Msze święte

Niedziele i święta
800, 1000, 1130, 1600
Długi Kąt: 845

Kałmuki (druga niedziela miesiąca): 1400 (poza okresem wakacyjnym)

Sobota (msza niedzielna):
1800 (1700 zimą)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna jest w dni powszednie po mszach świętych.

Numer konta bankowego parafii

Numer konta bankowego parafii:
86 8249 0001 2001 0002 1412 0001

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Nabożeństwa

Środa (po mszy popołudniowej): nabożeństwo do Matki Bożej Truskolaskiej Pani Łaskawej
Trzeci piątek miesiąca: nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego (modlitwa za zmarłych z ostatnich pogrzebów)

Odpust

1) Niedziela po 6 grudnia
2) Siódma Niedziela Wielkanocna

INTENCJE MSZALNE 12 – 18 czerwca 2017

PONIEDZIAŁEK  12.06.

1700   1. + Adolfę Mieczysława Wiesława Walendzińskich

           2. + Zofię Poradę – od córki Agnieszki z mężem i dziećmi

1730   1. + Mieczysława Kozaka, Franciszka Franciszkę Sylwestra Nonasów,

                   Kazimierę Krzysztof – od żony i syna z rodziną z Blachowni

          2. + Pawła Krysiaka – od żony Anety z córką Natalią

 

WTOREK  13.06.     Wspomnienie  św. Antoniego z Padwy, prezbitera

                                i doktora Kościoła 

1700   1. + Jana /16 r. śm/ Alfredę Zbigniewa Pasieków

           2. + Józefa Kałę – od córki Doroty z rodziną

1730   1. + Ks. Stanisława Majchrzaka – od kuzynki Teresy z mężem

           2. + Stanisławę Imiełowską – od córki Haliny z mężem

 

ŚRODA  14.06.     Wspomnienie bł. Michała Kozaka, biskupa i męczennika

1700   1. + Ilonę Graf – od wujka Grzegorza z rodziną

           2. + Zygmunta Wójcika – od syna Rafała z rodziną

1730   1. + Jana Maja – od Grona Pedagogicznego i pracowników

                   Administracji i Obsługi Zespołu Szkół w Truskolasach

            2. + Eugeniusza Macha – od córki Doroty z rodziną

 

CZWARTEK  15.06. UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA

800     + Marię /5 r. śm/ Mariannę Władysława Kurzaczów, Piotra Glińskiego,

               Elżbietę Janic, Józefę i Wacława Konieczko

1000   + Stanisławę /14 r. śm/ Stanisława /10 r. śm/ Barbarę /9 r. śm/

               Lizurejów, Romana Wochnika

1200   Msza św. za Parafian po procesji w kościele

1500   Ślub Marcin Ściubidło – Laura Barzak

 

PIĄTEK  16.06.     III piątek miesiąca

1700   + O zdrowie i bł. Boże na roczek Izabeli Gloc

1730   1. Pogrzebowe: + Weronikę Kała; Władysława Tomczyka; Ewelinę Szaro;

                Jerzego Potockiego; Władysławę Blukacz; Alfredę Skwara; Barbarę

                Kotarską; Elżbietę Górecką oraz z kartek

              + Stanisławę Fajer – od Z.P. Starczewski;

              + Genowefę Pietrzak – od Z.P. Starczewski;            
              + Stanisławę Konofalską – od Z.P. Nekro;

              + Henryka Kiepurę – od Z.P. Cieśla

            2. + Helenę Kapuścik – od syna Witolda z rodziną

 

SOBOTA  17.06.     Wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego,

                               zakonnika

700     + Władysława Honoratę Janików

1700   1. + Bernarda Józefa Bronisławę Trzepizurów, Antoniego Zdzisława

                   Franciszka Wandę Banasików i dusze w czyśćcu cierpiące

            2. + Anielę Władysławę Annę Walentego Jana Płazów

1730   ADORACJA – Nabożeństwo czerwcowe – procesja

1800   + Mariannę /23 r. śm/ Michała Kubatów, Władysławę Zygmunt zm.

               z rodzin Zygmuntów i Kubatów

 

NIEDZIELA  18.06.     11 NIEDZIELA ZWYKŁA

800     + Zenona Jadczaka z rodzicami i teściami i Mieczysława Kubata

845     Msza św. w Długim Kącie

1000   + Ireneusza /8 r. śm/ Józefy Stanisława Kapuścików, Walerię Władysława

               Józefa Edwarda Paruzelów, Remigiusza Eugeniusza Pachów

1130   Za Parafian: O zdrowie bł. Boże dla Marcina i Wiktorii Krawczyków

           w 1 r. ślubu

        Chrzest: Mikołaj Ryszard Kozak

1600   + Stanisława Rzebkę /22 r. śm/, Piotra i Annę Brzęczków

               z córką Danielą

1700   Poświęcenie pól - Golce


INTENCJE MSZALNE 04 – 11 czerwca 2017

PONIEDZIAŁEK  05.06.     Święto NMP Matki Kościoła

900     + Józefa Kuleja – od siostry Stanisławy i Janiny Kaczmarczyk

1730   1. + Władysławę /35 r. śm/ Józefa Dąbrowskich, Mariannę Jana Franciszka Gruców, Marię Sośniak, Grzegorza Debudeja

         2. + Franciszka Żukowskiego /7 r. śm/ z rodzicami

WTOREK  06.06.

1700   1. + Władysława Praskiego – od wnuka Tomka z żoną i dziećmi

         2. + Ewelinę Majchrzak – od Anny Strzelczyk z dziećmi

1730   1. + Stanisławę /10 r. śm/ Tadeusza Waldemara Bogdana Paruzelów

         2. + Trudę Kurzacz – od wnuczki Ani z rodziną

ŚRODA  07.06.

1700   1. + Edwarda Kałmuka – od szwagierki Felicji

         2. + Stanisławę Radlak – od wnuczki Maryli z mężem

1730   1. + Mariannę /18 r. śm/ Rocha /49 r. śm/ Mariusza Przygodów, Ewelinę Szaro, Zofię Jelonek, Genowefę Romana Stanisława Janików i dziadków z obu stron

         2. + Helenę Karkos – od siostry Walentyny z rodziną

CZWARTEK  08.06.     Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

1700   1. + Zbigniewa Kozaka – od sąsiadki Józefy

2. + Andrzeja Skwarę – od syna Rafała z rodziną

1730   1. + Zygmunta i Władysławę Dudów

2. + Janusza Starczewskiego – od córki Marty z mężem i dziećmi

PIĄTEK  09.06.

1700   1. + Henrykę Kubicką – od córki Kamili z rodziną

         2. + Mariannę Bronisława Kaczorek i zm. z rodziny – od syna Antoniego

1730   1. + Wiesławę Tomczyk – od koleżanek Krystyny Matuszczyk, Krystyny Gwiździńskiej, Marianny Szymanek

         2. + Mariannę Majchrzak – od wnuczki Ewy z rodziną

SOBOTA  10.06.     Wspomnienie św. Bogumiła, biskupa

1400   Ślub Natalia Krawczyk – Karol Kierat

1700   + Zofię Józefa Matuszczyków z dziećmi i wnukami, Włodzimierza Helenę Stanisława Kozaków, dziadków Majchrzaków i Matuszczyków

1730   ADORACJA – Nabożeństwo czerwcowe

1800   + Mariannę /9 r. śm/ Władysława /7 r. śm/ Rokosów

NIEDZIELA  11.06.     UROCZYSTOŚĆ  TRÓJCY  PRZENAJŚWIĘTSZEJ

800     + Antoninę Władysława Zenona Tadeusza Adamczyków, Stefana Maja

845     Msza św. w Długim Kącie

1000   + Helenę /8 r. śm/ Józefa Stanisławę Ryszarda Biernackich, Grzegorza Debudeja, Izabelę Kostecką

1130   Za Parafian: O zdrowie bł. Boże dary Ducha Świętego dla Kamili Graf z okazji 18 r. ur. – od dziadków

1600   + Edwarda /4 r. śm/ Stanisławę /2 r. śm/ Markowskich z rodzicami z obu stron

INTENCJE MSZALNE 29 maja – 04 czerwca 2017

PONIEDZIAŁEK  29.05.     Wspom. św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

1700   1. + Ks. kan. Stanisława Majchrzaka – greg. 29

           2. + Piotra Parkitnego – od pracowników firmy Joker w Herbach (ostatnia)

1730   1. + Antoninę Mariannę Franciszka Stanisława Kulejów

                   z rodzicami i dziećmi

           2. + Eulalię Matyszczak – od kuzynki Bożeny (ostatnia)

 

WTOREK  30.05. 

1700   1. + Ks. kan. Stanisława Majchrzaka – greg. 30

           2. + Grzegorza Hyrę – od Zarządu i Pracowników LGD Zielony Wierzchołek

                   Śląska (ostatnia)

1730   1. + Cecylię /20 r. śm/ Józefa /30 r. śm/ Piotrowskich

                   i zm. z rodzin Piotrowskich Oziębałów i Łopatów

            2. + Krystynę Klim – od pracowników ZUS-u w Częstochowie

 

ŚRODA  31.05.    Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

1700   1. + Annę Błaszczykowską – od Doroty i Karoliny Lazarz

           2. + Jana Wieczorka – od brata Henryka z rodziną

1730   1. + Grażynę Kamieniak – od córki Olgi

           2. + Halinę Debudej – od rodziny Jakubowskich

 

CZWARTEK  01.06.     Wspom. św. Justyna, męczennika /I czwartek miesiąca/

1700   1. + Rafała Kaczmarzyka  - od koleżanek  ze sklepu z Hutki

           2. + Jana Kiełbika – od rodziny z Przystajni (ostatnia)

1730   1. + Antoniego Utratnego – od rodziny z Panek (ostatnia)

            2. + Józefę Dudę - od brata Henryka z rodziną

 

PIĄTEK  02.06.    /I piątek miesiąca/

700     + Bolesława Bednarka – od chrześniaka Andrzeja z rodziną

1730   + Mariannę Antoniego Edwarda Wacława Kardasów; Helenę Walentego

               Ruszkiewiczów; Helenę Józefa Kapuścików

 

SOBOTA  03.06.     Wspomn. św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników
                                 /I sobota miesiąca/

1700   1. + Kazimierza /10 r. śm/ Andrzeja Spalików

           2. + Wiesławę i Zbigniewa Wieczorków

1730   ADORACJA - Nabożeństwo czerwcowe

1800   + Mieczysława Spalika z synem Wiesławem rodzicami i rodzeństwem;

              Antoninę Wawrzyńca Bogusów zm. z rodziny Katarzynę

              Adama Janików z rodziną

 

NIEDZIELA  04.06.    UROCZYSTOŚĆ  ZESŁANIA  DUCHA  ŚWIETEGO

800     W intencji wnuków i prawnuków za otrzymane łaski z prośbą

           o dalsze bł. Boże

845     Msza św. w Długim Kącie

1000   + Marka Kępę /5 r. śm/

1130   Za Parafian: O zdrowie bł. Boże dla Borysa Biernackiego

            w 1 r. urodzin – z Poznania

Chrzest Julia Zofia Gruszka

Chrzest Dawid Marek Kępa

1600   + Władysławę Piotra Henryka Kubatów; Wojciecha Czaję; Józefa

               Władysława Łukasza Józefę Stanisławę Olczaków; Helenę Kulej

               i zm. z rodzin Kubatów i Olczaków

1700   Poświęcenie pól - Kawki


Wygenerowano w sekund: 0.08
597,657 unikalne wizyty