Msze święte

Niedziele i święta
800, 1000, 1130, 1600
Długi Kąt: 845

Kałmuki (druga niedziela miesiąca): 1400 (poza okresem wakacyjnym)

Sobota (msza niedzielna):
1800 (1700 zimą)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna jest w dni powszednie po mszach świętych.

Nabożeństwa

Środa (po Mszy św. popołudniowej): nabożeństwo do Matki Bożej Truskolaskiej Pani Łaskawej
Czwartek (po pierwszej Mszy św. popołudniowej): Modlitwa zgiętych kolan przed Najświętszym Sakramentem o powołania kapłańskie i zakonne
Trzeci piątek miesiąca: nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego (modlitwa za zmarłych z ostatnich pogrzebów)

Odpust

1) Niedziela po 6 grudnia
2) Siódma Niedziela Wielkanocna

Numer konta bankowego parafii

Numer konta bankowego parafii:
86 8249 0001 2001 0002 1412 0001

Pierwsze Soboty

Znajdź nas na Fb

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

INTENCJE MSZALNE 23 – 29 grudnia 2019

 PONIEDZIAŁEK  23.12.

700     + Józefa Grelińskiego – od chrześnic Jolanty i Anny

1600   + Zygmunta Młyńczyka /10 r. śm/ z rodzicami z obu stron

1630   + Edwarda i Marka Młyńczyków

 

WTOREK  24.12.

800     1. + Jana /10 r. śm/ Monikę Włodarków

           2. + Stanisława /41 r. śm/ Jadwigę Jana Danutę Romana Mirosława Garusów, Mariannę Bronisława Eugeniusza Machów, Genowefę Zygmunta Piotra Kmieć, Teresę Lucjana Witolda Rębielaków, Mariannę Romana Szuberów, Franciszka Knot

830     1. + Agnieszkę Józefa Anastazję Wincentego Józefa Dudów, Annę Mariannę Tomasza Kurzaczów, Jana Paruzela z rodzicami, Antoniego Parkitnego z rodzicami, Mariannę Adama Kozaków, Wandę Stanisława Mazurów, Stanisławę Gottfryd

           2. + Szczepana Polisa – od córki z rodziną

2200     PASTERKA w Długim Kącie

 

ŚRODA  25.12.     UROCZYSTOŚĆ  NARODZENIA  PAŃSKIEGO

2400   PASTERKA – za Parafian

800     + Zofię /13 r. śm/ Eugeniusza Leszka Czado

1000   + Włodzimierza Walerię Władysława Matuszczyków, Annę Władysława Pasieków i Jana z rodzicami, Antoniego Drążka, Stanisławę Kowalik

1130   Intencje powierzone Dzieciątku Jezus

           Roczek Oliwia Zięba

1600   + Magdalenę Grzegorza Dąbrowskich z rodzicami z obu stron

 

CZWARTEK  26.12.     Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika 

800     + Mariannę Piotra Respondków, Mirosława Leśniczka

845     Msza św. w Długim Kącie

1000   + Jana Ryczek /20 r. śm/ Henryka Zająca

1130  Chrzty:  Amelia Helena Kierat

                        Maja Debudej

1600   + Józefę Owczarek, Antoninę Andrzeja Lisieckich, Annę Józefa Piątek, Józefa Owczarka z żonami i zm. z. rodziny

 

PIĄTEK  27.12.     Święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty

700     1. + Mieczysława Pietrzaka – od koleżanek i kolegów córki Karoliny z zakładu pracy (ostatnia)

         2. + Marię Błażytko – od swata Ryśka i rodziny Kalek

1700   Cudowny Medalik – ul. Kamienna

 

SOBOTA  28.12.     Święto Świętych Młodzianków, męczenników

700     1. + Mariannę Matuszczyk – od właścicieli i pracowników firmy Eden

           2. + s. Joannę Osuch – pracowników oddziału Przedszkola w Pile I

1500   Ślub Agata Kandora – Grzegorz Walaszczyk

1700   + Romana Dudkę /4 r. śm/ Weronikę Stanisława Dudków

 

NIEDZIELA  29.12.    Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

800     + Józefa Hołę /5 r. śm/

845     Msza św. w Długim Kącie

1000   + Zygmunta Zachowskiego /20 r. śm/ – od żony Wiesławy z synami i rodzinami

1130   Za Parafian: O zdrowie, bł. Boże, dary Ducha Świętego dla Weroniki Kotas z okazji 18 rocznicy urodzin

1600   + Władysława /26 r. śm) Stanisława Mariusza Kalków, Jadwigę Jelonek z rodziną

INTENCJE MSZALNE 16 – 22 grudnia 2019

PONIEDZIAŁEK  16.12.

1600   1. + Stanisławę Wiesiołek – od swatów Michalskich

           2. + Mieczysława Macharzyńskiego /14 r. śm/

1630   1. + Stanisławę Lisek – od córki Barbary z mężem

           2. + Stanisławę Koniak – od siostry Małgorzaty Ball

 

WTOREK  17.12.

700     + Franciszka Antoninę Imiłowskich – od syna Ryszarda z dziećmi (ostatnia)

1600   + Cecylię Jarawkę – od Arkadiusza Labochy z rodziną

1630    + Stefanię Grądys – od rodziny Noculak z Bytonia

 

ŚRODA  18.12.

700     + Stanisławę Lisek – od bratowej Jadwigi z dziećmi

1600   + Edwarda Paruzela /7 r. śm/ Jana Kozubka i dusze w czyśćcu cierpiące

1630    + Zdzisława Wieczorka – od rodziny Jarawków z dziećmi

 

CZWARTEK  19.12.

900     1. + Helenę Brzęczek – od rodzin Prosiów i Kasprzaków (ostatnia)

           2. + Tadeusza Chrzęstka – od wnuków Leny Sary Pawła Pauliny

1630   1. + Walerię Władysława Józefa Edwarda Paruzelów, Ireneusza Kapuścika, Adama Pytla, Remigiusza Eugeniusza Pachów

          2. W intencji ks. Dariusza z racji inienin

 

PIĄTEK  20.12.     III piątek miesiąca

1600   1. + Franciszka Hyrę – od rodziny Kędziora

           2. + Mariannę Kudłę – od nauczycieli emerytów ze Szkoły Podstawowej w Truskolasach

1630   1. Pogrzebowe: Stanisława Cichonia, Jana Kubata, Janinę Knop, Elżbietę Pradela, Alfreda Paciepnika, Antoninę Kryślewicz, Władysława Kubika, Mariannę Kozak, Stanisławę Lisiecką oraz z kartek 

         + Wiesławę Kudłę – od Z.P. Starczewski; Eleonorę Pietrzak – od Z.P. Starczewski; Stanisława Kubata – od Z.P. Starczewski

         2. + Adama Mariannę Gutowskich, Stanisławę Jana Pilarzów, Władysławę Zenona Łebek

 

SOBOTA  21.12.

700     + Jana Jelonka – od Jolanty Kulej

1600   1. + Jana Stanika /20 r. śm/ – od córki Oli z rodziną

           2. + Marię Dederko – od córki Anny z rodziną

1700    + Weronikę Jana Psiuków z synem Zenonem, Stanisława Poradę z synem Eugeniuszem oraz rodzicami Marianną i Józefem oraz zm. z rodzin Psiuków i Poradów

 

NIEDZIELA  22.12.    4  NIEDZIELA  ADWENTU

800     + Grzegorza Debudeja – od rodziców

845     Msza św. w Długim Kącie

1000   + Ks. kan. Stanisława Majchrzaka /3 r. śm/ rodziców i braci

1130   Za Parafian

1600   + Bolesława Machurę /7 r. śm/ z rodzicami z obu stron


INTENCJE MSZALNE 9 – 15 grudnia 2019

PONIEDZIAŁEK  09.12.

1600   1. + Stanisławę Sadlińską – od Anety z mężem i dziećmi

           2. + Janinę Rybak – od wnuczka Łukasza z rodziną

1630   1. + Krystynę Hyrę – od mieszkańców Piły I

           2. + Henryka Kotasa – od siostry Bożeny z rodziną


WTOREK  10.12.

1600  1. + Kazimierza Urbańskiego – od rodziny Kudłów (ostatnia)

          2. + Mariannę Sieroń – od syna Jana

1630  1. + Zenona Klim – od Barbary i Mirosława Portas z rodziną (ostatnia)

          2. + Ryszarda Kuleja – od siostry Marianny


ŚRODA  11.12.

1600  O zdrowie, bł. Boże, dary Ducha Świętego dla Zuzi w 18 r. urodzin

1630  1. + Waldemara Halinę Tadeusza Józefę Piotra Grzegorza Debudejów, Józefę Józefa Franciszkę Paruzelów

          2. + Antoninę Helenę Henryka Michała Jelonków, Marię Władysława Cierpiałów, Danutę Jelonek


CZWARTEK  12.12.

1600  1. + Janinę Krauze – od córki Anny z rodziną

          2. + Wacława Kożucha – od rodzin Kaczmarzyków i Zawieruchów

1630  1. + Stanisława Dorożyńskiego /6 r. śm/ z synem Wiesławem

          2. + Jana Maja /3 r. śm/


PIĄTEK  13.12.     Wspomnienie  św. Łucji, dziewicy i męczennicy

1600  1. + Ryszarda Strzelczyka – od córki Wioletty z rodziną

          2. + Jarosława Janasa – od siostry Marzeny z rodziną

1630  1. + Adama Pawła Annę Jelonków, Stanisławę Józefa Halinę Zygmunta Marka Oziębałów, Irenę Mieczysława Błaszczyków

          2. + Krystynę /1 r. śm/ Wiesława /10 r. śm/ Skwarów – od córek z rodzinami


SOBOTA  14.12.     Wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

700    + Euzebiusza Wernera – od córki Doroty z rodziną

1600  + Ryszarda /15 r. śm/ Krystynę Janinę Franciszka Kulejów, Kazimierza Kurzacza, Henryka Liska

1700   + Sylwię /11 r. śm/ Zbigniewa Tadeusza Kozaków, Annę Psiuk


NIEDZIELA  15.12.    3  NIEDZIELA  ADWENTU

800    + Leszka Czado /1 r. śm/

845    Msza św. w Długim Kącie

1000  + Zygmunta Irenę Dariusza Pytlów

1130  Za Parafian: O zdrowie, bł. Boże dla Julii Grucy – od mamy

          Chrzest Oliwia Maria Kabzińska

          Chrzest Zofia Strzelczyk

1600  + Martę Józefa Mików z rodzicami z obu stron


Wygenerowano w sekund: 0.04
3,249,614 unikalne wizyty