Msze święte

Niedziele i święta
800, 1000, 1130, 1600
Długi Kąt: 845

Kałmuki (druga niedziela miesiąca): 1400 (poza okresem wakacyjnym)

Sobota (msza niedzielna):
1800 (1700 zimą)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna jest w dni powszednie po mszach świętych.

Numer konta bankowego parafii

Numer konta bankowego parafii:
86 8249 0001 2001 0002 1412 0001

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Nabożeństwa

Środa (po mszy popołudniowej): nabożeństwo do Matki Bożej Truskolaskiej Pani Łaskawej
Trzeci piątek miesiąca: nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego (modlitwa za zmarłych z ostatnich pogrzebów)

Odpust

1) Niedziela po 6 grudnia
2) Siódma Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia

Informacje duszpasterskie na 15 Niedzielę Zwykłą 

                                  15.07. 2018r.

 

   Jutro Matki Bożej Szkaplerznej. Msza święta u Sióstr o 730   w kościele o 1730 i 1800 .Zapraszamy czcicieli MB Szkaplerznej do udziału we mszach świętych.

 

   Przypominam, że w czasie wakacji jest jeden ksiądz, proszę kilkanaście minut wcześniej przyjść aby się wyspowiadać.

 

   Sprawy kancelaryjne załatwiamy po ostatniej  mszy świętej w dni powszednie.

 

   W piątek 3 miesiąca zapraszam do wspólnej modlitwy do Miłosierdzia Bożego na 18-tą. Jezusowi Miłosiernemu polecam zmarłych i nasze intencje.

 

   W ubiegłym tygodniu zmarł Mirosław Brzęczek z Truskolas  w 51 roku życia. Pogrzeb w poniedziałek

o 14-tej. Wieczny….

 

   Witam serdecznie Miłych Gości. Wszystkim odpoczywającym i pracującym życzę dobrej pogody. Zapraszam do udziału we mszach świętych w niedziele i dni powszednie.

 

 

Informacje duszpasterskie na 14 niedzielę zwykłą 

                                  08.07.2018r

 

 

   W sobotę na mszy świętej niedzielnej o 18-tej został poświęcony nowy pojazd OSP Klepaczka w związku ze stuleciem tej straży Uroczyste obchodzenie tego jubileuszu 8 lipca o 1530 w Klepaczce.

 

   W czasie wakacji jest jeden ksiądz, dlatego korzystajmy ze spowiedzi przed mszami świętymi, przychodźmy kilkanaście minut wcześniej.

 

Przypominam, że kancelaria jest czynna w dni powszednie po mszach świętych.

 

   W środę 11 lipca przychodzi pielgrzymka rolników z diecezji zielonogórsko gorzowskiej. Pielgrzymi proszą o możliwość wykąpania się bo w szkole są remonty łazienek

i nie ma ciepłej wody.

  

   Witam serdecznie Miłych Gości, życzę pracującym i odpoczywającym dobrej pogody. Zapraszam do udziału we mszach świętych w naszej świątyni.


 

Informacje duszpasterskie na 13 niedzielę zwykłą 

                                01.07.2018

 

 

 

 

   W tym tygodniu przypadają I szy czwartek miesiąca, modlimy się o powołanie kapłańskie i zakonne, I szy piątek wynagradzamy

Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata, I sza sobota oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

   W pierwszy piątek spowiedź o 645 i 1630, odwiedziny chorych od godziny 8-mej.

 

   Witam serdecznie Gości, zapraszam do udziału we mszach świętych w dni powszednie i niedziele i życzę wypoczywającym i pracującym dobrej pogody.

 

   W ubiegłym tygodniu zmarła Władysława Pawelak najstarsza parafianka z Długiego Kąta, która 17 października miałaby 104 lata. Wieczny….

 

Informacje duszpasterskie na Uroczystość Narodzenia Jana     

              Chrzciciela 24.06.2018r.

 

 

 Rozpoczęły się wakacje. Życzymy wypoczywającym dobrej pogody. Przypominamy o niedzielnej i świątecznej mszy świętej, dzieciom 4 klasy o pierwszych piątkach w lipcu i sierpniu.

Witamy z radością Gości, którzy będą odpoczywać w naszej wspólnocie, zapraszamy do udziału w mszach świętych w niedziele i dni powszednie.

 

   Dziękuję 4 osobom i ks. Dariuszowi za pomoc w koszeniu trawy przy kościele i zamiatanie kostki, schodów.

 

   Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe po mszy świętej o 1830.

 

   Msze święte w wakacje niedzielne w sobotę o 1800 w kościele parafialnym i o 1900 w Długim Kącie oraz w niedzielę o 800 1000   11301600

 

   W piątek Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte

 o 900 i 1800, taca na potrzeby Stolicy Apostolskiej, można spożywać pokarmy mięsne.

 


Informacje duszpasterskie na 11 Niedzielę Zwykłą

17.06.2018

 

        Trwa miesiąc czerwiec, w którym czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe od poniedziałku do piątku o 1800, w sobotę o 1730 a w niedzielę po Mszy Świętej popołudniowej.

 

       W najbliższy piątek zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy w tym dniu wszystkie dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców i rodziców na Mszę Świętą z okazji zakończenia roku szkolnego o godz. 800. Podziękujmy Panu Bogu wspólną modlitwą za miniony rok szkolny.

 

        W sobotę 23 czerwca przypada dzień Ojca. Pamiętajmy w modlitwach o naszych ojcach. 

 

        W przyszłą niedzielę przypada rocznica święceń biskupich naszego biskupa pomocniczego Andrzeja Przybylskiego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

 

        22 września (sobota) z naszej parafii organizowania będzie pielgrzymka do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu z racji trwającego roku św. Józefa. Więcej informacji jak i termin zapisów zostaną podane w najbliższym czasie.  

 

        Dzisiaj o godz. 1700 Msza Święta na poświęcenie pól w Golcach w remizie.

 

        Msza Święta na poświęcenie pól w Hutce w przyszłą niedzielę o godz. 1700 w kapliczce.

 

       W ubiegłym tygodniu zmarli:

Józef Sadliński l.70 z Golcy. Mariusz Grzyb l.44 z Klepaczki. Wieczny…..


 

 

 


Informacje duszpasterskie na 10 Niedzielę Zwykłą

                       10.06.2018

 

 

 

   W środę 13 czerwca dzień imienin ks. bp. Antoniego Długosza, modlimy się w Jego intencji.

 

   Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, od poniedziałku do piątku o 18-tej, w sobotę o 1730 w niedzielę po mszy świętej popołudniowej.

 

   W ubiegłym tygodniu zmarli:

Kazimierz Pietrzak l.80 z Hutki. Pogrzeb w niedzielę o 17-tej , Stanisława Płonka l.79 z Hutki. Pogrzeb we wtorek o 15-tej. Wieczny…..

 


Informacje duszpasterskie na 9 Niedzielę Zwykłą

                         03.06.2018r.

 

   Trwa oktawa Bożego Ciała. Procesja z Najświętszym Sakramentem codziennie do czwartku. W czwartek I-szy miesiąca zakończenie oktawy i procesja do 4 ołtarzy 2 w kościele i 2 na zewnątrz. Proszę o przygotowanie ołtarzy przy kapliczkach mieszkańców Golcy i Klepaczki. Błogosławieństwo dzieci i poświecenie wianków po procesji. W piątek Uroczystość NSPJ, światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Można spożywać pokarmy mięsne.

 

   Zapraszamy na nabożeństwa do Serca Pana Jezusa, po Mszy świętej o 18-tej od poniedziałku do piątku, w sobotę o 1730 a w niedzielę po Mszy świętej popołudniowej.

 

   W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi. I-sza sobota miesiąca.

 

   W ubiegłym tygodniu zmarli: Andrzej Jelonek l.74 z Zamłynia, Elżbieta Kudła l.63 z Klepaczki. Pogrzeb w niedzielę o 14-tej. Wieczny…

 

   Msza św. na poświęcenie pól w Pile w niedzielę o 17-tej w kapliczce.

 

 

Informacje duszpasterskie na Uroczystość Trójcy Świętej 

                            27.05.2018r

 

  Zapraszamy dzieci klas 3 i 4 na próbę przed Bożym Ciałem, poniedziałek i wtorek po nabożeństwie majowym.

Prosimy dzieci 3 klasy do spowiedzi w środę na 16-tą przed Bożym Ciałem i przed pierwszym piątkiem lub w piątek o 1630.Dzieci 3 klasy w pierwszy piątek rozpoczynają obchodzić  pierwsze piątki.

   W pierwszy piątek od ósmej odwiedzimy chorych. W wakacje chorych będziemy odwiedzali w pierwsze piątki a nie w pierwsze soboty.

 

   Dziś kończy się okres spowiedzi i komunii wielkanocnej,

 

      Przypominamy, że w czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte o 800 1000 i po procesji około 12-tej w kościele bez kazania. Porządek procesji: I ołtarz przy grocie, II ul. Dębieczna, III kaplica gdzie stał kościół, IV – kaplica przy szkole. Zapraszam dzieci 3 i 4 klasy w strojach komunijnych, dziewczynki sypiące kwiaty, orkiestrę strażaków z wszystkich wiosek, siostry zakonne, panów do baldachimu , młodzież bierzmowaną, przygotowującą się do bierzmowania, niosących feretrony sztandary, wszystkich.

Udział w procesji to wyznanie wiary w obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

 

   W sobotę o 19-tej msza święta na poświęcenie pól w remizie w Kawkach.

 

   Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za posprzątanie Domu Maryi – piętro. Proszę o posprzątanie  pozostałej części. Zostały pomalowane pomieszczenia gdzie jest lodówka i na dole gdzie jest miejsce przygotowane na drugą trumnę, gdy się zdarzy dwa pogrzeby.

   Do nabycia tygodnik katolicki Niedziela w nim zdjęcia i myśl przewodnia kapłaństwa neoprezbiterów, zdjęcia z prymicji księży jubilatów 40 lecie ks.abp Wacława Depo i 60 lecie abp Stanisława Nowaka.

 


Informacje duszpasterskie na Uroczystość Zesłania Ducha   Świętego   20.05.2018r.

 

 

Dziś do Gidel pielgrzymują rolnicy z naszej archidiecezji częstochowskiej. Suma odpustowa o godzinie 11-tej.

 

   Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończy się okres wielkanocny.  Jeszcze w nadchodzącym tygodniu można wypełnić przykazanie kościelne o komunii wielkanocnej, jeśli w czasie od środy popielcowej nie byliśmy do spowiedzi i nie przyjęliśmy Pana Jezusa w komunii świętej.

 

   31 maja obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała. Procesja do czterech ołtarzy tradycyjną trasą. I ołtarz przy grocie Matki Bożej

II ołtarz przy ulicy Dębiecznej  III ołtarz przy kaplicy gdzie stał kościół, IV ołtarz kaplica przy szkole. Proszę o przygotowanie ołtarzy oraz trasy procesji z Najświętszym Sakramentem Pamiętajmy, że udział w procesji jest publicznym wyznaniem naszej wiary w obecność Pana Jezusa w Komunii świętej.

Msze święte w Boże Ciało o 8-ej,10-tej z kazaniem, procesja do 4 ołtarzy i po procesji msza święta około 12-tej bez kazania. Zapraszam na procesję orkiestrę, strażaków z wszystkich wiosek, dziewczynki sypiące kwiaty 3 i 4 klasa,,Panów niosących baldachim, niosących feretrony  i sztandary,siostry zakonne, młodzież bierzmowaną w tym roku, przygotowującą się do tego sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

Zapraszam wszystkich na procesję. Pamiętajmy, że Pan Jezus wychodząc na ulice nasze parafii  chce nam błogosławić. Nie zamykajmy naszych serc przed Najświętszym Sakramentem.

 

   Dziś od godziny 15 przed naszą szkołą Biesiada Ligoniowska.

Dyrekcjs, nauczyciele rada rodziców zapraszają do udziału w tej imprezie., wiele atrakcji.

 

   Siostry Karmelitanki zapraszają po raz ostatni w tym roku szkolnym na nabożeństwo do Dzieciątka Jezusa po Mszy Świętej i nabożeństwie majowym w piątek 25 maja.

 

 

Informacje duszpasterskie na Uroczystość Wniebowstąpienia

Odpust NMP Truskolaskiej Pani Łaskawej.

              13.05.2018r.

 

   Dziś o 12-tej suma odpustowa. Mszę odprawi i kazanie wygłosi ks. kan. Dyrektor od młodzieży w archidiecezji częstochowskiej Adam Polak, rocznica pierwszej komunii świętej. Dziękuję s. Borgiaszy za przygotowanie dzieci do mszy odpustowej dziewczynkom sypiącym kwiatki,chórowi, panom niosącym baldachim, niosącym sztandary, feretrony,księżom z dekanatu na ręce dziekana służbie liturgicznej….

 

   Dziękuję dzieciom komunijnym za ofiary na misje 42 osoby 1290 zł Bóg zapłać.

 

   Zapraszam na rocznicę białego tygodnia dzieci 4 klasy w strojach komunijnych, msza święta o 1730, nabożeństwo  Majowe o 18-tej. Od poniedziałku do piątku, w sobotę msza o 17-tej majowe o 1730, w niedzielę po mszy popołudniowej.

 

   Wczoraj 9 kleryków naszego częstochowskiego seminarium otrzymało święcenia diakonatu. Sobotę 19 maja o 10-tej święcenia kapłańskie. Modlimy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

 

   Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Truskolasach zapraszają na Biesiadę Ligoniowską która odbędzie w niedzielę 20 maja. Początek imprezy o godz. 1500 na placu przy szkole. Program bardzo intereujący.

 

   W ubiegłym tygodniu zmarli:Teresa Spalik l.85 z Golcy Zdzisław Kurzacz l.66 z Truskolas Teresa Pasieka l.78 z Jastrzębia Zdroju pochodząca z Truskolas , pogrzeb we wtorek o 15-tej, ks, Franciszek Jakóbczak l.87 emer proboszcza z  Rozprzy, Stanisława Spyra l.81 z Hutki pogrzeb w poniedziałek o 14 –tej.  Wieczny…

Informacje duszpasterskie na 6 Niedzielę Wielkanocną

                                         06.05.2018

 

   Dziś 56 dzieci 28 dziewczynek i 28 chłopców o godzinie 11-tej z naszej wspólnoty parafialnej przystąpiło do I Komunii świętej.

Dziękuję s. Borgiaszy za przygotowanie dzieci komunijnych, ks. Dariuszowi za Słowo Boże, księżom z Panek i Ług Radeł za pomoc w spowiedzi, rodzicom dzieci komunijnych za sprzątanie kościoła, wykoszenie trawy przy kościele i plebanii , dar  ołtarza dzieci komunijnych ornat biały/odprawiam mszę świętą/ i 2 alby, zamówioną mszę świętą w intencji dzieci 3 klasy za duchowe przygotowanie spowiedź rodziców, chrzestnych i najbliższych z rodzin dzieci komunijnych. Nuncji za dekorację, P. organiście, s. Joannie za wypisanie obrazków komunijnych. Bóg zapłać.

Zapraszam dzieci w strojach komunijnych i rodziców do udziału w Białym tygodniu o 1730 msza święta i po mszy świętej nabożeństwo majowe. W sobotę o 530 dzieci z rodzicami siostrą Borgiaszą i ks. Dariuszem wyjeżdżają na pielgrzymkę do Krakowa Łagiewnik.

 

   We wtorek Uroczystość Św. Stanisława Bim, o 17-tej msza wspólna w intencji Stanisławów, żyjących o potrzebne łaski a dla zmarłych o dar nieba.

 

   W następną niedzielę 13 maja uroczystość odpustowa MB Truskolaskiej, Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Suma odpustowa o 12-tej odprawi ks. kan Adam Polak z Częstochowy, który głosił rekolekcje wielkopostne w tym roku. Na sumie rocznica I Komunii świętej klasy 4-tej.Zapraszam w strojach komunijnych dzieci 3 i 4 klasy, proszę asystę, strażaków, Panów do baldachimu, proszę o zabranie feretronów , sztandary, proszę chórzystów, orkiestrę. Spowiedź dzieci 4 klasy w piątek o 18-tej.

 

   W ubiegłym tygodniu zmarli: Mateusz Koźmin l.26 z Truskolas,

Wiesław Kałmuk l.54 z Golcy, ks.Stanisław Mrówka l.87 emerytowanego proboszcza z Osjakowa. Wieczny…

 

 

 

 

Informacje duszpasterskie na 5 Niedzielę Wielkanocną

                        29.04.2018

 

   Dziękuję bierzmowanym za dar ołtarza ornat różowy i stulę, ks. Dariuszowi za przygotowanie młodzieży do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej, P organiście i chórowi, służbie liturgicznej s. Borgiaszy s. Nuncji i wszystkim, którzy pomogli przy zewnętrznym przygotowaniu uroczystości wizytacji kanonicznej ks.Abp Wacława Depo.Bóg zapłać.

 

   W pierwszy piątek odwiedziny chorych od godziny ósmej. Spowiedź rano w piątek przed siódmą, po południu od 16 30.

 

   W sobotę od 9-tej spowiedź dzieci 3 klasy i rodziców przed 1szą komunią świętą. Komunia święta o godz. 11-tej, Prosimy na tę mszę świętą rodziny związane z dziećmi komunijnymi. Nie związanych z dziećmi 3 klasy na inne msze święte.

 

   W piątek jest dyspensa, można spożywać pokarmy mięsne.

 

   We wtorek rozpoczyna się miesiąc maj, Nabożeństwa majowe o 18-tej. Zapraszamy do udziału.

 

                          Doba Eucharystyczna 18/19 04. 2018                            

                                    Środa/czwartek

 

 

700Msza święta Golce

 

8-14 dzieci  mające lekcję religii w tym dniu                                         

1400  Piła

 15 ZAMŁYNIE

1600 KLEPACZKA

1730  Msza święta

 

18                      HUTKA

19                      KAWKI    

20                     KAŁMUKI 

21                     Ul. Krótka ul. Opolska   ul. Piaskowa      

22                      ul. Kopernika ul. Cmentarna,

23                      ul. Szkolna, ul. Nowa ul. Słowackiego

 

  24   Msza święta -    ul.1 Maja, ul. Częstochowska     

           Ul.  Kamienna . Zakończenie adoracji. 

  

Wizytacja kanoniczna w Parafii św. Mikołaja w Truskolasach IV Niedziela Wielkanocna Dobrego Pasterza 22.04.2018 Ks. Abp dr Wacław Depo Metropolita Częstochowski

 

 

 

845 Msza święta w Długim Kącie ks. Proboszcz Józef Kos Słowo Boże   ks.Abp Metropolita Wacław Depo

 

950Powitanie liturgiczne Ks. Arcybiskupa brama kościoła : ucałowanie relikwii krzyża, kropienie wodą święconą

klucze do kościoła na tacy wejście do kościoła. My chcemy Boga

modlitwa przed Najść. Sakramentem, modlitwa ks. Prob. za ks.Abp, pieśń do M.B.Truskolaskiej patronki kościoła

modlitwa ks. Arcybiskupa o Matce Bożej patronce kościoła

powitanie ks. Arcybiskupa przez przedstawicieli Parafii oraz ks. proboszcza sprawozdanie z życia religijnego

 

1000 Msza święta Ks. dr Mariusz Trojanowski  ks.abp  Słowo Boże    

        błogosławieństwo dzieci

 

1100 Spotkanie z radą duszpasterską, ekonomiczną Żywym Różańcem, Cudownym Medalikiem, nadzwyczajnymi szafarzami, ministrantami, lektorami

 

1130 Msza święta – udzielenie sakramentu bierzmowania

                                Ks.Arcybiskup

 

1245 Modlitwa na cmentarzu

 

1315 Podpisanie ksiąg w kancelarii

 

1330 Obiad z udziałem księży z dekanatu truskolaskiego

 

Po obiedzie odwiedziny Sióstr karmelitanek Dzieciątka Jezus   

 

Informacje duszpasterskie na Święto Miłosierdzia Bożego

                       08.04.2018r.

 

   Dziś odpust w Długim Kącie. Msza święta o 15-tej z procesją.

W dniu dzisiejszym na każdej mszy świętej koronka do Miłosierdzia Bożego.Święto Miłosierdzia Bożego ustanowił św. Jan Paweł II Pan Jezus w objawieniach s. Faustynie zlecił namalowanie obrazu Jezusa Miłosiernego, odmawianie koronki do miłosierdzia Bożego i ustanowienie święta. W dniu dzisiejszym możemy zyskać „morze łask” przyjmując komunię świętą odmawiając koronkę do miłosierdzia Bożego. Rozpoczyna się tydzień miłosierdzia. Dzisiaj zbiórka do puszki na dzieci w Syrii, za tydzień 15 kwietnia na Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej.

 

   Za dwa tygodnie na mszach świętych 845 w Długim Kącie 10-tej i 1130 bierzmowanie ,1245 modlitwy na cmentarzu. Zapraszamy do licznego udziału w spotkaniu z ks. Abp Wacławem Depo naszym Metropolitą.

 

   W poniedziałek 9 kwietnia Uroczystość Zwiastowania  Pańskiego, przeniesiona z 25 marca, bo wielki tydzień nie przyjmuje żadnych obchodów liturgicznych, dzień świętości życia.

 

   W czwartek 12 kwietnia o godz. 18-tej spotkanie z kandydatami do bierzmowanie 3 klasy gimnazjum i rodzicami w kościele.Na sobotę 14 kwietnia na godz.9-tą prosimy rodziców i kandydatów do bierzmowania na sprzątanie  przed i w kościele.

  

  Zapraszamy w niedzielę 15 kwietnia na godz.17-tą kandydatów do bierzmowania 7 klasę 2 i 3 klasy gimnazjum, ich rodziców i wszystkich parafian na Wieczór Uwielbienia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

 

I

Informacje duszpasterskie na Wielkanoc 2018r.01.04.2018r.

 

   Dziękuję s. Nuncji, która przygotowała miejsce wystawienia i Grób Pański P. Bogdanowi Lizurejowi z ekipą za montaż malowideł Stanisława Ligonia, które ma już 103 lata. S. Przełożonej na komentarze w czasie Triduum Paschalnego i za pomoc w udzielaniu komunii świętej, s. Borgiaszy za przygotowanie dzieci 2 klasy na wielki czwartek, życzenia w dniu kapłańskim dla nas kapłanów, adorację w wielki piątek i wielką sobotę za przygotowanie odnowień przyrzeczeń chrzcielnych.

Ks. Dariuszowi za liturgię  w wielki piątek i wigilię paschalną za

 przygotowanie młodzieży służby liturgicznej. Dziękuję nadzwyczajnym szafarzom Panom Krzysztofowi Romanowi Sylwestrowi za pomoc w rozdawaniu komunii świętej, P. organiście chórowi orkiestrze strażakom asyście Panom niosącym baldachim za zgrabienie wokół kościoła liści i gałęzi. Wszystkim wymienionym i bezimiennym Bóg zapłać.

 

   Przypominam, że za 3 tygodni 22 kwietnia ks. Abp Wacław Depo będzie wizytował naszą parafie i udzieli młodzieży sakramentu bierzmowania. Przygotujmy się do spotkania z naszym Arcypasterzem.

 

   W najbliższą niedzielę Święto Miłosierdzia Bożego odpust w Długim Kącie o 15-tej. Na każdej mszy świętej koronka do Miłosierdzia Bożego. Zbiórka do puszki z racji tygodnia miłosierdzia.

   W ubiegłym tygodniu zmarli:Janina Antończak l.87 z Zamłynia

Cecylia Jarawka l. 78 z Hutki Piotr Kapuścik l.92. z Truskolas. Pogrzeb we wtorek o 13-tej. Wieczny…

   Chrystus zmartwychwstał. Prawdziwie zmartwychwstał Alleluja! W roku stulecia odzyskania niepodległości, Życzę

Gościom i Parafianom, aby Chrystus zmartwychwstały obdarzał Was błogosławieństwem na drodze prowadzącej do zbawienia i spotkania się z Nim w chwale nieba.

 

 

 

 

 

 

 

Adoracja w Wielkim Tygodniu 2018 r.

 

 

Wielki Piątek 

 

1000 Cudowny medalik Hutka

1100 Cudowny medalik Golce

1200 Dzieci szkoły podstawowej

1300 Cudowny medalik Klepaczka

1400 Cudowny medalik Zamłynie

1500 Cudowny medalik  Kawki

1730 Droga krzyżowa

1800 Liturgia Wielkiego Piątku

1930 Gorzkie żale

2000 Truskolasy ul. Słowackiego,

 2100 Truskolasy ul.Piaskowa

2200         „”            ul. Dębieczna,

 

Wielka Sobota   

 

Poświęcenie  

pokarmów 10,11,12,

14 dzieci szkoły podstawowej

1500 ul.Kopernika

1600 1 Maja , Częstochowska

1700 Kamienna Szkolna

19 Liturgia Wigilii paschalnej

2200 Msza święta rezurekcyjna w Długim Kącie

Wielkanoc 16.04

5  Otwarcie kościoła

6 Rezurekcja

 

Poświęcenie pokarmów Wielka Sobota wioski 2018 r.

 

1000 HUTKA /kaplica/

 

1015 KAŁMUKI/remiza/

 

1030 KAWKI/przy krzyżu/

 

1045 ZAMŁYNIE

 

1100PIŁA I/szkoła/

 

1115 PIŁA I/kaplica/

 

1130KLEPACZKA /REMIZA/

 

1145 DŁUGI KĄT

 

1200 GOLCE

 

Informacje duszpasterskie na Niedzielę Palmową 

                                   25.03.2018r.

    

   Dziś Kościół obchodzi pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Poświęcenie palm przed każdą mszą świętą.

 

   Wielki Czwartek pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. O 10-tej Msza święta  krzyżma w katedrze . W parafii o 18-tej msza święta Wieczerzy Pańskiej. Zapraszamy wszystkie dzieci, które przyjmą komunię świętą podziękują Panu Jezusowi za to, że mogą Go przyjmować do swego serca, a szczególnie dzieci 2 klasy, które w przyszłym roku przystąpią do pierwszej komunii świętej.

 

   Wielki Piątek Kościół obchodzi pamiątkę śmierci Pana Jezusa na krzyżu, nie ma mszy świętej. Liturgia składa się z czytania męki Pańskiej św. Jana, adoracji krzyża i komunii świętej. Adoracja do 23. Okazja do spowiedzi od 22 do 23.

W czasie adoracji krzyża ofiary składane są na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej. W piątek obowiązuje post ścisły, osoby od 18 do 60 roku życia, wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

od 14 roku życia.

 

  Wielka sobota poświęcenie pokarmów w kościele : 100011001200

Na wioskach od 9 do 12./kartka/ W czasie poświęcenia pokarmów w kościele i na wioskach składamy ofiary z puszki jałmużny wielkopostnej które zabraliśmy do swoich rodzin na początku wielkiego postu.

 

   Liturgia Wigilii Paschalnej o 19 poświęcenie ognia paschału odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych /przynosimy paschaliki/ msza święta. Po liturgii nie ma adoracji. Rezurekcja o 6 rano.

Rezurekcja w Długim Kącie w sobotę o 2200

   Msze święte w Wielkanoc: 600100011301600, poniedziałek wielkanocny: 800845Długi Kąt100011301600

Zm,arła Bronisława Syguda l.94 z Długiego Kąta. Wieczny…

Na kwiaty do Grobu P.:1 maja 332 Kamienna 220 Opolska 160

Indywid. 50.

                         

Informacje duszpasterskie  na 5 Niedzielę Wielkiego Postu

                                   18.03.2018r

 

 

   W poniedziałek Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP

Msze święte o 9-tej i 1630, zbiorowa za zmarłych Józefów i w intencji żywych .

 

   Dziękuję wszystkim, którzy przystąpili do spowiedzi w czasie rekolekcji i wysłuchali nauk rekolekcyjnych. Przypominamy o przykazaniu kościelnym w czasie wielkanocnym komunie św. przyjmować, czas od środy popielcowej da niedzieli Trójcy Świętej. Prosimy aby spowiadać się przed mszą świętą, bo

Msze święte odprawiane są w koncelebrze i trwają jeszcze spowiedzi w sąsiednich parafiach.

Od tygonia są dwa nowe konfesjonały, które wykonał P. Bogdan Lizurej. Przy spowiedzi klękamy na niższy stopień, wyższy jest dla dzieci . Dziękuję za ofiary składane na konfesjonały.

 

   Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: ul. Kopernika 430 Golce 427 Kawki 170 ul. Cmentarna 157 kilka osób z Klepaczki 120 . Bóg zapłać.

 

Droga krzyżowa w najbliższy piątek o 1630 ulicami Częstochowską Nową Szkolną 1 Maja i Częstochowską. Zapraszamy do licznego udziału. Mamy nadzieję, że do piątku śnieg stopnieje.

Gorzkie żale w niedziele o 1545.

 

   Na wtorek na 830 proszę Panów na postawienie Grobu Pańskiego.

 

   W ubiegłym tygodniu zmarli :Janina Kulej l.91 z Piły Franciszek Hyra l.71 z Kawek Marianna Jędrysiak l.86 z Truskolas pogrzeb w poniedziałek o 11-tej.  Wieczny….

 

   Można jeszcze nabyć paschaliki 5 zł, które zapalimy w wigilię paschalną w czasie odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych i w czasie śniadania wielkanocnego.

 

   W przyszłą niedzielę Palmową obchodzimy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Poświęcenie palm na każdej mszy świętej.Przypada 33 Światowy Dzień Młodzieży.

Młodzież gromadzi się w katedrach.

 

Osoby niosące krzyż w trakcie Drogi Krzyżowej ulicami Truskolas

 

Stacja I – Kandydaci do bierzmowania

Stacja II – Rodzice kandydatów do bierzmowania

Stacja III – Ministranci

Stacja IV – Matki

Stacja V – Ojcowie

Stacja VI – Dzieci komunijne

Stacja VII – Rodzice dzieci komunijnych

Stacja VIII – Nauczyciele

Stacja IX – Dzieci

Stacja X – Siostry zakonne/księża

Stacja XI – Młodzież

Stacja XII – Emeryci/dziadkowie

Stacja XIII – Strażacy

Stacja XIV – Górnicy

 


Rekolekcje wielkopostne, Parafia  Św. Mikołaja  Truskolasy11-14 III 2018 r.

 

 

Niedziela 11 III

800  Msza święta z nauką ogólną.

1000 Msza święta z nauką dla dzieci

845 Msza święta w Długim Kącie

1130 Msza święta z nauką ogólną

1545 Gorzkie Żale z nauką pasyjną

       Msza święta  dla młodzieży

 

Poniedziałek 12. III Dzień pojednania z Bogiem i ludźmi

                     Spowiedź 830-1200 1600-1900 Długi Kąt 1600

9 00 Msza święta z nauką ogólną

1000 Spowiedź nauka komunia dzieci IV -VI                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          &nb

Wygenerowano w sekund: 0.05
753,572 unikalne wizyty