Msze święte

Niedziele i święta
800, 1000, 1130, 1600
Długi Kąt: 845

Kałmuki (druga niedziela miesiąca): 1400 (poza okresem wakacyjnym)

Sobota (msza niedzielna):
1800 (1700 zimą)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna jest w dni powszednie po mszach świętych.

Nabożeństwa

Środa (po mszy popołudniowej): nabożeństwo do Matki Bożej Truskolaskiej Pani Łaskawej
Trzeci piątek miesiąca: nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego (modlitwa za zmarłych z ostatnich pogrzebów)

Odpust

1) Niedziela po 6 grudnia
2) Siódma Niedziela Wielkanocna

Numer konta bankowego parafii

Numer konta bankowego parafii:
86 8249 0001 2001 0002 1412 0001

Pierwsze Soboty

Znajdź nas na Fb

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Ogłoszenia

Informacje duszpasterskie na Uroczystość Niepokalanego

                  Poczęcia NMP  08.12.2019r.

 

 Dziś na mszy świętej o 10-tej poświęcenie medalików dzieci 3 klasy. Spotkanie z rodzicami i dziećmi 3 klasy. Dzień pomocy Kościołowi na Wschodzie.. Zbiórka do puszki na ten cel.

 

   Odwiedziny chorych przed świętami Bożego Narodzenia w czwartek 12 grudnia od godziny 8-ej.Zgłaszamy chorych w zakrystii lub w kancelarii. Nie potrzeba zgłaszać tych, których odwiedzamy co miesiąc.

 

 Dzień spowiedzi przed świętami BN w czwartek 19 grudnia: 830-1000 1530- 1800. Długi Kąt 1530.

 

   Zapraszamy na Roraty,Msze o Matce Bożej. Od poniedziałku do piątku o 1630, w sobotę o 1600. Zapraszamy do licznego uczestnictwa. Dzieci zapraszamy z lampionami.

 

   Zapraszamy na krąg biblijny w środę o 1930 i oazę Dzieci Bożych w sobotę o 1000.Spotkania u sióstr.

 

   Zapraszam do pomocy przy strojeniu, postawieniu choinek w najbliższą sobotę 14 grudnia od godziny 9-tej.

 

   Do nabycia świece na stół wigilijny, Dzieło Pomocy Dzieciom. Duże 15 zł, małe 7 zł. Nie odkładajmy zakupu na ostatnią chwilę.

 

 W ubiegłym tygodniu zmarli: Marianna Kozak l.70 z Klepaczki,  Stanisława Lisiecka l.79 z Truskolas. Pogrzeb dziś o 1430. Wieczny odpoczynek..

  

Pierwsza Niedziela Adwentu 01.12 2019r.Informacje duszpasterskie

 

   Dziś na sumie uroczystość odpustowa poświęcona św. Mikołajowi, patronowi naszej parafii.

     W środę msza święta w intencji górników i ich rodzin,emerytów o godz. 10-tej.Młodzież z naszej szkoły przedstawi program poświęcony Górnikom. Zapraszamy do modlitwy.

 

Po mszy popołudniowej dziś w niedzielę spotkanie z członkami i zelatorami  Żywego Różańca. Zapraszamy kandydatów do włączenia się do nowo powstających grup różańcowych dzieci, młodzieży, mężczyzn i kobiet.

  

W piątek pierwszy miesiąca, św. Mikołaja patrona naszej parafii, msze święte o 9-ej i 1630.Spowiedź rano przed 9-tą i od 16-tej. Spotkanie ze św. Mikołajem po mszy świętej popołudniowej.

 

 Do nabycia świece na stół wigilijny duże -15 zł., małe 7 zł.

  

Zapraszamy na roraty, msze o Matce Bożej. Od poniedziałku do piątku o 1630, w sobotę o 16-tej. Zapraszamy z lampionami dzieci.

 

 W przyszłą niedzielę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Spotkanie z rodzicami i dziećmi 3 klasy. Poświęcenie i rozdanie medalików. Dzień pomocy Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka na ten cel do puszki.

 

 Odwiedziny chorych przed świętami Bożego Narodzenia w czwartek 12 grudnia, nie odwiedzamy chorych w pierwszy piątek. Zgłaszamy chorych w zakrystii lub w kancelarii. Nie zgłaszamy tych, których odwiedzamy co miesiąc.

  Dzień spowiedzi przed świętami BN w czwartek 19 grudnia 830-1000 1530 -1800. Długi Kąt 1530.

 

 W środę spotkanie kręgu biblijnego 1930, oaza dzieci bożych w sobotę o 10-tej u sióstr.

 

 

Informacje duszpasterskie na Uroczystość  Chrystusa Króla Wszechświata  24.11.2019r.

 

 

    Zakończono część pracy przy prezbiterium w tym roku. W przyszłym roku będziemy chcieli kontynuować pracę, główny ołtarz oraz prawa ściana prezbiterium i konserwację  zewnętrznych ścian kościoła. Dziękuję za ofiary.

   Na sumie wystawienie Najświętszego. Sakramentu, litania do NSPJ, akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi Wszechświata.

 

   Zapraszamy członków i zelatorów Żywego Różańca na spotkanie w pierwszą niedzielę miesiąca grudnia po mszy świętej popołudniowej. Zapraszamy kandydatów  do włączenia się do nowo powstałych grup różańcowych dzieci, młodzieży, mężczyzn i kobiety.

 

   W przyszłą niedzielę na sumie msza odpustowa św. Mikołaja, patrona naszej parafii..

 

   W środę o 1930 spotkanie kręgu biblijnego, w sobotę o 10-tej oaza dzieci bożych. U sióstr.

 

   Do nabycia świece na stół wigilijny. Duże 15 zł, małe 7 zł. Nie odkładajmy na ostatnią chwilę. Kupując świece pomagamy dzieciom.

 

   W poniedziałek od 9-tej zapraszam rodziców dzieci 3 klasy i młodzieży klas średnich kandydatów do bierzmowania do grabienia liści  

 

 

  

Informacje duszpasterskie na 33 Niedzielę Zwykłą

                           17.11.2019r.

 

 

 

  Trwają prace przy renowacji prezbiterium, zakończono prace przy konserwacji dachu. Dziękuję za ofiary składane na ten cel.

 

   Dziś spotkanie rodziców i dzieci 3 klasy. Poświęcenie książeczek. Dziękuję rodzicom 3 klasy za sprzątanie otoczenia kościoła, grabienie liści. Proszę jeszcze przed zimą o zgrabienie liści, uzupełnienie.

 

   Corocznym  zwyczajem P. organista odwiedza domy naszej parafii przynosząc opłatek wigilijny Organista służy cały rok parafii, wykonuje wiele prac, przyjmijmy go życzliwie.

 

   W środę o 1930 spotkanie kręgu biblijnego u sióstr, w sobotę o 10-tej oaza dzieci bożych.

 

   W ubiegłym tygodniu zmarli: Elżbieta Pardela l.71

Truskolasy,Alfred Pacierpnik l.74 Piła I , Antonina Kryślewicz Truskolasy.l.76. Wieczny…

 

Informacje duszpasterskie na 32 Niedzielę Zwykłą

                           10.11.2019

 

   W środę 13 listopada do 13 tej odbiór zużytego  sprzętu elektrycznego i elektronicznego ,budynek gospodarczy. Dochód ze zbiórki na misje.

 

   Dziękuję za udział we mszy świętej i poświęceniu obelisku żołnierzy walczących w Truskolasach w pierwszych dniach wojny w 1939 r.

 

   Dziękuję za ofiary na konserwację dachu kościoła i renowację prezbiterium  prawa strona.

 

   W poniedziałek święto niepodległości. Msze święte 8,10. 1130. Na sumie msza za Ojczyznę. Zapraszamy do udziału we mszach świętych. Wieszamy biało czerwone flagi na naszych domach.

 

   Dziś dzień solidarności z kościołem prześladowanym, pomoc kościołowi w potrzebie. To chrześcijańska organizacja wspierająca prześladowanych chrześcijan

.

    W niedzielę 17 listopada na mszy świętej o 10-tej spotkanie z rodzicami dziećmi 3 klasy

poświęcenie książeczek.


Informacje duszpasterskie na 31 Niedzielę Zwykłą

                                 03.11.2019r.

 

   Trwa oktawa Wszystkich Świętych. Modlimy się za zmarłych. Codziennie wypominki o 16-tej, koronka do miłosierdzia Bożego, msza święta .Możemy zyskiwać odpust zupełny za jedną duszę na dzień, nawiedzenie cmentarza, modlitwa za zmarłych, stan łaski uświęcającej .Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

   W najbliższy czwartek odwiedzimy chorych których odwiedzamy w pierwsze piątki.

 

     8 listopada w piątek o godzinie 12-tej odbędzie poświecenie obeliska i msza święta w naszym kościele na pamiątkę walk w Truskolasach na początku 2 wojny światowej w 1939 roku. Uroczystość organizuje Pan wójt Gminy Wręczyca Wielka  mgr Tomasz Osiński i przewodniczący rady gminy. Zapraszam do udziału w tych uroczystościach poczty sztandarowe, dzieci, młodzież i mieszkańców naszej parafii.

 

   Została przeprowadzona konserwacja dachu kościoła. Dziękuje za ofiary na ten cel.

 

   Zmarła Janina Knop z Klepaczki l.80. Pogrzeb    .. Wieczny odpoczynek …             

Informacje duszpasterskie na 30 Niedzielę Zwykłą

                               27.10.2019

 

   Dziś zbiórka do puszki na misje, na zakończenie tygodnia misyjnego.

   Przyjmujemy na wypominki jednorazowe na cmentarzu 1 listopada, oktawalne od 2-8 listopada, roczne, półroczne przed sumą.

   Zakończono konserwację dachu kościoła, na wiosnę będziemy konserwować ściany kościoła. Bóg zapłać za ofiary na ten cel.

   Proszę o porządek na cmentarzu. Apel prośba, aby zabierać do domu opakowania papierowe.

   W czwartek na różańcu spowiedź przed pierwszym piątkiem. Dzieci 4 klasy podpisane będą mieć książeczki 1 listopada po mszy świętej.

   Msze święte w uroczystość Wszystkich Świętych 8 i 10   w kościele 12 na cmentarzu, w dzień zaduszny godz. 9, 10 Długi Kąt, 16 wypominki, koronka msza święta 1630 17- niedzielna.  Zapraszamy na modlitwy za zmarłych do 8 listopada codziennie wypominki, koronka do Mił. Bożego, msza święta. Od 1-8 listopada można zyskać odpust zupełny za dusze czyśćcowe nawiedzając cmentarz, będąc w stanie łaski uświęcającej, modlitwa za zmarłych.

W dni powszednie o godzinie 16-tej wypominki, koronka i msza święta, w niedziele o 1530. Zapraszamy do licznego udziału w modlitwach za zmarłych w miesiącu listopadzie.

 

8 listopada o godzinie 12 będzie poświęcenie obeliska  i Msza święta w naszym kościele  na pamiątkę walk  w Truskolasach na początku 2 wojny światowej, organizacja tej uroczystości Pan wójt gminy Wręczyca Wielka mgr Tomasz Osiński. Zapraszamy parafian do udziału.

Informacje duszpasterskie na 29 Niedzielę Zwykłą

                       Niedzielę Misyną 20.10.2019r.   

 

   Do puszki w ubiegłą niedzielę w Dzień Papieski  złożono na fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia 1166 zł. Bóg zapłać.

 

   Przyjmujemy na wypominki, modlitwa za zmarłych:

Jednorazowe na cmentarzu, oktawalne do 8 listopada, codziennie wypominki, koronka do Mił. Bożego, msza święta, roczne, półroczne przed sumą.

 

   Zapraszamy do odmawiania różańca w kościele w dni powszednie o 1630 w niedziele o 1530. Zachęcamy do odmawiania różańca w kapliczkach, w rodzinach.

 

   Prosimy o porządek na cmentarzu.Apelujemy aby kartony papierowe zabierać do domu bo one zajmują dużo miejsca w koszach, a parafia za wywóz śmieci płaci dziesiątki tysięcy.

 

   Wczoraj w kościele rektorackim NMP w Częstochowie został przyjęty do grona nadzwyczajnych szafarzy P. Tomasz Frania, obecnie jest w naszej parafii 4 szafarzy i 3 siostry w diecezji 360 osób, świeckich 186, reszta siostry zakonne. Dziękujemy za pomoc naszym szafarzom.

   Dzisiejsza niedziela misyjna rozpoczyna tydzień misyjny, ochrzczeni i posłani to hasło nadzwyczajnego miesiąca misyjnego.

   Do nabycia kalendarze książkowe 27 zł.

   Czytajmy katolicką prasę Niedzielę.   W ubiegłym tygodniu zmarli: Stanisław Kubat l. 75 z Kawek,Eleonora Pietrzak l.86 z Hutki, Stanisław Cichoń l.79 z Klepaczki, Jan Kubat z Truskolas l.78. Wieczny….  

 

Informacje duszpasterskie na 28 Niedzielę Zwykłą 

                            13.10.2019r.

 

   Dziś obchodzimy 19 Dzień Papieski. Zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia, jako żywy pomnik św. Jana Pawła II.

 

   W poniedziałek rozpoczynamy konserwację dachu kościoła. Dziękuję za ofiary na ten cel.

 

   Przyjmujemy na wypominki za zmarłych. Pomagajmy swoim bliskim zmarłym dostać się do nieba. Rodzaje wypominek:jednorazowe- na cmentarzu 1 listopada w czasie procesji o 1115, oktawalne- wypominki, koronka do miłosierdzia Bożego, msza święta w oktawie Wszystkich Świętych do 8 listopada, roczne, półroczne przed sumą.

 

   Zapraszamy do odmawiania różańca. W kościele w dni powszednie o 1630 w niedziele o 1530. Zachęcamy do odmawiania różańca w kaplicach, Długi Kąt, Hutka, Piła oraz w rodzinach.

 

   Przypominamy o porządku na cmentarzu. Nie wysypujmy śmieci po cmentarzu.Kartony papierowe zabierajmy do domu, bo one zajmują dużo miejsca.

 

   Czytajmy katolicką prasę Niedzielę.

 

   W sobotę w kościele rektorackim NMP w Częstochowie w poczet nadzwyczajnych szafarzy będzie nasz parafianin

P. Tomasz Frania., to czwarty szafarz w naszej parafii.

 

   Zapraszamy na spotkania u Sióstr w środę o19 30 krąg biblijny i w sobotę o 10-tej oaza.    

 

Informacje duszpasterskie na 27 Niedzielę Zwykłą 

                             06.10.2019r.

 

 

   Trwa Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej rozważania biblijne i teologiczne na temat misji.

 

   Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w kościele w dni powszednie o 1630, w niedziele o 1530, w kapliczkach przydrożnych i rodzinach. Dziękujemy za liczny udział dzieci, zapraszamy również młodzież i dorosłych.

Spotkanie z członkami Żywego Różańca, kandydatami w niedzielę po mszy popołudniowej.

 

   Zmarła Wiesława Kudła, kiedyś mieszkała w Golcach. L. 85. Wieczny…

 

   Msza św. w intencji pielgrzymów do Gietrzwałdu 13 października o 1130

 

   Spotkanie oazowe w sobotę o 10-tej, kręgu biblijnego w środę o 1930 u Sióstr. Zapraszamy.


Informacje duszpasterskie na 26 Niedzielę Zwykłą

                              29.09.2019r.

 

   We wtorek rozpoczyna się miesiąc październik, miesiąc różańcowy, zapraszamy do odmawiania różańca w kościele

w dni powszednie o 1630, w niedziele o 1530.odmawiajmy w kaplicach i w rodzinach. Ulubioną modlitwą w życiu św. Jana Pawła II był różaniec. Spotkanie w niedzielę po mszy św. popołudniowej członkami ŻR i kandydatami.

 

   W tym tygodniu przypadają I-szy czwartek, modlimy się o powołanie kapłańskie i zakonne, I-szy piątek wynagradzamy za grzechy całego świata, spowiedź rano przed 7-mą i w czasie różańca o 1630, odwiedziny chorych. I-sza sobota oddajemy  cześć Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

      Zapraszamy na pielgrzymkę   ŻR do Mrzygłodu w sobotę 5 października. Zapisy u ks. Dariusza.

 

   Prosimy o porządek na cmentarzu. Nie wyrzucamy śmieci i zniczy poza koszem, gruzu nie wrzucamy do koszów lecz zabieramy do domu.

 

   Czytamy katolicką prasę „Niedzielę”.

 

   Przygotowujemy  się do konserwacji dachu kościoła, zbieramy dokumenty na pozwolenie na prace, wykonywane są prace przy renowacji prezbiterium.

   Od tego tygodnia rozpoczynają się spotkania kandydatów do bierzmowania w szkole, informacje na stronie internetowej parafii.

 W ubiegłym tygodniu zmarł ks. Marek Bożek l.61,były kapelan szpitala w Myszkowie. Wieczny…

  

Informacje duszpasterskie na 25 Niedzielę Zwykłą 

                     22.09.2019r.

 

 

   Spotkanie z rodzicami i dziećmi 3 klasy, poświęcenie różańców 29 września o godz. 10-tej.Obecność obowiązkowa.

 

   Pielgrzymka do Gietrzwałdu  27 i 28 września…

 

   W czwartek 26 września o 11-tej spotkanie na plebanii z zelatorkami Żywego Różańca, Cudownego Medalika.

 

   Pielgrzymka Żywego Różańca do Mrzygłodu 5 paździerika….

 

   Spotkanie z wszystkimi członkami ŻR i kandydatami w niedzielę 06 października o 17-tej w kościele…

 

   Ekovita w Częstochowie wspiera chorych na stwardnienie rozsiane i udar niedokrwienny mózgu, informacje w zakrystii i na plakacie.

 

   W ubiegłym tygodniu zmarli:Janina Kubik l. 86 z Truskolas Zdzisław Pietrzak l.68 z Truskolas Wieczny…   

Informacje duszpasterskie na 24 Niedzielę Zwykłą 

                             15.09.2019r.

 

   Dziękuję za przygotowanie akcji „Polska pod Krzyżem” i udział w naszej parafii.w tej akcji.

 

   Trwają prace przy renowacji ścian prezbiterium naszego kościoła oraz przygotowanie do renowacji ołtarz głównego oraz konserwacji dachu kościoła. Bóg zapłać za ofiary na ten cel.

 

   Dziś przypada Niedziela Środków Społecznego Przekazu.

Czytajmy „Niedzielę” ,oglądajmy telewizję Trwam, słuchajmy katolickich rozgłośni Radia Fiat,Jasna Góra Maryja.

 

   Od 16 do 18 września zapraszamy dzieci i młodzież na Triduum Św. Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży.na godzinę 1730.

 

   Spotkanie kandydatów do bierzmowania klas 8 z rodzicami  we wtorek 17 września o 1830 w kościele, a klas 6 i 7 również z rodzicami w czwartek o 1830.Obecność obowiązkowa.

 

   W ubiegłym tygodniu zmarła Jadwiga Kurzacz z Truskolas.Wieczny…

 

 

  

Informacje duszpasterskie na 23 Niedzielę Zwykłą

08.09.2019r.

 

     Nasza parafia włącza się w ogólnopolską akcję Polska pod Krzyżem. Z racji tego pragniemy zaprosić wszystkich Parafian na wspólną modlitwę 14 września br., która rozpocznie się o godz. 1915 w naszym kościele parafialnym. W czasie tego spotkania będziemy adorować Najświętszy Sakrament, przeżywać uroczystą Mszę Świętą i rozważać stacje Drogi Krzyżowej.

     W miarę możliwości prosimy o przybycie na spotkanie modlitewne już w stanie łaski uświęcającej, a także prosimy o przyniesienie domowych krzyży.

 

         Dokładny plan tego wydarzenia wygląda następująco:

 

19.15   Wprowadzenie do akcji „Polska pod Krzyżem”

 

19.20   Adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z Koronką do Bożego Miłosierdzia (w czasie Adoracji możliwość spowiedzi)

 

19.50    Przerwa. Przygotowanie do Eucharystii

 

20.00   Msza Święta wraz z uroczystym wniesieniem relikwii Krzyża Świętego

 

20.45    Wyjście na zewnątrz i Droga Krzyżowa wokół kościoła

 

21.30    Apel Jasnogórski przy krzyżu i modlitwa wierności Krzyżowi, końcowe błogosławieństwo

 

Więcej informacji o tym wydarzeniu można znaleźć na stronie internetowej parafii oraz na plakacie i ulotkach rozdawanych przy wyjściu kościoła. Zachęcamy do wzięcia udziału w tej akcji. Stańmy wszyscy pod Krzyżem.

 

     Spotkanie kandydatów do bierzmowania klas średnich z rodzicami odbędzie się 10 września (wtorek) o godz. 1800 w kościele. Obecność obowiązkowa.

 

     Oaza Dzieci Bożych zaprasza wszystkie chętne dzieci do udziału w spotkaniach podczas, których wspólnie poznają Boga oraz Liturgię, razem śpiewają i bawią się. Zapraszamy w soboty od godz. 10 – 11.30 u Sióstr.

 

    Spotkanie kręgu biblijnego w środę o godz. 19.30 u Sióstr. Serdecznie zapraszamy.

 

Informacje duszpasterskie na 22 Niedzielę Zwykłą

                          01.09.2019r.

 

   Dzisiaj przypada 80 rocznica najazdu Niemiec na Polskę, wybuchu 2 wojny światowej.O godz. 14-tej uderzą dzwony we wszystkich kościołach w Polsce, kiedy na Placu Józefa Piłsudskiego Pan Prezydent Duda wraz z głowami państw będzie uczestniczył w uroczystościach rocznicowych. Odmawiamy modlitwę za Ojczyznę ks. Piotra Skargi, śpiewamy hymn Boże coś Polskę i modlimy się o pokój.

 

   W poniedziałek 2 września mszą św. o 8-ej rozpoczynamy nowy rok szkolny, po mszy świętej na 9-tą do szkoły zaprasza dyrekcja.

 

 W środę o 1930 spotkanie grupy biblijnej u sióstr.

 

   Odwiedziny chorych w pierwszy piątek od 8-ej. Spowiedź rano przed 7-mą i od 1630 .

 

   Siostry karmelitanki zapraszają uczestników pieszej pielgrzymki na Jasną Górę na ognisko w sobotę 7 września po wieczornej mszy świętej o 19-tej. Prosimy o zabranie kiełbaski i dobry humor.Dziękuję ks. Dariuszowi, siostrom, grupom modlitewnym śpiewaczym, porządkowym

 

   W niedzielę 8 września na mszy świętej o 10-tej spotkanie z rodzicami  i dziećmi 3 klasy komunijnymi. Zapraszam wszystkich rodziców i dzieci.

 

   14 września w naszej parafii odbędzie się ogólnopolska akcja”Polska pod krzyżem” na którą zapraszamy. Dokładne informacje będą podane w najbliższym czasie.

 

   W ubiegłym tygodniu zmarła Honorata Biernacka l. 94, kiedyś mieszkała w Truskolasach. Wieczny…

Informacje duszpasterskie na 21 Niedzielę Zwykłą. 

                           25.08.2019r.

 

 

   Dziś po mszy świętej która rozpoczyna się o 630 wyrusza piesza pielgrzymka z naszej parafii na Jasną Górę.

 

   Trwa miesiąc sierpień miesiąc trzeźwości. Modlimy się o trzeźwość naszego narodu.

  

Ostatni tydzień wakacji , życzymy pracującym i wypoczywającym dobrej pogody. Modlimy się o szczęśliwe powroty do domu.

 

   Spotkanie o 17-tej i 1730 w środę 28 sierpnia w remizie w Truskolasach mieszkańców Truskolasy z racji przeznaczenia funduszu sołeckiego na 2012 r.

 

   Zmarli Wacław Wójcik l.81 z Hutki Eugeniusz Nawrot l.78 z Truskolas. Pogrzeb  Eugeniusza Nawrota we wtorek o 14-tej. Wieczny…

Informacje duszpasterskie na 20 Niezdzielę Zwykłą 

                         18.08.2019r.

 

   Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę na Jasną Górę, która wyruszy w najbliższą niedzielę 25 sierpnia po mszy świętej o 630.

 

   W niedzielę 25 sierpnia o 16-tej w Borze Zapolskim msza święta za zamordowanych  żołnierzy konspiracyjnego wojska polskiego przez reżim komunistyczny.

 

   Trwa miesiąc sierpień miesiąc trzeźwości. Modlimy się w intencji uzależnionych od alkoholu i robimy postanowienia abstynenckie.

 

   Witamy Gości w naszej parafii. Życzymy pracującym i odpoczywającym dobrej pogody.

 

   Zmarł Stanisław Hyra l.81 z Zamłynia. Pogrzeb dziś       o 14-tej.Wieczny..

 


Informacje duszpasterskie na 19 Niedzielę Zwykłą

11.08.2019

 

W najbliższym czasie przybędą pielgrzymki do naszej parafii:

Niedziela 11 sierpnia godz.1300 msza św. głogowska

Poniedziałek 12 sierpnia  1230 msza św. szczecińska

Wtorek 13 sierpnia  2000 msza św. nocleg salezjańska

Piątek  16 sierpnia godz.1500 Głubczyce na Klepaczkę, apel

o nocleg

 

W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia NMP MB Zielnej. Poświęcenie ziół i kwiatów

Podziękowanie za zebrane plony na mszach świętych w Truskolasach o 1130 w Długim Kącie o 14-tej. Dziękuję wszystkim wioskom za przygotowanie wieńców dożynkowych. Koło Gospodyń wiejskich i rada sołecka Zamłynia prosi na dożynki wiejskie na g. 16-tą w sobotę 17 sierpnia na plac przy fermie drobiu w Zamłyniu.

 

     Jak co roku w dniach 25 - 26 sierpnia odbędzie się Piesza Pielgrzymka z naszej Parafii na Jasną Górę, w tym roku pielgrzymujemy pod hasłem „Rożne są rodzaje posługiwania, ale jeden Pan”. Zachęcamy młodzież, dzieci, starszych i całe rodziny do wspólnego pielgrzymowania.

Zapisy na pielgrzymkę trwają do 23 sierpnia u ks. Dariusza Żydonia. Przed zapisem należy pobrać formularz zgłoszeniowy, który dostępny jest przy wyjściu z kościoła, w zakrystii lub na stronie internetowej parafii.

Koszt pielgrzymki to 10 zł od osoby za chustę, identyfikator pielgrzyma i ubezpieczenie. Przy zapisie podajemy uzupełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy. Dokładne informacje podano w gablocie kościoła i na stronie internetowej parafii. Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania.

 

 

     Trwają zapisy na dwudniową pielgrzymkę parafialną do Gietrzwałdu, Świętej Lipki, Grunwaldu i zamku Reszel w dniach 27-28 września (piątek i sobota). Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

Koszt pielgrzymki to 260 zł od osoby, płatne przy zapisie (cena wyjazdu obejmuje: nocleg, posiłki: 2 obiady, 1 śniadanie, ubezpieczenie, koszty przewodników, bilety wstępu, transport).

Zapisy na pielgrzymkę u ks. Dariusza Żydonia. Przed dokonaniem zapisu należy pobrać i uzupełnić Kartę Uczestnika Pielgrzymki. Karta jest dostępna przy wyjściu z kościoła, w zakrystii lub na stronie internetowej parafii. Zachęcamy do uczestnictwa w pielgrzymce.

   Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Niedziela.

 

   Trwa miesiąc sierpień, miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do postanowień abstynenckich.

 

   Witamy Gości i zapraszamy do uczestnictwa we mszach świętych w dni powszednie w dni powszednie niedziele i święta. Życzymy  pracującym i odpoczywającym  dobrej pogody.

 

Zmarł Stanisław Mucha l. 56 z Zamłynia. Wieczny...

 

Informacje duszpasterskie na 18 Niedzielę Zwykłą

                             04.08.2019r.

 

   Bóg zapłać za ofiary złożone przy poświęceniu pojazdów na zakup pojazdów przez misjonarzy  polskich. Złożono 2414  zł. Wpłaciłem na konto Miva Polska. Bóg zapłać w imieniu misjonarzy.

 

   Trwa okres pielgrzymkowy. W najbliższym czasie przybędą pielgrzymki:

niedziela  11 sierpnia godz.1300 msza św. głogowska

poniedziałek 12 sierpnia g.1230 msza  p.szczecińska

wtorek 13 sierpnia g. 2000msza. nocleg salezjanie.

Przyjmijmy godnie pielgrzymów. Gość w dom Bóg w dom .

 

   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej Niedziela.

 

   Witamy Gości i zapraszamy do udziału we mszach świętych w niedziele i dni powszednie.Życzymy odpoczywającym i pracującym dobrej pogody.

 

    Zapraszamy wszystkich chętnych na dwudniową parafialną pielgrzymkę autokarową do Gietrzwałdu, Świętej Lipki, Grunwaldu i Zamku Reszel. Pielgrzymka odbędzie się dniach 27–28 września (piątek, sobota). Koszt pielgrzymki to 260 zł od osoby, płatne przy zapisie (cena wyjazdu obejmuje: nocleg, posiłki: 2 obiady, 1 śniadanie, ubezpieczenie, koszty przewodników, bilety wstępu, transport).    Liczba miejsc ograniczona!

Zapisy na pielgrzymkę u ks. Dariusza. Przed dokonaniem zapisu należy pobrać i uzupełnić Kartę Uczestnika Pielgrzymki. Karta jest dostępna przy wyjściu z kościoła, w zakrystii lub na stronie internetowej parafii. Zachęcamy do uczestnictwa w pielgrzymce.

 

   Z datków zebranych podczas kiermaszu wielkanocnego 10 dzieci wyjechała na 17-dniowe rekolekcje oazowe. Za złożone ofiary na wyjazd dzieci składamy serdeczne dziekujemy.


   Zmarła s. Wenancja Wróbel,karmelitanka Dz. Jezus przeżyła 68 lat w zakonie w 92 roku życia. Pogrzeb w poniedziałek o 11-tej o 1020 różaniec w kościele.Wieczny…

 

Informacje duszpasterskie na 17 Niedzielę Zwykłą 

                             .. 28.07 .2019r

   W ubiegły poniedziałek modlił się i podziwiał piękno naszej świątyni premier polskiego rządu Mateusz Morawiecki. Tym gestem pokazał,że ma czas na modlitwę i zatrzymanie się w kościele. Była to nieoczekiwana wizyta.

 

   Trwają przygotowania do renowacji prezbiterium i ołtarza głównego oraz konserwacji dachu i ścian kościoła.

Dziękuję za ofiary składane na ten cel.

 

   Dziś po każdej mszy świętej poświęcenie pojazdów. Przy poświęceniu składamy ofiary na pojazdy dla misjonarzy polskich, akcja św. Krzysztof, 1 grosz za kilometr bezpiecznie przejechanej drogi.

 

   W najbliższym tygodniu przypadają pierwszy czwartek miesiąca, modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, pierwszy piątek wynagradzamy NSPJ za grzechy świata, spowiedź rano przed siódmą, po południu od 1730, pierwsza sobota oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi. W pierwszy piątek odwiedzimy chorych od godziny ósmej.

 

   Witamy Gości w naszej parafii i zapraszamy do udziału we mszach świętych w niedziele i dni powszednie.

 

   W ubiegłym tygodniu zmarli:

Natalia Kazimierczak l. 84 z Hutki, pogrzeb w niedzielę o 14-tej, Siostra Wiesława Gruca w 70 roku w zakonie Córek Bożej Miłości w 90 roku życia pochodzącej z Klepaczki, siostry o. Tadeusza Grucy. Pogrzeb odbył się w  sobotę w Bielsku Białej. Wieczny…

 

Informacje duszpasterskie na 16 Niedzielę Zwykłą

                                21.07.2019r.

 

   Dziś rozpoczyna się 20 Tydzień Świętego Krzysztofa. Zapraszamy do akcji Święty Krzysztof, 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwie przejechany ofiarowane na środki transportu dla misjonarzy. W najbliższą niedzielę 28 lipca po każdej mszy świętej poświęcenie pojazdów. Przy poświęceniu pojazdów składamy ofiary na ten cel.

 

   Przygotowujemy się do renowacji prezbiterium, prawa strona i ołtarza głównegooraz konserwacji dachu kościoła.

 

   Zaprszamy do czytania katolickiej prasy, tygodnika Niedziela..

 

   Witam serdecznie Gości w naszej parafii. Zapraszam do udziału we mszach świętych w niedziele, święta i dni powszednie, na nowennę do Matki Bożej Truskolaskiej Pani w środę o 18-tej oraz na modlitwę o powołania kapłańskie w czwartki  również o 18-tej.

 

   W ubiegłym tygodniu zmarła Zuzanna Zawada l.68 z Długiego Kąta.Maria Parkitna l.79 z Truskolas. Pogrzeb we wtorek o 12-tej. Wieczny…

 


Informacje duszpasterskie na 15 Niedzielę Zwykłą

                            14.07.2019r.        

 

 

  W najbliższym czasie rozpoczniemy renowację

prawej strony prezbiterium o oraz renowację ołtarza głównego. Przygotowujemy się do konserwacji dachu i ścian kościoła. Dziękujemy za ofiary,  które będą składane na te inwestycje. Liczymy choćby na symboliczne wsparcie urzędu marszałkowskiego, ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, urzędu Gminy, Powiatu na renowację prezbiterium i ołtarza, konserwacja dachu i ścian kościoła będzie tylko ze środków własnych.

 

   Witam serdecznie Gości w naszej parafii i zapraszam do udziału we mszach świętych w niedziele i dni powszednie. Życzę wypoczywającym i pracującym dobrej pogody.

 

   Zapraszam do czytania prasy katolickiej tygodnika Niedziela.

 

   W ubiegłym tygodniu zmarł Szczepan Polis l.94 z Hutki. Pogrzeb w niedzielę o 14 -tej. Wieczny…

 

Informacje duszpasterskie na 14 Niedzielę Zwykłą

                         07.07.2019 rr

 

   W najbliższym czasie jeśli nie będzie przeszkód rozpoczniemy konserwację prawej strony prezbiterium i ołtarza głównego. Czekamy na pewne decyzje.

 

   Witamy Miłych Gości w naszej parafii. Zapraszamy do udziału we mszach świętych szczególnie niedzielnych..

Godziny odprawienia niedzielnych mszy świętych:sobota 1800 kościół parafialny 1900 Długi Kąt niedziela w kościele parafialnym:8001000 1130 1600..

 

   Do nabycia tygodnik katolicki Niedziela. Można przeczytać.

 


Informacje duszpasterskie na 14 Niedzielę Zwykłą

                         07.07.2019 rr

 

   W najbliższym czasie jeśli nie będzie przeszkód rozpoczniemy konserwację prawej strony prezbiterium i ołtarza głównego. Czekamy na pewne decyzje.

 

   Witamy Miłych Gości w naszej parafii. Zapraszamy do udziału we mszach świętych szczególnie niedzielnych..

Godziny odprawienia niedzielnych mszy świętych:sobota 1800 kościół parafialny 1900 Długi Kąt niedziela w kościele parafialnym:8001000 1130 1600..

 

   Do nabycia tygodnik katolicki Niedziela. Można przeczytać.

nformacje duszpasterskie na 13 Niedzielę Zwykłą 

                              30.06.2019r

 

Trwają wakacje. Upały trochę przeszkadzają w wypoczynku. Witamy miłych Gości, którzy odpoczywają w naszej parafii. Zapraszamy do udziału w mszach świętych w dni powszednie , niedziele i święta. W nadchodzącym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, z naszej parafii., pierwszy piątek wynagradzamy Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Okazja do spowiedzi przed 7-mą rano i o 1730, przypominam dzieciom 4 klasy, to drugi pierwszy piątek, pierwsza sobota miesiąca, wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi za zniewagi i profanacje .

 

   Prosimy o porządek na cmentarzu. Nie wrzucamy gruzu do koszy, nie zostawiamy na cmentarzu lecz zabiramy do siebie., nie robimy dzikich wysypisk śmieci, nie  wjeżdżamy w boczne alejki, tylko na główną alejkę możemy wjechać.

 

   W ubiegłym tygodniu zmarli Eugeniusz Kulej l.81 z Brzezinek,Witold Rębielak l.62 z Gliwic. Wieczny…

 

   Do nabycia tygodnik katolicki Niedziela. Można przeczytać

Informacje duszpasterskie na 12 Niedzielę Zwykłą 

23.06.2019r

 

   Dziś dzień Ojca.Modlimy się w intencji wszystkich Ojców aby dobrze wypełniali swoje powołanie wpatrując się w św. Józefa.

 

   Rozpoczęły się wakacje, Życzymy wypoczywającym i pracującym dobrej pogody.Przypominamy o niedzielnej i świątecznej mszy świętej. Witamy odpoczywających w naszej parafii i zapraszamy na msze święte w dni powszednie i niedziele.

W wakacje msze święte niedzielne w Długim Kącie w soboty o 19-tej. W kałmukach nie ma mszy świętej  w wakacje.

 

   Trwa oktawa Bożego Ciała., msze święte poniedziałek, wtorek, środa, piątek 1730 i 1800 procesja po pierwszej mszy świętej, w czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. msza święta o 17-tej i procesja do 4 ołtarzy, dwa w kościele i 2 przy kapliczkach. Proszę mieszkańców Piły i Kawek o przygotowanie tych dwóch ołtarzy. Poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci.

 

   W poniedziałek Uroczystość Narodzenie Św. Jana Chrzciciela. Msza święta w intencji Janów żyjących o potrzebne łaski a dla zmarłych o wieczne zbawienie.,o 1730.

 

   W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Można spożywać pokarmy mięsne.  Światowy Dzień Modlitw o uświęcenie kapłanów.

 

   W sobotę Uroczystość Piotra i Pawła, msza święta z uroczystości o 17-tej, a o 18-tej msza święta z niedzieli.

 

     W ubiegłym tygodniu zmarł Zdzisław Wieczorek l.81 z Hutki. Wieczny…

 

     We wrześniu w dniach 27 i 28 (piątek, sobota) odbędzie się parafialna pielgrzymka autokarowa do Gietrzwałdu, Grunwaldu i Świętej Lipki na którą serdecznie zapraszamy. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy i szczegółowe informacje podane będą na początku sierpnia.

 

Informacje duszpasterskie na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej    16 czerwca 2019 r.

 

   Codziennie do 30 czerwca śpiewamy suplikacje w czasie nabożeństwa czerwcowego, w duchu  wynagrodzenia za profanację Eucharystii i obrazów Matki Bożej Częstochowskiej.

 

   Zakończenie roku szkolnego mszą świętą w środę o godzinie ósmej . Zapraszamy wszystkie dzieci,  klasy 1 do 7   oraz 8 klasy  i 3 klasę gimnazjum.  Zapraszamy rodzi

Wygenerowano w sekund: 0.03
2,658,316 unikalne wizyty