trzeci piątek miesiąca: nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego (modlitwa za zmarłych z ostatnich pogrzebów)

Odpust

1) Niedziela po 6 grudnia
2) Siódma Niedziela Wielkanocna

INTENCJE MSZALNE 1 – 7 października 2018

PONIEDZIAŁEK  01.10.     Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka

                                           Jezus, dziewicy i doktora Kościoła

1600   + Mieczysława Pietrzaka – od rodziny Debudejów

1630   Nabożeństwo różańcowe

1700   1. + Tadeusza Chrzęstka – od córki Henryki z rodziną

           2. + Stefana Kałę – od żony Emilii

 

WTOREK  02.10.     Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów

1600   O zdrowie, bł. Boże, opiekę Marki Bożej dla Walerii Hyra

            w 90 r. urodzin

1630   Nabożeństwo różańcowe

1700   1. + Stefana Dąbka /5 r. śm/

           2. + Czesława Labochę /4 r. śm/

 

ŚRODA  03.10.

1600   1. + Henrykę Kubicką – od swatów Sasów z rodziną

           2. + Józefa Józefa Kazimierę Matuszczyków, Andrzeja

                   Grucę

1630   Nabożeństwo różańcowe

1700   1. + Stanisława /4 r. śm/ Jacka Pasieków

           2. + Jerzego Kosmalę – od córki Danuty z rodziną

 

CZWARTEK  04.10.     Wspomnienie św. Franciszka z Asyżu /I czwartek

                                    miesiąca/

1600   1. + Sabinę Bogus – od córki Danuty z mężem

           2. + Jana Jelonka – od Rysi z mężem i dziećmi

1630   Nabożeństwo różańcowe

1700   1. + Aleksandrę i Eligiusza Grzybów z rodzicami /10 r. śm/

           2. + Henryka Hyrę – od żony Ireny

 

PIĄTEK  05.10.     Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

                             /I piątek miesiąca/

700     1. + Zbigniewa Kozaka – od szwagierki Beaty z rodziną

                   i chrześnicy Darii

           2. + Sebastiana Kunerta – od cioci Basi

1630   Nabożeństwo różańcowe

1700   + Mateusza Koźmina – od rodziców i brata

 

SOBOTA 06.10.     I sobota miesiąca

700     1. + Małgorzatę Korkus – od mamy Felicji

           2. + Janusza Starczewskiego – od rodziny Gorzelaków

1600   O zdrowie, bł. Boże dla Hanny Słonka w 1 r. urodzin

           Roczek Kuba Surmiak

           Chrzest Karolina Edyta Knop

1630   Nabożeństwo różańcowe

1700   + Wiesława Mieczysława Spalików z rodzicami i rodzeństwem,

               Antoninę Wawrzyńca Bogusów z rodziną, Katarzynę

               Adama Janików z rodziną

 

NIEDZIELA  07.10.     27  NIEDZIELA  ZWYKŁA

800     W pewnej intencji

845     Msza św. w Długim Kącie

1000   + Ryszarda Machurę z rodzicami z obu stron

1130   Za Parafian: O zdrowie, bł. Boże w 60 r. urodzin Wiesława

           Chrzest Marika Klimas        

           Chrzest Jakub Józef Sakałus

           Chrzest Elena Młyńczyk       

           Chrzest Nadia Młyńczyk

           Chrzest Adrianna Kazimiera Spalik

1530   Nabożeństwo różańcowe

1600   + Józefa Martę Mików z rodzicami z obu stron


INTENCJE MSZALNE 24 – 30 września 2018

PONIEDZIAŁEK  24.09.

1700   1. + Stanisławę Czerniejewską – greg. 24

           2. + Cecylię Jarawkę – od męża Zygmunta

1730   1. + Mariannę Matuszczyk – od córki Krystyny z rodziną

           2. + Emilię Kurzacz – od wnuczka Ireneusza z rodziną

 

WTOREK  25.09.

1700   1. Intencje powierzone Dzieciątku Jezus

           2. + Ryszarda Zająca /6 r. śm/ z rodzicami, Irenę Dobrowolską,

                   Zdzisława Zająca

1730   1. + Stanisławę Piotra /27 r. śm/ Spalików

           2. + Stanisławę Czerniejewską – greg. 25

 

ŚRODA  26.09.

1700   1. + Stanisławę Czerniejewską – greg. 26

           2. + Janinę Kulej – od wnuczki Katarzyny z mężem i dziećmi

     Nowenna do Matki Bożej Truskolaskiej Pani Łaskawej

1730   1. O zdrowie, bł. Boże dla Anny Banasiak z okazji 18 r. urodzin

           2. O zdrowie, bł. Boże, opiekę Matki Bożej dla Renaty

               Mazur w 50 r. urodzin – od mamy

 

CZWARTEK  27.09.     Wspomnienie św. Wincentego à Paulo,

                                    prezbitera

1400   Cudowny Medalik – Długi Kąt

1700   1. + Czesława /4 r. śm/ Zofię Jankowskich z rodzicami

                   z obu stron, Józefę Jankowską

           2. + Henryka Kiepurę, Antoniego Kazimierza Tomasza Kurzaczów

1730   1. Cudowny Medalik – Golce

           2. + Stanisławę Czerniejewską – greg. 27

 

PIĄTEK  28.09.     Wspomnienie św. Wacława, męczennika

1700   1. + Stanisławę Czerniejewską – greg. 28

           2. + Ilonę Graf /2 r. śm/ – od córki Kamili i rodziców

1730   1. + Stanisławę Zalewską /7 r. śm/

           2. + Mariannę Rutkowską – od córki Krystyny z mężem

                   i synem

 

SOBOTA 29.09.     Święto św. Archaniołów Michała, Gabriela

                              i Rafała

1400   Ślub Paulina Matuszczyk – Kamil Krawczyk

1500   Ślub Paulina Pluta – Dawid Pluta

1700   1. + Jana Lisieckiego /4 r. śm/ z ojcem Janem i dziadkami

                   Lisieckimi

           2. + Annę Psiuk /16 r. śm/ Sylwię Zbigniewa Kozaków

                  i zm. z rodzin Psiuków i Wójcików

1730   ADORACJA

1800   1. + Władysławę Zygmunt /8 r. śm/ Mariannę Michała

                   Kubatów i zm. z rodzin Kubatów i Zygmuntów

           2. + Stanisławę Czerniejewską – greg. 29

           Chrzest Oliwier Kozak

 

NIEDZIELA  30.09.     26  NIEDZIELA  ZWYKŁA

800     + Grzegorza Debudeja i zm. z rodziny – od rodziców i rodzeństwa

845     Msza św. w Długim Kącie

1000   + Stanisławę Czerniejewską – greg. 30

1130   Za Parafian: O zdrowie, bł. Boże dla Nikoli Antończak

           z okazji 10 r. urodzin;

           W pewnej intencji

           Chrzest Alicja Antończak

           Roczek Anna Zomerfeld

1600   + Ilonę Graf – od przyjaciela


INTENCJE MSZALNE 17 – 23 września 2018

PONIEDZIAŁEK  17.09.

1700   1. + Stanisławę Czerniejewską – greg. 17

           2. + Stanisława Olecha – od córki Haliny z rodziną

1730   1. + Grażynę Wręczycką – od kuzynów Marysi i Romana

           2. + Halinę Beneś – od Eugeniusza Benesia z rodziną

 

WTOREK  18.09.     Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika

1700   1. + Stanisławę Czerniejewską – greg. 18

           2. + Henryka Biernackiego – od żony z dziećmi

1730   1. + Piotra Kapuścika – od córki Wandy

           2. + Józefa Kałę – od druhen i druhów Hufca ZHP Kłobuck

 

ŚRODA  19.09.

1700   1. + Kazimierza /16 r. śm/ Henrykę Oziębałów, Stanisława

                   Paciepnika

           2. + Janinę i Wacława /1 r. śm/ Kałmuków – od dzieci

     Nowenna do Matki Bożej Truskolaskiej Pani Łaskawej

1730   1. + Stanisławę Czerniejewską – greg. 19

           2. + Jerzego Liska /4 r. śm/ – od rodziny

 

CZWARTEK  20.09.     Wspomnienie św. Męczenników Andrzeja Kim

                                    Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang

                                    i Towarzyszy

1700   1. + Stanisławę Czerniejewską – greg. 20

           2. + Franciszka Hyrę – od żony Haliny

1730   1. + Zenonę Kwiędacz – od nauczycieli emerytów Szkoły

                   Podstawowej w Truskolasach

           2. + Mariannę Kudłę – od wnucząt Anety Ewy Zbyszka

                   z rodzinami

 

PIĄTEK  21.09.     Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty

                              /III piątek miesiąca/

1700   1. + Stanisławę Czerniejewską – greg. 21

           2. + Stefanię Grądys – od córki Doroty

1730   1. Pogrzebowe: : + Mirosława Brzęczka, Reginę Zachowską,

               Roberta Rabendę, Edwarda Janewicza, Dariusza Dąbskiego,

               Jana Knopa, Teresę Grucę, Reginę Kubat, Edwarda

               Wójcika, Zygmunta Rataja, Krystynę Kotas, Czesławę

               Rzebkę oraz z kartek

           + Stanisławę Płonkę – od Z.P. Starczewski; Józefa Sadlińskiego –

               od Z.P. Starczewski;

           + Mariusza Grzyba – od Z.P. Cieśla;

           + Kazimierza Krawczyka – od Z.P. Starczewski; 

           + Józefa Skowrona – od Z.P. Kadłubski;

           + Władysławę Pawelak – od Z.P. Cieśla

           2. + Stanisławę Lisek – od syna Jacka

 

SOBOTA 22.09.

1200   W intencji pracowników PSO Maskpol z okazji 50-lecia zakładu

1700   + Stanisławę Czerniejewską – greg. 22

1730   ADORACJA

1800   Podziękowanie Matce Bożej Nieustającej Pomocy za otrzymane

           łaski przez 60 lat małżeństwa Państwa Marianny i Lucjana

           z prośbą o dalszą opiekę i błogosławieństwo dla Jubilatów

           i ich dzieci z rodzinami

 

NIEDZIELA  23.09.     25  NIEDZIELA  ZWYKŁA

800     + Stanisławę Czerniejewską – greg. 23

845     Msza św. w Długim Kącie

1000   + Justynę /19 r. śm/ Sebastiana Kunertów

1130   Za Parafian: O zdrowie, bł. Boże, opiekę Matki Bożej dla Bolesława

           i Marii Owczarków z okazji 50 r. ślubu – od chrześnicy

           Wioletki

           Chrzest Maja Kornelia Gruca        Chrzest Jan Kapuścik

           Roczek Tymon Majchrzak

1600   + Stanisława Nogala /20 r. śm/ Elżbietę Waldemara Góreckich


Wygenerowano w sekund: 0.04
811,814 unikalne wizyty