Msze święte

Niedziele i święta
800, 1000, 1130, 1600
Długi Kąt: 845

Kałmuki (druga niedziela miesiąca): 1400 (poza okresem wakacyjnym)

Sobota (msza niedzielna):
1800 (1700 zimą)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna jest w dni powszednie po mszach świętych.

Numer konta bankowego parafii

Numer konta bankowego parafii:
86 8249 0001 2001 0002 1412 0001

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Nabożeństwa

Środa (po mszy popołudniowej): nabożeństwo do Matki Bożej Truskolaskiej Pani Łaskawej
Trzeci piątek miesiąca: nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego (modlitwa za zmarłych z ostatnich pogrzebów)

Odpust

1) Niedziela po 6 grudnia
2) Siódma Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia

Informacje duszpasterskie na 24 Niedzielę Zwykłą 

                 . 16.09.2018r

 

   W dniu dzisiejszym na mszy świętej o 10-tej rozpoczyna się triduum przed świętem Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży. W poniedziałek i wtorek zapraszamy dzieci i młodzież na 1730.

 

   Dziś niedziela środków społecznego przekazu, polecamy w modlitwach pracowników mediów, by byli strażnikami prawdy i chrześcijańskiej miłości. Czytamy katolicką prasę Niedzielę.

 

   W poniedziałek 79 rocznica agresji rosyjskiej na Polskę, Dzień Golgoty Wschodu. Modlimy się za Polaków zamordowanych na wschodnich terenach Rzeczpospolitej.

Światowy Dzień Sybiraka.

   W sobotę  22 września z naszej parafii o 630 wyrusza pielgrzymka do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu w roku poświęconym św. Józefowi.

 

   W sobotę w naszym sanktuarium NMP Truskolaskiej Pani Łaskawej o  godz. 12-tej będzie odprawiona Msza Święta w intencji pracowników Producenta Sprzętu Ochronnego dla wojska Maskpol z racji 50 rocznicy powstania zakładu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy szczególnie pracujących w tym zakładzie naszych parafian z rodzinami.

   W piątek 21.09.w kościele  o godzinie 18-tejspotkanie rodziców i uczniów 8 klas kandydatów do bierzmowania

 

   W ubiegłym tygodniu zmarli: Krystyna Kotas l.74

z Truskolas Czesława Rzebka l.87 z Piły II ks. Stanisław Wolny l.67 proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego

w Częstochowie. Wieczny…

 


 

Informacje duszpasterskie na 23 Niedzielę Zwykłą 

                         09.09.2018r

 

   Dziś na mszy świętej o 10-tej spotkanie z rodzicami i dziećmi 3 klasy, komunijnych, poświęcenie tornistrów dzieci 1 klasy.

 

   OSP oraz Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Truskolasach zapraszają na festyn 15 września na godz.15-tą. Wstęp wolny. Występy dzieci i młodzieży szkolnej., darmowe atrakcje dla dzieci, pokazy strażackie, taneczne i wiele innych.

 

   Zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania klas 3 gimnazjum i ich rodziców na swoje spotkanie  w piątek 14 września o godz. 18-tej w kościele.

 

   Zachęcamy chłopców  po Pierwszej  Komunii świętej aby przyłączyli się do ministrantów, Zapisy u ks. Dariusza.

 

   Wszystkich, którzy pragną rozważać Słowo Boże i adorować Pana Jezusa, zapraszamy w środę na godz.19-tą na grupę Kręgu Biblijnego.

 

   W ubiegłym tygodniu zmarli Edward Wójcik l. 78 z Hutki, Zygmunt Rataj l.76 z Truskolas pogrzeb w niedzielę o 17-tej. Wieczny…

 

   W sobotę 15 września pielgrzymka czytelników „ Niedzieli” na Jasną Górę. Początek mszą św. w Bazylice Jasnogórskiej o 930. Zachęcamy do  czytania prasy katolickiej„Niedziela”.

Informacje duszpasterskie na 22 Niedzielę Zwykłą 

                                        02.09.2018r.

 

   Witamy w naszej wspólnocie siostry s. Denisę i s. Jonę, które będą katechizować z ks. Dariuszem w naszej szkole i parafii. Obejmijmy modlitwą ich posługę. Dziękujemy za 4 lata pracy s. Borgiaszy.

 

   Dziś na Jasnej Górze dożynki ogólnopolskie. Suma o godzinie 11-tej.

 

   W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, pierwszy piątek. Przypominamy dzieciom 4 klasy. Okazja do spowiedzi przed siódmą rano i po południu od 16-tej. Zachęcamy, aby w tym tygodniu dzieci i młodzież przystąpiły do spowiedzi świętej na rozpoczęcie roku szkolnego.

 

   Od godziny ósmej w piątek odwiedzimy chorych w domach.

 

   W sobotę 8 września Święto Narodzenia NMP, Matki Bożej  Siewnej. Msze święte z błogosławieństwem ziarna do siewu o 9-tej i 17-tej.

 

    W przyszłą niedzielę na mszy świętej o 10-tej spotkanie z rodzicami i dziećmi 3 klasy komunijnymi, poświęcenie tornistrów dzieci pierwszej klasy.

 

   Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę 22 września do Kalisza. Zapisy u ks. Dariusza.Informacje duszpasterskie na 21 Niedzielę Zwykłą Uroczystość NMP Częstochowskiej

 

                               

   Dziś Uroczystość NMP Częstochowskiej, Święto Pomocników Maryi, Dzień Imienin Matki Bożej. Suma odpustowa na Jasnej Górze o 11-tej.Powrót pielgrzymki parafialnej z Jasnej Góry. Na Jasną Górę pielgrzymowało ponad 160 osób.

 

   Kończą się powoli wakacje, ostatni tydzień. Życzymy odpoczywającym i pracującym dobrej pogody, wszystkim szczęśliwych powrotów z wakacji.

 

   W sobotę 1 września, 79 rocznica wybuchu II wojny światowej, modlimy się za poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny, pierwsza sobota miesiąca, oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

   Trwa miesiąc sierpień, modlimy się o trzeźwość Narodu.

 

   Trwa renowacja jednej ściany prezbiterium. Dziękujemy za ofiary składane na ten cel.

 

     

Informacje duszpasterskie na 20 Niedzielę Zwykłą

                           19.08.2018r                                            

 

 

 Trwa renowacja ściany prezbiterium. Za ofiary na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

   Zapraszamy na pielgrzymkę na Jasną Górę   25-26 sierpnia  kartka…

 

   Zapraszamy na pielgrzymkę do św Józefa w Kaliszu 22 września w sobotę  - kartka…

 

   Życzymy pracującym , odpoczywającym dobrej pogody. Zapraszamy do modlitwy w naszym kościele w dni powszednie, niedziele i święta.

 

   W przyszłą niedzielę 26 sirpnia Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze święte jak w każdą niedzielę. Suma odpustowa na Jasnej Górze o 11-tej.

 


Informacje duszpasterskie na 19 Niedzielę Zwykłą

                                 12.08.2018r.

 

   Dziękuję za ofiary złożone przy poświęceniu pojazdów w niedzielę 29 sierpnia. Złożono na akcję Św. Krzysztof 1 grosz za 1kilometr bezpiecznej jazdy na środki transportu dla misjonarzy 2800 zł.W imieniu misjonarzy składamy Bóg zapłać.

 

   Trwa renowacja ściany prezbiterium. Za ofiary składane na ten cel serdeczne Bóg zapłać.

 

   W środę obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP Matki Bożej Zielnej, msze święte jak w niedziele. Msze święte dożynkowe, podziękowanie za tegoroczne zbiory Panu Bogu i pracującym na roli.w kościele parafialnym o 1130 i w Długim Kącie o 14-tej. Dziękujemy za wieńce dożynkowe z wszystkich wiosek. Poświęcenie ziół i kwiatów na każdej mszy świętej.

 

   Modlimy się za przebywających na wakacjach.  Witamy Gości  ż vyczymy wszystkim dobrej pogody, zapraszamy na msze święte w niedziel, święta i dni powszednie.

 

   Trwa miesiąc modlitw o trzeźwość narodu.

 

   Ogłoszenie na pieszą pielgrzymkę parafialną na Jasną Górę. kartka.

 

   Pielgrzymki najbliższym czasie: w niedzielę 12 sierpnia pielgrzymka Szczecińska msza święta o 1130, pielgrzymka kaliska w Hutce nocleg w poniedziałek pielgrzymka salezjańska, msza o 20-tej, nocleg. Przyjmijmy godnie pielgrzymów.

 

  

 

Informacje duszpasterskie na 18 Niedzielę Zwykłą 

                             05.08.2018

 

   Trwa miesiąc modlitw o trzeźwość Polaków, trwamy na tej modlitwie w roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

 

   Dzisiejsza niedziela to niedziela comiesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

   W poniedziałek przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Msze święte o 900 i 1800.

 

   W najbliższych dniach przybywają pielgrzymki do naszej parafii, w sobotę pielgrzymka nauczycieli , nocleg,pielgrzymka Głogowska obiad w niedzielę pielgrzymka szczecińska, msza święta o 1130 i obiad, w poniedziałek 13 sierpnia pielgrzyma salezjańska, msza święta o 20-tej i nocleg. Przyjmijmy serdecznie pielgrzymów.

 

   Dziękuję za ofiary składane na renowację prezbiterium /lewa ściana.Bóg zapłać.


   Przypominamy, że dożynki parafialne jak co roku odbędą się 15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia, w kościele parafialnym o 1130 w Długim Kącie o 14-tej.Dziękuję mieszkańcom wszystkich wiosek za wieńce żniwne.

 

   W czasie wakacji pamiętamy o niedzielnej i świątecznej mszy świętej. Witamy Gości w naszej parafii, odpoczywającym i pracującym życzymy dobrej pogody.

 Informacje duszpasterskie na 17 Niedzielę Zwykłą 

                        29.07.2018r.

 

 

   Dziś po każdej mszy świętej poświęcenie pojazdów. Akcja św. Krzysztof 1 grosz za 1 kilometr bezpiecznie przejechanej drogi, Ofiary składane przy poświęceniu pojazdów na środki transportu dla misjonarzy.

 

   Rozpoczyna się miesiąc sierpień, miesiąc modlitw o trzeźwość narodu. Zachęcamy do podjęcia abstynencji.

 

   W sobotę św. Jana Vianneya , patrona proboszczów.

 

   W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, pierwszy piątek, wynagradzamy Sercu Pana Jezusa za grzechy świata, spowiedź rano przed mszą świętą i o 1730, pierwsza sobota oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi,

 

   Wczoraj w dekanacie truskolaskim odbyła się akcja „Modlitwa serc i stóp kapłańskich w intencji powołań”, pielgrzymowali ks. bp Andrzej Przybylski i kapłani naszego dekanatu /ks. Dariusz/

 

   Trwa praca przy renowacji jednej ściany prezbiterium. Składam serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary.

 

   Witamy serdecznie Gości w naszej parafii. Odpoczywającym i pracującym życzymy dobrej pogody.

 

   W ubiegłym tygodniu zmarli: Robert Rabenda l.35 z Truskolas , pogrzeb w niedzielę o 14-tej, ks. Tadeusz Korgól l. 70, emerytowany proboszcz z parafii św. Maksymiliana w Radomsku. Pogrzeb w środę o 14-tej w Radomsku. Wieczny odpoczynek….  

 

 


Informacje duszpasterskie na 16 Niedzielę Zwykłą

                                  22.07.2018

 

 

   W niedzielę 22 lipca rozpoczyna się 19 Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, w którym w którym podejmowane są inicjatywy na rzecz bezpieczeństwa na drodze. Miva Polska zachęca do udziału w akcji św. Krzysztof, ofiaruj 1 grosz za  1 kilometr bezpiecznej jazdy bez wypadku na środki transportu dla misjonarzy.

W najbliższą niedzielę po każdej mszy świętej poświęcenie pojazdów, również na niedzielnych mszach w sobotę. Ofiary składane przy poświęceniu będą przeznaczone dla misjonarzy. Za ofiary w imieniu misjonarzy „Bóg zapłać”.

 

   W czwartek wspominamy Rodziców NMP, dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom, emerytom.

 

   Modlimy się o powołania kapłańskie,akcja „Modlitwa serc i stóp kapłańskich” w naszej archidiecezji.

 

   Witamy Gości ,życzymy wszystkim dobrej pogody i zapraszamy do modlitwy o oddalenie groźby powodzi na południu Polski.

   

  

 

Informacje duszpasterskie na 15 Niedzielę Zwykłą 

                                  15.07. 2018r.

 

   Jutro Matki Bożej Szkaplerznej. Msza święta u Sióstr o 730   w kościele o 1730 i 1800 .Zapraszamy czcicieli MB Szkaplerznej do udziału we mszach świętych.

 

   Przypominam, że w czasie wakacji jest jeden ksiądz, proszę kilkanaście minut wcześniej przyjść aby się wyspowiadać.

 

   Sprawy kancelaryjne załatwiamy po ostatniej  mszy świętej w dni powszednie.

 

   W piątek 3 miesiąca zapraszam do wspólnej modlitwy do Miłosierdzia Bożego na 18-tą. Jezusowi Miłosiernemu polecam zmarłych i nasze intencje.

 

   W ubiegłym tygodniu zmarł Mirosław Brzęczek z Truskolas  w 51 roku życia. Pogrzeb w poniedziałek0 14-tej Regina Zachowska l.85 z Truskolas pogrzeb we wtorek o 14-tej

 Wieczny….

 

   Witam serdecznie Miłych Gości. Wszystkim odpoczywającym i pracującym życzę dobrej pogody. Zapraszam do udziału we mszach świętych w niedziele i dni powszednie.

 

 

Informacje duszpasterskie na 14 niedzielę zwykłą 

                                  08.07.2018r

 

 

   W sobotę na mszy świętej niedzielnej o 18-tej został poświęcony nowy pojazd OSP Klepaczka w związku ze stuleciem tej straży Uroczyste obchodzenie tego jubileuszu 8 lipca o 1530 w Klepaczce.

 

   W czasie wakacji jest jeden ksiądz, dlatego korzystajmy ze spowiedzi przed mszami świętymi, przychodźmy kilkanaście minut wcześniej.

 

Przypominam, że kancelaria jest czynna w dni powszednie po mszach świętych.

 

   W środę 11 lipca przychodzi pielgrzymka rolników z diecezji zielonogórsko gorzowskiej. Pielgrzymi proszą o możliwość wykąpania się bo w szkole są remonty łazienek

i nie ma ciepłej wody.

  

   Witam serdecznie Miłych Gości, życzę pracującym i odpoczywającym dobrej pogody. Zapraszam do udziału we mszach świętych w naszej świątyni.


 

Informacje duszpasterskie na 13 niedzielę zwykłą 

                                01.07.2018

 

 

 

 

   W tym tygodniu przypadają I szy czwartek miesiąca, modlimy się o powołanie kapłańskie i zakonne, I szy piątek wynagradzamy

Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata, I sza sobota oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

   W pierwszy piątek spowiedź o 645 i 1630, odwiedziny chorych od godziny 8-mej.

 

   Witam serdecznie Gości, zapraszam do udziału we mszach świętych w dni powszednie i niedziele i życzę wypoczywającym i pracującym dobrej pogody.

 

   W ubiegłym tygodniu zmarła Władysława Pawelak najstarsza parafianka z Długiego Kąta, która 17 października miałaby 104 lata. Wieczny….

 

Informacje duszpasterskie na Uroczystość Narodzenia Jana     

              Chrzciciela 24.06.2018r.

 

 

 Rozpoczęły się wakacje. Życzymy wypoczywającym dobrej pogody. Przypominamy o niedzielnej i świątecznej mszy świętej, dzieciom 4 klasy o pierwszych piątkach w lipcu i sierpniu.

Witamy z radością Gości, którzy będą odpoczywać w naszej wspólnocie, zapraszamy do udziału w mszach świętych w niedziele i dni powszednie.

 

   Dziękuję 4 osobom i ks. Dariuszowi za pomoc w koszeniu trawy przy kościele i zamiatanie kostki, schodów.

 

   Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe po mszy świętej o 1830.

 

   Msze święte w wakacje niedzielne w sobotę o 1800 w kościele parafialnym i o 1900 w Długim Kącie oraz w niedzielę o 800 1000   11301600

 

   W piątek Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte

 o 900 i 1800, taca na potrzeby Stolicy Apostolskiej, można spożywać pokarmy mięsne.

 


Informacje duszpasterskie na 11 Niedzielę Zwykłą

17.06.2018

 

        Trwa miesiąc czerwiec, w którym czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe od poniedziałku do piątku o 1800, w sobotę o 1730 a w niedzielę po Mszy Świętej popołudniowej.

 

       W najbliższy piątek zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy w tym dniu wszystkie dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców i rodziców na Mszę Świętą z okazji zakończenia roku szkolnego o godz. 800. Podziękujmy Panu Bogu wspólną modlitwą za miniony rok szkolny.

 

        W sobotę 23 czerwca przypada dzień Ojca. Pamiętajmy w modlitwach o naszych ojcach. 

 

        W przyszłą niedzielę przypada rocznica święceń biskupich naszego biskupa pomocniczego Andrzeja Przybylskiego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

 

        22 września (sobota) z naszej parafii organizowania będzie pielgrzymka do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu z racji trwającego roku św. Józefa. Więcej informacji jak i termin zapisów zostaną podane w najbliższym czasie.  

 

        Dzisiaj o godz. 1700 Msza Święta na poświęcenie pól w Golcach w remizie.

 

        Msza Święta na poświęcenie pól w Hutce w przyszłą niedzielę o godz. 1700 w kapliczce.

 

       W ubiegłym tygodniu zmarli:

Józef Sadliński l.70 z Golcy. Mariusz Grzyb l.44 z Klepaczki. Wieczny…..


 

 

 


Informacje duszpasterskie na 10 Niedzielę Zwykłą

                       10.06.2018

 

 

 

   W środę 13 czerwca dzień imienin ks. bp. Antoniego Długosza, modlimy się w Jego intencji.

 

   Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, od poniedziałku do piątku o 18-tej, w sobotę o 1730 w niedzielę po mszy świętej popołudniowej.

 

   W ubiegłym tygodniu zmarli:

Kazimierz Pietrzak l.80 z Hutki. Pogrzeb w niedzielę o 17-tej , Stanisława Płonka l.79 z Hutki. Pogrzeb we wtorek o 15-tej. Wieczny…..

 


Informacje duszpasterskie na 9 Niedzielę Zwykłą

                         03.06.2018r.

 

   Trwa oktawa Bożego Ciała. Procesja z Najświętszym Sakramentem codziennie do czwartku. W czwartek I-szy miesiąca zakończenie oktawy i procesja do 4 ołtarzy 2 w kościele i 2 na zewnątrz. Proszę o przygotowanie ołtarzy przy kapliczkach mieszkańców Golcy i Klepaczki. Błogosławieństwo dzieci i poświecenie wianków po procesji. W piątek Uroczystość NSPJ, światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Można spożywać pokarmy mięsne.

 

   Zapraszamy na nabożeństwa do Serca Pana Jezusa, po Mszy świętej o 18-tej od poniedziałku do piątku, w sobotę o 1730 a w niedzielę po Mszy świętej popołudniowej.

 

   W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi. I-sza sobota miesiąca.

 

   W ubiegłym tygodniu zmarli: Andrzej Jelonek l.74 z Zamłynia, Elżbieta Kudła l.63 z Klepaczki. Pogrzeb w niedzielę o 14-tej. Wieczny…

 

   Msza św. na poświęcenie pól w Pile w niedzielę o 17-tej w kapliczce.

 

 

Informacje duszpasterskie na Uroczystość Trójcy Świętej 

                            27.05.2018r

 

  Zapraszamy dzieci klas 3 i 4 na próbę przed Bożym Ciałem, poniedziałek i wtorek po nabożeństwie majowym.

Prosimy dzieci 3 klasy do spowiedzi w środę na 16-tą przed Bożym Ciałem i przed pierwszym piątkiem lub w piątek o 1630.Dzieci 3 klasy w pierwszy piątek rozpoczynają obchodzić  pierwsze piątki.

   W pierwszy piątek od ósmej odwiedzimy chorych. W wakacje chorych będziemy odwiedzali w pierwsze piątki a nie w pierwsze soboty.

 

   Dziś kończy się okres spowiedzi i komunii wielkanocnej,

 

      Przypominamy, że w czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte o 800 1000 i po procesji około 12-tej w kościele bez kazania. Porządek procesji: I ołtarz przy grocie, II ul. Dębieczna, III kaplica gdzie stał kościół, IV – kaplica przy szkole. Zapraszam dzieci 3 i 4 klasy w strojach komunijnych, dziewczynki sypiące kwiaty, orkiestrę strażaków z wszystkich wiosek, siostry zakonne, panów do baldachimu , młodzież bierzmowaną, przygotowującą się do bierzmowania, niosących feretrony sztandary, wszystkich.

Udział w procesji to wyznanie wiary w obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

 

   W sobotę o 19-tej msza święta na poświęcenie pól w remizie w Kawkach.

 

   Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za posprzątanie Domu Maryi – piętro. Proszę o posprzątanie  pozostałej części. Zostały pomalowane pomieszczenia gdzie jest lodówka i na dole gdzie jest miejsce przygotowane na drugą trumnę, gdy się zdarzy dwa pogrzeby.

   Do nabycia tygodnik katolicki Niedziela w nim zdjęcia i myśl przewodnia kapłaństwa neoprezbiterów, zdjęcia z prymicji księży jubilatów 40 lecie ks.abp Wacława Depo i 60 lecie abp Stanisława Nowaka.

 


Informacje duszpasterskie na Uroczystość Zesłania Ducha   Świętego   20.05.2018r.

 

 

Dziś do Gidel pielgrzymują rolnicy z naszej archidiecezji częstochowskiej. Suma odpustowa o godzinie 11-tej.

 

   Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończy się okres wielkanocny.  Jeszcze w nadchodzącym tygodniu można wypełnić przykazanie kościelne o komunii wielkanocnej, jeśli w czasie od środy popielcowej nie byliśmy do spowiedzi i nie przyjęliśmy Pana Jezusa w komunii świętej.

 

   31 maja obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała. Procesja do czterech ołtarzy tradycyjną trasą. I ołtarz przy grocie Matki Bożej

II ołtarz przy ulicy Dębiecznej  III ołtarz przy kaplicy gdzie stał kościół, IV ołtarz kaplica przy szkole. Proszę o przygotowanie ołtarzy oraz trasy procesji z Najświętszym Sakramentem Pamiętajmy, że udział w procesji jest publicznym wyznaniem naszej wiary w obecność Pana Jezusa w Komunii świętej.

Msze święte w Boże Ciało o 8-ej,10-tej z kazaniem, procesja do 4 ołtarzy i po procesji msza święta około 12-tej bez kazania. Zapraszam na procesję orkiestrę, strażaków z wszystkich wiosek, dziewczynki sypiące kwiaty 3 i 4 klasa,,Panów niosących baldachim, niosących feretrony  i sztandary,siostry zakonne, młodzież bierzmowaną w tym roku, przygotowującą się do tego sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

Zapraszam wszystkich na procesję. Pamiętajmy, że Pan Jezus wychodząc na ulice nasze parafii  chce nam błogosławić. Nie zamykajmy naszych serc przed Najświętszym Sakramentem.

 

   Dziś od godziny 15 przed naszą szkołą Biesiada Ligoniowska.

Dyrekcjs, nauczyciele rada rodziców zapraszają do udziału w tej imprezie., wiele atrakcji.

 

   Siostry Karmelitanki zapraszają po raz ostatni w tym roku szkolnym na nabożeństwo do Dzieciątka Jezusa po Mszy Świętej i nabożeństwie majowym w piątek 25 maja.

 

 

Informacje duszpasterskie na Uroczystość Wniebowstąpienia

Odpust NMP Truskolaskiej Pani Łaskawej.

              13.05.2018r.

 

   Dziś o 12-tej suma odpustowa. Mszę odprawi i kazanie wygłosi ks. kan. Dyrektor od młodzieży w archidiecezji częstochowskiej Adam Polak, rocznica pierwszej komunii świętej. Dziękuję s. Borgiaszy za przygotowanie dzieci do mszy odpustowej dziewczynkom sypiącym kwiatki,chórowi, panom niosącym baldachim, niosącym sztandary, feretrony,księżom z dekanatu na ręce dziekana służbie liturgicznej….

 

   Dziękuję dzieciom komunijnym za ofiary na misje 42 osoby 1290 zł Bóg zapłać.

 

   Zapraszam na rocznicę białego tygodnia dzieci 4 klasy w strojach komunijnych, msza święta o 1730, nabożeństwo  Majowe o 18-tej. Od poniedziałku do piątku, w sobotę msza o 17-tej majowe o 1730, w niedzielę po mszy popołudniowej.

 

   Wczoraj 9 kleryków naszego częstochowskiego seminarium otrzymało święcenia diakonatu. Sobotę 19 maja o 10-tej święcenia kapłańskie. Modlimy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

 

   Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Truskolasach zapraszają na Biesiadę Ligoniowską która odbędzie w niedzielę 20 maja. Początek imprezy o godz. 1500 na placu przy szkole. Program bardzo intereujący.

 

   W ubiegłym tygodniu zmarli:Teresa Spalik l.85 z Golcy Zdzisław Kurzacz l.66 z Truskolas Teresa Pasieka l.78 z Jastrzębia Zdroju pochodząca z Truskolas , pogrzeb we wtorek o 15-tej, ks, Franciszek Jakóbczak l.87 emer proboszcza z  Rozprzy, Stanisława Spyra l.81 z Hutki pogrzeb w poniedziałek o 14 –tej.  Wieczny…

Informacje duszpasterskie na 6 Niedzielę Wielkanocną

                                         06.05.2018

 

   Dziś 56 dzieci 28 dziewczynek i 28 chłopców o godzinie 11-tej z naszej wspólnoty parafialnej przystąpiło do I Komunii świętej.

Dziękuję s. Borgiaszy za przygotowanie dzieci komunijnych, ks. Dariuszowi za Słowo Boże, księżom z Panek i Ług Radeł za pomoc w spowiedzi, rodzicom dzieci komunijnych za sprzątanie kościoła, wykoszenie trawy przy kościele i plebanii , dar  ołtarza dzieci komunijnych ornat biały/odprawiam mszę świętą/ i 2 alby, zamówioną mszę świętą w intencji dzieci 3 klasy za duchowe przygotowanie spowiedź rodziców, chrzestnych i najbliższych z rodzin dzieci komunijnych. Nuncji za dekorację, P. organiście, s. Joannie za wypisanie obrazków komunijnych. Bóg zapłać.

Zapraszam dzieci w strojach komunijnych i rodziców do udziału w Białym tygodniu o 1730 msza święta i po mszy świętej nabożeństwo majowe. W sobotę o 530 dzieci z rodzicami siostrą Borgiaszą i ks. Dariuszem wyjeżdżają na pielgrzymkę do Krakowa Łagiewnik.

 

   We wtorek Uroczystość Św. Stanisława Bim, o 17-tej msza wspólna w intencji Stanisławów, żyjących o potrzebne łaski a dla zmarłych o dar nieba.

 

   W następną niedzielę 13 maja uroczystość odpustowa MB Truskolaskiej, Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Suma odpustowa o 12-tej odprawi ks. kan Adam Polak z Częstochowy, który głosił rekolekcje wielkopostne w tym roku. Na sumie rocznica I Komunii świętej klasy 4-tej.Zapraszam w strojach komunijnych dzieci 3 i 4 klasy, proszę asystę, strażaków, Panów do baldachimu, proszę o zabranie feretronów , sztandary, proszę chórzystów, orkiestrę. Spowiedź dzieci 4 klasy w piątek o 18-tej.

 

   W ubiegłym tygodniu zmarli: Mateusz Koźmin l.26 z Truskolas,

Wiesław Kałmuk l.54 z Golcy, ks.Stanisław Mrówka l.87 emerytowanego proboszcza z Osjakowa. Wieczny…

 

 

 

 

Informacje duszpasterskie na 5 Niedzielę Wielkanocną

                        29.04.2018

 

   Dziękuję bierzmowanym za dar ołtarza ornat różowy i stulę, ks. Dariuszowi za przygotowanie młodzieży do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej, P organiście i chórowi, służbie liturgicznej s. Borgiaszy s. Nuncji i wszystkim, którzy pomogli przy zewnętrznym przygotowaniu uroczystości wizytacji kanonicznej ks.Abp Wacława Depo.Bóg zapłać.

 

   W pierwszy piątek odwiedziny chorych od godziny ósmej. Spowiedź rano w piątek przed siódmą, po południu od 16 30.

 

   W sobotę od 9-tej spowiedź dzieci 3 klasy i rodziców przed 1szą komunią świętą. Komunia święta o godz. 11-tej, Prosimy na tę mszę świętą rodziny związane z dziećmi komunijnymi. Nie związanych z dziećmi 3 klasy na inne msze święte.

 

   W piątek jest dyspensa, można spożywać pokarmy mięsne.

 

   We wtorek rozpoczyna się miesiąc maj, Nabożeństwa majowe o 18-tej. Zapraszamy do udziału.

 

                          Doba Eucharystyczna 18/19 04. 2018                            

                                    Środa/czwartek

 

 

700Msza święta Golce

 

8-14 dzieci  mające lekcję religii w tym dniu                                         

1400  Piła

 15 ZAMŁYNIE

1600 KLEPACZKA

1730  Msza święta

 

18                      HUTKA

19                      KAWKI    

20                     KAŁMUKI 

21                     Ul. Krótka ul. Opolska   ul. Piaskowa      

22                      ul. Kopernika ul. Cmentarna,

23                      ul. Szkolna, ul. Nowa ul. Słowackiego

 

  24   Msza święta -    ul.1 Maja, ul. Częstochowska     

           Ul.  Kamienna . Zakończenie adoracji. 

  

Wizytacja kanoniczna w Parafii św. Mikołaja w Truskolasach IV Niedziela Wielkanocna Dobrego Pasterza 22.04.2018 Ks. Abp dr Wacław Depo Metropolita Częstochowski

 

 

 

845 Msza święta w Długim Kącie ks. Proboszcz Józef Kos Słowo Boże   ks.Abp Metropolita Wacław Depo

 

950Powitanie liturgiczne Ks. Arcybiskupa brama kościoła : ucałowanie relikwii krzyża, kropienie wodą święconą

klucze do kościoła na tacy wejście do kościoła. My chcemy Boga

modlitwa przed Najść. Sakramentem, modlitwa ks. Prob. za ks.Abp, pieśń do M.B.Truskolaskiej patronki kościoła

modlitwa ks. Arcybiskupa o Matce Bożej patronce kościoła

powitanie ks. Arcybiskupa przez przedstawicieli Parafii oraz ks. proboszcza sprawozdanie z życia religijnego

 

1000 Msza święta Ks. dr Mariusz Trojanowski  ks.abp  Słowo Boże    

        błogosławieństwo dzieci

 

1100 Spotkanie z radą duszpasterską, ekonomiczną Żywym Różańcem, Cudownym Medalikiem, nadzwyczajnymi szafarzami, ministrantami, lektorami

 

1130 Msza święta – udzielenie sakramentu bierzmowania

                                Ks.Arcybiskup

 

1245 Modlitwa na cmentarzu

 

1315 Podpisanie ksiąg w kancelarii

 

1330 Obiad z udziałem księży z dekanatu truskolaskiego

 

Po obiedzie odwiedziny Sióstr karmelitanek Dzieciątka Jezus   

 

Informacje duszpasterskie na Święto Miłosierdzia Bożego

                       08.04.2018r.

 

   Dziś odpust w Długim Kącie. Msza święta o 15-tej z procesją.

W dniu dzisiejszym na każdej mszy świętej koronka do Miłosierdzia Bożego.Święto Miłosierdzia Bożego ustanowił św. Jan Paweł II Pan Jezus w objawieniach s. Faustynie zlecił namalowanie obrazu Jezusa Miłosiernego, odmawianie koronki do miłosierdzia Bożego i ustanowienie święta. W dniu dzisiejszym możemy zyskać „morze łask” przyjmując komunię świętą odmawiając koronkę do miłosierdzia Bożego. Rozpoczyna się tydzień miłosierdzia. Dzisiaj zbiórka do puszki na dzieci w Syrii, za tydzień 15 kwietnia na Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej.

 

   Za dwa tygodnie na mszach świętych 845 w Długim Kącie 10-tej i 1130 bierzmowanie ,1245 modlitwy na cmentarzu. Zapraszamy do licznego udziału w spotkaniu z ks.

Wygenerowano w sekund: 0.03
781,291 unikalne wizyty