Msze święte

Niedziele i święta
800, 1000, 1130, 1600
Długi Kąt: 845

Kałmuki (druga niedziela miesiąca): 1400 (poza okresem wakacyjnym)

Sobota (msza niedzielna):
1800 (1700 zimą)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna jest w dni powszednie po mszach świętych.

Nabożeństwa

Środa (po Mszy św. popołudniowej): nabożeństwo do Matki Bożej Truskolaskiej Pani Łaskawej

Trzeci piątek miesiąca: nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego (modlitwa za zmarłych z ostatnich pogrzebów)

Odpust

1) Niedziela po 6 grudnia
2) Siódma Niedziela Wielkanocna

Numer konta bankowego parafii

Numer konta bankowego parafii:
86 8249 0001 2001 0002 1412 0001

Znajdź nas na Fb

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

INTENCJE MSZALNE 30 listopada – 6 grudnia 2020

PONIEDZIAŁEK  30.11.     Święto św. Andrzeja, Apostoła

1600  1. + Andrzeja Szpulaka – od żony i dzieci z rodzinami

          2. + Kazimierza Pileckiego – od żony Marii

1630  1. + Teresę Rokosę – od chrześnicy Marzeny z synem

          2. + Janinę Krauze – od swatów Nabiałczyków i rodziny Wieczorków

 

WTOREK  01.12.

1600  1. + Wacława Kożucha – od chrześnicy Teresy z mężem

          2. + Ryszarda Strzelczyka – od Doroty i Tomasza Janików

1630  1. + Jarosława Janasa – od rodziny Grajcarów

          2. + Stanisławę Koniak – od siostry Urszuli z rodziną

 

ŚRODA  02.12. 

1600  1. + Edwarda Pacha – od rodziny Pachów

          2. + Stanisława Dudka – od rodziny Grądysów i Janików

1630  1. + Beatę Kłobusińską – od ciotki Sabiny z rodziną

          2. + Janinę Grzelińską – od córki Apolonii z rodziną

 

CZWARTEK  03.12.     Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera /I czwartek miesiąca/

1600  1. + Józefa Zawadę – od wnuka Artura z rodziną

          2. + Stanisławę Kowalik – od Jurka Kardasa z rodziną

1630  1. + Jana Krawczyka – od sąsiadów Tomczyków i Lasotów

          2. + Zdzisława Wieczorka – od siostry Marianny

 

PIĄTEK  04.12.     Wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy /I piątek miesiąca/

700    1. + ks. Andrzeja Szatniewskiego z rodzicami

          2. + Eugeniusza Kuleja – od syna Grzegorza z rodziną

1000  Msza św. w intencji Górników

1630  + Marlenkę Kubat /21 r. śm/ i zm. z rodziny

 

SOBOTA  05.12.     I sobota miesiąca 

800    O nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii oraz za księdza proboszcza i księdza wikariusza.

1600  1. + Wandę /21 r. śm/ Kazimierza /5 r. śm/Jelonków – od córki z rodziną

          2. + Stanisława Kałę /10 r. śm/ – od córki Małgorzaty z rodziną

1700  + Mieczysława Macharzyńskiego /15 r. śm/

 

NIEDZIELA  06.12.     2  NIEDZIELA  ADWENTU 

800    + Andrzeja /49 r. śm/ Helenę Jelonków, Barbarę Władysławę Pryczek

845    Msza św. w Długim Kącie

940    Rozważanie maryjne (oddanie33)

1000  + Krystynę /5 r. śm/ Zenona /3 r. śm/ Klim

1130  ODPUST – za Parafian

1600  + Stanisławę Lisiecką /1 r. śm/


INTENCJE MSZALNE 23 – 29 listopada 2020

PONIEDZIAŁEK  23.11.

1600   1. + Za dusze w czyśćcu cierpiące

           2. + Grzegorza Boreckiego – od rodziców

1630   1. + Zygmunta Pileckiego

           2. + Zenonę Wójcik – od syna Tomasza z rodziną

 

WTOREK  24.11.     Wspomnienie św. Męczenników Andrzeja Dunc-Lac, przebitera i Towarzyszy

1600   1. + Annę Adama Pawła Jelonków, Stanisławę Józefa Parkitnych, Irenę Mieczysława Błaszczyków, Irenę Stefana Kwaśnych z szwagrami

           2. + Alfreda Skwarę – od żony Jadwigi

1630   1. + Wandę Machurę – od syna Zbigniewa z rodziną

           2. + Rafała Hadyka – od rodziców

 

ŚRODA  25.11. 

1600   1. + Irenę Możdzeń – od współpracowników doktora Możdżdzenia z poradni ogólnej w Węglowicach

           2. + Izabelę Dąbrowską z racji 80 r. urodzin męża Wojciecha, brata siostry, zmarłych szwagrów, rodziców, Bronisławę Marcelego Świercz i zm. z pokrewieństwa

    Nowenna do Matki Bożej Truskolaskiej Pani Łaskawej

1630   1. Intencje powierzone Dzieciątku Jezus

           2. + Irenę Śliwińską – od syna Jana

 

CZWARTEK  26.11.     UROCZYSTOŚĆ  POŚWIECENIEA  WŁASNEGO  KOŚCIOŁA

1600   1. + Sławomira Nowakowskiego – od rodziny Wieczorków

           2. + Barbarę Brzęczek – od męża Krzysztofa

1630   1. + Weronikę Maj – od Marianny Szymanek

           2. + Stanisławę Kowalik – od sąsiadów Dymarków z dziećmi

 

PIĄTEK  27.11. 

1500   Ślub Agnieszka Pietrasik – Marcin Piotrowski

1600   1. Cudowny Medalik – ul. Kopernika i 1 Maja

           2. + Stanisławę Lisek – od swatki Ireny Psiuk ze Złochowic z rodziną

1630   1. + Euzebiusza Wernera – od Jerzego Kardasa z rodziną

           2. + Leszka Czado – od Aliny i Rafała Błasikiewiczów z rodziną

 

SOBOTA  28.11. 

800     + Honoratę Łabuzę – od rodziny Jakubowskich

1600   1. + Mariannę /1 r. śm/ Włodzimierza Kozaków – od syna Arka z rodziną

           2. + Zdzisława Wieczorka z racji imienin

1630   ADORACJA

1700   + Adama Kozaka /20 r. śm/

 

NIEDZIELA  29.11.     1  NIEDZIELA  ADWENTU 

800     + Ryszarda Bogusa z rodzicami i rodzeństwem

845     Msza św. w Długim Kącie

1000   + Piotra Pawelaka /8 r. śm/ z rodzicami z obu stron

1130   Za Parafian

1600   + Jolantę Mirek – od chrześnicy Pauliny z bratem i rodzicami


INTENCJE MSZALNE 16 – 22 listopada 2020

PONIEDZIAŁEK  16.11.

1600    1. + Agatę Kałmuk – od teściowej Mieczysławy

            2. + Józefa Gazdę – od córki z mężem

1630    1. + Władysławę /20 r. śm/ Piotra Romana Janików, Kazimierza Drewniaka /9 r. śm/, Jana Knopa z rodzicami, Józefa Drążka

            2. + Renatę Telesińską – od Tadeusza i Waldemara z rodzinami

 

WTOREK  17.11.     Wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy

1600    1. O ustanie epidemii i rozwój Żywego Różańca Róż dziecięcych i młodzieżowych

            2. + Stefana Grucę – od syna Ryszarda z żoną

1630    1. + Wacława Barbarę Brzęczków, Annę Błaszczykowską i zm. z rodzin Brzęczków i Kasprzyków

            2. + Jana Kurzacza – od żony i córek z rodzinami

 

ŚRODA  18.11.     Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy 

1600    1. + Annę Rokosę – od chrześnicy Jadwigi z rodziną

            2. + Cecylię Beim – od rodziny Nowaków (ostatnia)

    Nowenna do Matki Bożej Truskolaskiej Pani Łaskawej

1630    1. + Annę Sieradzan – od córki Kornelii z rodziną

            2. + Krystynę Walendzińską – od rodziny Tomczyków

 

CZWARTEK  19.11.

1600    1. + Kazimierę Szewczyk – od wnuków Beaty Ewy Ani

            2. + Mariannę Dorożyńską – od syna Henryka z rodziną

1630    1. + Alicję Kulej – od syna Waldemara

            2. + Mariannę Kudłę – od córki Danuty z mężem

 

PIĄTEK  20.11.     Wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera 

1600    1. + Józefa Kłobusińskiego – od żony Teresy

            2. + Zdzisława Dudę – od żony Zofii i syna Daniela

1630    1. + Edwarda Paruzela z rodzicami, Władysławę Gotówkę, Genowefę Kryszak, Stanisławę Mariana Herudzińskich

            2. Pogrzebowe: + Eugeniusza Janika, Zdzisława Spalika, Józefę Krawczyk, Irenę Tomczyk, Anielę Oziębałę, Jana Kurzacza, Wiesława Zawadę, Bronisławę Jelonek, Józefa Poradę, Zofię Chwałczyk, Genowefę Kulej, Józefę Zawadę, Mariannę Praską, Irenę Bogus, Ignacego Gawło, Janinę Grzyb, Józefa Gloca, Józefa Bogusa, Helenę Górnik, Jacka Dudę oraz z kartek

            + Stefana Pasiekę – Z.P. Cieśla; Piotra Kozaka – Z.P. Cieśla; Iwonę Heppner – Z.P. Starczewski; Zdzisława Majchrzaka – Z.P. Cieśla

 

SOBOTA  21.11.     Wspomnienie Ofiarowania NMP 

800      + Elżbietę Tomczyk – od sąsiadów Góreckich

1600    1. + Annę Stanisława Antesów

            2. + Wiesławę Matysiak /2 r. śm/

1630    ADORACJA

1700    + Stanisława Cichonia /11 r. śm/ z rodzicami z obu stron

 

NIEDZIELA  22.11.     UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA  

800      + Wacława Dąbrowskiego /20 r. śm/ Elżbietę Kudłę

845      Msza św. w Długim Kącie

1000    + Romana Wochnika /7 r. śm/

1130    Za Parafian

            Roczek Adam Kierat

            Chrzest Antoni Robert Tokarz

1600    + Władysławę Łebek z mężami i dziećmi, Wacława Kurzacza z rodzicami


Wygenerowano w sekund: 0.45
12,927,506 unikalne wizyty