Msze święte

Niedziele i święta
800, 1000, 1130, 1600
Długi Kąt: 845

Kałmuki (druga niedziela miesiąca): 1400 (poza okresem wakacyjnym)

Sobota (msza niedzielna):
1800 (1700 zimą)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna jest w dni powszednie po mszach świętych.

Nabożeństwa

Środa (po mszy popołudniowej): nabożeństwo do Matki Bożej Truskolaskiej Pani Łaskawej
Trzeci piątek miesiąca: nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego (modlitwa za zmarłych z ostatnich pogrzebów)

Odpust

1) Niedziela po 6 grudnia
2) Siódma Niedziela Wielkanocna

Numer konta bankowego parafii

Numer konta bankowego parafii:
86 8249 0001 2001 0002 1412 0001

Piesza Pielgrzymka

Gietrzwałd

Pierwsze Soboty

Znajdź nas na Fb

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Ogłoszenia

Informacje duszpasterskie na 20 Niezdzielę Zwykłą 

                         18.08.2019r.

 

   Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę na Jasną Górę, która wyruszy w najbliższą niedzielę 25 sierpnia po mszy świętej o 630.

 

   W niedzielę 25 sierpnia o 16-tej w Borze Zapolskim msza święta za zamordowanych  żołnierzy konspiracyjnego wojska polskiego przez reżim komunistyczny.

 

   Trwa miesiąc sierpień miesiąc trzeźwości. Modlimy się w intencji uzależnionych od alkoholu i robimy postanowienia abstynenckie.

 

   Witamy Gości w naszej parafii. Życzymy pracującym i odpoczywającym dobrej pogody.

 

   Zmarł Stanisław Hyra l.81 z Zamłynia. Pogrzeb dziś       o 14-tej.Wieczny..

 


Informacje duszpasterskie na 19 Niedzielę Zwykłą

11.08.2019

 

W najbliższym czasie przybędą pielgrzymki do naszej parafii:

Niedziela 11 sierpnia godz.1300 msza św. głogowska

Poniedziałek 12 sierpnia  1230 msza św. szczecińska

Wtorek 13 sierpnia  2000 msza św. nocleg salezjańska

Piątek  16 sierpnia godz.1500 Głubczyce na Klepaczkę, apel

o nocleg

 

W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia NMP MB Zielnej. Poświęcenie ziół i kwiatów

Podziękowanie za zebrane plony na mszach świętych w Truskolasach o 1130 w Długim Kącie o 14-tej. Dziękuję wszystkim wioskom za przygotowanie wieńców dożynkowych. Koło Gospodyń wiejskich i rada sołecka Zamłynia prosi na dożynki wiejskie na g. 16-tą w sobotę 17 sierpnia na plac przy fermie drobiu w Zamłyniu.

 

     Jak co roku w dniach 25 - 26 sierpnia odbędzie się Piesza Pielgrzymka z naszej Parafii na Jasną Górę, w tym roku pielgrzymujemy pod hasłem „Rożne są rodzaje posługiwania, ale jeden Pan”. Zachęcamy młodzież, dzieci, starszych i całe rodziny do wspólnego pielgrzymowania.

Zapisy na pielgrzymkę trwają do 23 sierpnia u ks. Dariusza Żydonia. Przed zapisem należy pobrać formularz zgłoszeniowy, który dostępny jest przy wyjściu z kościoła, w zakrystii lub na stronie internetowej parafii.

Koszt pielgrzymki to 10 zł od osoby za chustę, identyfikator pielgrzyma i ubezpieczenie. Przy zapisie podajemy uzupełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy. Dokładne informacje podano w gablocie kościoła i na stronie internetowej parafii. Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania.

 

 

     Trwają zapisy na dwudniową pielgrzymkę parafialną do Gietrzwałdu, Świętej Lipki, Grunwaldu i zamku Reszel w dniach 27-28 września (piątek i sobota). Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

Koszt pielgrzymki to 260 zł od osoby, płatne przy zapisie (cena wyjazdu obejmuje: nocleg, posiłki: 2 obiady, 1 śniadanie, ubezpieczenie, koszty przewodników, bilety wstępu, transport).

Zapisy na pielgrzymkę u ks. Dariusza Żydonia. Przed dokonaniem zapisu należy pobrać i uzupełnić Kartę Uczestnika Pielgrzymki. Karta jest dostępna przy wyjściu z kościoła, w zakrystii lub na stronie internetowej parafii. Zachęcamy do uczestnictwa w pielgrzymce.

   Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Niedziela.

 

   Trwa miesiąc sierpień, miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do postanowień abstynenckich.

 

   Witamy Gości i zapraszamy do uczestnictwa we mszach świętych w dni powszednie w dni powszednie niedziele i święta. Życzymy  pracującym i odpoczywającym  dobrej pogody.

 

Zmarł Stanisław Mucha l. 56 z Zamłynia. Wieczny...

 

Informacje duszpasterskie na 18 Niedzielę Zwykłą

                             04.08.2019r.

 

   Bóg zapłać za ofiary złożone przy poświęceniu pojazdów na zakup pojazdów przez misjonarzy  polskich. Złożono 2414  zł. Wpłaciłem na konto Miva Polska. Bóg zapłać w imieniu misjonarzy.

 

   Trwa okres pielgrzymkowy. W najbliższym czasie przybędą pielgrzymki:

niedziela  11 sierpnia godz.1300 msza św. głogowska

poniedziałek 12 sierpnia g.1230 msza  p.szczecińska

wtorek 13 sierpnia g. 2000msza. nocleg salezjanie.

Przyjmijmy godnie pielgrzymów. Gość w dom Bóg w dom .

 

   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej Niedziela.

 

   Witamy Gości i zapraszamy do udziału we mszach świętych w niedziele i dni powszednie.Życzymy odpoczywającym i pracującym dobrej pogody.

 

    Zapraszamy wszystkich chętnych na dwudniową parafialną pielgrzymkę autokarową do Gietrzwałdu, Świętej Lipki, Grunwaldu i Zamku Reszel. Pielgrzymka odbędzie się dniach 27–28 września (piątek, sobota). Koszt pielgrzymki to 260 zł od osoby, płatne przy zapisie (cena wyjazdu obejmuje: nocleg, posiłki: 2 obiady, 1 śniadanie, ubezpieczenie, koszty przewodników, bilety wstępu, transport).    Liczba miejsc ograniczona!

Zapisy na pielgrzymkę u ks. Dariusza. Przed dokonaniem zapisu należy pobrać i uzupełnić Kartę Uczestnika Pielgrzymki. Karta jest dostępna przy wyjściu z kościoła, w zakrystii lub na stronie internetowej parafii. Zachęcamy do uczestnictwa w pielgrzymce.

 

   Z datków zebranych podczas kiermaszu wielkanocnego 10 dzieci wyjechała na 17-dniowe rekolekcje oazowe. Za złożone ofiary na wyjazd dzieci składamy serdeczne dziekujemy.


   Zmarła s. Wenancja Wróbel,karmelitanka Dz. Jezus przeżyła 68 lat w zakonie w 92 roku życia. Pogrzeb w poniedziałek o 11-tej o 1020 różaniec w kościele.Wieczny…

 

Informacje duszpasterskie na 17 Niedzielę Zwykłą 

                             .. 28.07 .2019r

   W ubiegły poniedziałek modlił się i podziwiał piękno naszej świątyni premier polskiego rządu Mateusz Morawiecki. Tym gestem pokazał,że ma czas na modlitwę i zatrzymanie się w kościele. Była to nieoczekiwana wizyta.

 

   Trwają przygotowania do renowacji prezbiterium i ołtarza głównego oraz konserwacji dachu i ścian kościoła.

Dziękuję za ofiary składane na ten cel.

 

   Dziś po każdej mszy świętej poświęcenie pojazdów. Przy poświęceniu składamy ofiary na pojazdy dla misjonarzy polskich, akcja św. Krzysztof, 1 grosz za kilometr bezpiecznie przejechanej drogi.

 

   W najbliższym tygodniu przypadają pierwszy czwartek miesiąca, modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, pierwszy piątek wynagradzamy NSPJ za grzechy świata, spowiedź rano przed siódmą, po południu od 1730, pierwsza sobota oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi. W pierwszy piątek odwiedzimy chorych od godziny ósmej.

 

   Witamy Gości w naszej parafii i zapraszamy do udziału we mszach świętych w niedziele i dni powszednie.

 

   W ubiegłym tygodniu zmarli:

Natalia Kazimierczak l. 84 z Hutki, pogrzeb w niedzielę o 14-tej, Siostra Wiesława Gruca w 70 roku w zakonie Córek Bożej Miłości w 90 roku życia pochodzącej z Klepaczki, siostry o. Tadeusza Grucy. Pogrzeb odbył się w  sobotę w Bielsku Białej. Wieczny…

 

Informacje duszpasterskie na 16 Niedzielę Zwykłą

                                21.07.2019r.

 

   Dziś rozpoczyna się 20 Tydzień Świętego Krzysztofa. Zapraszamy do akcji Święty Krzysztof, 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwie przejechany ofiarowane na środki transportu dla misjonarzy. W najbliższą niedzielę 28 lipca po każdej mszy świętej poświęcenie pojazdów. Przy poświęceniu pojazdów składamy ofiary na ten cel.

 

   Przygotowujemy się do renowacji prezbiterium, prawa strona i ołtarza głównegooraz konserwacji dachu kościoła.

 

   Zaprszamy do czytania katolickiej prasy, tygodnika Niedziela..

 

   Witam serdecznie Gości w naszej parafii. Zapraszam do udziału we mszach świętych w niedziele, święta i dni powszednie, na nowennę do Matki Bożej Truskolaskiej Pani w środę o 18-tej oraz na modlitwę o powołania kapłańskie w czwartki  również o 18-tej.

 

   W ubiegłym tygodniu zmarła Zuzanna Zawada l.68 z Długiego Kąta.Maria Parkitna l.79 z Truskolas. Pogrzeb we wtorek o 12-tej. Wieczny…

 


Informacje duszpasterskie na 15 Niedzielę Zwykłą

                            14.07.2019r.        

 

 

  W najbliższym czasie rozpoczniemy renowację

prawej strony prezbiterium o oraz renowację ołtarza głównego. Przygotowujemy się do konserwacji dachu i ścian kościoła. Dziękujemy za ofiary,  które będą składane na te inwestycje. Liczymy choćby na symboliczne wsparcie urzędu marszałkowskiego, ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, urzędu Gminy, Powiatu na renowację prezbiterium i ołtarza, konserwacja dachu i ścian kościoła będzie tylko ze środków własnych.

 

   Witam serdecznie Gości w naszej parafii i zapraszam do udziału we mszach świętych w niedziele i dni powszednie. Życzę wypoczywającym i pracującym dobrej pogody.

 

   Zapraszam do czytania prasy katolickiej tygodnika Niedziela.

 

   W ubiegłym tygodniu zmarł Szczepan Polis l.94 z Hutki. Pogrzeb w niedzielę o 14 -tej. Wieczny…

 

Informacje duszpasterskie na 14 Niedzielę Zwykłą

                         07.07.2019 rr

 

   W najbliższym czasie jeśli nie będzie przeszkód rozpoczniemy konserwację prawej strony prezbiterium i ołtarza głównego. Czekamy na pewne decyzje.

 

   Witamy Miłych Gości w naszej parafii. Zapraszamy do udziału we mszach świętych szczególnie niedzielnych..

Godziny odprawienia niedzielnych mszy świętych:sobota 1800 kościół parafialny 1900 Długi Kąt niedziela w kościele parafialnym:8001000 1130 1600..

 

   Do nabycia tygodnik katolicki Niedziela. Można przeczytać.

 


Informacje duszpasterskie na 14 Niedzielę Zwykłą

                         07.07.2019 rr

 

   W najbliższym czasie jeśli nie będzie przeszkód rozpoczniemy konserwację prawej strony prezbiterium i ołtarza głównego. Czekamy na pewne decyzje.

 

   Witamy Miłych Gości w naszej parafii. Zapraszamy do udziału we mszach świętych szczególnie niedzielnych..

Godziny odprawienia niedzielnych mszy świętych:sobota 1800 kościół parafialny 1900 Długi Kąt niedziela w kościele parafialnym:8001000 1130 1600..

 

   Do nabycia tygodnik katolicki Niedziela. Można przeczytać.

nformacje duszpasterskie na 13 Niedzielę Zwykłą 

                              30.06.2019r

 

Trwają wakacje. Upały trochę przeszkadzają w wypoczynku. Witamy miłych Gości, którzy odpoczywają w naszej parafii. Zapraszamy do udziału w mszach świętych w dni powszednie , niedziele i święta. W nadchodzącym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, z naszej parafii., pierwszy piątek wynagradzamy Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Okazja do spowiedzi przed 7-mą rano i o 1730, przypominam dzieciom 4 klasy, to drugi pierwszy piątek, pierwsza sobota miesiąca, wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi za zniewagi i profanacje .

 

   Prosimy o porządek na cmentarzu. Nie wrzucamy gruzu do koszy, nie zostawiamy na cmentarzu lecz zabiramy do siebie., nie robimy dzikich wysypisk śmieci, nie  wjeżdżamy w boczne alejki, tylko na główną alejkę możemy wjechać.

 

   W ubiegłym tygodniu zmarli Eugeniusz Kulej l.81 z Brzezinek,Witold Rębielak l.62 z Gliwic. Wieczny…

 

   Do nabycia tygodnik katolicki Niedziela. Można przeczytać

Informacje duszpasterskie na 12 Niedzielę Zwykłą 

23.06.2019r

 

   Dziś dzień Ojca.Modlimy się w intencji wszystkich Ojców aby dobrze wypełniali swoje powołanie wpatrując się w św. Józefa.

 

   Rozpoczęły się wakacje, Życzymy wypoczywającym i pracującym dobrej pogody.Przypominamy o niedzielnej i świątecznej mszy świętej. Witamy odpoczywających w naszej parafii i zapraszamy na msze święte w dni powszednie i niedziele.

W wakacje msze święte niedzielne w Długim Kącie w soboty o 19-tej. W kałmukach nie ma mszy świętej  w wakacje.

 

   Trwa oktawa Bożego Ciała., msze święte poniedziałek, wtorek, środa, piątek 1730 i 1800 procesja po pierwszej mszy świętej, w czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. msza święta o 17-tej i procesja do 4 ołtarzy, dwa w kościele i 2 przy kapliczkach. Proszę mieszkańców Piły i Kawek o przygotowanie tych dwóch ołtarzy. Poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci.

 

   W poniedziałek Uroczystość Narodzenie Św. Jana Chrzciciela. Msza święta w intencji Janów żyjących o potrzebne łaski a dla zmarłych o wieczne zbawienie.,o 1730.

 

   W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Można spożywać pokarmy mięsne.  Światowy Dzień Modlitw o uświęcenie kapłanów.

 

   W sobotę Uroczystość Piotra i Pawła, msza święta z uroczystości o 17-tej, a o 18-tej msza święta z niedzieli.

 

     W ubiegłym tygodniu zmarł Zdzisław Wieczorek l.81 z Hutki. Wieczny…

 

     We wrześniu w dniach 27 i 28 (piątek, sobota) odbędzie się parafialna pielgrzymka autokarowa do Gietrzwałdu, Grunwaldu i Świętej Lipki na którą serdecznie zapraszamy. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy i szczegółowe informacje podane będą na początku sierpnia.

 

Informacje duszpasterskie na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej    16 czerwca 2019 r.

 

   Codziennie do 30 czerwca śpiewamy suplikacje w czasie nabożeństwa czerwcowego, w duchu  wynagrodzenia za profanację Eucharystii i obrazów Matki Bożej Częstochowskiej.

 

   Zakończenie roku szkolnego mszą świętą w środę o godzinie ósmej . Zapraszamy wszystkie dzieci,  klasy 1 do 7   oraz 8 klasy  i 3 klasę gimnazjum.  Zapraszamy rodziców, nauczycieli.  Zachęcamy do spowiedzi świętej dzieci i młodzież jako podziękowanie za rok szkolny i na czas wakacji  o szczęśliwew wakacje. Pamiętajmy o niedzielnej mszy świętej modlitwie., dzieci 4 klasy o pierwszych piątkach. Życzymy wszystkim dobrego wypoczynku i szczęśliwego powrotu z wakacji..

 

   W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte w śrdę o 18-tej oraz w Boże Ciało 8-,10 z kazaniem i około 12-tej bez kazania.

Prosimy o przygotowanie ołtarzy: 1 przy Grocie 2 przy ul. Dębiecznej 3 przy kapliczce miejsce poprzedniego kościoła

4 kapliczka przy szkole. Zapraszamy dzieci 3 i 4 klasy w strojach komunijnych, dziewczynki do sypania kwiatków orkiestrę strażaków poczty sztandarowe z każdej wioski baldachim feretrony sztandary służbę liturgiczną młodzież siostry. Udział w procesji Bożego Ciała to publiczne wyznanie naszej wiary w obecność Pana Jezusa w Eucharystii oraz przeproszenie za profanację Eucharystii i obrazów M atki Bożej Częstochowskiej.

 

Zapraszamy do udziału w procesji wokół kościoła w  oktawie. Bożego Ciała.

 

   W ubiegłym tygodniu zmarli: Honorata Łabuza l. 86 z Truskolas  Zofia Stępień l.69 z Truskolas. Edward Majek l.71n z Hutki. Pogrzeb dziś o 18-tej. Wieczny….

Informacje duszpasterskie na Uroczystość Zesłania

                Ducha Świ ętego  09.06.2019r.

 

   Dziękuję młodzieży bierzmowanej za dar ołtarza czerwony ornat. Bóg zapłać.

 

   Wczoraj zostało wyświęconych 9 diakonów na kapłanów. Modlimy się w intencji neoprezbiterów i o powołanie kapłańskie i zakonne z naszej parafii.

 

   W sobotę 15 czerwca w kościele rektorackim Aleja NMP 56 rozpocznie się kurs nadzwyczajnych szafarzy udzielania komunii świętej, zgłosił się jeden kandydat.

Również 15 czerwca  w WORDZIE w Cz Stochowie ul. Halera 1 w godzinach od 9 do 17 odbędzie się szkolenie kierowania ruchem pielgrzymkowym, zgłosiło się 3 osoby.

 

   Dziś w niedziele Zesłania Ducha Świętego kończy się okres wielkanocny. Tradycyjnie okres spowiedzi wielkanocnej trwa do niedzieli Trójcy Świętej, czyli nadchodzący tydzień.

 

   Dziś msza na poświęcenie pól w Golcach o 14-tej w przyszłą niedzielę o 17 msza święta na poświęcenie pól w Hutce.

 

   W ubiegłym tygodniu zmarł Jan Krawczyk l.83 z Golcy. Wieczny…

 

   Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, od poniedziałku do piątku o 18-tej, w sobotę o 1730., w niedzielę po mszy świętej popołudniowej.

 

   W tym roku Boże Ciało wypada 20 czerwca. Trasa tradycyjna: 1 ołtarz przy Grocie II ołtarz  ul. Dębieczna III – kaplica gdzie stał kościół IV ołtarz kapliczka przy szkole.. Przygotujemy ołtarze stroimy trasę przejścia Pana Jezusa flagami.

 

 

   Spotkanie kandydatów do bierzmowania: klas 8 we wtorek 11 czerwca w kościele o godz. 19.00, klas 7 w piątek 14 czerwca w kościele o godz. 19.15.

 

   Spotkanie kręgu biblijnego w środę o godz. 19.30 u Sióstr. Zabieramy ze sobą Pismo Święte.


 


 

 

Informacje duszpasterskie Uroczystość Wniebowstąpienia, uroczystość odpustowa NMP Truskolaskiej Pani Łaskawej.

                              02.06.2019

 

   W ubiegłym tygodniu zmarła s. Joanna Teresa Osuch, w 90 roku życia,przeżyla 67 lat w zakonie, 49 lat w Truskolasach, zamówiono 21 intencji. Wieczny ….

 

   Dziś przeżywamy odpust NMP Truskolasy,iej  Pani Łaskawej. Sumę odpustową odprawił ks. dr Jacek Molka profesor Instytutu Teologicznego Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie , redaktor Niedzieli. Dziękuję księżom z dekanatu, dzieciom 3 i 4 klasy, niosącym feretrony baldachim strażakom służbie liturgicznej chórzystom organiście wszystkim Bóg zapłać.

 

   W sobotę 15 czerwca o godz. 11-tej w kościele rektorackim Aleja NMP 56  w Częstochowie.rozpoczyna się kurs na nadzwyczajnego szafarz komunii świętej. Zgłoszenia do 7 czerwca. Obecnie jest 3 szafarzy.

Również 15 czerwca w WORD-ie  Częstochowa ul. Halera 1  w godzinach 9-17 odbędzie się szkolenie kierowanie ruchem pielgrzymkowym. Prosimy o zgłoszenie osób dorosłych do 7 czerwca.

 

   Obejmujemy modlitwą wyświęconych diakonów i kapłanów którzy zostaną wyświęceni 8 czerwca.

 

   Zapraszamy dzieci 4 klasy do obchodzenia rocznicy „Białego Tygodnia w strojach komunijnych, do piątku o  1730 w sobotę o 17-tej.

 

   Msze święte na poświęcenie pól w Golcach 9 czerwca o 14-tej w remizie zamiana z 17-tej, w Hutce 16 czerwca o 17-ej zamiana z 23 czerwca.

 

   Spotkanie kandydatów do bierzmowania klas 7 w piątek 7 czerwca w szkole.

 

   Spotkanie kręgu biblijnego w środę o godz. 19.30 u Sióstr. Zabieramy ze sobą Pismo Święte.


   W poniedziałek 3 czerwca o 18-tej bp Andrzej Przybylski udzieli młodzieży 3 klasy gimnazjum  sakramentu bierzmowania . Zapraszamy rodziców rodzeństwo chrzestnych, babcie i dziadków do udziału w tej mszy świętej.

 

 

Informacje duszpasterskie na 6 Niedzielę Wielkanocną

26 maja 2019r.

 

   Dziś na mszy świętej o 11-0tej 23 dzieci z 3 klasy przyjęło Pana Jezusa po raz pierwszy do swego serca w komunii świętej.. Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za dar ołtarza  za obrusy na ołtarze, za sprzątanie Domu Maryi,, sprzątanie kościoła, wymalowanie ubikacji, skoszenie trawy, na skarpie, przy kościele plebanii.za zamówioną mszę świętą w intencji dzieci. Bóg zapłać.

 

   Dziś Dzień Matki. Modlimy się w intencji wszystkich Mam. W sobotę Dzień Dziecka.. Modlimy się w intencji dzieci.W sobotę przypada  pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy do obchodzenie pięciu pierwszych sobót miesiąca.

 

   Zapraszam na biały tydzień dzieci i rodziców o 1730, w sobotę wyjazd na pielgrzymkę do Leśniowa.

  

  W poniedziałek o godz. 1830 w kościele spotkanie kandydatów do bierzmowania klas 3 gimnazjum i ich rodziców

 

   W czwartek o 19-tej spowiedź dzieci 4 klasy przed rocznicą, w piątek o 19-tej spowiedź młodzieży przed bierzmowaniem.


   Zapraszam w czwartek na Mszę św. o godz. 1730 w intencji Ks. Proboszcza z racji 39 rocznicy święceń kapłańkich. Otoczmy w tym dniu Ks. Proboszcza naszą modlitwą.

 

   Zapraszamy na niedzielę 2 czerwca na 12-t a na odpust strażaków asystę ministrantów, dzieci 3 i 4 klasy w strojach komunijnych dziewczynki do sypania kwiatów.

 

   W poniedziałek 3 czerwca o 18-tej  ks. bp Andrzej Przybylski udzieli sakramentu bierzmowania uczniom 3 klasy gimnazjum.

 

 

 

Informacje duszpasterskie na 5 Niedzielę Wielkanocną

                         19.05.2019r.

  

   W sobotę 25 maja spowiedź dzici komunijnych o godzinie ósmej, po spowiedzi dzieci spowiedź rodziców, rodzeństwa, najbliższej rodziny.W niedzielę 26 maja o godzinie 11-tej 23 dzici poraz pierwszy przyjmą Pana Jezusa w komunii świętej. Prosimy na mszę świętą o 11-tej  tylko rodziny dzieci komunijnych. Już dzisiaj dziękuję rodzinom dzieci komunijnych za sprzątanie Domu Maryi, kościoła i wykoszenie trawy na skarpie , przy kościele i plebanii. Bóg zapłać.!

 

   Dziś pielgrzymka rolników do  sanktuarium Matki Bożej w Gidlach. Suma o godzinie 12-tej.

 

   Przypomnienie! Odpust w naszej parafii 2 czerwca o 12-tej suma odpustowa, rocznica pierwszej komunii. Zapraszamy strażaków,orkiestrę, niosących feretrony. Dzieci 3 i 4  klasy w strojach komunijnych. Dziewczynki do sypania kwiatów.3 czerwca w poniedziałek o godzinie 18-tej bierzmowanie, 20 czerwca Boże Ciało.

  

W środę spotkanie kregu biblijnego o 1930 u sióstr.

 

W piątek  spotkanie kandydatów do bierzmowania 3 klasy gimnazjum w szkole.

  

W ubiegłym tygodniu zmarl:  Stanisław Dudek l.89 z Kałmuków,Beata Kobusińska l.49 z Truskolas.Janina Grzelińska l. 82 z Truskolas pogrzeb w poniedziałek godz. 14-ta. Wieczny…

 

 

 

Informacje duszpasterskie na 4 Niedzielę Wielkanocną Dobrego Pasterza                12 maja 2019r.

 

   Dziś w Niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne, usłyszeliśmy list naszego ks. abp Wacława Depo. Modlimy się o nowe powołania z naszej parafii i archidiecezji częstochowskiej. W naszej parafii modlimy się w każdy czwartek w tej intencji  przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

 

   W czwartek święto św. Andrzeja Boboli  prezbitera i męczennika  patrona Polski odpust w Pankach.

 

   W najbliższą niedziele 19 maja pielgrzymka rolników do sanktuarium maryjnego  do Gidel.

 

   W najbliższym czasie będziemy obchodzić uroczystości 26 maja w niedzielę o godzinie 11-tej pierwsza komunia święta  23 dzieci, 2 czerwca o 12-tej  odpust NMP Truskolaskiej Pani Łaskawej 3 czerwca  w poniedziałek o 18-tej bierzmowanie/ zmiana! Boże Ciało 20 czerwca godzina 10-ta.Na pierwszą komunię świętą zapraszamy  krewnych i znajomych, na sumę odpustową zapraszamy dzieci 4 klasy w strojach komunijnych, 1 rocznica komunii świętej, strażaków orkiestrę, poczty sztandarowe.

 

Zostało założone urządzenie do wyświetlania pieśni, obrazów myślimy, że teraz będzie nam się lepiej śpiewało.

 

   Zapraszamy na nabożeństwa majowe w kościele w kapliczkach i przy krzyżach przydrożnych w wioskach. Zachęcamy dzieci 3 i 4 klasy, bierzmowanych.

 

   Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby przyjąć Szkaplerz Maryi. ,uroczystą celebrację błogosławieństwa i nałożenie szkaplerza NMP z Góry Karmel w poniedziałek o godz.1930

W kościele , wcześniej należy odbyć spowiedź i przyjąć komunię świętą.   

Zmarł Bogusław Stodółka l. 76 z Truskolas. Wieczny…

 

Proszę o rozebranie grobu Pańskiego we wtorek na godz. 9-tej

 

Informacje duszpasterskie na 3 niedzielę wielkanocną

           05.05.2019r.      

 

   Trwa miesiąc maj. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w kościele,w kapliczkach i krzyżach przydrożnych.

 

   W najbliższym czasie odbędą się uroczystości w naszej parafii, pierwsza komunia święta 26 maja o godzinie 11-tej, odpust 02 czerwca o godzinie 12-tej i 04 czerwca o godzinie 18-tej we wtorek. Boże Ciało 20 czerwca.

Proszę aby na uroczystość pierwszej komunii przyszli krewni i znajomi dzieci komunijnych. Na sumę odpustową zapraszamy dzieci 3 i 4 klasy, dla dzieci 4 klasy to rocznica pierwszej komunii. strażaków z pocztami sztandarowymi

 

   Jutro w poniedziałek na mszy świętej o 1730 ks. Dariusz obchodzi 3 rocznicę święceń kapłańskich., przyjedzie 5 kapłanów jubilatów. Zapraszam do modlitwy w intencji ks. Dariusza i Jego Kolegów.  


Informacje duszpasterskie na Święto Miłosierdzia Bożego.                    28.04.2019r.

 

 

 

   Dziś Święto Miłosierdzia Bożego, po każdej mszy świętej koronka do Miłosierdzia Bożego, odpust w Długim Kącie, msza święta o 14-tej z procesją wokół kaplicy. Święto patronalne Caritas. Taca na „Fundusz Caritas”, puszka na Syrię. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.

 

    Dziś przypada 13 Ogólnopolska Niedziela Modlitw za kierowców.

 

   W środę rozpoczyna się miesiąc maj. Nabożeństwa majowe od poniedziałku do piątku o 18-tej, w sobotę o 1730, w niedzielę po mszy świętej popołudniowej. Zapraszamy do śpiewania litanii i pieśni Maryjnych w kościele  w kaplicach i przy krzyżach przydrożnych w wioskach.

 

   3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte jak w niedziele. Na sumie o 1130 msza święta w intencji strażaków z całej parafii. Pierwszy piątek, okazja do spowiedzi na każdej mszy świętej. Można spożywać pokarmy mięsne. Wywieszamy flagi biało czerwone na naszych domach.

 

   Chorych odwiedzimy w w pierwszą  sobotę miesiąca 4 maja od godziny 8-ej.

 

   W sobotę 4 maja spotkanie indywidualne dziecka i rodziców 3 klasy na plebanii godzina od 11-13 nr od 1-10, godzina 15-17 od nr 11 do końca. Obecność rodziców obowiązkowa. Jeśli nam nie odpowiada godzina umawiamy się na inny dzień.

 

 

Informacje duszpasterskie na Wielkanoc   21.04.2019

 

   Dziękuję wszystkim, którzy, pomogli w przygotowaniu kościoła na święta wielkanocne. Siostrze Nincji za przygotowanie miejsca wystawienia i Grobu Pańskiego, Pięciu Panom na czele z P. Bogdanem Lizurejem za montaż malowideł Stanisława Ligonia, które mają 104 lata. S. Przełożonej  za komentarze liturgiczne w  czasie Triduum Paschalnego i za pomoc w udzielaniu komunii świętej , s. Denisie za przygotowanie dzieci 2 klasy na wielki czwartek ,życzenia dla nas kapłanów, adorację dzieci w wielki piątek i wielką sobotę s. Denisie i s. Jonie i przygotowanie odnowień przyrzeczeń chrzcielnych w wielką sobotę. Ks. Dariuszowi za przygotowanie liturgii wielkiego tygodnia za prowadzenie liturgii w wigilię paschalną. Nadzwyczajnym szafarzom Krzysztofowi, Sylwestrowi Romanowi za pomoc w rozdawaniu komunii świętej. P. organiście, chórowi orkiestrze strażakom asyście, Panom niosącym baldachim, dziewczynkom sypiącym kwiaty.za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego

Bóg zapłać.

 

   Trwa nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego w najbliższą niedzielę. Odpust w Długim Kącie o 14-tej. Na każdej mszy świętej koronka do miłosierdzia Bożego. Zbiórka do puszki z racji tygodnia miłosierdzia.

 

   W piątek można spożywać pokarmy mięsne.

 

  Chrystus zmartwychwstał, Prawdziwie zmartwychwstałAlleluja.

Życzę w imieniu nas kapłanów wszystkim Gościom i Parafianom błogosławionych i radosnych Świąt Wielkanocnych. Niech Chrystus zmartwychwstały obdarzaWas pokojem i prowadzi do zbawienia.

 

 Informacje  duszpasterskie na Niedzielę Palmową

Święto Chrztu Polski   14.04.2019r.


  

        Dziękuję za liczny udział w drodze krzyżowej ulicami Truskolas oraz za udział w EDK 40 km na Jasną Górę     Dziś Kościół obchodzi pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Poświęcenie palm przed każdą mszą świętą, początek Wielkiego Tygodnia.

   W Wielki Czwartek obchodzimy pamiątkę ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. W kościele seminaryjnym, katedra w remoncie o 10-tej msza święta krzyżma , odnowienie przyrzeczeń kapłańskich, poświęcenie olejów.które będą nam służyć przy chrzcie świętym i przy namaszczeniu chorych. W naszym kościele msza święta Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18-tej. Zapraszamy dzieci szczególnie 2 klasy, które w przyszłym roku przystąpią do pierwszej komunii i 3 klasy, które w tym roku przyjmą Pana Jezusa do swego serca.W tym dniu 18 kwietnia przypada doba eucharystyczna w naszej parafii, adoracja od 8-17-tej  1930 do północy.Znajdźmy chwilę czasu na odwiedzenie Pana Jezusa.

   W wielki Piątek kościół obchodzi pamiątkę śmierci Pana Jezusa na krzyżu., nie ma mszy świętej. Liturgia  wielkiego piątku to opis męki Pańskiej według św Jana, adoracja krzyża i komunia święta.Okazja do spowiedzi w czasie liturgii i wieczorem od 22 do 23. W czasie adoracji krzyża ofiary składane są na utrzymanie miejsc świętych w ziemi świętej. Adoracja do 23.W piątek obowiązuje post ścisły.osoby od 18-60 roku życia, wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych od 14 roku życia.

  W wielką sobotę poświęcenie pokarmów w kościele : 100011001200

Na wioskach od 9 do 12 kartka.W czasie poświęcenia pokarmów na wioskach i w kościele składamy ofiary  z puszki jałmużny wielkopostnej. Są jeszcze paschaliki na stół wielkanocny. 10 zł.

   Liturgia Wigilii Paschalnej rozpoczyna się o 19-tej poświęcenie ognia paschału odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych/przynosimy świece/ msza święta. Po liturgii nie ma adoracji. Rezurekcja o 6-ej w kościele W Długim Kącie 22 sobotę.

   Msze święte w wielkanoc:600100011301600 poniedziałek wielkanocny:

800845Długi Kąt 1000 11301600   Kwiaty:Zamłynie230 1 Maja 240,60

Dębieczna od początku 4 rodziny  50             

 

 

 

Poświęcenie pokarmów Wielka Sobota wioski 2019 r.

 

1000 HUTKA /kaplica/

 

1015 KAŁMUKI/remiza/

 

1030 KAWKI/przy krzyżu/

 

1045 ZAMŁYNIE

 

1100PIŁA I/szkoła/

 

1115 PIŁA I/kaplica/

 

1130KLEPACZKA /REMIZA/

 

1145 DŁUGI KĄT

 

1200 GOLCE

 

 

Liturgia Wielkiego Tygodnia w parafii św. Mikołaja  w                                         

                                 Truskolasach 2019 r.

 

Wielki Czwartek 18.04. 2019

 

1800 Msza Wieczerzy Pańskiej

Wierni  przyjmują komunię świętą pod dwoma postaciami

Wielki Piątek 19.04.2019

 

1730 Droga krzyżowa

1800 Liturgia Wielkiego Piątku:

  - liturgia słowa

  - adoracja krzyża

  - komunia święta

Adoracja Najświętszego Sakramentu do 2300

Wielka Sobota 20.04. 2019

 

Poświęcenie pokarmów w kościele:

1000 1100  1200 

1900 Liturgia Wielkiej Soboty:

-poświęcenie ognia

-egzultet

-liturgia słowa

-msza święta

-poświęcenie wody chrzcielnej

2200 Msza święta rezurekcyjna w Długim Kącie

Wielkanoc 21.04.2019

 

500 – otwarcie kościoła

600 – rezurekcja, msza święta –kościół parafialny

 

 

Adoracja w Wielkim Tygodniu 2019 r.

 

Wielki Czwartek Doba Eucharystyczna 18.04.2019

800 -1700  1930 do północy

 

Wielki Piątek 

 

1000 Cudowny medalik Hutka

1100 Cudowny medalik Golce

1200 Dzieci szkoły podstawowej

1300 Cudowny medalik Klepaczka

1400 Cudowny medalik Zamłynie

1500 Cudowny medalik  Kawki

1730 Droga krzyżowa

1800 Liturgia Wielkiego Piątku

1930 Gorzkie żale

2000 Truskolasy ul. Słowackiego,

 2100 Truskolasy ul.Piaskowa

2200         „”            ul. Dębieczna,

 

Wielka Sobota   

 

Poświęcenie  

pokarmów 10,11,12,

14 dzieci szkoły podstawowej

1500 ul.Kopernika

1600 1 Maja , Częstochowska

1700 Kamienna Szkolna

19 Liturgia Wigilii paschalnej

2200 Msza święta rezurekcyjna w Długim Kącie

Wielkanoc 16.04

5  Otwarcie kościoła

6 Rezurekcja

 

łInformacje duszpasterskie na 5 Niedzielę wielkiego postu.

                                           07.04.2019

 

   Msze święte od tego tygodnia w kościele. Dziękuję Siostrom, że mogliśmy odprawiać w zimę msze święte w okresie zimowym. Niektórzy  z parafian pierwszy raz byli na mszy świętej w kaplicy u Sióstr. Wiemy, że siostrom starszym trudno było dojść do kościoła.

 

   Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych, przystąpili do spowiedzi świętej, księdzu rekolekcjoniście, spowiednikom. W dalszym ciągu jest okazja do spowiedzi. Nie odkładajmy na ostatnią chwilę bo będą kolejki.

 

   W najbliższy piątek o godzinie 18-tej droga krzyżowa ulicami Truskolas : ul. Częstochowską ul. Nową ul. Szkolną ul. 1 Maja ul. Częstochowską. Zapraszamy do licznego udziału w tej drodze. W tym dniu też wyrusza z naszej parafii EDK. Msza święta o godzinie 20-tej i wymarsz na 40 kilometrową drogę krzyżową.

 

   Dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. W ostatnich dniach złożono : ul. Kopernika Sportowa 523 Ż R Klepaczka 100

Ul. Cmentarna 170 ul. Kamienna 235 ul. Dębieczna od P Zomerfelda do hałdy  232 Bóg zapłać.

 

   W przyszłą niedzielę po mszach świętych Oaza Dzieci Bożych organizuje kiermasz wielkanocny. Zapraszamy do zakupu ozdób

i wypieków świątecznych. Z uzyskanych pieniędzy  ze sprzedaży dzieci wyjadą na letnie rekolekcje. Bóg zapłać za wsparcie naszej rozwijają cej się wspólnoty.

   Do nabycia są jeszcze paschaliki na stół wielkanocny.10 zł.

   Zmarli Euzebiusz Werner l.80 pogrzeb w poniedziałek o 15-tej Marianna Klabis l.83 pogrzeb w poniedziałek o 11-tej. Wieczny…

   Przymiarka dzieci 4 klasy w czwartek 11 kwietnia w Kałmukach 34 od godziny 14-tej.

   Prosimy przede wszystkim Panów  na wtorek na godz. 9-tą na przygotowanie Grobu Pańskiego.

                            

 

Informacje duszpasterskie na 4 Niedzielę Wielkiego Postu.       

                     

Wygenerowano w sekund: 0.03
1,827,200 unikalne wizyty