Msze święte

Niedziele i święta
800, 1000, 1130, 1600
Długi Kąt: 845

Kałmuki (druga niedziela miesiąca): 1400 (poza okresem wakacyjnym)

Sobota (msza niedzielna):
1800 (1700 zimą)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna jest w dni powszednie po mszach świętych.

Nabożeństwa

Środa (po Mszy św. popołudniowej): nabożeństwo do Matki Bożej Truskolaskiej Pani Łaskawej
Czwartek (po pierwszej Mszy św. popołudniowej): Modlitwa zgiętych kolan przed Najświętszym Sakramentem o powołania kapłańskie i zakonne
Trzeci piątek miesiąca: nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego (modlitwa za zmarłych z ostatnich pogrzebów)

Odpust

1) Niedziela po 6 grudnia
2) Siódma Niedziela Wielkanocna

Numer konta bankowego parafii

Numer konta bankowego parafii:
86 8249 0001 2001 0002 1412 0001

Pierwsze Soboty

Znajdź nas na Fb

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

INTENCJE MSZALNE 24 lutego – 1 marca 2020

PONIEDZIAŁEK 24.02.

1630 1. + Jolantę Mirek – od rodziców

         2. + Stanisławę Lisek – od bratowej Heleny z rodziną

1700 1. + Helenę Adama Kozaków, Józefa Sakałusa

         2. + Tadeusza Chrzęstka – od synowej Krystyny z dziećmi

 

WTOREK 25.02.

1630 1. + Cecylię Jarawkę – od kuzynki Marii Grelińskiej z rodziną

         2. + Reginę Zachowską – od rodzin Pileckich i Wochników

1700 1. Intencje powierzone Dzieciątku Jezus

         2. + s. Joannę Osuch – od Joli Zbyszka i Wojtka Garusów z rodzinami

 

ŚRODA 26.02. ŚRODA POPIELCOWA

900  1. + Józefę /40 r. śm/ Stanisława Kazimierza Kurzaczów z wnukami, Alfredę Jana Pasieków, Stanisławę Józefa Janików dziećmi, zm. z rodzin Kurzaczów Janeczków Pańczyków i dusze w czyśćcu cierpiące

         2. + Edwarda Wójcika – od szwagierki Elżbiety

1700 1. + Stanisławę Mieczysława Majków z rodzicami z obu stron z dziećmi i wnukiem, Jana Liska z rodzicami

          2. + Ryszarda Pasiekę – od Marka z rodziną

 

CZWARTEK 27.02.

1630 1. Cudowny Medalik – Truskolasy, ul. Słowackiego i ul. Cmentarna

         2. + s. Joannę Osuch – od Rady Parafialnej

   Modlitwa zgiętych kolan przed Najświętszym Sakramentem o powołania kapłańskie

1700 1. + Henrykę Żłobińską z rodzicami i teściami, Marzenę Żłobińską Hołub

         2. + Włodzimierza Karkosa – od swata Kazika z rodziną

 

PIĄTEK 28.02.

700  1. + Stanisławę Parkitną – od pracowników wydziału ratunkowego

        2. + Józefa Parkitnego – od swatów Oziebałów (ostatnia)

1630 DROGA KRZYŻOWA

1700 1. + Krystynę Skwarę – od wnuczki Joanny z rodziną

         2. + Leszka Czado – od rodziny Kępów i Grzelińskich

 

SOBOTA 29.02.

1600 + Bronisława Lizureja /31 r. śm/ Romana Wochnika z synem Romanem

1630 ADORACJA

1700 + Antoninę Wawrzyńca Bogusów z rodziną, Adama Katarzynę Janików z rodziną, Wiesława Mieczysława Spalików z rodziną i rodzeństwem

 

NIEDZIELA 01.03. 1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

800  + Annę Rokosę – od chrześniaka Władysława z rodziną

845  Msza św. w Długim Kącie

1000 + Kazimierza Kurzacza /20 r. śm/ z rodzicami

1130 Za Parafian

         Chrzest Milena Maria Wieczorek

         Roczek Franciszek Kierat

1545 GORZKIE ŻALE

1600 + Mariusza /21 r. śm/ Wiktorię Henryka Irenę Mirosława Józefa Ogrodników, Annę Władysława Małgorzatę Korkusów z synami, Henryka Młyńczyka

INTENCJE MSZALNE 17 – 23 lutego 2020

PONIEDZIAŁEK 17.02.

1630 1. + Reginę Kubat – od kuzynów z Rębielic Królewskich

         2. + Krystynę Kotas – od Janusza Januszewskiego z rodziną

1700 1. + Zofię Palutek – od rodziny Dźwińskich z Kiedrzyna (ostatnia)

2. + Leszka Glinko – od siostry Ligii z rodziną

 

WTOREK 18.02.

1630 1. + Jerzego Imiełowskiego – od Ludmiły z rodziną (ostatnia)

         2. + Bogusława Markowskiego – od szwagra Krzysztofa z rodziną

1700 1. + Stefana Kałę – od żony z rodziną

          2. + Mariana Francuga – od syna Tomasza

 

ŚRODA 19.02.

1630 1. + Mariannę Matuszczyk (2 r. śm) z mężem Stefanem i rodzicami – od córek z rodzinami

         2. + Jerzego Andrzeja Ignacego Oziębałów

1700 1. + Stefanię Grądys – od rodziny Ćwiklińskich

         2. + Dariusza Drosika – od chrzestnego z rodziną

 

CZWARTEK 20.02.

1630 Roczek Piotr Rafał Parkitny

    Modlitwa zgiętych kolan przed Najświętszym Sakramentem o powołania kapłańskie

1700 1. + Antoninę Kryślewicz – od Dyrekcji i Pracowników Szkoły Podstawowej w Truskolasach

         2. + Waldemara Kodurę – od koleżanek i kolegów kierownika Maskpolu

PIĄTEK 21.02. III piątek miesiąca

1630 1. + Krystynę Hyrę – od Sabiny i Eweliny z rodziną

         2. + Stanisławę Sadlińską – od Jadwigi i Tadeusza z rodziną

1700 1. Pogrzebowe: Józefa Paruzela, Jana Dudę, Zygmunta Kałę, Annę Majchrzak, Helenę Kała, Ewę Łuczak, Annę Kalek, Weronikę Maj, Andrzeja Śmiałek , Józefa Gazdę, Renatę Telesińską; Stefana Grucę; Annę Rokosa oraz z kartek

          + Stanisława Cichonia – od Z.P. Cieśla; Jana Kubata – od Z.P. Cieśla; Janinę Knop – od Z.P. Cieśla; Elżbietę Pradela – od Z.P. Starczewski; Alfreda Paciepnika – od Z.P. Starczewski; Antoninę Kryślewicz – od Z.P. Starczewski

           2. + s. Joannę Osuch – od rodzin Wernerów i Jankowskich

 

SOBOTA 22.02. Święto Katedry św. Piotra Apostoła

700 1. + s. Joannę Osuch – od rodziny Pachów i Kapuścików

       2. + s. Joannę Osuch – od Marii Góralczyk i Elżbiety Kały z rodziną

1600 + Zofię Stępień – od męża

1630 ADORACJA

1700 + Marię Błażytko (2 r. śm) i zm. z rodziny Błażytko – od męża i dzieci

 

NIEDZIELA 23.02. 7 NIEDZIELA ZWYKŁA

800 + Annę Kała – od syna Józefa z żoną

845 Msza św. w Długim Kącie

1000 + Helenę Kałę – od córki Jolanty z rodziną

1130 Za Parafian

        Chrzest Bartosz Krzysztof Szpulak

        Roczek Natan Bączyk

1600 + Stanisławę Mariannę Wiesiołek /1 r. śm/ – od męża z dziećmi

INTENCJE MSZALNE 10 – 16 lutego 2020

PONIEDZIAŁEK 10.02. Wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy

1630 1. + Stanisławę Lisek – od swatów Kistelów

          2. + Tadeusza Chrzęstka – od sąsiadów Anny i Marcina Milów z dziećmi

1700  1. + Alfreda /12 r. śm/ Jana Zbigniewa Pasieków

          2. + Marię Błażytko – od Gieni z synami

 

WTOREK 11.02. Wspomnienie NMP z Lourdes

1630 1. + Jerzego Cebulę z rodzicami

          2. + Zdzisława Kurzacza – od kolegi z ul. Częstochowskiej

1700 1. + Alfreda Kuleja – od rodziny Wernerów

          2. + Stanisławę Spyrę – od bratowej Wandy z rodziną (ostatnia)

 

ŚRODA 12.02.

1630 1. + Andrzeja Jelonka – od sąsiadów Kasprzaków

          2. + Elżbietę Kudłę – od swatów Oziębałów

1700  1. + Grzegorza Debudeja /11 r. śm/ – od żony i synów z rodzinami

          2. + Kazimierza Pietrzaka – od córki Joanny z rodziną

 

CZWARTEK 13.02.

1630  1. + Józefa Sadlińskiego – od siostrzeńca Grzegorza z Magdą

          2. + Mariusza Grzyba – od kolegi Janusza Paruzela z mamą

Modlitwa zgiętych kolan przed Najświętszym Sakramentem o powołania kapłańskie

1700 1. + Józefa Skowrona i rodziców – od ciotki Koźminki z dziećmi (ostatnia)

          2. + Mirosława Brzęczka – od sąsiada Zbigniewa Koźmina z rodziną

 

PIĄTEK 14.02. Święto św. Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy

1630 1. + Stanisławę Kowalik – od bratanka Artura z rodziną

          2. + Roberta Rabendę – od siostry Kasi z mężem i córką

1700 O zdrowie, bł. Boże, opiekę Matki Bożej dla Janiny w 80 r. urodzin – od dzieci

 

SOBOTA 15.02.

700 O zdrowie, bł. Boże, potrzebne łaski dla Teresy z okazji 70 r. urodzin

1600 Podziękowanie za przeżycie 80 lat z prośbą o dalsze błogosławieństwo i zdrowie dla Lucyny Stacherczak oraz dzieci wnuków i prawnuków

1630 ADORACJA

1700 + Ryszarda /3 r. śm/ Weronikę Antoniego Irenę Stanisława Kotarskich, Felicję Mieczysława Boreckich i zm. z rodzin Kotarskich i Imiełowskich

 

NIEDZIELA 16.02. 6 NIEDZIELA ZWYKŁA

800   + Renatę Telesińską – od kuzynów Danuty Jacka Marka Władysława z rodziną

845   Msza św. w Długim Kącie

1000 + Stefana Grucę – od wnuków Angeliki Alicji Jarka Michała z rodzinami

1130 Za Parafian

1600 + Stanisława Kotarskiego /8 r. śm/ i zm. rodziców Irenę i Stanisława oraz brata Andrzeja i zm. z rodzin Kotarskich i Imiełowskich

Wygenerowano w sekund: 0.13
3,249,024 unikalne wizyty