Msze święte

Niedziele i święta
800, 1000, 1130, 1600
Długi Kąt: 845

Kałmuki (druga niedziela miesiąca): 1400 (poza okresem wakacyjnym)

Sobota (msza niedzielna):
1800 (1700 zimą)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna jest w dni powszednie po mszach świętych.

Numer konta bankowego parafii

Numer konta bankowego parafii:
86 8249 0001 2001 0002 1412 0001

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Nabożeństwa

Środa (po mszy popołudniowej): nabożeństwo do Matki Bożej Truskolaskiej Pani Łaskawej
Trzeci piątek miesiąca: nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego (modlitwa za zmarłych z ostatnich pogrzebów)

Odpust

1) Niedziela po 6 grudnia
2) Siódma Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia

Informacje duszpasterskie na 19 Niedzielę Zwykłą.

                     13.08.2017r.

 

   Dziś o 17-tej przychodzi pielgrzymka salezjańska . Msza święta o 20-tej i nocleg. Przyjmijmy godnie pielgrzymów.

 

   We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP, MB Zielnej. Msze święte dożynkowe w kościele  o 1130 w Długim Kącie o 14-tej. Poświęcenie ziół i kwiatów na każdej mszy świętej. W tym dniu obchodzimy Dzień Wojska Polskiego, na pamiątkę Cudu nad Wisłą w 1920 roku.

 

   Od czwartku 17 sierpnia rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością NMP Częstochowską.

 

   Dziękuję za ofiary składane na renowację prezbiterium kościoła.

 

   Proszę o zrobienie porządku na cmentarzu po ostatnich wichurach. Wyzbierać gałęzie i szkło.

 

   Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę do Częstochowy. Pielgrzymka wyrusza 25 sierpnia  w piątek po mszy świętej dla pielgrzymów o godzinie 7-ej.Powrót w sobotę o 20-tej. W tym roku pielgrzymujemy do Maryi pod hasłem ”Idźcie i głoście”. Zapisy trwają od 13 do 22 sierpnia. Przy zapisie podajemy dane:: imię nazwisko adres PESEL nr telefonu. Koszt pielgrzymki: ubezpieczenie, identyfikator 10 zł. Prosimy Panów kierujących ruchem, chętnych do śpiewu w grupie muzycznej. Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania.

 

   Prosimy o zgłaszanie się kandydatów na nadzwyczajnych szafarzy rozdzielania komunii świętej.

   Polecamy modlitwom pracującym przy zbieraniu plonów i odpoczywających na wakacjach. Wszystkim życzymy dobrej pogody. Witamy serdecznie Gości w naszej parafii i zapraszamy na msze święter w niedziele, święta i dni powszednie.

   Zmarła Janina Kulej l.76 z Truskolas. Wieczny…

 

Informacje duszpasterskie na Święto Przemienienia Pańskiego.

                                        06.08.2017r.

 

   Dziękuję za ofiary złożone w czasie poświęcenia pojazdów. Na środki transportu dla polskich misjonarzy złożono 2057 zł. Bóg zapłać.

 

  W najbliższych dniach przybędą pielgrzymki do naszej parafii.

W piątek 11 sierpnia pielgrzymka Głogowska o 1230, nabożeństwo pokutne w kościele, w sobotę 12 sierpnia pielgrzymka szczecińsko-kamieńska o 12-tej msza święta, w niedzielę 13 sierpnia pielgrzymka salezjańska, przybywają o 17-tej, posiłek i o 20-ej msza święta i nocleg. Przyjmijmy godnie strudzonych pielgrzymów, Gość w dom Bóg w dom.

 

   Przypominamy o zapisach na nadzwyczajnych szafarzy udzielania komunii świętej. Kurs rozpoczyna się 9 września w Częstochowie.

 

   Trwają prace w prezbiterium kościoła. Dziękujemy za ofiary składane na ten cel.

 

   Trwa miesiąc sierpień miesiąc trzeźwości. Pomagajmy przez postanowienia abstynenckie uzależnionym od alkoholu wyrwać się z nałogu.

 

   Witamy Gości w naszej parafii, strudzonym rolnikom i wypoczywającym życzymy dobrej pogody. Pamiętajmy o niedzielnej  i świątecznej mszy świętej.

 

Informacje duszpasterskie na 17 Niedzielę Zwykłą

                                  30.07.2017r.

 

 Dzisiaj po każdej mszy świętej poświęcenie pojazdów na zakończenie 18 tygodnia św. Krzysztofa. Hasłem tego tygodnia było 1 grosz za 1 kilometr bezpiecznie przejechanej drogi. W czasie poświęcenia pojazdów składamy ofiary na środki transportu dla polskich misjonarzy. Pojazdy ustawiamy na górnym parkingu i przy ogrodzeniu kościoła.

 

   W ubiegłą niedzielę na odbudowę wieży w Gorzowie Wlk. złożono 608 zł. Bóg zapłać.

 

   We wtorek rozpoczyna się  sierpień, miesiąc modlitw o trzeźwość narodu. Wysłuchaliśmy listu bp Bronakowskiego przewodniczącego Episkopatu Polski ds. trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia abstynencji.

 

   W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, pierwszy piątek wynagradzamy Najść. Sercu Pana Jezusa za grzechy świata, spowiedź o 7-ej i od 17-tej. Przypominamy rodzicom dzieci 4 klasy o kolejnym pierwszym piątku., pierwsza sobota oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi., zachęcamy do obchodzenia 5 kolejnych pierwszych sobót miesiąca.

   W piątek od 8-ej odwiedzimy chorych. W roku szkolnym chorych będziemy odwiedzać w pierwsze soboty.

   Jak widzimy trwają prace przy prezbiterium kościoła. Dziękujemy za ofiary na ten cel złożone. Dziękujemy za pomoc Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które po 8 latach przerwy udzieliło nam tej pomocy. Dziękujemy za pomoc Powiatu  i Gminy.

   Modlimy się za dzieci i młodzież przebywających na wakacjach.

Przypominamy o niedzielnej i świątecznej mszy świętej. Witamy Gości .Pracującym i odpoczywającym życzymy dobrej pogody.

 

W ubiegłym tygodniu zmarli: Janina Kudła l. 89 z Długiego Kąta

Kazimiera Kozak l.89 z Piły. Wieczny…..

 

Informacje duszpasterskie na 16 Niedzielę Zwykłą

                        23.07.2017r.

 

   Dziś zbiórka do puszki na wieżę w katedrze w Gorzowie, która uległa zniszczeniu przez ogień. Metropolita częstochowski apeluje o pomoc w odbudowie zniszczonej wieży .

 

   Dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się 18 Tydzień  św. Krzysztofa podejmujemy troskę o bezpieczeństwo na drogach. 1 grosz za 1 kilometr bezpiecznie przejechanej drogi. W przyszłą niedzielę 30 lipca na zakończenie tego tygodnia podczas poświęcenia pojazdów po każdej mszy świętej składamy ofiary na środki transportu dla polskich misjonarzy.

 

   Przyjmujemy zapisy na nadzwyczajnych szafarzy udzielania komunii świętej. Kurs rozpocznie się 9 września w Częstochowie.

 

   W ubiegłym tygodniu zmarł ks. Aleksander Kutynia proboszcz parafii św. Kazimierza w Częstochowie, w 61 roku życia i 36 roku kapłaństwa. Pochowany został na cmentarzu w Opatowie w rodzinnej parafii. Wieczny ….

Józef Krawczyk l.64 z Hutki. Pogrzeb w poniedziałek o1230

   Witamy serdecznie Gości w naszej parafii. Pracującym i wypoczywającym życzymy dobrej pogody.

 

Informacje duszpasterskie na 15 Niedzielę Zwykłą 16.07.2017r.

 

Trwają wakacje. Życzymy wszystkim parafianom i gościom dobrej pogody i udanego wypoczynku wakacyjnego. Przypominamy o codziennej modlitwie oraz o niedzielnej i świątecznej Mszy świętej. 

Kurs przygotowawczy na nadzwyczajnych szafarzy udzielania komunii świętej rozpocznie się w Częstochowie 9 września. Prosimy o zgłaszanie się kandydatów.

W najbliższy piątek – III piątek miesiąca, czcimy Miłosierdzie Boże – modlimy się za naszych bliskich zmarłych szczególnie za zmarłych z ostatnich pogrzebów

Komunikat abp Wacława Depo /kartka/ 

W najbliższym czasie będziemy obchodzić wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców. Poświęcenie pojazdów odbędzie się po każdej mszy świętej w niedzielę 30 lipca na parkingu przy kościele. W czasie poświęcenia zbierana będzie ofiara do puszek dla polskich misjonarzy – akcja 1 gr. 1 km 

Zmarła Józefa Brzęczek l. 86 z Hutki. Pogrzeb jutro /poniedziałek/ o godz. 14.00. Wieczny……

 

 

Informacje duszpasterskie na 14 Niedzielę Zwykłą 

                                 09.07.2017r.    

 

 

   Rozpoczyna się sezon pielgrzymkowy w naszaj parafii. W najbliższy wtorek 11 lipca przybywa pielgrzymka rolników diecezji zielonogórsko- gorzowskiej około godziny 16-tej. Proszę o życzliwe przyjęcie pielgrzymów na nocleg.

 

   Trwają wakacje. Życzymy odpoczywającym i pracującym dobrej pogody. Przypominamy o modlitwie, niedzielnej i świątecznej mszy świętej. Dziękujemy rodzicom i dzieciom 4 klasy, że pamiętali o spowiedzi i komunii świętej w pierwszy piątek miesiąca.

 

   Kurs przygotowawczy na nadzwyczajnych szafarzy udzielania komunii świętej rozpocznie się w Częstochowie 9 września. Prosimy o zgłaszanie się kandydatów.

 

   W ubiegłym tygodniu zmarł Mieczysław Pal l.70 z Długiego Kąta. Wieczny……

    

 

Informacje duszpasterskie na 13 Niedzielę Zwykłą 

                         02.07.2017r.

 

Dziś o 1530 różaniec i zmiana tajemnic różańcowych. Zapraszam szczególnie czcicieli Matki Bożej od Cudownego Medalika i Żywego Różańca.

 

   Przypominam o kursie na nadzwyczajnego szafarza udzielania komunii świętej. Pierwsze spotkanie w Częstochowie 2 września.

 

   W najbliższy czwartek pielgrzymka ludzi chorych na Jasną Górę. Msza święta w bazylice jasnogórskiej o 11-tej.

 

   W tym tygodniu przypadają I – czwartek, modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, I- piątek wynagradzamy Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Okazja do spowiedzi rano przed mszą świętą, przed siódmą i od 17-tej popołudniu. Przypominam rodzicom dzieci 4 klasy o spowiedzi i komunii świętej.

 

   Chorych odwiedzę w pierwszy piątek od godziny ósmej. Proszę o cierpliwość bo tylko jest jeden ksiądz i będzie to trwało troczę dłużej, odwiedzę 27 osób.

 

    9 lipca w niedzielę  pielgrzymka słuchaczy Radia Maryja i telewidzów Telewizji Trwam na Jasną Górę.

 Msza święta o 11-tej.

 

   Przypominam, że na cmentarz można tylko wjechać na główną alejkę. Nie wjeżdżamy na boczne alejki bo je zniszczymy. Szanujmy wspólną własność i nie dewastujmy alejek.

 

   Witam serdecznie Gości w naszej parafii. Zapraszam do udziału we mszy świętej i życzę wszystkim wypoczywającym i pracującym dobrej pogody.

 

   W ubiegłym tygodniu zmarła Marianna Gworys l.90 z Golcy. Wieczny…

 

 Informacje duszpasterskie na 12 Niedzielę Zwykłą

                       25.06.2017r.

 

   Rozpoczęły się wakacje. Życzymy dzieciom i młodzieży dobrej pogody. Przypominamy aby w czasie wypoczynku nie zabrakło modlitwy, niedzielnej i świątecznej mszy świętej. Witamy Gości w naszej parafii i zapraszamy na msze święte w niedziele, święta i dni powszednie.Prosimy rodziców dzieci 4 klasy aby pamiętali o pierwszych piątkach miesiąca.

W czasie wakacji nie ma mszy świętej w Kałmukach, natomiast w Długim Kącie niedzielna msza święta w sobotę o 19-tej.

 

   Przypominamy, że chorych w czasie wakacji odwiedzamy w pierwsze piątki miesiąca.

 

   Wczoraj w katedrze częstochowskiej przyjął święcenia biskupie, ks. Prałat Andrzej Przybylski i został biskupem pomocniczym archidiecezji częstochowskiej. Modlimy się w intencji ks. bp Andrzeja.

 

   W sobotę pierwszą miesiąca oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi. Przypominamy o 5-ciu kolejnych pierwszych sobotach miesiąca.

 

   Zachęcamy do czytania katolickiej prasy „Niedzieli”.

 

   Prosimy o zgłaszanie się mężczyzn na nadzwyczajnych szafarzy udzielania komunii świętej.

 

   W ubiegłym tygodniu zmarła Monika Włodarek l.86 z Klepaczki. Pogrzeb we wtorek 27 czerwca o godz. 15-tej. Wieczny…

.

 

Informacje duszpasterskie na 11 Niedzielę Zwykłą

                           18.06.2017r.

 

   Trwa oktawa Bożego Ciała codziennie po ostatniej mszy świętej procesja eucharystyczna. W czwartek zakończenie oktawy msza o 17-tej, procesja do 4 ołtarzy, 2 w kościele, przy kapliczkach. Porządek procesji: 1 ołtarz przy MB Szkaplerznej, 2i3 ołtarze przy kapliczkach, 4 ołtarz przy św. Józefie. Proszę mieszkańców Kałmuk i Zamłynia o przygotowanie ołtarzy przy kapliczkach.

Po procesji poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci.

Kończymy rok szkolny przystępując do komunii świętej. Okazja do spowiedzi od poniedziałku do czwartku o 1630.

 Msze święte na zakończenie roku szkolnego dla gimnazjum w czasie bierzmowania w poniedziałek o 19-tej, szkoły podstawowej w piątek o godzinie ósmej.

   Życzymy wszystkim miłego wypoczynku i przypominamy o modlitwie i mszy świętej niedzielnej i świątecznej.

 

 W piątek Uroczystość NSPJ, światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Można spożywać pokarmy mięsne.

    23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca. Pamiętamy w modlitwie o  naszych Ojcach.

     W sobotę uroczystość Narodzenie św. Jana Chrzciciela. Msza św. w intencji Janów o 17-tej w intencji żyjących o zdrowie, opiekę św. Patrona , a dla zmarłych o dar nieba.

 Msze święte w niedzielne w Długim Kącie w  czasie wakacji w soboty o 19-tej.

   W sobotę 24 czerwca jak słyszeliśmy z listu naszego ks. abp Wacława Depo o godzinie 11-tej konsekracja biskupia ks. Andrzeja Przybylskiego. Modlimy się w intencji nowego bp pomocniczego archidiecezji częstochowskiej.

 

 W ubiegłym tygodniu zmarl:

Wanda Kurzacz l. 101 z Częstochowy, Halina Krysiak l.59 z Długiego Kąta, Grzegorz Hyra l.52 z Truskolas, ks. Maciej Poniewiera wikariusz z Pajęczna w 48 roku życia w 23 roku kapłaństwa, ks.Władysław Kaczmarek z Częstochowy w 85 roku życia  w 60 roku kapłaństwa. Wieczny…

Wygenerowano w sekund: 0.06
597,640 unikalne wizyty