Msze święte

Niedziele i święta
800, 1000, 1130, 1600
Długi Kąt: 845

Kałmuki (druga niedziela miesiąca): 1400 (poza okresem wakacyjnym)

Sobota (msza niedzielna):
1800 (1700 zimą)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna jest w dni powszednie po mszach świętych.

Nabożeństwa

Środa (po Mszy św. popołudniowej): nabożeństwo do Matki Bożej Truskolaskiej Pani Łaskawej

Trzeci piątek miesiąca: nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego (modlitwa za zmarłych z ostatnich pogrzebów)

Odpust

1) Niedziela po 6 grudnia
2) Siódma Niedziela Wielkanocna

Numer konta bankowego parafii

Numer konta bankowego parafii:
86 8249 0001 2001 0002 1412 0001

Znajdź nas na Fb

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

INTENCJE MSZALNE 22 – 28 listopada 2021

PONIEDZIAŁEK  22.11.     Wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy

1600  1. + Walentego, Mariusza Grzybów – od żony z rodziną

          2. + Tadeusza Łopata – od wnuka Pawła z rodziną

1630  1. + Teresę Kaczor /1 r. śm/ – od męża oraz zmarłych Jana Józefę Tomczyków  

          2. + Wiesławę Matysiak /3 r. śm/ 

 

WTOREK  23.11. 

1600  O potrzebne łaski i wstawiennictwo św. Rity dla rodziny Dąbrowskich

1630  1. + Zygmunta Pileckiego

          2. + Piotra Kozaka – od teściowej Józefy 

 

ŚRODA  24.11.     Wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dunc-Lang, prezbitera i Towarzyszy 

1600  1. + Iwonę Heppner – od rodziny Janików i Kozaków z Klepaczki

          2. + Eugeniusza Janika – od rodziny Krawczyków

    Nowenna do Matki Bożej Truskolaskiej Pani Łaskawej

1630  1. + Jacka Dudę i zm. rodziców i rodzeństwo – od rodziny Dzwonków

          2. + Zdzisława Spalika – od swatów Plutów

 

CZWARTEK  25.11. 

1600  1. + Jana Kurzacza – od Rafała Ślusarczyka z rodziną

          2. + Bronisławę Jelonek – od siostry Heleny z córką

1630  1. Intencje powierzone Dzieciątku Jezus

          2. + Anielę Oziębałę – od syna Krzysztofa z żoną 

 

PIĄTEK  26.11.

1600  1. + Zofię Chwałczyk – od wnuczki Agnieszki z rodziną (ostatnia)

          2. + Genowefę Kulej – od rodziny Kudlów

1630  1. O zdrowie, bł. Boże, opiekę Matki Bożej dla Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus

          2. + Mariannę Praską – od Czesławy Pisarek 

 

SOBOTA  27.11. 

1600  1. Cudowny Medalik – Truskolasy

          2. + Zdzisława Wieczorka – od żony z rodziną

1700  + Romana Wochnika /8 r. śm/ 

 

NIEDZIELA  28.11.     1  NIEDZIELA  ADWENTU 

800    + Annę Paduch /35 r. śm/ z mężem Jakubem, dziećmi i rodzicami z obu stron

845    Msza Święta w Długim Kącie

1000  + Piotra Pawelaka /9 r. śm/ zm. z rodzin Pawelaków i Sośniaków

1130  Za Parafian: O zdrowie, bł. Boże, potrzebne łaski dla Wiesławy i Ryszarda Bogusów z okazji 40 r. ślubu

         O zdrowie, bł. Boże, dary Ducha Świętego dla Szymona Kmiecia z okazji 18 r. urodzin

1600  + Mariannę Piotra Respondków, Mirosława Leśniczka


INTENCJE MSZALNE 15 – 21 listopada 2021

PONIEDZIAŁEK  15.11.

1600   1. + Antoninę Kryślewicz – od córki Renaty z rodziną

           2. + Mariannę Kozak – od Elżbiety Wiśniewskiej

1630   1. + Jana Dudę – od całej rodziny Tomczyków

           2. + Ewę Łuczak – od brata Andrzeja z rodziną

 

WTOREK  16.11. 

1600   1. + Annę Kalek – od kuzynki Loni z rodziną

           2. + Annę Sieradzan – od Anny Pełki

1630   1. + Krystynę Walendzińską – od rodziny Krawczyków

           2. + Elżbietę Tomczyk – od współpracowników męża firmy Palex

 

ŚRODA  17.11.     Wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy 

1600   1. + Alicję Kulej – od szwagierki Celiny z rodziną

           2. + Mariannę Kudłę – Ireny Pasek

    Nowenna do Matki Bożej Truskolaskiej Pani Łaskawej

1630   1. + Józefa Kłobusińskiego – od wujka Stanisława z Żywca

           2. + Zdzisława Dudę – od personelu Oddziału Dziecięcego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie

 

CZWARTEK  18.11.     Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy 

1600   1. + Barbarę Brzęczek – od swatów Wachów

           2. + Zdzisława Majchrzaka – od Danuty i Stanisława Oziębałów

1630   1. + Kazimierza Pileckiego – od Sochackich z Panek

           2. + Rafała Hadyka – od babci Lucyny Kała

 

PIĄTEK  19.11.     III piątek miesiąca

1600   1. + Grzegorza Boreckiego – od koleżanek ze sklepu

           2. + Zenonę Wójcik – od siostry Urszuli i chrześnicy Magdaleny

1630   1. + Alfreda Skwarę – od swatki Krystyny

           2. Pogrzebowe: + Mieczysława Sośniaka, Irenę Jarząbek, Piotra Nogę, Krzysztofa Kałmuka, Mariannę Lichowicz, Franciszka Kozaka oraz z kartek

           + Tadeusza Kudłę – od Z.P. Oaza, Aleksandrę Cichoń – Z.P. Cieśla, Jolantę Majchrzak – Z.P. Cieśla

 

SOBOTA  20.11.     Wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera 

800     + Janinę Gołąbek

1600   + Józefę Glińską /1 r. śm/ – od męża i dzieci

1700   + Wacława Brzęczka, Annę Błaszczykowską i zm. z rodzin Brzęczków i Kasprzyków  

 

NIEDZIELA  21.11.     UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 

800     + Irenę Zygmunta Dariusza Pytlów i zm. z rodzin Pytlów – od Sławka z rodziną

845     Msza Święta w Długim Kącie

1000   + Władysława Cecylię Oziębałów, całą rodzinę Boreckich Oziębałów, Stanisława Kuleja z synem Andrzejem, dziadków Chudych

1130   Za Parafian

1600   + Władysławę Łebek z mężami, Wacława Kurzacza z rodzicami


INTENCJE MSZALNE 8 – 14 listopada 2021

PONIEDZIAŁEK  08.11.

1600  Wypominki oktawalne

1630  1. Oktawalna

          2. + Janinę Grzyb – od Danuty Joanny Łukasza z rodziną (ostatnia)

1700  1. + Za dusze w czyśćcu cierpiące

          2. + Helenę Górnik – od Anny i Tomasza Hędzlików z rodziną

 

WTOREK  09.11.     Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej 

1600  1. + Jacka Dudę – od swatki Wiesławy z dziećmi i rodzicami

          2. + Józefę Glińską – od brata Władysława

1630  1. + Eleonorę Lisek – od rodzin Piśniaków i Krawczyków

          2. + Teresę Kaczor – od syna Tadeusza z żoną

 

ŚRODA  10.11.     Wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła 

1600  1. + Zbigniewa Lizonia – od cioci Wandy z rodziną

          2. + Tadeusza Jelonka – od córki Zofii z rodziną

1630  1. + Elżbietę i Ignacego Pradelów, Edytę Tomczyk, Beatę Kwiecień

          2. + Irenę Dubas – od chrześnicy Barbary Paciepnik z rodziną (ostatnia)     

 

CZWARTEK  11.11.     Wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa /Święto Niepodległości/ 

800    + Walerię Hyrę – od pracowników Zakładu Tadeusza Hyry

1000  + Mariana Francuga /3 r. śm/ Klarę Wiktora Myrcików – od  żony i córki

1130  Msza Święta za Ojczyznę

 

PIĄTEK  12.11.     Wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika

1600  1. + Zdzisława Majchrzaka – od Eugenii Kubańskiej

          2. + Barbarę Brzęczek – od swatów Kulejów

1630  1. + Ewelinę Paruzel – od cioci Ireny z rodziną

          2. + Henryka Wieczorka – od żony Marianny

 

SOBOTA  13.11.     Wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski 

800    + Marka /16 r. śm/ Halinę /33 r. śm/ Oziębałów, Józefa /59 r. śm/ Stanisławę /13 r. śm/ Zygmunta /60 r. śm/ Oziębałów

1600  1. + Jacka Dudę /1 r. śm/ z rodzicami

          2. + Edwarda Mariannę Adama Lizurejów, Krystynę Frączyńską, Stanisława Antoniego Mariannę Blukaczów

1700  + Alfreda Paciepnika /2 r. śm/ z rodzicami z obu stron

          Chrzest Patryk Jan Pytel

 

NIEDZIELA  14.11.     33  NIEDZIELA  ZWYKŁA 

800    + Marię Dederko /2 r. śm/ – od córki z rodziną

845    Msza Święta w Długim Kącie

1000  + Władysławę /21 r. śm/ Piotra Romana Janików, Kazimierza Drewniaka /10 r. śm/ i zm. z tych rodzin

1130  Za Parafian

1600  + Kazimierza Kurzacza w rocznicę śmierci


Wygenerowano w sekund: 0.03
12,926,993 unikalne wizyty