Msze święte

Niedziele i święta
800, 1000, 1130, 1600
Długi Kąt: 845

Kałmuki (druga niedziela miesiąca): 1400 (poza okresem wakacyjnym)

Sobota (msza niedzielna):
1800 (1700 zimą)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna jest w dni powszednie po mszach świętych.

Numer konta bankowego parafii

Numer konta bankowego parafii:
86 8249 0001 2001 0002 1412 0001

Znajdź nas na Fb

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Nabożeństwa

Środa (po mszy popołudniowej): nabożeństwo do Matki Bożej Truskolaskiej Pani Łaskawej
Trzeci piątek miesiąca: nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego (modlitwa za zmarłych z ostatnich pogrzebów)

Odpust

1) Niedziela po 6 grudnia
2) Siódma Niedziela Wielkanocna

INTENCJE MSZALNE 12 – 18 listopada 2018

PONIEDZIAŁEK  12.11.     Wspomnienie św. Jozafata, biskupa

                                           i męczennika

1600    1. + Zygmunta Paciepnika, Józefa Antoninę Machurów,

                    Genowefę Palusińską, Bogusława Kochala

            2. + Cecylię Jarawkę – od rodzin Możdżeniów Oziębałów

                    i Zofii Kały

1630    1. + Tadeusza Chrzęstka – od córki Doroty z rodziną

            2. + Wacława Kałmuka – od dzieci

 

WTOREK  13.11.     Wspomnienie św. Benedykt, Jana, Mateusza,

                                Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników

                                Polski

1600    1. + Alfredę Szmigiel – od Dyrekcji, Nauczycieli i Pracowników

                    Szkoły Podstawowej w Truskolasach

            2. + Romana Rokosę – od syna Mariusza z żoną i synami

1630    1. + Edwarda Adama Mariannę Lizurejów, Krystynę Frączyńską,

                    Stanisława Antoniego Mariannę Blukaczów

            2. + Edytę Tomczyk – od chrześniaka Piotra (ostatnia)

 

ŚRODA  14.11.

1600    1. + Stanisława Hadriana /10 r. śm/ z rodzicami, Jana Lisieckiego

                    i brata Jana

            2. + Henryka Bernackiego – od rodziny Kupczyńskich

1630    1. + Władysławę /17 r. śm/ Piotra Romana Janików,

                    Mariannę Józefa Drążków, Jana Knopa z rodzicami,

                    Kazimierza Drewniaka, Franciszkę Łebek

            2. + Stefanię Grądys – od siostry Genowefy

 

CZWARTEK  15.11.

1600    + Stanisławę Lisek – od córki Joanny z mężem

1630    1. + Genowefę Słomian – od chrześnicy Teresy z rodziną

                    (ostatnia)

            2. + Helenę Brzęczek – od wnuczka z żoną i synem

 

PIĄTEK  16.11.     III piątek miesiąca

1600    O zdrowie, bł. Boże, dary Ducha Świętego dla Natalii Wochnik

             z okazji 18 r. urodzin oraz za zm. Romana Wochnika

1630    1. Pogrzebowe: + Ryszarda Pasiekę, Zdzisława Paruzela,

                 Zofię Palutek, Leszka Glinkę, Jerzego Imiełowskiego,

                 Henryka Pełkę, Bogusława Markowskiego oraz z kartek

             + Edwarda Janewicza – od Z.P. Starczewski,

             + Teresę Grucę – od Z.P. Starczewski,

             + Reginę Kubat – od Z.P. Starczewski,

             + Edwarda Wójcika -– od Z.P. Starczewski,

             + Zygmunta Rataja – od Z.P. Cieśla,

             + Krystynę Kotas – od Z.P. Starczewski,

             + Czesławę Rzebkę – od Z.P. Starczewski

            2. + Mieczysława Pietrzaka – od córki Katarzyny z mężem

                    i dziećmi

 

SOBOTA 17.11.     Wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy

1600    1. + Władysława Zygmunta Dudów i zm. z rodziny

            2. + Teresę Hyrę, Józefa Paciepnika /10 r. śm/

1630    ADORACJA

1700    + Kazimierza Kurzacza /32 r. śm/

 

NIEDZIELA  18.11.     33  NIEDZIELA  ZWYKŁA

800       + Władysława Cecylię Oziębałów z rodzicami z obu stron,

                 Mieczysława Felicję Piotra Antoniego Mariannę Boreckich,

                 Stanisława Kuleja z synem Andrzejem, Michalinę Jakuba

                 Chudych, Mariusza Kalka, swatów Poradów

845       Msza św. w Długim Kącie

1000    + Wacława Brzęczka /26 r. śm/ Annę Błaszczykowską

                i zm. z rodzin Brzęczków i Kasprzyków

1130    Za Parafian

            Chrzest Wiktor Łukasz Francik

            Chrzest Lena Wiktoria Matyja

1600    + Zofię Wiesława Dłubaków, Józefa Jelonka, Marię Antoniego

                Jarawków z całą rodziną, Barbarę Bronisława Mrożków,

                Ryszarda Pasiekę


INTENCJE MSZALNE 5 – 11 listopada 2018

PONIEDZIAŁEK  05.11.

1600   WYPOMINKI OKTAWALNE, koronka do Miłosierdzia Bożego

1630   1. Oktawalna

           2. + Janusza Starczewskiego – od Barbary i Józefa Kotarskich

1700   1. + Helenę Kapuścik – od Krzysztofa i Marty Kuferów

                   z dziećmi

           2. + Eugeniusza Macha – od Dyrekcji i Pracowników Zespołu

                   Szkół we Wręczycy Wielkiej

 

WTOREK 06.11. 

1600   WYPOMINKI OKTAWALNE, koronka do Miłosierdzia Bożego

1630   1. Oktawalna

           2. + Stanisławę Konofalską – od szwagierki Janiny z rodziną

1700   1. + Mariannę Majchrzak – od rodziny Kowalików

           2. + Edwarda Majchrzaka – od rodziny Kardasów

 

ŚRODA  07.11.

1600   WYPOMINKI OKTAWALNE, koronka do Miłosierdzia Bożego

1630   1. Oktawalna

           2. + Józefa Kałę – od Haliny i Andrzeja Możdżeniów

1700   1. + Pawła Krysiaka – od matki chrzestnej Jadwigi z rodziną

           2. + Jana Maja – od Grażyny i Grzegorza Kurzaczów z rodziną

 

CZWARTEK  08.11.

1600   WYPOMINKI OKTAWALNE, koronka do Miłosierdzia Bożego

1630   1. Oktawalna

           2. + Zbigniewa Kozaka – od szwagierki Haliny z rodziną

1700   1. + Stanisławę Dorożyńską – od Ani i Piotra (ostatnia)

           2. + Ewelinę Szaro – od cioci Władysławy z Bieżenia

 

PIĄTEK  09.11.     Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

1600   + Romana Juliannę Gizińskich z rodzicami, Bronisława

               Remigiusza Zdzisława Cielebanów

1630   1. + Zenona Klima – od Marii i Marka Radeckich

           2. + Władysławę Blukacz – od Janiny Pach z rodziną (ostatnia)

 

SOBOTA  10.11.     Wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża

                               i doktora Kościoła  

1600   1. + Zenonę Kwiędacz – od wnuka Łukasza z rodziną

           2. + Barbarę Kotarską – od rodziny Niciów

1630   ADORACJA

1700   1. + Józefa Kałę /2 r. śm/

           2. + Elżbietę Górecką – od teściowej Wandy

 

NIEDZIELA  11.11.     32  NIEDZIELA  ZWYKŁA

                                   /Narodowe Święto Niepodległości/

800     + Mariannę /11 r. śm/ Mieczysława Gruszków

845     Msza św. w Długim Kącie

1000   + Kazimierza Drewniaka /7 r. śm/ z rodzicami i teściami,

               Jana Knopa z rodzicami

1130   Msza św. za Ojczyznę

1400   Msza św. w Kałmukach

1600   + Zygmunta Paducha z rodzicami z obu stron, Krzysztofa

               Skwarę, Stanisława Lucjana Kulejów


INTENCJE MSZALNE 29 października – 4 listopada 2018

PONIEDZIAŁEK  29.10.

1600   1. + Zbigniewa Kozaka – od siostry Oleny z mężem Zdzisławem

           2. + Sebastiana Kunerta – od Ani z rodziną

1630   Nabożeństwo różańcowe

1700   1. + Annę /7 r. śm/ Mieczysława Tadeusza Walczaków

           2. + Franciszkę Piotra Mieczysława Stanisława Mariannę

                   Antoniego Pasieków, Józefę Jana Włodarków

 

WTOREK  30.10.

1600   1. + Małgorzatę Korkus – od siostry Ewy z rodziną

           2. + Janusza Starczewskiego – od swata Krzysztofa Miary z żoną

1630   Nabożeństwo różańcowe

1700   1. + Krystynę Mieczysława Brzęczków z rodzicami zm.

                   z rodzin Brzęczków, Pacierpników i Nonasów

           2. + Irenę Kempę – od kuzynki Marysi z Puszczewa (ostatnia)

 

ŚRODA  31.10.

1600   1. + Bernarda Trzepizura /10 r. śm/– od żony i dzieci

           2. + Zofię Poradę – od teściowej Kazimiery i szwagierki

                  Elżbiety z rodziną (ostatnia)

1630   Nabożeństwo różańcowe

1700   1. + Stanisława Bogusa /13 r. śm/ z żoną Władysławą

           2. + Helenę Kapuścik – od swatów Kuferów

 

CZWARTEK  01.11.     UROCZYSTOŚĆ  WSZYSTKICH  ŚWIĘTYCH

800     + Bronisława Mariannę Machów z wnuczkami i zm. z tej rodziny

1000   + Roberta Rabendę – od Zakładu Robót Drogowych z Wręczycy

1115   WYPOMINKI, procesja na cmentarzu

1200   Msza św. za Parafian na cmentarzu

 

PIĄTEK  02.11.    Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

                            /I piątek miesiąca/

900     + Józefa /26 r. śm/ z rodzicami, Bronisławę z rodzicami

               i Ryszarda Skwarę

900      Msza św. w Długim Kącie

1600    WYPOMINKI OKTAWALNE, koronka do Miłosierdzia Bożego

1630    1. Oktawalna

            2. + Barbarę Jelonek /4 r. śm/ – od męża

 

SOBOTA 03.11.     I sobota miesiąca

1530    + Mirosława Brzęczka – od chrześnicy Angeliki z rodziną

1600   WYPOMINKI OKTAWALNE, koronka do Miłosierdzia Bożego

1630   1. Oktawalna

           2. Edwarda Paruzela, Ireneusza Kapuścika, Remigiusza

               Pacha, Adama Pytla oraz dusze w czyśćcu cierpiące

1700   + Tadeusza Markowskiego /28 r. śm/ z rodzicami i zmarłych

               z rodziny

 

NIEDZIELA  04.11.     31  NIEDZIELA  ZWYKŁA

800     + Stanisława Cichonia /9 r. śm/ z rodzicami z obu stron

845     Msza św. w Długim Kącie

1000   + Krystynę Klim /3 r. śm/

1130   Za Parafian

1530   WYPOMINKI OKTAWALNE, koronka do Miłosierdzia Bożego

1600   Oktawalna


Wygenerowano w sekund: 0.04
814,865 unikalne wizyty