Msze święte

Niedziele i święta
800, 1000, 1130, 1600
Długi Kąt: 845

Kałmuki (druga niedziela miesiąca): 1400 (poza okresem wakacyjnym)

Sobota (msza niedzielna):
1800 (1700 zimą)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna jest w dni powszednie po mszach świętych.

Numer konta bankowego parafii

Numer konta bankowego parafii:
86 8249 0001 2001 0002 1412 0001

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

Nabożeństwa

Środa (po mszy popołudniowej): nabożeństwo do Matki Bożej Truskolaskiej Pani Łaskawej
Trzeci piątek miesiąca: nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego (modlitwa za zmarłych z ostatnich pogrzebów)

Odpust

1) Niedziela po 6 grudnia
2) Siódma Niedziela Wielkanocna

INTENCJE MSZALNE 18 – 24 czerwca 2018

PONIEDZIAŁEK  18.06.

1700  + Tadeusza Warchoła – od rodziny Wilczyńskich

1730  + Krystynę Klorek – od syna z rodziną

1800  Nabożeństwo czerwcowe

 

WTOREK  19.06. 

1700  + Ireneusza /9 r. śm/ Józefę Stanisława Romana Stanisława

              Kapuścików i zm. z rodzin Paruzelów i Pachów, Adama Pytla

1730  + Helenę Kulej /r. śm/

1800  Nabożeństwo czerwcowe

 

ŚRODA  20.06.

1700  + Genowefę Konarską – od siostrzenicy Haliny z mężem

              i Teresy z rodziną

1730  + Mariannę Stanisława Grzegorza Bogdana Blukaczów

1800  Nabożeństwo czerwcowe

 

CZWARTEK  21.06.     Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

1700  + Wiesława Władysława Markowskich z rodzicami i rodzeństwem

1730  + Helenę Kurzacz – od siostrzeńca Józefa z rodziną

1800  Nabożeństwo czerwcowe

 

PIĄTEK  22.06.

800    Za Parafian w intencji dzieci, młodzieży, wychowawców,

          nauczycieli i rodziców

1730  1. + Stanisława Nogala – od córki Iwony

          2. + Stanisława Szymanka – od córki Katarzyny z mężem

                  i dziećmi

1800  Nabożeństwo czerwcowe

 

SOBOTA  23.06.

1700  1. + Józefa Nogala, Jana Kmiecia – od Marzeny i Damiana

                  z synem

          2. + Sylwię Bronisławę Bolesława Dorożyńskich, Stanisława

                  Ćwieka

1730  Nabożeństwo czerwcowe

1800  + Zenona Jadczaka z rodzicami i teściami, Mieczysława

             Kubata

 

NIEDZIELA  24.06.     UROCZYSTOŚĆ  NARODZENIA  ŚW.  JANA
                                    CHRZCICIELA

800    + Monikę /1 r. śm/ Jana Włodarków i rodziców oraz dziadków

              z obu stron

845    Msza św. w Długim Kącie

1000  Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie

          i bł. Boże w 10 r. ślubu dla Ewy i Piotra

1130  Za Parafian

         Chrzest Wiktor Paweł Pradela

1600  + Jana Jana Annę Stanisławę Kowalskich, Jana Kałę

         Nabożeństwo czerwcowe

1700  Poświęcenie pól – Hutka /kaplica/


INTENCJE MSZALNE 11 – 17 czerwca 2018

PONIEDZIAŁEK  11.06.     Wspomnienie św. Barnaby, apostoła

1700   W intencji nowożeńców Pauliny i Mateusza – od rodziny

            Tukajskich z Kłobucka

1730   + Helenę /9 r. śm/ Józefa Stanisławę Ryszarda Biernackich,

               Grzegorza Debudeja, Izabelę Kostecką

1800   Nabożeństwo czerwcowe

 

WTOREK  12.06. 

1700   + Zmarłych z rodzin Adamczyków, Majów, Kudlińskich,

               Parkitnych

1730   + Elżbietę Górecką – od wnuków Natalii Oliwiera i Poli

1800   Nabożeństwo czerwcowe

 

ŚRODA  13.06.     Wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera

                             i doktora Kościoła

1700   + Ewelinę Szaro – od koleżanek i kolegów z klasy Szkoły

               Podstawowej w Truskolasach

1730   + Jana /17 r. śm/ Alfredę Zbigniewa Pasieków – od synów

               z rodzinami

1800   Nabożeństwo czerwcowe

 

CZWARTEK  14.06.     Wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa

                                    i męczennika

1700   + Krystynę Klorek – od rodzin Zatyków i Biernackich

1730   + Bronisławę Krawczyk – od siostry Natalii Nogal

1800   Nabożeństwo czerwcowe

 

PIĄTEK  15.06.     Wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy

                              /III piątek miesiąca/

1700   + Stanisławę Stanisława Barbarę Bronisława Lizurejów,

               Romana Romana Wochników

1730   Pogrzebowe: + Sabinę Bogus, Jana Jelonka, Henryka Hyrę,

            Mateusza Koźmina, Wiesława Kałmuka, Teresę Spalik,

            Zdzisława Kurzacza, Teresę Pasieka, Stanisławę Spyrę,

            Andrzeja Jelonka, Elżbietę Kudła, Kazimierza Pietrzaka

            oraz z kartek 

         + Kazimierza Debudeja /4 r. śm/

         + Mariannę Matuszczyk – od Z.P. Kadłubski z Truskolas

         + Mariannę Jędrysiak – od Z.P. Starczewski

         + Bronisławę Sygudę – od Z.P. Cieśla z Truskolas

         + Cecylię Jarawkę – od Z.P. Starczewski

         + Piotra Kapuścika – od Z.P. Starczewski

1800   Nabożeństwo czerwcowe

 

SOBOTA  16.06.

1700   + Antoniego Kuziora /9 r. śm/ i zm. z tej rodziny

1730   Nabożeństwo czerwcowe

1800   + Stanisława Rzebkę /23 r. śm/ Piotra i Annę Brzęczków,

               Mariannę Antoniego Rzebków

 

NIEDZIELA  17.06.     11  NIEDZIELA  ZWYKŁA

800     + Marię /6 r. śm/ Mariannę Władysława Kurzaczów, Józefę

               Wacława Konieczko, Piotra Glińskiego, Elżbietę Janic

845     Msza św. w Długim Kącie

1000   + Weronikę Jana Zenona Psiuków, Stanisława Poradę

1130   Za Parafian

1600   + Władysławę /1 r. śm/ Jana Blukaczów, Annę Władysława

               Lizurejów, Józefa Karkosa z rodzicami                              

         Nabożeństwo czerwcowe

1700   Poświęcenie pól – Golce /remiza/

 

INTENCJE MSZALNE 4 – 10 czerwca 2018

PONIEDZIAŁEK  04.06.

1700    1. + Zofię Bogus – od wnuczek Małgorzaty i Agaty z rodzinami

                    (ostatnia)

            2. + Mariannę /19 r. śm/ Rocha /50 r. śm/ Mariusza

                    Przygodów, Genowefę Romana Stanisława Janików,

                    Zofię Jana Jelonków, dziadków z obu stron, Jana Pasiekę

1730    1. + Mariannę Antoniego Edwarda Wacława Kardasów,

                    Helenę Walentego Ruszkiewiczów, Józefa Helenę

                    Kapuścików

            2. + Trudę Kurzacz – od chrześnicy Iwony z rodziną

1800    Nabożeństwo czerwcowe

 

WTOREK  05.06.     Wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika 

1700    1. + Kazimierza Jelonka – od szwagierki Reginy Polak

                    z rodziną (ostatnia)

            2. + Władysławę /r. śm/ Józefa Dąbrowskich, Mariannę

                    Jana Franciszka Gruców, Grzegorza Debudeja, Mariannę

                    Sośniak

1730    1. + Franciszka Annę Józefa Żukowskich z rodzicami

            2. + Bronisławę Skwarę – od syna Wiesława z rodziną

1800    Nabożeństwo czerwcowe

 

ŚRODA  06.06.

1700    1. + Władysława Praskiego – od wnuka Tomka z żoną

                    i dziećmi

            2. + Halinę Beneś – od syna z rodziną

1730    1. + Wandę Nogal – od szwagra Ryszarda z rodziną

            2. + Bronisławę Janik – od syna Mirosława z rodziną

                    (ostatnia)

1800    Nabożeństwo czerwcowe

 

CZWARTEK  07.06.     I czwartek miesiąca

700      1. + Zofię Poradę – od siostry Poli z rodziną

            2. + Pawła Krysiaka – od brata Jarosława z rodziną

1700    1. + Józefa Kałę – od rodziny Krawczyńskich

            2. + Jana Maja – od Doroty i Leszka Machów

 

            Nabożeństwo czerwcowe

 

PIĄTEK  08.06.     UROCZYSTOŚĆ  NAJŚWIĘTSZEGO  SERCA 

                              PANA  JEZUSA

1700    1. + Zenona Klima – od córki Ewy z mężem i synem

            2. + Ks. kan. Stanisława Majchrzaka – od przyjaciół

1730    1. + Marię Bogus – od siostry Krystyny z rodziną

            2. + Romana Wochnika /7 r. śm/ i jego syna Romana

1800    Nabożeństwo czerwcowe

 

SOBOTA  09.06.     Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej

                                Maryi Panny

1400    Ślub Kamila Wąs – Marcin Witkowski

1700    1. + Marka Kępę /6 r. śm/

            2. + Antoninę Piotra Gazdów, Barbarę Krzysztofa Szmelów

1730    Nabożeństwo czerwcowe

1800    + Stanisławę /3 r. śm/ Edwarda /5 r. śm/ Markowskich

                z rodzicami z obu stron

 

NIEDZIELA  10.06.     10  NIEDZIELA  ZWYKŁA

800       O zdrowie bł. Boże dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej

             dla Szymona Skuboły w 18 r. urodzin

845       Msza św. w Długim Kącie

1000    + Mariannę Michała Kubatów, Władysławę Zygmunt

                i zm. z rodzin Kubatów i Zygmuntów

1130    Za Parafian:

            Chrzest Amelia Natalia Szewczyk

1400    Msza św. w Kałmukach: + Stefanię Grądys – od męża

            Mariana   /poświęcenie pól/

1600    + Antoniego Genowefę Wojciecha Korzekwów

1700    Nabożeństwo czerwcowe


Wygenerowano w sekund: 0.04
745,163 unikalne wizyty