Msze święte

Niedziele i święta
800, 1000, 1130, 1600
Długi Kąt: 845

Kałmuki (druga niedziela miesiąca): 1400 (poza okresem wakacyjnym)

Sobota (msza niedzielna):
1800 (1700 zimą)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna jest w dni powszednie po mszach świętych.

Nabożeństwa

Środa (po Mszy św. popołudniowej): nabożeństwo do Matki Bożej Truskolaskiej Pani Łaskawej

Trzeci piątek miesiąca: nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego (modlitwa za zmarłych z ostatnich pogrzebów)

Odpust

1) Niedziela po 6 grudnia
2) Siódma Niedziela Wielkanocna

Numer konta bankowego parafii

Numer konta bankowego parafii:
86 8249 0001 2001 0002 1412 0001

Znajdź nas na Fb

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

INTENCJE MSZALNE 31 sierpnia – 6 września 2020

PONIEDZIAŁEK  31.08.

1730   1. + Zbigniewa /43 r. śm/ Jana Alfredę Pasieków

           2. + Wiesławę i Jarosława Śliwińskich

1800   1. + Jarosława Janasa – od Jadwigi i Andrzeja Strzelczyków z rodziną

           2. + Euzebiusza Wernera – od Zofii Dygudaj z rodziną

 

WTOREK  01.09. 

800     Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego

1700   1. + Adama Bogusa – od syna Czesława z rodziną

           2. + Stanisława Dudka – od Janiny Dzitkowskiej i Lucyny Wieczorek

1730   + Bolesław Zenona Rokosę /1 r. śm/

 

ŚRODA  02.09. 

1700   1. + Beatę Kłobusińską – od Teresy i rodzin Musiałów i Czapników

           2. + Janinę Grzelińską – od Henryka Paruzela z rodziną

1730   1. + Józefa Zawadę  - od Heni z mężem

           2. + Jana Krawczyka – od Iwony Kotarskiej z rodziną

 

CZWARTEK  03.09.     Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła  /I czwartek miesiąca/

1700   1. + Łukasza Telesińskiego – od kolegów i koleżanek z rocznika 1976 z wychowawczynią

           2. + Honoratę Łabuzę – od synowej Jolanty z Mateuszem

1730   1. + Stanisławę Kowalik – od dyrekcji i pracowników firmy Jako

           2. + Edwarda Majka – od kuzyna Zbigniewa Kowalika z rodziną

 

PIĄTEK  04.09.    Wspomnienie bł. dziewic i męczennic Marii Kanuty (Józefy Chrobot) i Towarzyszek  /I piątek/ 

700     1. + Witolda Rębielaka – od siostry Grażyny i brata Dariusza z rodzinami

           2. + Eugeniusza Kuleja – od córki Anity z rodziną

1700   O zdrowie, bł. Boże na roczek dla Krystiana Majchrzaka i jego rodziców i chrzestnych

 

SOBOTA  05.09.    I sobota miesiąca 

1645   Rozważanie na I sobotę

1700   1. + Mariannę /4 r. śm/ i Edwarda Majchrzaków – od dzieci i wnuków

           2. Za ks. Proboszcza i ks. Wikariusza oraz o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii

1730   ADORACJA

1800   + Eugeniusza Macha /4 r. śm/ z rodzicami z obu stron – od żony z rodziną

 

NIEDZIELA  06.09.    23  NIEDZIELA  ZWYKŁA 

800     + Franciszka /8 r. śm/ Janinę Krystynę Ryszarda Kulejów

845     Msza św. w Długim Kącie

1000   + Edwarda Wójcika /2 r. śm/ z rodzicami i rodzeństwem z obu stron i zm. z tych rodzin

1130   Za Parafian: O zdrowie, bł. Boże dla Elizy Chrzęstek z okazji 18 r. urodzin – od rodziców i brata

          Chrzest Natalia Heluszka

          Chrzest Julia Justyna Magdziasz

          Roczek Majka Debudej i o bł. Boże dla rodziców

1600   + Rafała Hadyka – od rodziny Jelonków z Waleńczowa


INTENCJE MSZALNE 24 – 30 sierpnia 2020

PONIEDZIAŁEK  24.08.     Święto św. Bartłomieja Apostoła

1730   1. + Mariannę i Józefa Kudłów – od szwagierki Heni z synami

           2. + Za dusze w czyśćcu cierpiące

1800   1. + Cecylię i Józefa Piotrowskich i zm. z rodzin Piotrowskich, Oziębałów i Łopatów

           2. + Krystynę Skwarę – od sąsiadów Polisów

 

WTOREK  25.08. 

1730   1. + Bronisławę /3 r. śm/ Józefa Ryszarda Skwarów

           2. + Leszka Czado – od Karoliny i Pawła Kazimierczaków

1800   1. Intencje powierzone Dzieciątka Jezus

           2. Dziękując NMP za wszystkie łaski wylane na naszą parafię, prosząc o błogosławieństwo i prowadzenie Żywego Różańca według Jej Matczynej Miłości i w intencji duchowych pielgrzymów z naszej parafii

 

ŚRODA  26.08.     UROCZYSTOŚĆ  NMP  CZĘSTOCHOWSKIEJ 

900     1. O zdrowie, bł. Boże, potrzebne łaski dla Magdaleny i Tomasza z okazji 19 r. ślubu

           2. + Stanisławę Sadlińską – od Bogusi z dziećmi (ostatnia)

1800   + Weronikę Maj – od córki Małgorzaty i syna Witolda

 

CZWARTEK  27.08.     Wspomnienie św. Moniki

1730   1. + Stanisławę /3 r. śm/ Mariusza /21 r. śm/ Szymanków, Marcina Borczyka /3 r. śm/

           2. + Krystynę Hyrę – od mieszkańców Piły II (ostatnia)

1800   1. Intencja Cudownego Medalika - Klepaczka

           2. + Henryka Kotasa – od córki Sylwii z mężem i dziećmi

 

PIĄTEK  28.08.    Wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła 

1730   O zdrowie, bł. Boże dla Bartosza Sowy w 18 r. urodzin

1800   1. + Zuzannę Zawadę – od chrześnicy Ani

           2. + Janinę Krauze – od rodzin Pilarzów i Kiepurów

 

SOBOTA  29.08.    Wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela 

1700   1. + Andrzeja Szpulaka /5 r. śm/ – od żony i dzieci z rodzinami

           2. + Bogusławę /11 r. śm/ Zygmunta /4 r. śm/ Wójcików – od syna z rodziną i córki z rodziną

1730   ADORACJA

1800   + Zenonę i Zygmunta Kwiędaczów z rodzicami z obu stron

1900   Msza św. w Długim Kącie

 

NIEDZIELA  30.08.    22  NIEDZIELA  ZWYKŁA 

800     + Elżbietę Tomczyk – od Biura Rachunkowego Fortuna z Częstochowy

1000   + Stanisława /r. śm/ Zofię Eugeniusza Poradów, Andrzeja Skwarę i zm. z rodzin Poradów i Skwarów

1130   Za Parafian

           Chrzest Oliwier Dawid Rogoż

1600   + Jolantę Mirek – od chrześniaka Łukasza z rodziną


INTENCJE MSZALNE 17 – 23 sierpnia 2020

PONIEDZIAŁEK  17.08.     Wspomnienie św. Jacka, prezbitera

1730    1. + Elżbietę Kudłę – od kuzynek Krystyny i Elżbiety z rodzinami z Wręczycy Wielkiej (ostatnia)

            2. + Andrzeja /17 r. śm/ Bogdana Jabłońskich

1800    1. + Edwarda Rokosę /6 r. śm/ Mariannę Bronisława Nawrotów

            2. + Janinę Kulej /3 r. śm/

 

WTOREK  18.08. 

1730    1. + Dariusza Drosika – od cioci Loli, Urlików i Mielczarków

            2. + Bogusława Markowskiego – od bratanka Adama z Anią i dziećmi

1800    1. + Mariannę i Kazimierza oraz całą rodzinę Paruzelów – od dzieci i wnuków

            2. + Mariana Francuga – od koleżanek i kolegów firmy Temperi

 

ŚRODA  19.08. 

1730    1. + Marka Grzyba, Henryka Stanisławę Stanisława Kurzaczów, Helenę Stanisława Zygmunta Grzybów i zm. z rodziny Paciepników – od rodziców

            2. + Bogdana Kubata – od pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kłobucku

1800    1. + Marię Bogus /3 r. śm/ - od wnuka Pawła

            2. + Wiesławę Matysiak – od Zdzisława Augustynowicza z żoną

 

CZWARTEK  20.08.     Wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła

1500    Ślub Marcin Gruca – Paulina Lachman

1730    1. + Wandę Cieślikiewicz – od Basi i Mariana z rodziną

            2. + Edwarda Wójcika – od Teresy i Jerzego Kalków

1800    1. + Roberta Rabendę /2 r. śm/ – od Mariusza Młyńczyka z żoną Sylwią

            2. + Roberta Rabendę – od kuzynki Moniki z rodziną

 

PIĄTEK  21.08.    Wspomnienie św. Piusa X, papieża /III piątek miesiąca/ 

1730    1. + Irenę /12 r. śm/ Stanisława /4 r. śm/ Olszewskich i zm. z rodziny Olszewskich

            2. + Krystynę Kotas – od pielęgniarek z Kłobucka

1800    1. Pogrzebowe: + Teresę Ledwoń; Irenę Śliwińską; Rafała Hadyka; Irenę Zawadę; Teresę Rokosę; Kazimierza Pileckiego; Czesławę Trzepizur; Barbarę Brzęczek; Tadeusza Łopata i z kartek 

            + Alfreda Skwarę – od Z.P. Starczewski; Wandę Machurę – od Z.P. Starczewski; Stanisławę Kurzacz – od Z.P. Cieśla

            2. + Leszka Glinko – od rodzin Glinko i Paruzelów

 

SOBOTA  22.08.    Wspomnienie NMP Królowej 

1400    Ślub Marta Pach-Rzepka – Marcin Rzepka

1700    + Zdzisława Zawadzkiego /45 r. śm/ z rodzicami

1730    ADORACJA

1800    + Piotra Katarzynę Fajer, Mariannę Józefa Stanisława Gloców, Henryka Bieńka z rodzicami, Alfredę i Lotara Wichrów, Janusza Koniaka

1900    Msza św. w Długim Kącie

 

NIEDZIELA  23.08.    21  NIEDZIELA  ZWYKŁA 

800      + Jana Praskiego /25 r. śm/ i zm. z rodziny, Kazimierza Mariannę Szymczyków z rodzicami i rodzeństwem

1000    +Wacława Wójcika /1 r. śm/

1130    Za Parafian

          Roczek Oskar Paruzel

1600    + Stanisława Kałmuka /8 r. śm/ z rodzicami


Wygenerowano w sekund: 0.10
12,066,947 unikalne wizyty