Msze święte

Niedziele i święta
800, 1000, 1130, 1600
Długi Kąt: 845

Kałmuki (druga niedziela miesiąca): 1400 (poza okresem wakacyjnym)

Sobota (msza niedzielna):
1800 (1700 zimą)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna jest w dni powszednie po mszach świętych.

Nabożeństwa

Środa (po Mszy św. popołudniowej): nabożeństwo do Matki Bożej Truskolaskiej Pani Łaskawej
Czwartek (po pierwszej Mszy św. popołudniowej): Modlitwa zgiętych kolan przed Najświętszym Sakramentem o powołania kapłańskie i zakonne
Trzeci piątek miesiąca: nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego (modlitwa za zmarłych z ostatnich pogrzebów)

Odpust

1) Niedziela po 6 grudnia
2) Siódma Niedziela Wielkanocna

Numer konta bankowego parafii

Numer konta bankowego parafii:
86 8249 0001 2001 0002 1412 0001

Pierwsze Soboty

Znajdź nas na Fb

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Ogłoszenia

Informacje duszpasterskie na 7 Niedzielę Zwykłą

                            23.02.2020 r.

 

    Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”. Podejmijmy w czasie wielkiego postu abstynenckie postanowienia.

     

   W środę popielcową rozpoczynamy wielki post. Msze święte w środę popielcową z posypaniem głów popiołem o 9 i 17 w kościele. Obowiązuje post ścisły osoby od 18 do 60 roku życia powstrzymanie się od pokarmów mięsnych , jeden posiłek do syta i dwukrotne posilenie się. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje od 14 roku życia we wszystkie piątki roku jeśli nie wypadnie uroczystość, która znosi post lub dyspensa udzielona przez biskupa lub proboszcza.

      

   Msze święte w tym tygodniu odprawiane u Sióstr poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek rano, w kościele w środę popielcową, w piątek i sobotę popołudniu.

     

   W wielkim poście zapraszamy na drogę krzyżową w piątki o 16.30 gorzkie żale w  niedziele o 15.45 .

   

     Można odpisać 1% na fundację Wspólna Sprawa. Deklarację podatkową zostawiamy u siostry w zakrystii i po tygodniu odbieramy.

     

   Plac niżej kościoła jest własnością parafii i bez wiedzy parafii nie możemy nic robić. Ostatnio stał się nielegalnym wysypiskiem śmieci. Jeśli policja nas złapie czeka nas wysoki mandat.

 

   Z naszej parafii organizowana będzie autokarowa 8-dniowa pielgrzymka zagraniczna do Medjugorie w dniach 30 maja – 6 czerwca bieżącego roku. Koszt pielgrzymki to 150 euro +400 zł.

Cena pielgrzymki obejmuje: przejazd autokarem w tym jeden przejazd nocny, pobyt w Medjugorie, 6 noclegów z wyżywieniem (śniadanie + obiadokolacja), ubezpieczenie, zwiedzanie miast Dubrownik, Mostar i Split z przewodnikiem. Wyjazd autokarem spod kościoła w Truskolasach i powrót także pod kościół.

Pielgrzymka ma charakter modlitewny. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy u ks. Wikariusza. Przy zapisie podajemy imię, nazwisko, adres, numer telefonu, pesel i numer dowodu osobistego, a także pobierana jest zaliczka w kwocie 100 euro.

Zapisy trwają do 27 kwietnia lub do zapełnienia miejsc. Na pielgrzymkę wymagany jest paszport lub dowód osobisty, a także Europejska Karta Zdrowia (wyrabiana w Narodowym Funduszu Zdrowia). Więcej informacji wraz z planem wyjazdu zostaną podane w najbliższym czasie. Zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce.

 

    W najbliższą sobotę 29 lutego z naszej parafii wyruszy pielgrzymka do Obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu i do Bazyliki w Wadowicach. Wyjazd spod parkingu przy kościele o godz. 6.00. Zbiórka na parkingu o godz. 5.45. Powrót ok. godz. 20.00. W czasie wyjazdu zagwarantowany jest ciepły posiłek. Plan wyjazdu znajduje się w gablocie przy wyjściu z kościoła. Wpłata 100 zł na wyjazd i składanie kart uczestnika obowiązuje do poniedziałku 24 lutego u ks. Wikariusza. Na pielgrzymkę zabieramy ze sobą dowody osobiste.

 

    W ubiegłym tygodniu zmarły: Cecylia Beim l.82 z Długiego Kąta Krystyna Walendzińska l.79 z Golcy Kazimiera Szewczyk l.90 z Zamłynia Anna Sieradzan l.72 z Klepaczki. Wieczny…    

 

 

Informacje duszpasterskie na 6 Niedziele Zwykłą

                               16.02.2020

 

   Msze święte w dni powszednie w kaplicy u Sióstr. Okazja do spowiedzi przed mszami świętymi. Można wjeżdżać samochodami na plac przy plebanii.

 

   Dziękuję za ofiary złożone do puszki na Betel, 856 zł. Bóg zapłać w imieniu niepełnosprawnych sierot.

 

   W środę krąg biblijny o 1930 w sobotę o 10-tej oaza Dzieci Bożych. Spotkania u Sióstr.

 

   Spotkanie kandydatów do bierzmowania klas 6 i 7 w piątek w szkole.

 

   W ubiegłym tygodniu zmarły Anna Rokosa l.90                 z Zamłynia,  Cecylia Beim l.82 z Długiego Kąta Msza pogrzebowa we wtorek o 14-tej w Długim Kącie. Wieczny odpoczynek…

Informacje duszpasterskie na 5 Niedzielę Zwykłą

                 09.02.2020r.

        

   Dziękuję Paniom i Panom za pomoc w rozebraniu choinek i szopki. Bóg zapłać!

 

   Msze święte  w dni powszednie w kaplicy u Sióstr. Przed mszą świętą okazja do spowiedzi.

 

   Dziękuję za ofiary do puszki na klasztory klauzurowe 2 lutego. Złożono 384 zł. Bóg zapłać!

 

   Dziś zbiórka do puszki na Betel, na Katolicki Ruch Dobroczynny dla chorych i niepełnosprawnych, słyszeliśmy Słowo Boże ks. dr. Jacka Marcińca duszpasterza tego ruchu.

 

   We wtorek 11 lutego we wspomnienie Matki Bożej           z Lourdes  Dzień Chorego. Na mszach świętych udzielenie sakramentu chorych.

 

   W środę Krąg Biblijny 1930, oaza Dzieci Bożych w sobotę o 10-tej. Spotkania u Sióstr.

 

    Z naszej parafii organizowana będzie jednodniowa pielgrzymka do Obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu i do Wadowic w sobotę 29 lutego. Zapraszamy do wzięcia udziału w tej pielgrzymce. Liczba miejsc ograniczona. Koszt ok. 100 zł od osoby. Cena pielgrzymki obejmuje: przejazd autokarem, ubezpieczenie, bilet wstępu do obozu wraz z przewodnikiem i gorący posiłek. Wyjazd z parkingu koło kościoła o godz. 6.00. W pielgrzymce mogą brać udział dzieci od 14 roku życia. Zapisy u ks. wikariusza. Przy zapisie podajemy uzupełnioną kartę pielgrzyma. Kartę pielgrzyma można pobrać przy wyjściu z kościoła i w zakrystii.

 

    W sobotę – trzecią miesiąca – zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w godz. od 19.00 do 21.00 w kaplicy u Sióstr, którą zakończymy wspólnym Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy choć na chwilę spotkania z Panem Jezusem.

 

     Spotkanie kandydatów do bierzmowania klas 8 w piątek w szkole.  

 

 

 

Informacje duszpasterskie na Święto Ofiarowania Pańskiego Matki Bożej Gromnicznej

                  02.02.2020

 

Na każdej mszy świętej poświęcenie świec. Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się w intencji Sióstr i Braci zakonnych, o powołania do życia konsekrowanego. Zbiórka do puszki na klasztory klauzurowe.

 

   Dziś obchodzimy 8 rocznicę ingresu ks. abp Wacława Depo do archikatedry w Częstochowie. Modlimy się intencji naszego metropolity.

 

   W przyszłą niedzielę zbiórka do puszki na Katolicki Ruch Dobroczynny Betel na pomoc niepełnosprawnym sierotom w związku ze zbliżającym się Dniem Chorego 11 lutego.

 

   Sprawozdanie z kolędy…kartka

 

 Proszę o pomoc w rozebraniu szopki i choinek w środę na godz,9-tą.

  

Msze święte w dni powszednie u sióstr,również w pierwszy piątek, spowiedź  w pierwszy piątek przed mszą świętą o 7-ej i od 1630 msza święta o 17-tej.

 

   Od godziny 8-ej w pierwszy piątek odwiedzamy chorych.

 

  W środę spotkanie kręgu biglijnego o godz. 1930 u Sióstr.

 

  W piątek spotkanie kandydatów do bierzmowania klas I szkół ponadpodstawowych w szkole.


   W ubiegłym tygodniu zmarli Renata Telesińska l.44 z Kawek, pogrzeb w niedzielę o 1330 Józef Gazda l.72 z Truskolas , pogrzeb w poniedziałek o 12-tej. Stefan Gruca l.88 z Truskolas Pogrzeb we wtorek o 14-tej. Wieczny…

 

Informacje duszpasterskie na 3 Niedzielę Zwykłą

                        26.01.2020r.

 

   Dzisiaj przypada Niedziela Słowa Bożego ogłoszona przez Ojca Świętego Franciszka, zachęcającego do czytania pisma świętego nie tylko raz w roku, ale w każdym dniu roku.

 

   Msze święte w dni powszednie w kaplicy u sióstr. Przed mszą świętą okazja do spowiedzi świętej.

 

   Skończyły się ferie. Można jeszcze zgłosić kolędę uzupełniającą, może byliśmy przeszkodzeni wyjazdem na wypoczynek zimowy.

 

   Do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela”, nowa szata graficzna, ciekawe artykuły, artykuł i zdjęcie z rekolekcji młodzieżowych w seminarium w których brał udział przedstawiciel naszej parafii.

 

   Zapraszamy młodzież, dzieci i kandydatów do Róż Żywego Różańca na spotkanie w pierwszą sobotę miesiąca lutego u Sióstr,młodzież 1030 dzieci 1130.

 

   Zapraszamy członków, delatorów i kandydatów do Róż Ż.R na spotkanie w pierwszą niedzielę lutego po mszy św. popołudniowej.

 

   W przyszłą niedzielę 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego, Matki Bożej Gromnicznej. Poświęcenie świec na każdej mszy świętej.

 

   Biblioteczka w przedsionku kościoła…

 


Informacje duszpasterskie na 2 Niedzielę Zwykłą

           18.01.2020r

 

   Trwa Tydzień modlitw o zjednoczenie chrześcijan  od 18- 25 stycznia pod hasłem „Życzliwymi bądźmy”.

 

   Msze święte w dni powszednie w kaplicy  u Sióstr.

 

   Trwają ferie zimowe życzymy dobrego wypoczynku dzieciom i młodzieży.

 

   Zbliża się do końca wizyta duszpasterska.

Poniedziałek Truskolasy ul. Dębieczna godz. 9-ta

1 ks. od początku 2 ks od końca

 

Wtorek Truskolasy godz 9-ta

1ks.ul. Słowackiego od końca  2ks ul. Jaśminowa i Słowackiego od początku.

Można zgłaszać kolędę uzupełniającą., jeśli byliśmy przeszkodzeni. Prosimy też zgłaszać nowe domy czy też nowe ulice, nie zawsze wiemy o nowych ulicach i nowych rodzinach. Już teraz dziękujemy za wielką życzliwość. Podsumowanie kolędy będzie podane w najbliższym czasie.

 

 

Wizyta duszpasterska 13-21 01.2020

 

Poniedziałek 13.01.2020 godz.900

T-sy ul. Cmentarna od końca

Wtorek 14.01.2020 godz.900

Truskolasy ul. Częstochowska od Wręczycy

Środa 15.01.2020 godz.900

Truskolasy ul. Opolska od Panek ul. Krótka ul.Rynek

Czwartek 16.01.2020 godz.900

Truskolasy ul.Nowa ul. Słoneczna ul.Szkolna Dom Nauczyciela

Piątek 17.01.2020 godz.900 Truskolasy ul. 1 Maja

1ks. od początku

2ks.od końca

Sobota 18.01.2020 godz.900 Truskolasy ul. Kamienna 

1ks. od początku

2ks od końca

Poniedziałek 20.01.2020  godz.900 Truskolasy ul. Dębieczna

1ks.od początku

2 ks od końca

Wtorek 21.01.2020  godz.900 Truskolasy ul. Słowackiego 

1ks, od początku

2ks. od końca


W czasie wizyty duszpasterskiej omawiamy uczestnictwo we mszy świętej, spowiedzi, przygotowanie do I komunii, bierzmowania, małżeństwa poruszamy sprawę prac w naszej parafii. Ofiary składane w czasie wizyty przeznaczone  będą na potrzeby kurii w Częstochowie, na potrzeby parafii konserwację dachu i ścian kościoła i dla księży. W godzinach południowych prosimy o gorący posiłek. Prosimy o pojazd dla księży i ministrantów w jedną i drugą stronę.

 

 

 

 

   

 

Wizyta duszpasterska 07.01.- 11.01.2020

 

Wtorek 07.01.2020 godz.900 Klepaczka

1ks. prawa strona od P Tukajów

2ks lewa strona od Długiego Kąta

 

Sroda 08.01.2020 godz.900 Hutka

1ks.ul. Górna, ul. Główna, początek Leśnej

2ks. ul. Leśna od lasu

 

Czwartek  09.01.2020 godz.900 Hutka

1ks.ul. Dolna od końca

2ks. ul. Długa od Kałmuków

 

Piątek 10.01.2020 godz.900Truskolasy ul. Piaskowa

1ks. od początku

2ks. od końca

 

Sobota 11.01.2020 godz.900 Truskolasy ul. Kopernika ul. Sportowa

1ks od ul. Sportowej

2ks ul. Kopernika od początku

 

 

 

 

Informacje duszpasterskie na Święto Świętej Rodziny

                            29.12.2019

 

   Zakończenie Starego Roku we wtorek 31 grudnia o godzinie 17-tej, msza święta i nabożeństwo dziękczynno- przebłagalne przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.

 

   W środę w Nowy Rok nie ma mszy świętej o godz.8-ej.

 

   W przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 10.00 dzieci naszej szkoły przedstawią Jasełka.

 

   W tym tygodniu przypadają I –szy czwartek, modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, I-szy piątek, wynagradzamy NSPJ za grzechy świata, spowiedź rano przed 7-mą i od godziny 1630, I-sza sobota oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

    Pragniemy serdecznie zaprosić wszystkich Parafian na Orszak Trzech Króli, który odbędzie się 6 stycznia br. Orszak Trzech Króli to przejście w procesji wraz z królami po ulicach parafii, które jest daniem świadectwa wiary w Jezusa Chrystusa jako Króla i Pana.

Orszak rozpoczyna się o godz. 11.15 koło szkoły, gdzie nastąpi przemarsz wszystkich do kościoła. O godz. 12.00 odbędzie się uroczysta Msza św. Zapraszamy wszystkie dzieci przebranie za aniołki i   pasterzy, wszystkie grupy i koła naszej parafii poprzebierane w swoje stroje: strażaków, górników, koła gospodyń wiejskich, koła Różańcowe i wszystkich parafian do wzięcia udziału w orszaku. Na orszaku rozdawane będą korony, śpiewniki, naklejki orszakowe. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

 

Plan wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień:

 

Wizyta duszpasterska 27.12.2019 – 04.01.2020r. Par. Truskolasy

 

Piątek 27.12.2019r. Długi Kąt godz.900

1ks.od P. Henryka Zawady do Tadeusza Knopa

2 ks.od P. Andrzeja Kałuży w stronę centrum  P Tyrasa 49

28.Sobota12.2019 Długi Kąt godz. 900  

1ks. Sobota Oski od Wręczycy

2ks od P. Krzysztofa Majchrzaka w stronę Wręczycy

Poniedziałek 30.12.2019r Golce godz.900

1ks lewa strona od P. Wydrów

2ks. prawa strona od P. Gworysów

Wtorek 31.12.2019 Kawki godz.900

1ks. od Panek nr 3

2ks. od P. Sakałusa

Czwartek 02.01.2020 godz 900 Piła I i Piła II     

1ks.Piła II w stronę Zamłynia

2ks Piła I od Zamłynia

Piątek 03.01.2020 godz. 900 Zamłynie

1ks. od Kawek

2k2 od Piły I

Sobota 04.01.2020 godz. 900 Kałmuki  

1ks od początku

2ks od końca

 

W czasie wizyty duszpasterskiej omawiamy uczestnictwo we mszy świętej, spowiedzi, przygotowanie do I komunii, bierzmowania, małżeństwa poruszamy sprawę prac w naszej parafii. Ofiary składane w czasie wizyty przeznaczone  będą na potrzeby kurii w Częstochowie, na potrzeby parafii konserwację dachu i ścian kościoła i dla księży. W godzinach południowych prosimy o gorący posiłek. Prosimy o pojazd dla księży i ministrantów w jedną i drugą stronę.

 

 

 

Informacje duszpasterskie na 4 Niedzielę Adwentu.

          22.12.2019r.

   Pojutrze wigilia Bożego Narodzenia. Zapraszamy do chrześcijańskiego przeżywania wigilii, czytanie pisma świętego o narodzeniu Pana Jezusa,, modlitwa, łamanie się opłatkiem, śpiewanie kolęd. Msze święte  o 800 i 830. Spowiedź o 730.

   Pasterka w Długim Kącie o 2200, w kościele parafialnym o północy.

  Msze święte 25 i 26 grudnia jak w niedziele. 25 grudnia nie ma mszy świętej w Długim Kącie.

Taca z pasterki na fundusz obrony życia.Taca z 2 drugiego dnia świąt na uczelnie katolickie, Przyszła niedziela 29 grudnia święto świętej rodziny.

   Do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela” numer świąteczny w zwiększonej objętości z atrakcyjnymi dodatkami: płyta Golec Orkiestry śpiewnik i kalendarz. Cena 10 zł.

   Są jeszcze świece Caritas  duże 15 zł małe 7 zł.

   Msze święte w czasie kolędy będą rano o siódmej. Po Trzech Królach od 7 stycznia msze święte  w dni powszednie będą odprawiane w kaplicy u Sióstr.

   Dziękuję s. Nuncji za dekorację w szopce stroiki Panom  i Pani za postawienie szopki i choinek i ustrojenie, Siostrom za zorganizowanie 80 paczek i rozwiezienie ich do dzieci, dziękuję tym, którzy ofiarowali te paczki, za zgłoszenie chorych ponad 70 osób odwiedziliśmy, którzy przez spowiedź i komunię świętą przygotowali się na święta. Dziękuję Siostrom i nadzwyczajnym szafarzom za pomoc w udzielaniu komunii świętej, za ofiary składane na renowację prezbiterium i konserwację dachu kościoła. Bóg zapłać!

   W ubiegłym tygodniu zmarł ks. Roman Rataj l.50 były proboszcz z Dalachowa. Wieczny odpoczynek…

 

 

Informacje duszpasterskie na 3 Niedzielę Adwentu,Niedzielę Radości                                                                                                                       15.12.2019r.

 

   Trzecia niedziela adwentu jest niedzielą radości,, gaudete Pan jest blisko, jest wśród nas.

Kolor szat liturgicznych różowy.

 

   W ubiegły czwartek odwiedziliśmy 70 chorych, którzy skorzystali ze spowiedzi świętej i przyjęli komunię świętą.

 

   Dziękuję 7 Panom i 1 Pani za postawienie szopki, choinek i ustrojenie ich. Bóg zapłać.

 

   W najbliższy czwartek 19 grudnia dzień spowiedzi w naszej parafii, będą księża z dekanatu. Spowiedź: 830-1000  1530-1800 Długi Kąt 1530.Spowiedź i komunia święta będzie dobrym przygotowaniem na religijne przeżycie świąt Bożego narodzenia. Niech Bóg się narodzi w Tobie.Na mszy świętej o 1630 będziemy się modlić w intencji ks. Dariusza w Dniu Jego imienin. Zapraszam do modlitwy.

 

   Do nabycia są jeszcze świece na stół wigilijny, Dzieło Pomocy Dzieciom, duże 15 zł. małe 7 zł.

 

   Zapraszamy dziś po mszach świętych do Domu Maryi na kiermasz bożonarodzeniowy zorganizowany prze Oazę Dzieci Bożych.

 

  Zapraszamy na Roraty, msze o Matce Bożej, od poniedziałku do piątku o 1630, w sobotę o 1600, dzieci zapraszamy z lampionami

Informacje duszpasterskie na Uroczystość Niepokalanego

                  Poczęcia NMP  08.12.2019r.

 

 Dziś na mszy świętej o 10-tej poświęcenie medalików dzieci 3 klasy. Spotkanie z rodzicami i dziećmi 3 klasy. Dzień pomocy Kościołowi na Wschodzie.. Zbiórka do puszki na ten cel.

 

   Odwiedziny chorych przed świętami Bożego Narodzenia w czwartek 12 grudnia od godziny 8-ej.Zgłaszamy chorych w zakrystii lub w kancelarii. Nie potrzeba zgłaszać tych, których odwiedzamy co miesiąc.

 

 Dzień spowiedzi przed świętami BN w czwartek 19 grudnia: 830-1000 1530- 1800. Długi Kąt 1530.

 

   Zapraszamy na Roraty,Msze o Matce Bożej. Od poniedziałku do piątku o 1630, w sobotę o 1600. Zapraszamy do licznego uczestnictwa. Dzieci zapraszamy z lampionami.

 

   Zapraszamy na krąg biblijny w środę o 1930 i oazę Dzieci Bożych w sobotę o 1000.Spotkania u sióstr.

 

   Zapraszam do pomocy przy strojeniu, postawieniu choinek w najbliższą sobotę 14 grudnia od godziny 9-tej.

 

   Do nabycia świece na stół wigilijny, Dzieło Pomocy Dzieciom. Duże 15 zł, małe 7 zł. Nie odkładajmy zakupu na ostatnią chwilę.

 

 W ubiegłym tygodniu zmarli: Marianna Kozak l.70 z Klepaczki,  Stanisława Lisiecka l.79 z Truskolas. Pogrzeb dziś o 1430. Wieczny odpoczynek..

  

Pierwsza Niedziela Adwentu 01.12 2019r.Informacje duszpasterskie

 

   Dziś na sumie uroczystość odpustowa poświęcona św. Mikołajowi, patronowi naszej parafii.

     W środę msza święta w intencji górników i ich rodzin,emerytów o godz. 10-tej.Młodzież z naszej szkoły przedstawi program poświęcony Górnikom. Zapraszamy do modlitwy.

 

Po mszy popołudniowej dziś w niedzielę spotkanie z członkami i zelatorami  Żywego Różańca. Zapraszamy kandydatów do włączenia się do nowo powstających grup różańcowych dzieci, młodzieży, mężczyzn i kobiet.

  

W piątek pierwszy miesiąca, św. Mikołaja patrona naszej parafii, msze święte o 9-ej i 1630.Spowiedź rano przed 9-tą i od 16-tej. Spotkanie ze św. Mikołajem po mszy świętej popołudniowej.

 

 Do nabycia świece na stół wigilijny duże -15 zł., małe 7 zł.

  

Zapraszamy na roraty, msze o Matce Bożej. Od poniedziałku do piątku o 1630, w sobotę o 16-tej. Zapraszamy z lampionami dzieci.

 

 W przyszłą niedzielę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Spotkanie z rodzicami i dziećmi 3 klasy. Poświęcenie i rozdanie medalików. Dzień pomocy Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka na ten cel do puszki.

 

 Odwiedziny chorych przed świętami Bożego Narodzenia w czwartek 12 grudnia, nie odwiedzamy chorych w pierwszy piątek. Zgłaszamy chorych w zakrystii lub w kancelarii. Nie zgłaszamy tych, których odwiedzamy co miesiąc.

  Dzień spowiedzi przed świętami BN w czwartek 19 grudnia 830-1000 1530 -1800. Długi Kąt 1530.

 

 W środę spotkanie kręgu biblijnego 1930, oaza dzieci bożych w sobotę o 10-tej u sióstr.

 

 

Informacje duszpasterskie na Uroczystość  Chrystusa Króla Wszechświata  24.11.2019r.

 

 

    Zakończono część pracy przy prezbiterium w tym roku. W przyszłym roku będziemy chcieli kontynuować pracę, główny ołtarz oraz prawa ściana prezbiterium i konserwację  zewnętrznych ścian kościoła. Dziękuję za ofiary.

   Na sumie wystawienie Najświętszego. Sakramentu, litania do NSPJ, akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi Wszechświata.

 

   Zapraszamy członków i zelatorów Żywego Różańca na spotkanie w pierwszą niedzielę miesiąca grudnia po mszy świętej popołudniowej. Zapraszamy kandydatów  do włączenia się do nowo powstałych grup różańcowych dzieci, młodzieży, mężczyzn i kobiety.

 

   W przyszłą niedzielę na sumie msza odpustowa św. Mikołaja, patrona naszej parafii..

 

   W środę o 1930 spotkanie kręgu biblijnego, w sobotę o 10-tej oaza dzieci bożych. U sióstr.

 

   Do nabycia świece na stół wigilijny. Duże 15 zł, małe 7 zł. Nie odkładajmy na ostatnią chwilę. Kupując świece pomagamy dzieciom.

 

   W poniedziałek od 9-tej zapraszam rodziców dzieci 3 klasy i młodzieży klas średnich kandydatów do bierzmowania do grabienia liści  

 

 

  

Informacje duszpasterskie na 33 Niedzielę Zwykłą

                           17.11.2019r.

 

 

 

  Trwają prace przy renowacji prezbiterium, zakończono prace przy konserwacji dachu. Dziękuję za ofiary składane na ten cel.

 

   Dziś spotkanie rodziców i dzieci 3 klasy. Poświęcenie książeczek. Dziękuję rodzicom 3 klasy za sprzątanie otoczenia kościoła, grabienie liści. Proszę jeszcze przed zimą o zgrabienie liści, uzupełnienie.

 

   Corocznym  zwyczajem P. organista odwiedza domy naszej parafii przynosząc opłatek wigilijny Organista służy cały rok parafii, wykonuje wiele prac, przyjmijmy go życzliwie.

 

   W środę o 1930 spotkanie kręgu biblijnego u sióstr, w sobotę o 10-tej oaza dzieci bożych.

 

   W ubiegłym tygodniu zmarli: Elżbieta Pardela l.71

Truskolasy,Alfred Pacierpnik l.74 Piła I , Antonina Kryślewicz Truskolasy.l.76. Wieczny…

 

Informacje duszpasterskie na 32 Niedzielę Zwykłą

                           10.11.2019

 

   W środę 13 listopada do 13 tej odbiór zużytego  sprzętu elektrycznego i elektronicznego ,budynek gospodarczy. Dochód ze zbiórki na misje.

 

   Dziękuję za udział we mszy świętej i poświęceniu obelisku żołnierzy walczących w Truskolasach w pierwszych dniach wojny w 1939 r.

 

   Dziękuję za ofiary na konserwację dachu kościoła i renowację prezbiterium  prawa strona.

 

   W poniedziałek święto niepodległości. Msze święte 8,10. 1130. Na sumie msza za Ojczyznę. Zapraszamy do udziału we mszach świętych. Wieszamy biało czerwone flagi na naszych domach.

 

   Dziś dzień solidarności z kościołem prześladowanym, pomoc kościołowi w potrzebie. To chrześcijańska organizacja wspierająca prześladowanych chrześcijan

.

    W niedzielę 17 listopada na mszy świętej o 10-tej spotkanie z rodzicami dziećmi 3 klasy

poświęcenie książeczek.


Informacje duszpasterskie na 31 Niedzielę Zwykłą

                                 03.11.2019r.

 

   Trwa oktawa Wszystkich Świętych. Modlimy się za zmarłych. Codziennie wypominki o 16-tej, koronka do miłosierdzia Bożego, msza święta .Możemy zyskiwać odpust zupełny za jedną duszę na dzień, nawiedzenie cmentarza, modlitwa za zmarłych, stan łaski uświęcającej .Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

   W najbliższy czwartek odwiedzimy chorych których odwiedzamy w pierwsze piątki.

 

     8 listopada w piątek o godzinie 12-tej odbędzie poświecenie obeliska i msza święta w naszym kościele na pamiątkę walk w Truskolasach na początku 2 wojny światowej w 1939 roku. Uroczystość organizuje Pan wójt Gminy Wręczyca Wielka  mgr Tomasz Osiński i przewodniczący rady gminy. Zapraszam do udziału w tych uroczystościach poczty sztandarowe, dzieci, młodzież i mieszkańców naszej parafii.

 

   Została przeprowadzona konserwacja dachu kościoła. Dziękuje za ofiary na ten cel.

 

   Zmarła Janina Knop z Klepaczki l.80. Pogrzeb    .. Wieczny odpoczynek …             

Informacje duszpasterskie na 30 Niedzielę Zwykłą

                               27.10.2019

 

   Dziś zbiórka do puszki na misje, na zakończenie tygodnia misyjnego.

   Przyjmujemy na wypominki jednorazowe na cmentarzu 1 listopada, oktawalne od 2-8 listopada, roczne, półroczne przed sumą.

   Zakończono konserwację dachu kościoła, na wiosnę będziemy konserwować ściany kościoła. Bóg zapłać za ofiary na ten cel.

   Proszę o porządek na cmentarzu. Apel prośba, aby zabierać do domu opakowania papierowe.

   W czwartek na różańcu spowiedź przed pierwszym piątkiem. Dzieci 4 klasy podpisane będą mieć książeczki 1 listopada po mszy świętej.

   Msze święte w uroczystość Wszystkich Świętych 8 i 10   w kościele 12 na cmentarzu, w dzień zaduszny godz. 9, 10 Długi Kąt, 16 wypominki, koronka msza święta 1630 17- niedzielna.  Zapraszamy na modlitwy za zmarłych do 8 listopada codziennie wypominki, koronka do Mił. Bożego, msza święta. Od 1-8 listopada można zyskać odpust zupełny za dusze czyśćcowe nawiedzając cmentarz, będąc w stanie łaski uświęcającej, modlitwa za zmarłych.

W dni powszednie o godzinie 16-tej wypominki, koronka i msza święta, w niedziele o 1530. Zapraszamy do licznego udziału w modlitwach za zmarłych w miesiącu listopadzie.

 

8 listopada o godzinie 12 będzie poświęcenie obeliska  i Msza święta w naszym kościele  na pamiątkę walk  w Truskolasach na początku 2 wojny światowej, organizacja tej uroczystości Pan wójt gminy Wręczyca Wielka mgr Tomasz Osiński. Zapraszamy parafian do udziału.

Informacje duszpasterskie na 29 Niedzielę Zwykłą

                       Niedzielę Misyną 20.10.2019r.   

 

   Do puszki w ubiegłą niedzielę w Dzień Papieski  złożono na fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia 1166 zł. Bóg zapłać.

 

   Przyjmujemy na wypominki, modlitwa za zmarłych:

Jednorazowe na cmentarzu, oktawalne do 8 listopada, codziennie wypominki, koronka do Mił. Bożego, msza święta, roczne, półroczne przed sumą.

 

   Zapraszamy do odmawiania różańca w kościele w dni powszednie o 1630 w niedziele o 1530. Zachęcamy do odmawiania różańca w kapliczkach, w rodzinach.

 

   Prosimy o porządek na cmentarzu.Apelujemy aby kartony papierowe zabierać do domu bo one zajmują dużo miejsca w koszach, a parafia za wywóz śmieci płaci dziesiątki tysięcy.

 

   Wczoraj w kościele rektorackim NMP w Częstochowie został przyjęty do grona nadzwyczajnych szafarzy P. Tomasz Frania, obecnie jest w naszej parafii 4 szafarzy i 3 siostry w diecezji 360 osób, świeckich 186, reszta siostry zakonne. Dziękujemy za pomoc naszym szafarzom.

   Dzisiejsza niedziela misyjna rozpoczyna tydzień misyjny, ochrzczeni i posłani to hasło nadzwyczajnego miesiąca misyjnego.

   Do nabycia kalendarze książkowe 27 zł.

   Czytajmy katolicką prasę Niedzielę.   W ubiegłym tygodniu zmarli: Stanisław Kubat l. 75 z Kawek,Eleonora Pietrzak l.86 z Hutki, Stanisław Cichoń l.79 z Klepaczki, Jan Kubat z Truskolas l.78. Wieczny….  

 

Informacje duszpasterskie na 28 Niedzielę Zwykłą 

                            13.10.2019r.

 

   Dziś obchodzimy 19 Dzień Papieski. Zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia, jako żywy pomnik św. Jana Pawła II.

 

   W poniedziałek rozpoczynamy konserwację dachu kościoła. Dziękuję za ofiary na ten cel.

 

   Przyjmujemy na wypominki za zmarłych. Pomagajmy swoim bliskim zmarłym dostać się do nieba. Rodzaje wypominek:jednorazowe- na cmentarzu 1 listopada w czasie procesji o 1115, oktawalne- wypominki, koronka do miłosierdzia Bożego, msza święta w oktawie Wszystkich Świętych do 8 listopada, roczne, półroczne przed sumą.

 

   Zapraszamy do odmawiania różańca. W kościele w dni powszednie o 1630 w niedziele o 1530. Zachęcamy do odmawiania różańca w kaplicach, Długi Kąt, Hutka, Piła oraz w rodzinach.

 

   Przypominamy o porządku na cmentarzu. Nie wysypujmy śmieci po cmentarzu.Kartony papierowe zabierajmy do domu, bo one zajmują dużo miejsca.

 

   Czytajmy katolicką prasę Niedzielę.

 

   W sobotę w kościele rektorackim NMP w Częstochowie w poczet nadzwyczajnych szafarzy będzie nasz parafianin

P. Tomasz Frania., to czwarty szafarz w naszej parafii.

 

   Zapraszamy na spotkania u Sióstr w środę o19 30 krąg biblijny i w sobotę o 10-tej oaza.    

 

Informacje duszpasterskie na 27 Niedzielę Zwykłą 

                             06.10.2019r.

 

 

   Trwa Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej rozważania biblijne i teologiczne na temat misji.

 

   Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w kościele w dni powszednie o 1630, w niedziele o 1530, w kapliczkach przydrożnych i rodzinach. Dziękujemy za liczny udział dzieci, zapraszamy również młodzież i dorosłych.

Spotkanie z członkami Żywego Różańca, kandydatami w niedzielę po mszy popołudniowej.

 

   Zmarła Wiesława Kudła, kiedyś mieszkała w Golcach. L. 85. Wieczny…

 

   Msza św. w intencji pielgrzymów do Gietrzwałdu 13 października o 1130

 

   Spotkanie oazowe w sobotę o 10-tej, kręgu biblijnego w środę o 1930 u Sióstr. Zapraszamy.


Informacje duszpasterskie na 26 Niedzielę Zwykłą

                              29.09.2019r.

 

   We wtorek rozpoczyna się miesiąc październik, miesiąc różańcowy, zapraszamy do odmawiania różańca w kościele

w dni powszednie o 1630, w niedziele o 1530.odmawiajmy w kaplicach i w rodzinach. Ulubioną modlitwą w życiu św. Jana Pawła II był różaniec. Spotkanie w niedzielę po mszy św. popołudniowej członkami ŻR i kandydatami.

 

   W tym tygodniu przypadają I-szy czwartek, modlimy się o powołanie kapłańskie i zakonne, I-szy piątek wynagradzamy za grzechy całego świata, spowiedź rano przed 7-mą i w czasie różańca o 1630, odwiedziny chorych. I-sza sobota oddajemy  cześć Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

      Zapraszamy na pielgrzymkę   ŻR do Mrzygłodu w sobotę 5 października. Zapisy u ks. Dariusza.

 

   Prosimy o porządek na cmentarzu. Nie wyrzucamy śmieci i zniczy poza koszem, gruzu nie wrzucamy do koszów lecz zabieramy do domu.

 

 &a

Wygenerowano w sekund: 0.02
3,249,656 unikalne wizyty