Msze święte

Niedziele i święta
800, 1000, 1130, 1600
Długi Kąt: 845

Kałmuki (druga niedziela miesiąca): 1400 (poza okresem wakacyjnym)

Sobota (msza niedzielna):
1800 (1700 zimą)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna jest w dni powszednie po mszach świętych.

Numer konta bankowego parafii

Numer konta bankowego parafii:
86 8249 0001 2001 0002 1412 0001

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Nabożeństwa

Środa (po mszy popołudniowej): nabożeństwo do Matki Bożej Truskolaskiej Pani Łaskawej
Trzeci piątek miesiąca: nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego (modlitwa za zmarłych z ostatnich pogrzebów)

Odpust

1) Niedziela po 6 grudnia
2) Siódma Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia

Informacje duszpasterskie na 3 Niedzielę Adwentu 

                                17.12.2017r.

 

   Zachęcamy do zakupu świec  Caritasu na stół wigilijny. W tym roku świece są koloru czerwonego. Zakupując świece pomagamy dzieciom. Są jeszcze małe świece, 6zł.

 

   Spowiedź adwentowa w naszej parafii w najbliższy czwartek w godzinach : 830- 1000, 1530-1800, Długi Kąt 1530.będą księża z sąsiednich parafii. Msze święte o 9-tej i 1630. Na mszy świętej roratniej modlimy się w intencji ks. Dariusza wikariusza z racji imienin, które przypadają we wtorek ale ze względu na spowiedź w dekanacie obchodzimy imieniny ks. Wikariusza w czwartek. Zapraszam do wspólnej modlitwy w Jego intencji. Intencje zamówiła rada parafialna.

 

   Chorych odwiedzimy w sobotę 23 grudnia od godziny ósmej. Zgłaszamy chorych w kancelarii lub w zakrystii.

 

   W tygodniu prosimy spowiadać się przed mszami, bo księdza jednego nie będzie, bo będzie spowiadał w sąsiednich parafiach, lub odprawiamy msze święte w koncelebrze.

 

   Dziękuję za ofiary składane na renowację prezbiterium sufit w przyszłym roku renowacja ścian oraz na wycinkę drzew na cmentarzu. Bóg zapłać.

 

   W następną niedzielę 4 adwentu przypada wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania wigilii, łamanie się opłatkiem, modlitwa odczytanie fragmenty Pisma św. o narodzeniu Chrystusa, wspólny śpiew kolęd.  

Msze święte w niedzielę do południa. Nie będzie mszy świętej o 16-tej.pasterka w Długim Kącie o 2200.

   Zmarł we Włoszech Kazimierz Spalik l.57 z Truskolas. Pogrzeb dziś o 1330. Wieczny….

 

Informacje duszpasterskie na 2 Niedzielę Adwentu 

                                 10.12.2017r.

 

   Zapraszamy do nabywania świec Caritasu na stół wigilijny. W tym roku świece są koloru czerwonego. Zakupując świecę pomagamy dzieciom. Nie odkładajmy zakupu na ostatnią chwilę.

Duże świece 12 zł., małe 6 zł.

 

   Spowiedź adwentowa w naszej parafii 21 grudnia w czwartek, chorych odwiedzimy w sobotę 23 grudnia od godziny 8-ej. Zgłaszamy chorych w zakrystii lub w kancelarii.

 

   Dziękujemy za zbiórkę żywności 8 i 9 grudnia w naszych sklepach, młodzieży z Caritasu parafialnego szkolnego i ofiarodawcom. Bóg zapłać.

 

   Prosimy w dni powszednie spowiadać się przed mszami, bo msze święte odprawiane są w koncelebrze i nie ma kapłana w konfesjonale w czasie mszy świętej, również w tygodniu są spowiedzi w sąsiednich parafiach i jeden ksiądz będzie spowiadał poza parafią.

 

   Dziękuję za ofiary składane na renowację prezbiterium sufit, w przyszłym roku planujemy renowację ścian prezbiterium. Dziękuję za ofiary składane na wycinkę 9 drzew na cmentarzu. Bóg zapłać.

 

   Proszę o o przygotowanie choinek w kościele w  sobotę 16 grudnia od godziny 8-ej.

 

   W ubiegłym tygodniu zmarł Zenon Klim l.78 z Golcy. Wieczny…

  

 

nformacje duszpasterskie na 1 Niedzielę Adwentu.

                    03.12.2017r.

 

   Można kupić świece na stół wigilijny, w tym roku kolorowe, Pomagamy dzieciom. Duże 12 zł.,małe 6 zł.

   W poniedziałek św. Barbary patronki górników. Msza święta w intencji górników o 10-tej. Na początku  mszy świętej program przygotowany przez dzieci naszej szkoły. Modlimy się w intencji górników i ich rodzin.

   W środę św. Mikołaja patrona naszej parafii. Po mszy świętej o 1630 spotkanie dzieci ze świętym Mikołajem. Msza święta odpustowa w niedzielę 10 grudnia o 1130.

  W czwartek o 1130 zbiórka części elektrycznych i elektronicznych. Prosimy o składanie tych części przy schodach plebani kilka godzin przed odbiorem. Zbirka to pomoc polskim misjonarzom pracującym w Wybrzeżu Kości Słoniowej

 

 Spowiedź w naszej parafii 21 grudnia w czwartek, chorych odwiedzimy jeszcze przed samymi świętami 23 grudnia od godziny 8-ej. Zgłaszamy chorych, tych, których odwiedzamy co miesiąc nie trzeba zgłaszać.

   W piątek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, nie ma postu. Msze święte o 9-tej i 1630. Na mszy świętej o 1630 poświęcenie medalików i spotkanie dzieci 3 klasy z rodzicami.

 

   Zapraszamy serdecznie chcących uwielbić Pana i powierzyć Mu swoje sprawy , na wspólną adorację w intencji parafii 9 grudnia w sobotę od godz.15-tej. Zabieramy ze sobą intencje na kartkach.

 

   W dniach 8-9 grudnia w naszych sklepach odbędzie się ogólnopolska zbiórka żywności dla najuboższych i potrzebujących osób oraz rodzin,także z naszej parafii. W akcji będą brali udział woluntariusze z naszego parafialnego koła Caritas.Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tej akcji, aby pomoc potrzebującym.

   W ubiegłym tygodniu zmarła Edyta Tomczyk l.44 z Klepaczki.

Wieczny odpoczynek…

Informacje duszpasterskie na Uroczystość Chrystusa Króla                 

               Wszechświata  26.11.2017

 

 

 

   Dziś na mszy świętej o 10-tej spotkanie z rodzicami i dziećmi 3 klasy, poświęcenie i rozdanie książeczek.

 

   Po mszy świętej niedzielnej w sobotę poświęcenie opłatków, które do naszych rodzin rozda P. organista. Przyjmijmy Go z życzliwością. Pan organista gra przez cały rok na mszach świętych i zamiata schody i wokół kościoła.

 

   W tym tygodniu przypada I piątek , spowiedź przed mszą świętą przed 7-mą oraz od 1545. Msze święte o 7-ej i 1630.,wynagradzamy Sercu Pana Jezusa za grzechy świata, I –sza sobota miesiąca, oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi, odwiedzamy chorych od 8-ej.

 

   Można nabywać świece na stół wigilijny, kupując świece pomagamy dzieciom, w tym roku świece są kolorowe. Zapalona nowa świeca na stole będzie przypominać, że pomagamy dzieciom.

Duże 12 zł, małe 6 zł.

 

   W dniu 7 grudnia o 1130 będzie można oddać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny przy plebani, pomożemy polskim misjonarzom na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

 

   W najbliższą niedzielę 3 grudnia początek adwentu. To najkrótszy okres adwentu, bo adwent to 4 niedziele przed Bożym Narodzeniem, a nie jak mówimy , że 4 tygodnie., bo w tym roku to 3 tygodnie.

 

   W ubiegłym tygodniu zmarli: Stanisław Olech l.92 z Truskolas,

Roman Rokosa l. 84 z Truskolas . Pogrzeb w poniedziałek o 13-tej.

Wieczny….Informacje duszpasterskie na 33 Niedzielę Zwykłą

                     19.11.2017r.

 

 

Rada duszpasterska na spotkaniu na plebani 12 listopada 2017 r. podjęła decyzję o powiększeniu parkingu parafialnego na rogu ulic 1 Maja i Częstochowskiej. W tym celu zostaną odtworzone granice.

 

   Dzisiaj przypada Światowy Dzień Ubogich ogłoszony przez Ojca Św. Franciszka.

 

   Zakończony został I etap renowacji prezbiterium. Dziękuję za składane ofiary na ten cel. Dziękuję Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Powiatowi Kłobuckiemu i Gminie Wręczyca Wielka.II etap jeśli się nam uda to będzie renowacja ścian prezbiterium.

 

   Abp. Wacław Depo ustanowił w naszej parafii

3 nadzwyczajnych szafarzy świeckich i 2 siostry zakonne, 18 listopada 2 szafarzy i 2 siostry i 26 listopada 1 szafarz. Szafarze świeccy: Roman Ciszewski, Krzysztof Paruzel i Sylwester Paruzel, siostry: s. Felicjana przełożona, s. Nuncja .

 

   W najbliższą niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata spotkanie rodziców i dzieci 3 klasy, poświęcenie i rozdanie książeczek. Po mszy świętej przymiarka w Domu Maryi, proszę o przyniesienie zaliczki 50 zł.

Jest to ostatnia niedziela roku kościelnego, Święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

W naszej parafii przypada 271 rocznica poświęcenia naszego kościoła prze bp Michała Kunickiego.

 

   W ubiegłym tygodniu zostało usuniętych 9 drzew na cmentarzu.

Dziękuję tym którzy się zdecydują pomóc parafii w zapłaceniu wycinki drzew.

   Informacje duszpasterskie na 32 Niedzielę Zwykłą 

                         12.11.2017r.

 

 

  

Dziękuję za modlitwę w intencji Ojczyzny na mszach świętych 11 listopada , za poczty sztandarowe szkoły podstawowej, górników i straży i przygotowanie programu patriotycznego przez uczniów naszej szkoły z Truskolas.

 

Dziękuję za modlitwę za zmarłych w czasie wypominek oktawalnych od 2 do 8 listopada.

 

   Dobiega końca I etap renowacji prezbiterium. Dziękuję za ofiary w kopertach i na konto parafialne, numer konta na stronie internetowej naszej parafii.

 

   Można jeszcze nabyć kalendarze rolnicze 26 zł i ścienne 3.50zł.

 

 Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za grabienie liści wokół kościoła.

 

Informacje duszpasterskie na 31 Niedzielę Zwykłą

                               05/11.2017r.

 

   Trwają modlitwy za zmarłych. Wypominki oktawalne do środy 8 listopada włącznie, 1600 wypominki, koronka do Miłosierdzia Bożego, 1630 msza św. oktawalna. Do 8 listopada można zyskiwać odpusty za zmarłych.

 

   Dziękujemy za ofiary składane na renowację prezbiterium w kopertach i na konto parafialne, numer konta podany na stronie internetowej parafii.

 

   Można nabyć kalendarze rolnicze 26 zł i ścienne 3.50 zł.

 

   W najbliższą sobotę 11 listopada ?Święto Niepodległości, msze święte jak w niedzielę. Msza za Ojczyznę o godz. 1130. na którą zapraszamy w imieniu Dyrekcji, nauczycieli i uczniów naszej szkoły. Msza św. rozpocznie się wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych dlatego prosimy o zabranie okularów, będą śpiewniki. Na naszych domach niech zawisną flagi biało czerwone.

Prosimy górników i strażaków o przybycie ze sztandarami.

 

   Z 11 na 12 listopada czuwanie naszej archidiecezji na Jasnej Górze, apel o 21 i msza święta o północy, zakończenie czuwania.

 

   W niedzielę 12 listopada 0 17-tej spotkanie rady duszpasterskiej na plebani. Zapraszam wszystkich z rady na pierwsze spotkanie. Tematem spotkania sprawy bieżące naszej parafii.

Informacje duszpasterskie na 30 Niedzielę Zwykłą

                             29.10.2017r.

 

   W poniedziałek i wtorek na różańca o 1630 okazja do spowiedzi , przed oktawą Wszystkich Świętych i pierwszym piątkiem. Od 1do 8 listopada można zyskać odpust zupełny za jedną duszę. Warunkiem stan łaski uświęcającej, modlitwa według intencji Ojca Świętego, nawiedzenie cmentarza, modlitwa za zmarłych.

   W Dniu 1 listopada msze święte w kościele 31 o 17-tej 800i 1000 na cmentarzu o12-tej wcześniej wypominki jednorazowe o 1115. Msza święta na cmentarzu przy krzyżu jeśli nie będzie padało, w razie deszczu w kaplicy wtedy prosimy aby nas jak najwięcej weszło do kaplicy.

       W dniu Wszystkich Świętych przed cmentarzem będzie zbierał ofiary przedstawiciel seminarium. Za ofiary w imieniu ks. Rektora składam Bóg zapłać.

   W Dzień Zaduszny msze święte w kościele o 9-tej i 1630, w Długim Kącie o 10-tej.

   Od 2-do 8 listopada o 16-ej wypominki, koronka do Miłosierdzia Bożego i msza święta., w niedzielę o 1530.Zachęcamy do licznego udziału w tych modlitwach.

   Przyjmujemy na wypominki: jednorazowe 1 listopada o 1115

Oktawalne od 2do 8 listopada codziennie i roczne półroczne kwartalne przed sumą w niedziele.

   W pierwszy piątek spowiedź od 1530wynagradzamy Sercu Pana Jezusa za grzechy świata, w sobotę odwiedziny chorych od 8-ej., oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi.

   11 listopada czuwanie naszego dekanatu na Jasnej Górze, apel, czuwanie do północy i msza o północy. Przyjmujemy zapisy na ten wyjazd.

   Prosimy nie wrzucać wszystkich zniczy do koszy, bo nie jest możliwe aby pomieściły się w koszach.

   Dziękujemy za ofiary składane renowację prezbiterium w kopertach i na konto parafii, które jest podane na internetowej stronie parafii.  

   Przypominamy o modlitwach za zmarłych, uczmy tej modlitwy dzieci i młodzież a nie wprowadzajmy pogańskich obrzędów, które są kultem szatana a nie Boga np. święto dyni.

Informacje duszpasterskie na 29 Niedziele Zwykłą

       22.10.2017r.

 

   W ubiegłą niedzielę w mszach świętych uczestniczyło 1115 wiernych, komunię świętą przyjęło 467 osób. Parafia liczy około 4500 wiernych.

 

   Dzisiaj przypada Światowy Dzień Misyjny, taca na misje. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny.

 

   Dziękuję rodzinom dzieci komunijnych, którzy przez 3 dni walczyli z liśćmi koło kościoła i prawie im się udało…

 

   Dziękujemy za ofiary składane na renowację prezbiterium w kopertach i na konto parafii konto parafii jest podane na stronie internetowej parafii. Bóg zapłać.

 

   Zachęcamy do odmawiania różańca w kościele w dni powszednie o 1630 w niedziele o 1530.

 

   Przyjmujemy na wypominki: jednorazowe na cmentarzu 1 listopada o 1115 oktawalne  od 2 do 8 listopada wypominki koronka do Miłosierdzia Bożego msza święta oraz roczne półroczne kwartalne przed sumą.

 

   Można zakupić kalendarze rolnicze, cena 26 zł.

 

   Prosimy o porządek na cmentarzu, jest tylko jedno miejsce kosze gdzie wrzucamy znicze i śmieci. Nie robimy żadnych wysypisk .

 

   W przyszłą niedzielę 29 października zmiana czasu z letniego na zimowy, cofamy z 3 na 2 godzinę.

 

 

Informacje duszpasterskie na 28 Niedzielę Zwykłą

                          15.10.2017r.

 

   W ubiegłą niedzielę w Dniu Papieskim złożono do puszki 860 zł. na Dzieło Nowego Tysiąclecia, dla młodzieży biednej ale uzdolnionej, Bóg zapłać.

 

   Dziś liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnej mszy świętej. Prosimy o wolniejsze wychodzenie z mszy świętych.

 

Dziękujemy za ofiary składane na renowację prezbiterium.

 

Można kupić kalendarze rolnicze. Cena 26 zł.

 

Jest jeszcze możliwość podpisania się pod akcją Stop aborcji.

 

Zachęcamy do odmawiania różańca, w kościele w dni powszednie

o 1630 w niedziele o 1530.

 

   Przyjmujemy na wypominki: jednorazowe 1 listopada na cmentarzu o 1115 oktawalne od 2-8 listopada wypominki, koronka do Miłosierdzia Bożego msza święta oraz roczne półroczne kwartalne  przed sumą.

 

   Zapraszamy  na spotkanie Kręgu Biblijnego , na wspólne rozważanie Słowa Bożego w środę na 18.30 do kościoła.

 

   W ubiegłym tygodniu zmarli: Weronika Kozak 8 miesięcy z Truskolas Janina Wieczorek l.80 z Piły II. Pogrzeb dziś msza święta o 14-tej. Wieczny…

 

Informacje duszpasterskie na 27 Niedzielę Zwykłą

    08.10.2017 r.                            17 Dzień Papieski.

                    

   Dziś zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia na fundusz stypendialny młodzieży biednej ale uzdolnionej z małych miejscowości.

 

   Dziękuję za udział w modlitwie różańcowej w sobotę w różańcu w naszej parafii o 730 1200 i o 1800. Różaniec do granic, ratuj Polskę i świat odmawiano w Polsce od 1400 do 1600. W naszej parafii w tym czasie były śluby.

Zapraszamy do odmawianie różańca w kościele  w dni powszednie o 1630 w niedziele o 1530. W tygodniku Niedziela jest mała książeczka  nowenny pompejańskiej, historia i moc modlitwy różańcowej oraz kilka stron na temat różańca.

 

   Dziękujemy za ofiary składane na renowacje prezbiterium

 

   Do nabycia są kalendarze rolnicze. Cena 26 zł.

   Można się podpisać pod akcją Stop aborcji.

 

   Przyjmujemy na wypominki, modlitwa za zmarłych.

Jednorazowe na cmentarzu 1 listopada o 1115, oktawalne od 2 do 8 listopada, wypominki, koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza święta oraz roczne półroczne kwartalne czytane przed sumą w niedziele. Modląc się za zmarłych otwieramy im niebo i zyskujemy nowych orędowników u Boga.

 

   W związku z tym, że tylko kilka osób zgłosiło się do parafialnej rady będzie jedna  rada duszpasterska rada parafialna, będzie o połowę zmniejszona.

 

   W ubiegłym tygodniu zmarła Bronisława Janik l.93 z Długiego Kąta. Wieczny…

 

 

Informacje duszpasterskie na 26 Niedzielę Zwykłą

                01.10.2017r.

 

 

   Dziś na mszy świętej o 10-tej spotkanie z dziećmi i rodzicami 3 klasy i poświęcenie różańców.

 

   Zapraszamy do odmawiania różańca w kościele w dni powszednie o 1630 w niedziele o 1530. Zachęcamy wszystkich do odmawiania różańca. Modlitwa różańcowa może uratować Polskę i świat . W najbliższą sobotę pierwszą miesiąca, we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej odmawiamy cały różaniec 4 części-. Różaniec do granic. W godzinach od 14 do 16 odmawiamy 4 części różańca na granicach naszej Ojczyzny w wyznaczonych miejscach. W Częstochowie w seminarium, w kościele Imienia Maryi

   W naszej parafii zapraszamy na odmawianie różańca  4 części :

Rano msza święta o 7-ej po niej część radosna różańca, w południe o 12-tej 2 części różańca część światła i część bolesna oraz po mszy świętej niedzielnej która już od najbliższej soboty będzie o 17-tej część różańca chwalebną. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, jeśli nie na wszystkie części to przynajmniej na jedną część różańca.

To nasza modlitwa różańcowa uratuje naszą parafię naszą Ojczyznę i świat.


 Msze święte niedzielne w soboty o 17-tej.

 

Zapraszamy wszystkich chętnych szczególnie osoby dorosłe na spotkanie Kręgu Biblijnego w środę (3 października) o godz. 18.30 w kościele. Będziemy  rozważać i modlić się Słowem Bożym.  


Można nabyć kalendarze rolnicze cena 26 zł oraz albumy o obrazach i figurach MB w tym MB Truskolaskiej.


    Dziękujemy za ofiary składane na renowację prezbiterium.

    Przyjmujemy zgłoszenia do parafialnej rady duszpasterskiej.

 

W tym tygodniu przypadają I-czwartek modlimy się o powołania kapłańskie, I-szy piątek spowiedź o 7-j rano i od 16-tej, wynagradzamy Najść. Sercu Pana Jezusa za grzechy świata, I-sza sobota oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi.

W sobotę od 830 odwiedzamy chorych.

   Podpisujemy się pod inicjatywą obywatelską Stop aborcji. Nie możemy być obojętni gdy zabuja się dzieci chore. Podpisujemy w zakrystii lub przedsionku kościoła.


W ubiegłym tygodniu zmarli: Wanda Nogal l.71 z Długiego Kąta, Jan Bogus l.71 pochodzący z Klepaczki, Msza pogrzebowa w poniedziałek o11-tej. Wieczny…


 

Informacje duszpasterskie na 25 Niedzielę Zwykłą

                   24.09.2017r.

 

   Dziś po mszach świętych w przedsionku kościoła i w zakrystii można złożyć podpis w ramach obywatelskiej inicjatywy „Zatrzymaj aborcję”.W 2016r. bez rzetelnej diagnozy pozbawiono w Polsce  życia 1042 nienarodzonych dzieci podejrzanych o chorobę. Pamiętajmy o słowach św. Jana Pawła II: Nie ma przyszłości naród, który morduje własne dzieci.

 

   Ratuj różańcem Polske i świat, różaniec do granic. Weź udział w wielkiej modlitwie różańcowej na granicach kraju 7 października 2017r.w święto Matki Bożej Różańcowej w przededniu 100 lecia objawień fatimskich, odmówmy w tym dniu cały różaniec 4 części.

    W czwartek 28 wrzesnia ks. Abp Wacław Depo obchodzi Dzień Imienin. Modlimy się w intencji Naszego Metropolity Częstochowskiego..

   W najbliższą niedzielę na mszy świętej o 10-tej  spotkanie rodziców i dzieci 3 klasy, poświęcenie różańców. Różaniec odmawiamy kościele w  dni powszednie o 1630, w niedziele o 1530

  

    Zapraszamy wszystkich chętnych szczególnie osoby dorosłe na pierwsze spotkanie Kręgu Biblijnego, gdzie będziemy modlić się Słowem Bożym. Spotkanie odbędzie się w środę 27 września (środa) o godz. 18.30 w kościele. Zachęcamy wszystkich aby przyjść i wspólnie ubogacać się modlitwą.

 

   Dziękujemy za ofiary składane na renowację prezbiterium.

 

   Przyjmujemy zgłoszenia kandydatów do parafialnej rady duszpasterskiej.

 

   Można jeszcze nabyć albumy o sanktuariach maryjnych  w naszej archidiecezji w  nim o Matce Bożej Truskolaskiej.

 

   W ubiegłym tygodniu zmarł Wacław Kałmuk l.83 z Golc. Wieczny… 

 

  Na ostatnie dni września i na początek miesiąca różańcowego przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

Informacje duszpasterskie na 24 Niedzielę Zwykłą 

                             17.09.2017r.

 

 

   Dziś 17 września Dzień Golgoty Wschodu, 78 rocznica agresji sowieckiej  na Polskę. Modlimy się za poległych i pomordowanych na Wschodzie.

 

  W dniu dzisiejszym Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ojciec Święty Franciszek wybrał hasło: „nie lękaj się ja jestem z tobą”. Modlimy się aby w środkach przekazu głoszono prawdę.

  

W przyszłą niedzielę w naszej parafii będzie zbiórka podpisów w  ramach obywatelskiej inicjatywy „Zatrzymaj Aborcję”. Prosimy o przyniesienie dokumentów zawierających PESEL, potrzebny jest własnoręczny podpis.

 

   Kończy się tydzień wychowania – dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

 

   Przyjmujemy zgłoszenia kandydatów do parafialnej rady duszpasterskiej.

 

   Dziękujemy za ofiary składane na renowację prezbiterium.

 

   Jutro Święto Świętego Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży. Zapraszamy dzieci i młodzież na mszę świętą na godz.1730.

 

   Ratuj różańcem Polskę i świat, różaniec do granic. Weź udział w wielkiej modlitwie różańcowej na granicach kraju 7 października 2017 r w święto Matki Bożej  Różańcowej ,w przededniu 100-lecia objawień fatimskich, odmówmy w tym dniu cały różaniec.

 

   Na kolejny tydzień naszego życia niech nam Bóg błogosławi.                                                                                                                        

Informacje duszpasterskie na 23 Niedzielę Zwykłą 

                         10.09.2017r.

 

 

   Dziś na mszy świętej o 10-tej spotkanie z dziećmi i rodzicami 3 klasy, pierwsze przed I komunią św.

 

   Przyjmujemy zgłoszenia kandydatów do parafialnej rady duszpasterskiej.

 

   W ubiegłą niedzielę do puszki na poszkodowanych przez kataklizmy w naszej Ojczyźnie złożono 1950 zł, wpłaciłem na konto Caritas.

 

   Dziękuję za ofiary składane na renowację prezbiterium.

 

   Najbliższa niedziela 17 września Dzień Golgoty Wschodu, 78 rocznica agresji sowieckiej. Modlimy się za pomordowanych

i poległych na Wschodzie.

 

   Wczoraj w kościele NMP przy Alejach rozpoczął się kurs nadzwyczajnych szafarz udzielania komunii świętej. Z naszej parafii 3 panów i 2 siostry.

 

  Zapraszamy przygotowujących się do sakramentu bierzmowania i rodziców na spotkanie formacyjne.Zapraszamy kandydatów i rodziców 3 klasy gimnazjum środę 13 września na 1815 do kościoła

2 klasy gimnazjum w czwartek o 1815 w piątek 7 klasy na 1815 do kościoła

  

   Zapraszamy wszystkich ministrantów lektorów i tych,którzy pragną pełnić służbę Bożą przy ołtarzu na pierwsze powakacyjne spotkanie formacyjne w sobotę na godz. 11-tą do Domu Maryi.

 

 

   Na kolejny tydzień naszego życia przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

Informacje duszpasterskie na 22 Niedzielę Zwykłą 

                                03.09.2017r.

 

   Można jeszcze nabyć albumy Królowo nasza Częstochowska Maryjo  oblicza Maryi w obrazach i figurach na terenie archidiecezji  częstochowskiej  wśród nich obraz MB Truskolaskiej Pani Łaskawej i Jego historia. Cena 10 zł.

 

   Dziś zbiórka do puszki na poszkodowanych przez ostatnie kataklizmy na terenie naszej Ojczyzny.

 

   W poniedziałek 4 września mszą świętą o godzinie ósmej rozpoczynamy nowy rok szkolny. Zapraszamy Grono Pedagogiczne, rodziców i uczniów do udziału we Mszy świętej. Po mszy świętej o godzinie 9-tej rozpoczęcie roku szkolnego w szkole.

Dzieci i młodzież przystępują do spowiedzi świętej.

 

   Dziękuję za ofiary składane na renowację prezbiterium.

 

   W sobotę 9 września w kościele NMP aleja NMP 56 rozpoczyna śię kurs nadzwyczajnych szafarzy udzielania komunii świętej. Proszę o uzupełnienie danych w zakrystii po mszy świętej.

 

   W piątek święto Narodzenia NMP MB Siewnej. Msze święte o 9-tej i 17-tej . Błogosławieństwo ziarna siewnego.

 

    W przyszłą niedzielę 10 września na mszy świętej o 10-tej spotkanie dzieci i rodziców 3 klasy związku z pierwszą komunią świętą.

 

W ubiegłym tygodniu zmarła Halina Beneś l.59.z Hutki  Pogrzeb dziś o 1330. Wieczny….

 

 

Informacje duszpasterskie na 21 Niedzielę Zwykłą 

                            27.08.2017

   Dziękuję ks. Dariuszowi wikariuszowi za poprowadzenie pielgrzymki na Jasną Górę 143 osoby i za nasz udział w w uroczystościach 300 lecia koronacji obrazu MB Częstochowskiej.

 

   Można  nabyć albumy Królowo nasza Częstochowska Maryjo

Oblicza Maryi w obrazach i figurach na terenie archidiecezji częstochowskiej wśród nich obraz MB Truskolaskiej Pani łaskawej i jego historia.. Cena 10 zł.

 

   W najbliższą niedzielę 3 września zbiórka do puszki na poszkodowanych przez ostatnie kataklizmy na terenie naszej Ojczyzny.

 

   1 września 78 rocznica wybuchu II wojny światowej. Modlimy się za pomordowanych i poległych w obronie Ojczyzny.

 

   Pierwszy piątek miesiąca, wynagradzamy NSPJ za grzechy świata spowiedź prze 7-mą i od 16-tej. Przypominamy szczególnie dzieciom 4 klasy o kolejnym pierwszym piątku.  

Od godziny ósmej odwiedzimy chorych. Pierwsza sobota miesiąca oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

   Przypominamy, że 9 września rozpoczyna się w Częstochowie kurs nadzwyczajnych szafarzy udzielania komunii świętej.

 

  Bóg zapłać za ofiary składane na renowację prezbiterium

 

   Kończy się powoli miesiąc sierpień miesiąc trzeźwości. Dziękuję za wszelkie postanowienia abstynenckie, które pomagają wyrwać się z sideł alkoholizmu siostrom i braciom uzależnionym od tego nałogu.

   W ubiegłym tygodniu zmarli: Dariusz Krawczyk l.49  z Truskolas Bronisława Skwara l.88 z Truskolas Pogrzeb dziś o 14-tej. Wieczny ….

 

 

Informacje duszpasterskie na 20 Niedzielę Zwykłą

                        20.08.2017

 

Trwają zapisy na naszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Pielgrzymka wyrusza w piątek 25 sierpnia po mszy świętej dla pielgrzymów o godz 7-ej. Powrót w sobotę 26 sierpnia o godz.20-tej. Zapisy do 22 sierpnia. Przy zapisie podajemy : imię nazwisko adres PESEL nr telefonu. Koszt pielgrzymki ubezpieczenie identyfikator pielgrzyma 10 zł. Prosimy chętnych do grupy muzycznej.

 

   W sobotę Uroczystość MB Częstochowskiej. Msze święte w parafii o 900 1700 1800 w Długim Kącie 19oo. Na Jasnej Górze msza święta w 300 rocznicę koronacji o 11-tej.

 

   Można nabyć albumy w twardej oprawie Królowo nasza Częstochowska Maryjo 56 stron oblicza Maryi w obrazach i figurach na terenie archidiecezji częstochowskiej wśród nich obraz MB Truskolaskiej Pani Łaskawej i Jego historia Cena 10 zł.

O albumie można przeczytać w dzisiejszej Niedzieli.

 

   Przypominamy, że 9 września rozpoczyna się w Częstochowie kurs na nadzwyczajnych szafarzy udzielania komunii świętej’

Przyjmujemy jeszcze zgłoszenia,

 

   Trwa miesiąc sierpień miesiąc trzeźwości. Trwamy w abstynencji pomagamy uzależnionym wyrwać się z nałogu.

 

   W czwartek 24 sierpnia przybywa pielgrzymka wieruszowska do naszej parafii na nocleg o 20-tej czuwanie. Będzie również 27 sierpnia w niedzielę na noclegu w drodze powrotnej Msza św. o 6-tej w poniedziałek 28 sierpnia. Przyjmijmy godnie pielgrzymów.

 

  Trwają prace przy renowacji prezbiterium. Bóg zapłać za ofiary.  

  Zmarł ks. Leon Legutko l.89 w 64 roku kapłaństwa emerytowany proboszcz z Pińczyc koło Myszkowa. Wieczny…

Witamy Gości w naszej parafii, zapraszamy do uczestniczenia we mszach świętych w naszym kościele. Odpoczywającym i pracującym życzymy dobrej pogody.

 

Informacje duszpasterskie na 19 Niedzielę Zwykłą.

                     13.08.2017r.

 

   Dziś o 17-tej przychodzi pielgrzymka salezjańska . Msza święta o 20-tej i nocleg. Przyjmijmy godnie pielgrzymów.

 

   We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP, MB Zielnej. Msze święte dożynkowe w kościele  o 1130 w Długim Kącie o 14-tej. Poświęcenie ziół i kwiatów na każdej mszy świętej. W tym dniu obchodzimy Dzień Wojska Polskiego, na pamiątkę Cudu nad Wisłą w 1920 roku.

 

   Od czwartku 17 sierpnia rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością NMP Częstochowską.

 

   Dziękuję za ofiary składane na renowację prezbiterium kościoła.

 

Wygenerowano w sekund: 0.04
685,271 unikalne wizyty