Msze święte

Niedziele i święta
800, 1000, 1130, 1600
Długi Kąt: 845

Kałmuki (druga niedziela miesiąca): 1400 (poza okresem wakacyjnym)

Sobota (msza niedzielna):
1800 (1700 zimą)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna jest w dni powszednie po mszach świętych.

Nabożeństwa

Środa (po Mszy św. popołudniowej): nabożeństwo do Matki Bożej Truskolaskiej Pani Łaskawej

Trzeci piątek miesiąca: nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego (modlitwa za zmarłych z ostatnich pogrzebów)

Odpust

1) Niedziela po 6 grudnia
2) Siódma Niedziela Wielkanocna

Numer konta bankowego parafii

Numer konta bankowego parafii:
86 8249 0001 2001 0002 1412 0001

Znajdź nas na Fb

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

INTENCJE MSZALNE 19 – 25 października 2020

PONIEDZIAŁEK  19.10.     Wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika

1600   1. + Józefa Zawadę – od wnuczek Moniki i Kasi z rodzinami

           2. + Alfreda Paciepnika – od syna Wojciecha z rodziną

1630   RÓŻANIEC

1700   1. + Halinę Pilecką

           2. + Kazimierza Pileckiego – od Stanisławy i Ludmiły Pileckich

 

WTOREK  20.10.     Wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera

1600   1. + Beatę Kłobusińską – od rodziny Praszczyków

           2. + Janinę Grzelińską – od zięcia Mariana z rodziną

1630   RÓŻANIEC

1700   1. + Bogusława Markowskiego – od cioci Krysi z mężem i dziećmi

           2. + Bogusława Markowskiego – od chrzestnej Ireny z rodziną (ostatnia)

 

ŚRODA  21.10. 

1600   1. + Mariannę i Józefa Kudłów – od wnuczki Jolanty

           2. + Stanisława Dudka – od rodziny Światłowskich

1630   RÓŻANIEC

1700   1. + Julię /7 r. śm/ Zygmunta /33 r. śm/ Szczęchów – od synów z rodzinami

           2. + Stanisławę Lisek – od siostry Henryki z dziećmi

 

CZWARTEK  22.10.     Wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża

1600   1. + Euzebiusza Wernera – od Drwalów i Walickich z Kłobucka

           2. + Adama Bogusa – od wnuczek Małgorzaty i Agaty

1630   RÓŻANIEC

1700   1. + Urszulę Kuźmńską – od córki z rodziną

           2. + Stanisławę Koniak – od brata Henryka z rodziną

 

PIĄTEK  23.10. 

1400     Ślub Justyna Szymanek – Mariusz Szymanek

1600   1. + Leszka Czado – od bratanicy Moniki z rodziną

           2. + Waldemara Kodurę – od rodziny Grzelińskich (ostatnia)

1630   RÓŻANIEC

1700   1. + Dariusza Drosika – od właścicieli firmy Lamineks

           2. + Dariusza Drosika – od koleżanek i kolegów z firmy Sapro System

 

SOBOTA  24.10. 

800     + Mariana Francuga – od Reginy i Lesława Nowaków z rodziną

1600   1. + Edwarda Wójcika – od swatów Rzepków z dziećmi

           2. + Edwarda Wójcika – od rodzin Ślęzaków i Kubickich ze Stanek

1630   RÓŻANIEC

1700   + Bogusława Markowskiego /2 r. śm/ z rodzicami, Janinę Józefa Kostrzewów z rodzicami i wnukami, Janinę Bronisława Kandorów z rodziną

 

NIEDZIELA  25.10.    30  NIEDZIELA  ZWYKŁA 

800     + Weronikę Adama Olczyków, Katarzynę Wawrzyńca Gworysów

845     Msza św. w Długim Kącie

1000   + Jana Liska /27 r. śm/ z rodzicami i teściami

1130   Intencje powierzone Dzieciątku Jezus

1530   RÓŻANIEC

1600   + Mieczysława Felicję Boreckich, Mariusza Władysława Kalków, dziadków Boreckich i Kotarskich z Ryszardem


INTENCJE MSZALNE 12 – 18 października 2020

PONIEDZIAŁEK  12.10.

1600    1. O ulgę w cierpieniu i wypełnienie się woli Bożej dla mamy i babi Iwony

            2. + Bogdana Kubata – od Ireny i Zdzisława Małczaków (ostatnia)

1630    RÓŻANIEC

1700    1. + Józefę Franciszka Lisieckich, Stanisławę Piotra Jacka Pasieków

            2. + Roberta Rabendę – od rodzin Chłądów i Cabanów (ostatnia)

 

WTOREK  13.10.     Wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera

1600    1. + Janinę Wieczorek /3 r. śm/ z mężem Marianem i z rodzicami z obu stron

            2. + Bogusława Markowskiego – od rodzin Owczarków Lisieckich Tyczyńskich Zalewskich

1630    RÓŻANIEC

1700    1. + Leszka Chłąda /12 r. śm/ z mamą i teściową i dziadkami z obu stron

            2. + Edwarda Wójcika – od Tadeusza Hillera z rodziną

 

ŚRODA  14.10. 

1600    1. + Krystynę Skwarę – od siostry Ireny z rodziną (ostatnia)

            2. + Leszka Czado – od rodziny Brzęczków z Hutki

1630    RÓŻANIEC

1700    1. + Janinę Krauze – od Witolda Zająca z rodziną

            2. + Wacława Kożucha – od szwagierki Walerii z rodziną

 

CZWARTEK  15.10.     Wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

1600    1. + Agatę Kałmuk – od męża Krzysztofa

            2. + Ryszarda Strzelczyka – od chrześniaka Mirosława z żoną

1630    RÓŻANIEC

1700    1. + Stanisławę /17 r. śm/ Edwarda /9 r. śm/ Korzekwów, Jana Edwarda Kałmuków, Helenę Józefa Ryszarda Biernackich

            2. + Jarosława Janasa – od kolegi Andrzeja Kaczmarskiego z rodziną

 

PIĄTEK  16.10.     Wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej /III piątek miesiąca/

1600    1. + Leszka Czado - od kuzynek Zuzi i Jadzi z rodzinami

            2. + Leszka Czado - od kuzynki Eli z rodziną i kuzyna Krzysia z rodziną

1630    RÓŻANIEC

1700    1. + Stanisławę Grzelińską /30 r. śm/ i zm. rodziców i teściów

            2. Pogrzebowe: + Stefana Pasiekę; Piotra Kozaka; Iwonę Heppner; Cecylię Kotarską; Zdzisława Majchrzaka; Eugeniusza Janika; Zdzisława Spalika; Józefę Krawczyk; Irenę Tomczyk oraz z kartek

            + Teresę Rokosę – od Z.P. Cieśla; Kazimierza Pileckiego – od Z.P. Cieśla; Barbarę Brzęczek – od Z.P. Starczewski; Tadeusza Łopata – od Z.P. Starczewski

 

SOBOTA  17.10.     Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika 

800      + Stanisławę Lisek – od wnuczki Pauliny z Dominikiem

1600    1. + Zofię Adama Bogusów

            2. + Mariannę Antoniego Edwarda Wacława Kardasów, Helenę i Walentego Ruszkiewiczów, Helenę i Józefa Kapuścików

1630    RÓŻANIEC

1700    + Eleonorę Zawadzką /20 r. śm/ Antoniego Flaka, Janinę i Piotra Stodółków, Jana Zawadzkiego i zm. z tych rodzin

           Chrzest Oliwier Ksawier Surmiak

 

NIEDZIELA  18.10.    29  NIEDZIELA  ZWYKŁA 

800      + Stanisława Kubata /1 r. śm/ – od żony

845      Msza św. w Długim Kącie

1000    + Stanisławę Józefa Jerzego Imiełowskich, Zdzisława Wieczorka

1130    Za Parafian

            Chrzest Franciszek Rokosa                Chrzest Nikodem Jakub Piszczała

1530    RÓŻANIEC

1600    + Stanisława Cichonia /1 r. śm/ z rodzicami


INTENCJE MSZALNE 5 – 11 października 2020

PONIEDZIAŁEK  05.10.     Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

1600    1. + Roberta Rabendę – od Kowalików i Kłaczyńskich

            2. + Roberta Rabendę – od Świerczyńskich i Pełków

1630    RÓŻANIEC

1700    1. + Za dusze w czyśćcu cierpiące

            2. + Teresę Grucę – od swatki Łucji z rodziną (ostatnia)

 

WTOREK  06.10. 

1600    1. + Edwarda Wójcika – od Czesława Spalika z rodziną

            2. + Edwarda Wójcika – od siostrzeniec Jolanty i Joanny z rodziną

1630    RÓŻANIEC

1700    1. + Antoniego Klubę /6 r. śm/

             2. + Władysława Kodurę - od swatów Krystyny i Romana Gryc

 

ŚRODA  07.10.     Wspomnienie NMP Różańcowej 

1600    1. + Jana Kozubka z rodzicami, Edwarda Paruzela, Jerzego Drewniaka z rodzicami

            2. + Alfreda Paciepnika – od córki Beaty z rodziną

1630    RÓŻANIEC

1700    1. + Alicję Kulej – od rodziny Noga

            2. Dziękczynna za wszystkie otrzymane łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo i dary Ducha Świętego dla obecnych i przyszłych członków Żywego Różańca z naszej parafii

 

CZWARTEK  08.10.

1600    1. + Bogdana Kubata – od chrześnicy Agnieszki z rodziną (ostatnia)

            2. + Wiesławę Matysiak – od bratowej Zosi z rodziną (ostatnia)

1630    RÓŻANIEC

1700    1. + Dariusza Drosika – koleżanek żony Agnieszki Oli Anity

            2. + Dariusza Drosika – od Dyrekcji, uczniów, wychowawców i rodziców z klasy IV , pracowników administracji obsługi Zespołu Szkolno – Pedagogicznego w Kalei

 

PIĄTEK  09.10. 

1600    1. + Krystynę Skwarę – od brata Ryszarda z rodziną

            2. + Leszka Czado – od Jerzego Kazimierczaka z rodziną

1630    RÓŻANIEC

1700    1. + Barbarę Brzęczek – od Jerzego Kowalika i Artura Matuszczyka z rodziną

            2. + Stanisławę Kowalik – od rodziny Maźniak z Libidzy

 

SOBOTA  10.10. 

800      + Stanisława Cichonia – od syna Jarosława z rodziną

1600    1. + Wandę /12 r. śm/ Jana Owczarków, Władysławę Jana Tomczyków, Czesława Kapuścika

            2. + Stanisławę Lisek – od wnuczki Magdaleny z Arturem

1630    RÓŻANIEC

1700    + Franciszka Wręczyckiego /7 r. śm/ i zm. z rodzin Wręczyckich i Pasieków

          Chrzest Aleksandra Marianna Spalik

 

NIEDZIELA  11.10.    28  NIEDZIELA  ZWYKŁA 

800      + Stanisławę /28 r. śm/ Jana Pasieków z rodzicami, dzieci nienarodzone i o nawrócenie w rodzinie

845      Msza św. w Długim Kącie

1000    + Jerzego Imiełowskiego /2 r. śm/ z rodzicami, Zdzisława Wieczorka

1130    Za Parafian

            Chrzest Anastazja Jagoda Kędziora

1530    RÓŻANIEC

1600    + Natalię Stefana Miarów, zm. z rodziny Jerzego Grzelaka


Wygenerowano w sekund: 0.03
12,928,276 unikalne wizyty