Msze święte

Niedziele i święta
800, 1000, 1130, 1600
Długi Kąt: 845

Kałmuki (druga niedziela miesiąca): 1400 (poza okresem wakacyjnym)

Sobota (msza niedzielna):
1800 (1700 zimą)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna jest w dni powszednie po mszach świętych.

Numer konta bankowego parafii

Numer konta bankowego parafii:
86 8249 0001 2001 0002 1412 0001

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
             

Nabożeństwa

Środa (po mszy popołudniowej): nabożeństwo do Matki Bożej Truskolaskiej Pani Łaskawej
Trzeci piątek miesiąca: nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego (modlitwa za zmarłych z ostatnich pogrzebów)

Odpust

1) Niedziela po 6 grudnia
2) Siódma Niedziela Wielkanocna

INTENCJE MSZALNE 13 – 19 sierpnia 2018

PONIEDZIAŁEK  13.08.

1730    1. + Ewelinę Szaro – od wujka Ryśka z rodziną

            2. + Elżbietę Górecką – od Wioletty i Dawida Drewniaków

1800    1. + Annę Błaszczykowską /22 r. śm/ Wacława Brzęczka

            2. + Stefanię Grądys – od córki Elżbiety z rodziną

2000    Msza św. Pielgrzymki Salezjańskiej

 

WTOREK  14.08.     Wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika

1730    1. + Marka Grzyba, Henryka Kurzacza i zm. z tych rodzin

   2. + Bronisławę Krawczyk – od Justyny i Łukasza Góreckich

1800    1. + Edwarda Kałmuka – od szwagierki Marty z mężem i rodziną

            2. + Ryszarda Kotarskiego – od chrześnicy Jolanty z rodziną

 

ŚRODA  15.08.     UROCZYSTOŚĆ  WNIEBOWZIĘCIA  NMP

800      + Franciszkę Franciszka Kurzaczów z dziećmi, Władysławę Łebek

1000    + Marka /18 r. śm/ Zdzisława Antoniego Marię Buła, Franciszka

                Bryłę i zm. z rodziny Hyrów

1130    DOŻYNKI  PARAFIALNE

1400    DOŻYNKI w Długim Kącie       

1600    + Franciszka Antończaka – od syna Tadeusza i wnuczka

                Przemka z rodziną

 

CZWARTEK  16.08.

1730    1. + Edwarda Rokosę /4 r. śm/ Mariannę Bronisława Nawrotów

  2. + Darię Dębowską /1 r. śm/

1800    O zdrowie bł. Boże dla Bogdana w 50 r. urodzin – od rodziców

 

PIĄTEK  17.08.     Wspomnienie św. Jacka, prezbitera /III piątek miesiąca/

1730    1. + Wiesława Skwarę /9 r. śm/ - od żony i córek z rodzinami

  2. +  Mariannę Kazimierza Paruzelów /6 r. śm/

1800    1. Pogrzebowe: + Stanisławę Płonkę, Józefa Sadlińskiego,

                Mariusza Grzyba, Kazimierza Krawczyka, Józefa Skowrona,

               Władysławę Pawelak, Mirosława Brzęczka, Reginę Zachowską,

               Roberta Rabendę, Edwarda Janewicza, Dariusza Dąbskiego

               oraz z kartek

            + Kazimierza Pietrzaka – od Z.P. Starczewski;

  + Ks. kan. Stanisława Majchrzaka w 60 r. święceń kapłańskich

     oraz rodziców i braci

  + Zenonę Kwiędacz

            2. + Stanisławę Fajer – od chrześniaka Janka z rodziną

 

SOBOTA  18.08.

700      + Natalię Spyrę – od siostry Wandy z rodziną

1500    Ślub Patrycja Stacherczak – Rafał Kuzior

1600    Ślub Sylwia Szmigiel – Piotr Smela

1730    ADORACJA         

1800    + Józefa /25 r. śm/ Wandy Lizurejów z synami Janem

                i Stanisławem, Kazimierę Stanisława Nogalów

Chrzest Adam Wiktor Tekieli   

Chrzest Maria Katarzyna Porada

1900    Msza św. w Długim Kącie

 

NIEDZIELA  19.08.     20  NIEDZIELA  ZWYKŁA

800       + Stanisławę /15 r. śm/ Edwarda /7 r. śm/ Korzekwów,

                 Jana Edwarda Kałmuków, Helenę Józefa Biernackich

1000    + Andrzeja Jelonka – od rodziny Antończaków

1130    Za Parafian: O zdrowie bł. Boże dla Stanisława Owczarka

            w 90 r. urodzin – od dzieci i wnuków

          Chrzest Marcel Szymon Kudliński

Chrzest Marika Anastazja Nalichowska

1600    + Józefa Kudłę z rodzicami z obu stron


INTENCJE MSZALNE 6 – 12 sierpnia 2018

PONIEDZIAŁEK  06.08.     Święto Przemienienia Pańskiego

900     O zdrowie, bł. Boże, dary Ducha Świętego, opiekę Matki Bożej

           dla Mateusza Wilka w 18 r. urodzin

1800   1. + Andrzeja Ulińskiego /2 r. śm/ Danutę i Kazimierza

                   Krawczyków; Stanisławę, Bolesława Kubatów; Jana

                   Łuczyńskiego; Zbigniewa Święcickiego

           2. + Helenę Brzęczek – od córki z mężem

 

WTOREK  07.08.

1730   1. + Tadeusza Chrzęstka – od żony Kazimiery

           2. + Mieczysława Pietrzaka – od żony Małgorzaty

1800   1. + Mariannę Majchrzak – od rodzin Cierpiałów i Gacków

           2. + Edwarda Majchrzaka – od rodzin Szymanków i Pacułów

 

ŚRODA  08.08.     Wspomnienie św. Dominika, prezbitera

1730   1. + Andrzeja Szpulaka – od Wioletty i Krzysztofa Dąbków

           2. + Andrzeja Szpulaka – od swatki Zosi z córką Katarzyną

    Nowenna do Matki Bożej Truskolaskiej Pani Łaskawej

1800   1. + Stefana Kałę – od siostry Krystyny z mężem

           2. + Marię Błażytko – od męża Mariana

 

CZWARTEK  09.08.     Święto św. Teresy od Krzyża, dziewicy

                                    i męczennicy, patronki Europy

1730   1. + Andrzeja /15 r. śm/ Bogdana, Józefa, Tadeusza

                   Jabłońskich

           2. + Eugeniusza Macha – od swata Zenona

1800   1. + Monikę Szczęsną /4 r. śm/ z rodzicami Anną i Józefem

                   i dziadkami z obu stron i wnuczką Kasią

           2. + Stanisławę Imiełowską – od wnuczka Remigiusza

                  z rodziną (ostatnia)

 

PIĄTEK  10.08.     Święto św. Wawrzyńca, diakona

1730   1. + Janinę Kulej /1 r. śm/

           2. + Ilonę Graf – od kuzyna Grzegorza z rodziną

1800   1. + Zenona Klima – od wnuczki Klaudii z mężem i synem

           2. + Jana Maja – od szwagra Andrzeja z rodziną

 

SOBOTA  11.08.     Wspomnienie św. Klary, dziewicy

1400   Ślub Monika Knop – Przemysław Barzak

1700   + Józefa Kałę – od bratanicy Marty z rodziną i bratanka

               Szymona

1730   ADORACJA

1800   + Stanisława /7 r. śm/ Sylwestra Łabuzów

1900   Msza św. w Długim Kącie

 

NIEDZIELA  12.08.     19  NIEDZIELA  ZWYKŁA

800     + Stefana Jurczyka /11 r. śm/ z rodzicami i dziadkami;

               Czesławę, Władysława, Tadeusza Poradów; Franciszkę,

               Józefa Gorzałków

1000   + Reginę, Stanisława, Wiesława Musielów; Józefę, Jana,

               Labochów – od Tadeusza z rodziną z Częstochowy

1130   Za Parafian

           Roczek Zuzanna Sikora

1600   + Stanisławę Gottfryd /3 r. śm/; Agnieszkę, Józefa, Anastazję,

               Wincentego, Józefa Dudów; Annę, Mariannę, Tomasza

               Kurzaczów; Jana Paruzela z rodzicami; Antoniego Parkitnego

               z rodzicami, Mariannę, Adama Kozaków


INTENCJE MSZALNE 30 lipca – 5 sierpnia 2018

PONIEDZIAŁEK  30.07.

1730   1. W pewnej intencji

           2. + Zbigniewa Kozaka – od Janka Jeziorskiego z rodziną

1800   1. + Henryka Płonkę /9 r. śm/

           2. + Genowefę Słomian – od Barbary i Andrzeja Paciepników

                   z rodziną

 

WTOREK  31.07.     Wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera 

1730   1. + Andrzeja Szpulaka – od sąsiadów Najmanów i Ligusów

           2. + Andrzeja Szpulaka – od rodzin Sękowskich i Dąbków

1800   1. + Andrzeja Skwarę – od rodziny Psiuków z Wręczycy

                   Wielkiej

           2. + Mariannę Pilarz – od cioci Marianny z rodziną

 

ŚRODA  01.08.     Wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego,

                             biskupa i doktora Kościoła

1730   1. + Henryka Kmiecia i zm. z rodziny – od rodziny z Częstochowy

           2. + Helenę Kurzacz – od bratanicy Stanisławy i bratanka

                   Andrzeja z rodzinami (ostatnia)

    Nowenna do Matki Bożej Truskolaskiej Pani Łaskawej

1800   1. + Justynę Pradelę /2 r. śm/ – od kuzynek i cioci Zosi

           2. + Sebastiana Kunerta – od rodziców

 

CZWARTEK  02.08.     I czwartek miesiąca

700     1. + Władysławę Bogus – od cioci Doroty z mężem

           2. + Małgorzatę Korkus – od Marioli, Mirosławy i Krzysztofa

1800   1. + Bolesława, Władysławę, Antoniego, Józefa Kałów

           2. + Tadeusza Warchoła – od rodziny Jacuńskich (ostatnia)

 

PIĄTEK  03.08.  I piątek miesiąca

700     1. + Janusza Starczewskiego – od rodziny Kozłowskich

           2. + Henrykę Kubicką – od Koła Gospodyń Wiejskich i Zespołu

                  „Jarzębina”

           3. + Helenę Kapuścik – od rodziny Nicerów

1800   + Walerię, Jana Majchrzaków z rodzicami; Wacława,

               Mariannę, Antoniego, Edwarda Kardasów

 

SOBOTA  04.08.     Wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera 

                               /I sobota miesiąca/

1400   Ślub Paweł Łopat – Karolina Kiełbus

1500   Ślub Agnieszka Kemuś – Mariusz Pawelec

1700   + Ks. kan. Stanisława Majchrzaka – od sąsiadki Bednarskiej;

               rodzin Pileckich, Koprów i Jankowskich

1730   ADORACJA

1800   + Anielę /17 r. śm/ i Mieczysława /19 r. śm/ Dorożyńskich

1900   Msza św. w Długim Kącie

 

NIEDZIELA  05.08.     18  NIEDZIELA  ZWYKŁA

800     + Piotra Kiedosa z rodzicami; Katarzynę, Franciszka Korzekwów

               z synem Mieczysławem

1000   + Mariannę Jędrysiak – od brata Jana z rodziną

1130   Za Parafian

           Chrzest Malwina Paula Wręczycka

1600   + Cecylię Tomczyk /29 r. śm/ z synem Grzegorzem rodzicami

               i teściami, zmarłych z rodzin Tomczyków i Kudłów


Wygenerowano w sekund: 0.04
763,685 unikalne wizyty