Msze święte

Niedziele i święta
800, 1000, 1130, 1600
Długi Kąt: 845

Kałmuki (druga niedziela miesiąca): 1400 (poza okresem wakacyjnym)

Sobota (msza niedzielna):
1800 (1700 zimą)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna jest w dni powszednie po mszach świętych.

Nabożeństwa

Środa (po Mszy św. popołudniowej): nabożeństwo do Matki Bożej Truskolaskiej Pani Łaskawej

Trzeci piątek miesiąca: nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego (modlitwa za zmarłych z ostatnich pogrzebów)

Odpust

1) Niedziela po 6 grudnia
2) Siódma Niedziela Wielkanocna

Numer konta bankowego parafii

Numer konta bankowego parafii:
86 8249 0001 2001 0002 1412 0001

Znajdź nas na Fb

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

INTENCJE MSZALNE 28 września – 4 października 2020

PONIEDZIAŁEK  28.09.     Wspomnienie św. Wacława, męczennika

1700   1. O zdrowie, bł. Boże na roczek Juliana Oziębały

           2. + Annę Kalek – od. K.Ż.R. z Hutki

1730   1. + Weronikę Maj – od wnuczki Kariny z rodziną

           2. + Renatę Telesińską – od kolegów i koleżanek z wydziału W-4

 

WTOREK  29.09.     Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała 

1700   1. + Ilonę Graf /4 r. śm/ – od przyjaciela

           2. + Eugeniusza /17 r. śm/ Krystynę Walendzińskich, Elżbietę Tomczyk, Józefę Bolesława Królaków

1730   O zdrowie, bł. Boże, dary Ducha Świętego, opiekę Matki Bożej dla Agaty Kalek w 18 r. urodzin

 

ŚRODA  30.09.     Wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła 

1700   1. + Józefa Kazimierę Józefa Matuszczyków, Andrzeja Grucę

           2. + Zenonę Wójcik, Wandę Machurę – od Ż.R. Hutka, ul Górna

1730   1. + Annę Sieradzan – od córki Marioli z rodziną

           2. + Krystynę Walendzińską – od Krystyny i Alfreda Pasieków z rodzinami

 

CZWARTEK  01.10.     Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła /I czwartek miesiąca/

1400   Ślub Justyna Kała – Rafał Nowak

1600   1. + Kazimierę Szewczyk – od syna Romana

           2. + Mariannę Dorożyńską – od córki Aliny i wnuczki Moniki z rodziną

1630   RÓŻANIEC

1700   + Stanisława /6 r. śm/ Jacka Pasieków

 

PIĄTEK  02.10.     Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów /I piątek miesiąca/ 

700     1. + Mariannę Kudłę – od córki Teresy z mężem

           2. + Janinę Nogę – od znajomych z ul. Kopernika

1630   RÓŻANIEC

1700   + Stefana Dąbka /7 r. śm/

 

SOBOTA  03.10.     I sobota miesiąca 

800     + Janinę Knop – od bratowej Zenobii z rodziną

1545   Rozważanie I sobotnie

1600   1. Za ks. Proboszcza i ks. Wikariusza oraz o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii

           2. + Helenę Kałę – od chrześnicy Agaty

1630   RÓŻANIEC

1700   + Wiesława Mieczysława Spalików z rodziną, Antoninę Wawrzyńca Bogusów z rodziną, Adama Katarzynę Janików z rodziną

 

NIEDZIELA  04.10.    27  NIEDZIELA  ZWYKŁA 

800     + Ryszarda Machurę /11 r. śm/ z rodzicami z obu stron

845     Msza św. w Długim Kącie

1000   + Leszka Glinko /2 r. śm/ – od wnuków (ostatnia)

1130   Za Parafian: W intencji mieszkańców parafii, podziękowanie za wsparcie zakupu nowego samochodu – od Druhów Strażaków z Truskolas

1530   RÓŻANIEC

1600   + Czesława Labochę /6 r. śm/ z rodzicami z obu stron, Zbigniewa Króla


INTENCJE MSZALNE 21 – 27 września 2020

PONIEDZIAŁEK  21.09.     Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty

1700   1. + Wiesławę Matysiak – od Dyrekcji i Pracowników Szkoły Podstawowej z Wręczycy Wielkiej

           2. + Leszka Czado – od teściowej Natalii Kazimierczak

1730   1. + Janinę Krauze – od Mariana Zająca z rodziną

           2. + Stanisławę Wiesiołek – od Weroniki Mrukowskiej (ostatnia)

1900   Spowiedź młodzieży przed bierzmowaniem

 

WTOREK  22.09. 

700     1. + Stanisławę Koniak – od brata Zbigniewa z rodziną

           2. + Beatę Kłobusińską – od rodziny Biskupów

1700   1. + Stanisławę Lisek – od wnuczki Karoliny z rodziną

           2. + Stanisława Dudka – od Jana i Wandy z rodziną

1800   SAKRAMENT BIERZMOWANIA

 

ŚRODA  23.09.     Wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera 

1700   1. + Janinę Grzelińską – od wnuczki Anny z rodziną

           2. + Józefa Zawadę – od znajomych Radwańskich

1730   1. + Zofię Stępień – od emerytów nauczycieli Szkoły Podstawowej w Truskolasach (ostatnia)

           2. + Edwarda Majkę – od rodziny Szafer (ostatnia)

 

CZWARTEK  24.09.

1700   1. + Eugeniusza /30 r. śm/ Stanisławę Fajer, rodziców z obu stron, Kazimierza Grajcara

           2. + Zdzisława Wieczorka – od siostrzeńca Bogusława z rodziną

1730   1. + Natalię Kazimierczaka – od wnuczka Marcina z rodziną z Radomska

           2. + Zuzannę Zawadę – od chrześnicy Basi z rodziną

 

PIĄTEK  25.09.  

1700   1. + Irenę Ćwiertniewską – od siostry Jadwigi z rodziną

           2. + Honoratę Biernacką – od pracowników Ośrodka Zdrowia w Truskolasach

1730   1. Intencje powierzone Dzieciątka Jezus

           2. + Zdzisława Pietrzaka – od rodzin Jelonków i Bogusów

 

SOBOTA  26.09. 

1400   Ślub Joanna Kubat – Grzegorz Sidorczyk

1700   + Annę Psiuk /18 r. śm/ Sylwię Zbigniewa Kozaków i zm. z rodzin Psiuków i Wójcików

1800   1. + Władysławę Mariannę Franciszka Zygmuntów, Mariannę Michała Kubatów i zm. z rodzin Kubatów i Zygmuntów

           2. + Łukasza Telesińskiego – od brata Roberta z córką i całej rodziny Telesińskich, Matuszczyków i Lisków

 

NIEDZIELA  27.09.    26  NIEDZIELA  ZWYKŁA 

800     Cudowny Medalik – Golce

845     Msza św. w Długim Kącie

1000   + Justynę Kunert /21 r. śm/ z bratem Sebastianem

1130   Za Parafian: Roczek Oliwia Kabzińska

           Chrzest Franciszek Łukasz Majchrzak

1600   O zdrowie, bł. Boże, dary Ducha Świętego dla Katarzyny Machura z okazji 18 r. urodzin i za zmarłą Stanisławę Dorożyńską


INTENCJE MSZALNE 14 – 20 września 2020

PONIEDZIAŁEK  14.09.     Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

1700   1. + Łukasza Telesińskiego – od rodziny Machów

           2. + Euzebiusza Wernera – od siostry Anny z rodziną

1730   1. + Stanisławę Kowalik – od siostrzeńca Tomasza z rodziną

           2. + Dariusz Drosika – od rodzin Banyś Opara

 

WTOREK  15.09.     Wspomnienie NMP Bolesnej 

1700   1. + Józefa Praszczyka /1 r. śm/ – od chrześniaka z rodziną

           2. + Piotra Kozaka – od szwagierki Doroty z rodziną

1730   1. + Roberta Rabendę – od Wojtka z rodziną

           2. + Edwarda Wójcika – od sąsiadów Strzelczyków Niezgodów Lucyny Stacherczak Wandy Machura

 

ŚRODA  16.09.     Wspomnienie św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa 

1700   1. + Helenę /16 r. śm/ Józefa /6 r. śm/ Hyrów

          2. + Krystynę Kotas – od rodziny Boreckich z synem (ostatnia)

    Nowenna do Matki Bożej Truskolaskiej Pani Łaskawej

1730   O zdrowie, bł. Boże, opiekę Matki Bożej, dary Ducha Świętego dla Tomasza Kudły w 18 r. urodzin – od rodziców i dziadków

 

CZWARTEK  17.09.

1700   1. + Jolantę Mirek – od ciotki Zenony z dziećmi

           2. + Bogusława Markowskiego – od Ireny i Zygmunta Żarniówki

1730   1. + Leszka Glinko – od siostry Haliny z rodziną

           2. + Leszka Gilnko – od sąsiadów Pasieków

 

PIĄTEK  18.09.     Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika 

1500   Ślub Justyna Pędziach – Kamil Lemisz

1700   +  Janinę Kubik /1 r. śm/

1730   1. + Bogdana Kubata – od swatów z Przystajni z dziećmi

           2. Pogrzebowe: Zenonę Wójcik; Stanisławę Kurzacz; Irenę Zawadę; Teresę Rokosę; Kazimierza Pileckiego; Czesławę Trzepizur; Barbarę Brzęczek; Tadeusza Łopata; Stefana Pasiekę; Piotra Kozaka; Iwonę Heppner; Cecylię Kotarską oraz z kartek 

          + Zofię Adama Bogusów; Ewę Łuczak – od Z.P. Cieśla; Teresę Ledwoń - od Z.P. Starczewski; Irenę Śliwińską - od Z.P. Starczewski 

 

SOBOTA  19.09. 

1400   Ślub Diana Banasiak – Mariusz Matyja

1700   1. + Zdzisława Pietrzaka /1 r. śm/ – od żony i synów

          2. + Stanisława Dudka – od Edwarda i Stanisławy Dąbków

1800   + Kazimierza /18 r. śm/ Henrykę Oziębałów, Stanisława Paciepnika

 

NIEDZIELA  20.09.    25  NIEDZIELA  ZWYKŁA 

800     O zdrowie, bł. Boże, opiekę Matki Bożej w 80 r. urodzin Marii Cichoń

845     Msza św. w Długim Kącie

1000   + Stanisława Nogala /22 r. śm/ Elżbietę Waldemara Góreckich

1130   Za Parafian

            Chrzest Nadia Magdalena Machura

1600   + Piotra /28 r. śm/ Stanisławę Spalików


Wygenerowano w sekund: 0.03
12,877,897 unikalne wizyty