Msze święte

Niedziele i święta
800, 1000, 1130, 1600
Długi Kąt: 845

Kałmuki (druga niedziela miesiąca): 1400 (poza okresem wakacyjnym)

Sobota (msza niedzielna):
1800 (1700 zimą)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna jest w dni powszednie po mszach świętych.

Numer konta bankowego parafii

Numer konta bankowego parafii:
86 8249 0001 2001 0002 1412 0001

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             

Nabożeństwa

Środa (po mszy popołudniowej): nabożeństwo do Matki Bożej Truskolaskiej Pani Łaskawej
Trzeci piątek miesiąca: nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego (modlitwa za zmarłych z ostatnich pogrzebów)

Odpust

1) Niedziela po 6 grudnia
2) Siódma Niedziela Wielkanocna

INTENCJE MSZALNE 6 – 12 listopada 2017

PONIEDZIAŁEK  06.11.

1600     WYPOMINKI OKTAWALNE, koronka do Miłosierdzia Bożego

1630   1. Oktawalna

           2. + Janusza Starczewskiego – od Leokadii Gawrońskiej

                   i rodziny Wójcickich

1700   1. + Helenę Kapuścik – od brata Jerzego z rodziną

           2. + Irenę Kempę – od siostry Krystyny z rodziną

 

WTOREK 07.11. 

1600     WYPOMINKI OKTAWALNE, koronka do Miłosierdzia Bożego

1630   1. Oktawalna

           2. + Stanisława Szymanka – od Dyrekcji, Nauczycieli,

                  Pracowników administracji i obsługi Szkoły Podstawowej

                  w Truskolasach

1700   1. + Wiesławę Tomczyk – od swatów Boreckich

           2. + Andrzeja Ulińskiego – od kuzynów Ulińskich z rodzinami

                  z Częstochowy

 

ŚRODA  08.11.

1600     WYPOMINKI OKTAWALNE, koronka do Miłosierdzia Bożego

1630   1. Oktawalna

           2. + Eugeniusza Macha – od chrześnicy Iwony z rodziną

1700   1. + Mariannę Majchrzak – od wnuka Mateusza

           2. + Zygmunta Wójcika – od chrześnicy Renaty Kierat

                   z rodziną

 

CZWARTEK  09.11.     Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki

                                    Laterańskiej

1630   1. + Stanisława Władysława Ireneusza Hołub, Marzenę

                   Żłobińską-Hołub

           2. + Józefa Kałę /1 r. śm/ – od żony z rodziną

1700   1. + Annę /20 r. śm/ Władysława Ryszarda Olszewskich

           2. + Stanisławę Dorożyńską – od chrześnicy Ewy z rodziną

 

PIĄTEK  10.11.     Wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża

                              i doktora Kościoła

1600   1. + Józefa Kałę – od rodziny Świąteckich

           2. + Ilonę Graf – od ciotki Henryki z synem Mieczysławem

1630   1. + Ryszarda Kotarskiego z rodzicami bratem Marianem

                   i bratową Barbarą

           2. + Stanisława Kuleja – od Grzegorza Kuleja z rodziną

 

SOBOTA  11.11.     Wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa

                               /Narodowe Święto Niepodległości/ 

800     + Elżbietę Górecką – od kolegów i koleżanek z Betonexu

               I i II zmiana

1000   + Kazimierza Drewniaka /6 r. śm/ z rodzicami

1130   W intencji Ojczyzny

1700   + Zygmunta Paducha /25 r. śm/ z rodzicami z obu stron,

              Krzysztofa Skwarę; O zdrowie bł. Boże dla Bożeny

 

NIEDZIELA  12.11.     32  NIEDZIELA  ZWYKŁA

800     + Bronisławę Sokołowską – od siostry Wandy z rodziną

845     Msza św. w Długim Kącie

1000   + Mariannę /10 r. śm/ Mieczysława Gruszków

1130   Za Parafian: O zdrowie bł. Boże opiekę Matki Bożej dla Pelagii

           Zając w 80 r. urodzin

1600   O zdrowie bł. Boże opiekę Matki Bożej dla Haliny w 70 r. urodzin

            – od męża i synów z rodzinami


INTENCJE MSZALNE 30 października – 5 listopada 2017

PONIEDZIAŁEK  30.10.

1600   1. + Roberta Olszewskiego /16 r. śm/

           2. + Bronisławę Sokołowską – od wnuka Mariusza z rodziną

1630   NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

1700   1. + Józefa /5 r. śm/ Mieczysława /21 r. śm/ Widułów

                   i zm. z rodziny, Piotra Morgę z żonami i zm. z rodziny

                   Morgów, Józefa Gąsiora, Mariannę Psuj

           2. + Krystynę Mieczysława Brzęczków z rodzicami, zm. z rodzin

                  Brzęczków Pacierpników i Nonasów

 

WTOREK 31.10. 

1600   1. + Stanisława Bogusa /12 r. śm/ z żoną Władysławą

           2. + Małgorzatę Korkus – od sąsiadów Wąsów

1630   NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

1700   1. + Bernarda Trzepizura /9 r. śm/ od żony z dziećmi

           2. + Andrzeja /34 r. śm/ Teodora Psiuków, Stanisława

                  Obyrtacza

 

ŚRODA  01.11.     UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

800     + Bronisława /19 r. śm/ Mariannę Machów z wnuczkami

               i zm. z rodzin Machów i Klimzów

1000   + Stanisławę Jana Pasieków z rodzicami, Weronikę Jana

               Psiuków z rodzicami

1115   WYPOMINKI, procesja na cmentarzu

1200   Msza św. za Parafian na cmentarzu

 

CZWARTEK  02.11.    Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

                                  /I czwartek miesiąca/

900     + Józefa /25 r. śm/ Bronisławę Skwarów i  zm. z rodziny

               Skwarów

1000   Msza św. w Długim Kącie

1600   WYPOMINKI OKTAWALNE, koronka do Miłosierdzia Bożego

1630   1. Oktawalna

           2. + Barbarę Jelonek /3 r. śm/ – od męża

 

PIĄTEK  03.11.     I piątek miesiąca

700     + Henrykę Kubicką – od Janka Kubickiego z rodziną

1600   WYPOMINKI OKTAWALNE, koronka do Miłosierdzia Bożego

1630   Oktawalna

 

SOBOTA  04.11.     Wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa

                               /I sobota miesiąca/ 

700     + Tadeusza Warchoła – od siostry Moniki z córką

1600   WYPOMINKI OKTAWALNE, koronka do Miłosierdzia Bożego

1630   1. Oktawalna

           2. + Trudę Kurzacz /2 r. śm/

1700  + Romana /4 r. śm/ Juliannę Gizińskich z rodzicami, Bronisława

              Zdzisława Remigiusza Cielebanów

 

NIEDZIELA  05.11.     31  NIEDZIELA  ZWYKŁA

800     + Henryka Kiepurę – od sióstr Sabiny Aliny i Zofii

845     Msza św. w Długim Kącie

1000   + Krystynę Klim /2 r. śm/

1130   Za Parafian

         Roczek Ksawery Kulej

1530   WYPOMINKI OKTAWALNE, koronka do Miłosierdzia Bożego

1600   Oktawalna


INTENCJE MSZALNE 23 – 29 października 2017

PONIEDZIAŁEK  23.10.

1600    1. + Józefę Stanisława Ciemięgów z rodzicami i rodzeństwem

                    z obu stron, Józefę Piotra Wójcików z dziećmi i zm. z rodzin

                    Ciemięgów Wójcików i Kudłów

            2. + Andrzeja Gazdę – od rodzin Pachów i Kapuścików

                   (ostatnia)

1630    NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

1700    1. + Jana Liska /24 r. śm/ z rodzicami z obu stron, Tadeusza

                    Markowskiego

            2. + Józefa Kuleja – od kolegów syna Grzegorza z PSO Maskpol

                   (ostatnia)

 

WTOREK 24.10. 

1600    1. +.Ilonę Graf – od przyjaciela

            2. + Zbigniewa Rybaka – od bratanka Łukasza z rodziną

1630    NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

1700    1. + Stanisławę Radlak – od wnuka Rafała

            2. + Helenę Karkos – od rodziny Utrata-Rakus

 

ŚRODA  25.10.

1600    1. + Stanisława Płazę /1 r. śm/

            2. + Józefę Syrek /4 r. śm/ – od męża i dzieci

1630    NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

1700    1. Intencje powierzone Dzieciątku Jezus

            2. + Krystynę Klim – od rodziny Klim (ostatnia)

      Nowenna do Matki Bożej Truskolaskiej Pani Łaskawej 

 

CZWARTEK  26.10.

1600    1. + Stanisława Olszewskiego – od córki Grażyny z rodziną

                    (ostatnia)

            2. + Zbigniewa Kozaka – od szwagierki Jolanty z mężem

                    i dziećmi

1630    NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

1700    1. + Zygmunta /28 r. śm/ Irenę /2 r. śm/ Dariusza /3 r. śm/

                    Pytlów – od Sławka z rodziną

            2. + Annę /6 r. śm/ Mieczysława Tadeusza Walczaków,

                   Antoniego Mieczysława Hyrów

 

PIĄTEK  27.10.

1400    Msza św. w Długim Kącie – Cudowny Medalik

1600    1. + Andrzeja Skwarę – od syna Michała z rodziną

            2. + Mariannę Pilarz – od brata Grzegorza z rodziną

1630    NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

1700    1. Cudowny Medalik – Kawki

            2. + Helenę Kurzacz – od wnuczki Beaty z rodziną

 

SOBOTA  28.10.     Święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza 

1600    1. + Stanisława Szymanka – od siostry Stanisławy i chrześnicy

                    Beaty z rodzinami

            2. + Felicję i Mieczysława Boreckich, Mariusza Kalka,

                    Weronikę Antoniego Ryszarda Kotarskich

1630    NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

1700    O zdrowie bł. Boże dary Ducha Świętego dla Huberta

            Gloca w 18 r. urodzin

 

NIEDZIELA  29.10.     30  NIEDZIELA  ZWYKŁA

800       + Mieczysława Płazę /2 r. śm/

845       Msza św. w Długim Kącie

1000    + Wacława Kałmuka – od personelu medycznego

                oddziału onkologii szpitala św. Barbary w Sosnowcu

1130    Za Parafian: O zdrowie bł. Boże dary Ducha Świętego

            opiekę Matki Bożej dla Sebastiana Radlaka z okazji 18 r. urodzin

            Chrzest Tymon Karol Duda

            Roczek Emilia Drogowska

1530    NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE

1600    + Waldemara Góreckiego – od rodziny Kotarskich


Wygenerowano w sekund: 0.03
685,298 unikalne wizyty