Msze święte

Niedziele i święta
800, 1000, 1130, 1600
Długi Kąt: 845

Kałmuki (druga niedziela miesiąca): 1400 (poza okresem wakacyjnym)

Sobota (msza niedzielna):
1800 (1700 zimą)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna jest w dni powszednie po mszach świętych.

Nabożeństwa

Środa (po mszy popołudniowej): nabożeństwo do Matki Bożej Truskolaskiej Pani Łaskawej
Trzeci piątek miesiąca: nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego (modlitwa za zmarłych z ostatnich pogrzebów)

Odpust

1) Niedziela po 6 grudnia
2) Siódma Niedziela Wielkanocna

Numer konta bankowego parafii

Numer konta bankowego parafii:
86 8249 0001 2001 0002 1412 0001

Piesza Pielgrzymka

Gietrzwałd

Pierwsze Soboty

Znajdź nas na Fb

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

INTENCJE MSZALNE 17 – 23 czerwca 2019

PONIEDZIAŁEK  17.06.     Wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

1700     1. + Janinę Kulej – od Marianny Krysiak z synem Andrzejem z rodziną

             2. + Dariusza Krawczyka – od wuja Mietka z rodziną (ostatnia)

1730     1. + Bronisławę Skwarę – od swatki Zofii z rodziną

             2. + Stanisława Szymanka – od rodziny Majchrzaków i Parkitnych

             Nabożeństwo czerwcowe

 

WTOREK  18.06.

1700     1. O zdrowie, bł. Boże, opiekę Matki Bożej, dary Ducha Świętego dla Piotra Kapuścika z okazji 18 r. urodzin – od rodziców

             2. + Wandę Nogal – od Wiesławy i Małgorzaty Małczak

1730     1. + Halinę Kazimierza Łosików z Gdyni – od rodziny Wernerów

             2. + Halinę Beneś – od bratowej Teresy z rodziną

             Nabożeństwo czerwcowe

 

ŚRODA  19.06.

800         Msza Święta na zakończenie Roku Szkolnego – wszystkie klasy

1730     1. + Helenę Kulej /9 r. śm/ Władysławę Piotra Bogusów

             2. + Janinę Wieczorek – od sąsiadów z Piły I i II

1800     + Leszka Czado – od Sabiny i Kamila Kazimierczaków

                 Nabożeństwo czerwcowe

 

CZWARTEK  20.06.    UROCZYSTOŚĆ  NAJŚWIĘTSZEGO  CIAŁA  I  KRWI  CHRYSTUSA  (BOŻE CIAŁO)

800       + Marię /7 r. śm/ Mariannę Władysława Kurzaczów, Józefę Wacława Konieczków, Piotra Glińskiego, Elżbietę Janic

1000     + Ireneusza /10 r. śm/

            PROCESJA EUCHARYSTYCZNA

1200     Za Parafian

 

PIĄTEK  21.06.     Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika /III piątek miesiąca/

1700     1. + Emilię Kurzacz – od wnuczki Aliny z rodziną

             2. + Stanisława Olecha – od Elżbiety Zielińskiej z Leśnej z córkami

1730     1. + Pogrzebowe: + Janinę Krauze, Wacława Kożucha, Ryszarda Strzelczyka, Stanisławę Wiesiołek, Jarosława Janasa, Mariannę Klabis, Euzebiusza Wernera, Adama Bogusa, Andrzeja Kubata, Stanisławę Koniak, Stanisławę Lisek, Jerzego Komorowskiego, Bogusława Stodółkę, Stanisława Dudka, Beatę Kłobusińską, Janinę Grzelińską, Józefa Zawadę, s. Joannę Osuch, Stanisławę Kowalik, Jana Krawczyka, Honoratę Łabuza, Zofię Stępień oraz z kartek

            + Henryka Kotasa – od Z.P. Starczewski; Kazimierza Urbańskiego  – od Z.P. Starczewski;

Mariannę Sieroń – od Z.P. Kadłubski; Alfreda Kuleja – od Z.P. Starczewski; Krystynę Kubik – od Z.P. Kadłubski; Krzysztofa Żerdzińskiego  – od Z.P. Starczewski;

             2. + Romana Rokosę – od rodzin Dobrowolskich i Kozaków (ostatnia)

             Nabożeństwo czerwcowe, procesja

 

SOBOTA  22.06.

1500     Ślub Martyna Kiedrzyn – Tomasz Radzioch

1700     1. + Cecylię Antoniego Krystynę Kotasów, Agnieszkę Edwarda Januszewskich, Adolfę Mieczysława Ryszarda Walendzińskich

             2. + Waldemara Pasiekę – od koleżanek żony Krystyny Barbary i Anny z rodzinami

             Chrzest Natan Bączyk

1730     Nabożeństwo czerwcowe, procesja

1800      + Zenona Jadczaka z rodzicami i teściami, Mieczysława Krystynę Kubatów

 

NIEDZIELA  23.06.     12  NIEDZIELA  ZWYKŁA

800       + Monikę /2 r. śm/ Jana Włodarków

845       Msza św. w Długim Kącie

1000     + Sylwię Bronisławę Bolesława Dorożyńskich, Stanisława Ćwieka

            Procesja

1130    Za Parafian

            Roczek Filip Lasota  Roczek Michalina Grzyb

1600    + Romualda /10 r. śm/ Mariannę Kudłów, Krystynę Foltyńską             

             Nabożeństwo czerwcowe


INTENCJE MSZALNE 10 – 16 czerwca 2019

PONIEDZIAŁEK  10.06.     Święto NMP Matki Kościoła

900       + Henryka Hyrę – od syna Alfreda

1730    1. + Stanisławę Płonkę /1 r. śm/

            2. + Irenę Jachemską – od syna z wnuczkami

            Nabożeństwo czerwcowe

 

WTOREK  11.06.     Wspomnienie św. Barnaby Apostoła

1700    1. + Józefa Sadlińskiego /1 r. śm/ z rodzicami z obu stron

            2. + Krystynę Skwarę – od córki Haliny z mężem i rodziną

1730    1. + Helenę Włodarek – od wnuczki Agnieszki z dziećmi

            2. + Stanisławę Fajer – od szwagra Stanisława Fajera

            Nabożeństwo czerwcowe

 

ŚRODA  12.06.

1700    1. + Mieczysława Adolfa Ryszarda Wiesława Walendzinskich

            2. + Edwarda Majchrzaka – od rodziny Hyrów ze Zwierzyńca

1730    1. + Helenę /10 r. śm/ Józefa Stanisławę Ryszarda Biernackich, Grzegorza Debudeja, Izabelę Kostecką

            2. + Ewelinę Szaro – od rodziny Pasieków z Piotrkowa i Krakowa

            Nabożeństwo czerwcowe

 

CZWARTEK  13.06.     Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana

1700    1. + Jana/ 18 r. śm/ Alfredę Zbigniewa Zbigniewa Pasieków

            2. + Elżbietę Górecką – od Krystyny i Ryszarda Wójcików z synami

1730    1. + Mariusza Grzyba /1 r. śm/ i siostrę Annę

            2. + Wandę Kurzacz – od wnuczki Justyny z rodziną

            Nabożeństwo czerwcowe

Nabożeństwo czerwcowe

 

PIĄTEK  14.06.     Wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

1700    1. + Monikę Włodarek – od wnuczki Magdaleny z rodziną

            2. + Józefa Krawczyka – od Jerzego i Bożeny Mazurek z rodziną

1730    1. + Zenona Michalaka brata koleżanki – od emerytowanych współpracownic z Ośrodka Zdrowia w Truskolasach

            2. + Marię Bogus – od chrześnicy Joli Brzęczek z rodziną

            Nabożeństwo czerwcowe

 

SOBOTA  08.06.     Wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy

1500    Ślub Angelika Sośniak – Mariusz Pikoń

1700    1. + Krystynę Hyrę – od bratanicy Teresy z mężem

            2. + Zygmunta /27 r. śm/ Władysławę Dudów

1730    Nabożeństwo czerwcowe

1800      + Mariannę Michała Kubatów, Władysławę Zygmunt i zm. z rodzin Kubatów i Zygmuntów

 

NIEDZIELA  16.06.     UROCZYSTOŚĆ  TRÓJCY  PRZENAŚWIĘTRZEJ

800       + Antoniego Genowefę z rodzicami Wojciecha Korzekwów

845       Msza św. w Długim Kącie

1000    + Kazimierza Debudeja /5 r. śm/ – od syna Jacka z rodziną

1130    Za Parafian

            Chrzest Hubert Dawid Jachimczak

            Chrzest Wiktoria Śliwińska

            Chrzest Oliwia Maria Zięba

1600    + Stanisławę /4 r. śm/ Edwarda Markowskich z rodzicami i rodzeństwem z obu stron oraz syna Bogusława

            Nabożeństwo czerwcowe

1700    Poświęcenie pól – Hutka /kaplica/


INTENCJE MSZALNE 3 – 9 czerwca 2019

PONIEDZIAŁEK  03.06.     Wspomnienie św. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

1700   1. + Lucjana Krysiaka – od rodziny Pacułów, Krystyny Gwiździńskiej i Marianny Szymanek

           2. + Kazimierza /11 r. śm/ Teresę Andrzeja Spalików

           Nabożeństwo czerwcowe

1800   SAKRAMENT  BIERZMOWANIA

 

WTOREK  04.06.

700     1. + Józefa Stanisława Annę Józefa Henryka Kotasów

           2. + Stanisławę Sadlińską – od rodziny Sadlińskich z Golcy

1730   + Janinę Rybak – od syna Stanisława z rodziną

           Nabożeństwo czerwcowe

 

ŚRODA  05.06.     Wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika

1700   1. + Władysławę Józefa Jakuba Mariannę Dąbrowskich, Grzegorza Debudeja

           2. + Zygmunta Rataja – od wnuków Marcina Łukasza Adriana z rodziną

1730   1. + Franciszka Żukowskiego z rodzicami

           2. + Bogdana Kubata – od córki Diany z mężem i synami

           Nabożeństwo czerwcowe

 

CZWARTEK  06.06.     I czwartek miesiąca

1700   1. + Dariusza Drosika – od rodziców Teresy i Henryka

           2. + Krystynę Hyrę – od syna Jana z żoną

1730   + Mariannę /20 r. śm/ Rocha /50 r. śm/ Mariusza Przygodów, Ewelinę Szaro, Genowefę Stanisława Romana Janików dziadków z obu stron, Zofię Jana Jelonków, Jana Pasiekę

           Nabożeństwo czerwcowe

 

PIĄTEK  07.06.     I piątek miesiąca

700     1. + Kazimierza Urbańskiego – od siostry Łucji Krystyny Zofii z rodzinami

           2. + Mariannę Sieroń – syna Sławka z synem Arkiem

1730   + Antoninę Władysława Zenona Tadeusza Adamczyków, Stefana Maja

           Nabożeństwo czerwcowe

 

SOBOTA  08.06.     Wspomnienie św. Jadwigi Królowej

1400   Ślub Karolina Kijas – Przemysław Stosik

1500   Ślub Paulina Kaczor – Konrad Gerega

1600   Ślub Malwina Wójcik – Michal Gaj

1700   + Kazimierza Pietrzaka /1 r. śm/ – od żony Genowefy i dzieci z rodzinami

1730   Nabożeństwo czerwcowe

1800   + Mieczysława Wiesława Edwarda Stanisławę Walentego Spalików, Antoninę Wawrzyńca Bogusów z rodziną, Katarzynę Adama Janików z rodziną

 

NIEDZIELA  09.06.     UROCZYSTOŚĆ  ZESŁANIA  DUCHA  ŚWIĘTEGO

800     +Władysława Praskiego – od wnuka Tomka z żoną i dziećmi

845     Msza św. w Długim Kącie

1000   + Marka Kępę /r. śm/

1130   Za Parafian

           Chrzest Franciszek Stefan Kasprzak      

           Chrzest Maksymilian Szczepan Werner

           Chrzest Szymon Atończak

1400   Poświęcenie pól – Golce

1600   + Anielę Feliksa Skrzypczaków zm. z rodzin Łosików i Skrzypczaków, Amelkę Musiał

           Nabożeństwo czerwcowe


Wygenerowano w sekund: 0.03
1,827,387 unikalne wizyty