Msze święte

Niedziele i święta
800, 1000, 1130, 1600
Długi Kąt: 845

Kałmuki (druga niedziela miesiąca): 1400 (poza okresem wakacyjnym)

Sobota (msza niedzielna):
1800 (1700 zimą)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna jest w dni powszednie po mszach świętych.

Nabożeństwa

Środa (po Mszy św. popołudniowej): nabożeństwo do Matki Bożej Truskolaskiej Pani Łaskawej

Czwartek (po pierwszej Mszy św. popołudniowej): Modlitwa zgiętych kolan przed Najświętszym Sakramentem o powołania kapłańskie i zakonne

Trzeci piątek miesiąca: nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego (modlitwa za zmarłych z ostatnich pogrzebów)

Odpust

1) Niedziela po 6 grudnia
2) Siódma Niedziela Wielkanocna

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Numer konta bankowego parafii

Numer konta bankowego parafii:
86 8249 0001 2001 0002 1412 0001

Pierwsze Soboty

Znajdź nas na Fb

Ogłoszenia

Informacje duszpasterskie na 14 Niedzielę Zwykłą

           05.07.2020r.

 

   Dzisiaj pierwsza grupa dzieci 3 klasy, 6 osób, przystąpiła do pierwszej komunii świętej, 2 grupa 29 osób przystąpi 13 września o 11-tej. Dziękuję rodzicom, którzy przygotowali kościół, mycie podłogi, okien,chodników, otoczenia kościoła, koszenie trawy, dwukrotne, obielenie ubikacji, posprzątanie całego Domu Maryja a przede wszystkim za duchowe przygotowanie, spowiedź, komunia święta. Biały tydzień będzie od 13 września. Bóg zapłać za zamówioną mszę świętą w intencji dzieci komunijnych, za dar ołtarza, lichtarz pod paschał.Szczególne podziękowanie kieruję do s. Denisy, która przygotowała  tę małą grupę dzieci.

 

We wtorek 22 września  o godz. 18-tej ks. bp Andrzej Przybylski udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.

 

   Trwają w naszej parafii rekolekcje oazy dzieci Bożych  które prowadzi ks. Dariusz z siostrami Joną i Makarią.

 

Witamy Gości w naszej parafii, zapraszamy na msze święte w dni powszednie, niedziele i święta. Życzymy odpoczywającym i pracującym dobrej pogody.

 

   W ubiegłym tygodniu zmarł Rafał Hadyk l.27. Pogrzeb dziś o 1430. Wieczny…

 

Informacje duszpasterskie na 13 Niedzielę Zwykłą.

                             28.06.2020 r.

 

   Rozpoczęły się wakacje. Dziękujemy tym, którzy przystąpili do spowiedzi i komunii świętej. Życzymy wszystkim uczniom , wychowawcom miłych wakacji, a przybywających do naszej parafii , pracującym i wypoczywającym dobrej pogody. Zapraszamy do udziału we mszach świętych w dni powszednie, niedziele i święta.

 

   W poniedziałek Uroczystość Piotra i Pawła. Msze święte o 9-ej i 18-tej. Taca przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

 

   W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, pierwszy piątek miesiąca, wynagradzamy Sercu Pana Jezusa za grzechy świata, spowiedź przed mszami świętymi ,7-ą i 18-ą. Odwiedziny chorych og godziny ósmej., pierwsza sobota oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi. Spowiedź pierwszej grupy dzieci komunijnych 6 dzieci i najbliższych z rodzin dzieci o godz. 9-ej.

 

   Pierwsza  komunia dzieci  pierwszej grupy.w niedzielę 5 lipca o 11-tej.

 

  Przez dwa tygodnie przy parafii będzie oaza dzieci Bożych.

 

   Przypominam, że będzie podstawiona przyczepa na cmentarzu na trawę,liście, ziemię, które będą przeznaczone na kompost.

 

   Zmarłą Irena Śliwińska l.85 z Truskolasy. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 14-tej. Wieczny ….

 

 

 

  

    

Informacje duszpasterskie na 12 Niedzielę Zwykłą.

                            21.06.2020r.

 

   4 lipca o godz.8-ej szkolenie i egzamin kierujących ruchem na drogach podczas pielgrzymek w instytucie Teologicznym Częstochowa ul św. Barbara 41, egzamin w Wordz-ie Częstochowa ul. Józefa Hallera 1.Prosimy o

zgłaszanie się chętnych w parafii do 26 czerwca.

 

   We wtorek Dzień Ojca. Modlimy się w intencji wszystkich Ojców. Dla żyjących o potrzebne łaski, Boże błogosławieństwo, dla zmarłych o niebo.

 

Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców wychowawców w piątek 26 czerwca na godz.8-mą na mszę świętą na zakończenie roku szkolnego.

 

   Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, w dni powszednie o 1730 a w niedziele i święta po mszy świętej popołudniowej.

 

  Od  27 czerwca msze święte niedzielne w wakacje w Długim Kącie o godzinie 19-tej w soboty. Nie ma mszy świętych w Kałmukach.

 

   Pierwsza komunia święta w naszej parafii, 5 lipca godz 11-ta i 13 września o godz. 11-tej. Bierzmowanie będzie w następnym roku szkolnym. Spotkanie indywidualne dziecka i rodziców przed pierwszą komunią  5 lipca w sobotę od 9-tej na plebanii.

 

Informacje duszpasterskie na 11 Niedzielę Zwykłą

                        14.06.2020r.

 

 

   Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła po mszy świętej o 17-tej. W czwartek na zakończenie oktawy poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci. W czwartek tylko procesja wokół kościoła bez 4 ołtarzy.

  

Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, w dni powszednie po mszy świętej o 17-tej, w święta i niedziele  po mszy świętej popołudniowej.

 

   W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, można spożywać pokarmy mięsne.

 

   W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.

W tym dniu przypada światowy Dzień Emigranta i Uchodźcy.

 

   Dziękujemy za ofiary składane na konserwację ścian kościoła. Bóg zapłać.

 


Informacje duszpasterskie na Niedzielę Trójcy Przenajświętszej 07.06.2020r.

 

   W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte o 800 1000 procesja 1130 1600. Procesja: 1 ołtarz, grota NMP,2 ołtarz- figurka Dzieciątka Jezus 3 ołtarz kapliczka przy kościele 4 ołtarz kapliczka przy kościele. Proszę przygotować ołtarze, przy kościele Kałmuki i Zamłynie, przy Grocie opiekujący się Grotą,ŻR przy figurce Dzieciątka siostry.Proszę dzieci sypiące kwiatki, dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej panów niosących baldachim, feretrony , sztandary, służbę liturgiczną, nadzwyczajnych szafarzy, strażaków. Zapraszamy do licznego udziału we mszach świętych, szczególnie o 10-tej. Chociaż procesja nie udaje się ulicami parafii, tylko w otoczeniu kościoła.

 

   Zapraszamy do udziału w procesji w oktawie Bożego Ciała po mszy świętej o 17-tej, w niedzielę po mszy świętej o 10-tej.

 

   Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za wykoszenie trawy na skarpie, wokół kościoła i plebanii, przy grocie ŻR. Dziękuje za ofiary na konserwację ścian kościoła. Bóg zapłać.

 

Informacje duszpasterskie na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego  Zielone Świątki  31.05.2020r. 

 

     W poniedziałek drugi dzień Zielych Świątek, Święto Matki Kościoła. Msze święte o 9-ej i 17-tej

 W czerwcu nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o 17ej, w niedziele i święta po mszy popołudniowej


 Od najbliższego pierwszego piątku wznawiamy odwiedzanie chorych comiesięczne, gdyby ktoś uważał, że jeszcze nie czas to proszę zgłosić w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie. Początek wizyty od godziny ósmej. Spowiedź rano przed mszą świętą i po południu od 1630. Ten tydzień to ostatnie dni spowiedzi wielkanocnej, skorzystajmy z okazji .

 

W ubiegłą sobotę 7 diakonów przyjęło święcenia kapłańskie.  Modlimy się w intencji neoprezbiterów i o powołania kapłańskie i zakonne.

   Dziękuję za ofiary składane na konserwację ścian kościoła i za ofiary na tacę, tych, którzy przez te miesiące nie chodzili do kościoła.

 

   Proszę o przygotowanie 2 ołtarzy przy kapliczkach wokół kościoła na Boże Ciało Kałmuki i Zamłynie, na zakończenie oktawy nie będzie ołtarzy. W Boże Ciało procesja wokół kościoła.

 

   Od wczoraj już nie ma ograniczeń uczestnictwa we mszach świętych. Została zniesiona dyspensa od uczestniczenia we mszy świętej w niedziele i święta.

  

 

  

 

Informacje duszpasterskie na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego Matki Bożej Truskolaskiej Pani Łaskawej.

                             24.05.2020

 

   W związku z pytaniami o skarbonki jałmużny wielkopostnej, odpowiadam, że można zawartość tych skarbonek złożyć do zakrystii w najbliższe niedzielę. Za ofiary składam Bóg zapłać.

Podobnie z Paschalikami, jeśli nie zdążyliśmy zakupić przez epidemię, można jeszcze zakupić też w zakrystii.

 

   Dziś na mszy świętej o 1130 rocznica pierwszej komunii świętej. Ze względu na trwającą epidemię nie ma uroczystości odpustowej i rocznicowej z udziałem księży. W naszym kościele może uczestniczyć w mszach i nabożeństwach 63 osoby. Uroczystość rocznicowa będzie w innym czasie.

 

   Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, w dni powszednie o 1730, w niedziele i święta po mszy świętej popołudniowej.

 

   W uroczystość Bożego Ciała procesja będzie wokół kościoła, dwa ołtarze przy kapliczkach,, dwa w kościele.

 

   Dziękuję za ofiary składane na konserwację ścian naszej świątyni. Bóg zapłać!

 

  We wtorek Dzień Matki. Modlimy się w intencji Mam.

   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej Niedzieli.

 

   W ubiegłym tygodniu zmarli: Irena Ćwiertniewska z Częstochowy l. 80. Machura Wanda l.80 z Hutki. Pogrzeb śp. Wandy w poniedziałek o 14-tej. Wieczny….

 


 

 

Informacje duszpasterskie na 6 niedzielę wielkanocną

                             17.05.2020r.

 

   Dziękuję za ofiary składane na konserwację ścian kościoła. Bóg zapłać.

 

   Teraz w w naszym kościele może uczestniczyć 63 osoby, dotychczas było 42 osoby. Prosimy abyśmy zaczęli uczestniczyć we mszy świętej. Ostatnio uczestniczyło około 30 osób.

 

   Za tydzień uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, odpust Matki Bożej Truskolaskiej Pani Łaskawej. Ze względu na sytuację pandemiczną nie będzie księży z dekanatu z innych parafii. Na sumie będzie rocznica pierwszej komunii, dlatego na tę mszę świętą o 1130 zapraszamy tylko dzieci z 4 klasy z rodzicami. Spowiedź dzieci i rodziców w piątek o 1630, spotkanie z rodzicami 4 klasy w poniedziałek o 19-tej w kościele. Spotkanie z rodzicami 3 klasy we wtorek o 19-tej w kościele.

 

   W tym roku ze względu na panującą epidemie w Boże Ciało nie będzie procesji ulicami naszej parafii lecz tylko wokół kościoła.2 ołtarze przy kapliczkach i 2 w kościele. Nie będzie procesji do 4 ołtarzy na zakończenie oktawy Bożego Ciała, tylko procesja wokół kościoła.

   Zapraszamy do uczestniczenia w nabożeństwach majowych w dni powszednie o 1730, w niedziele i święta po mszy świętej popołudniowej. Zachęcamy do odmawiania litanii w gronie rodzinnym.

 

   W ubiegłym tygodniu zmarł Alfred Skwara l. 79 z Truskolas. Wieczny…

 

 

Informacje duszpasterskie na 5 niedzielę wielkanocną

                         10.05.2020r.

 

   Wczoraj zostały zakończne prace przy konserwacji ścian kościoła. Dziękuję za ofiary składane . Inwestycja wykonana została z funduszy parafialnych.Będziemy chcieli w tym roku prowadzić renowcję prawej strony prezbiterium i zaczą renowację ołtarza głównego.

 

   Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, w dni powszednie o 1730, w niedziele i święta po mszy świętej popołudniowej. Zachęcamy do odmawiania litanii i pod Twoją obronę w rodzinach.

 

   Przypominamy, że w naszym kościele może uczestniczyć w nabożeństwach 42 osoby, nie licząc uczestniczących przed kościołem zachowującym dwu metrowe odległości.

 

   W ubiegłym tygodniu zmarli Zenona Wójcik z Hutki lat 71, msza święta pogrzebowa dziś o 1420, Bronisław Kurzacz l.92 z Truskolas. Wieczny…

 

   Zapraszamy do czytania prasy katolickiej Niedzieli.

 

Informacje duszpasterskie na 4 niedzielę wielkanocną

              Dobrego Pasterza 03.05.2020r.

 

   Dziś przypada światowy dzień modlitw o powołania, niedziela Dobrego Pasterza, początek tygodnia modlitw o powołania do służby w Kościele. Modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.

 

 Przypominamy, że w naszym kościele może uczestniczyć w nabożeństwach 42 osoby nie licząc celebransów , obsługi

i  służby liturgicznej. W kościele uczestniczymy w maseczkach, nie dotyczy duchownych.

  

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, w dni powszednie  o 1730 , w niedziele i święta po mszy św. popołudniowej. Zachęcamy do odmawiania lub śpiewania litanii do Matki Bożej w rodzinach.

  

Już dwa tygodnie trwają prace przy konserwacji ścian kościoła. Dziękuję za ofiary składane na tę inwestycję. Przypominam, że te prace są wykonane z funduszy parafialnych. Mam nadzieję, że w najbliższym tygodniu prace będą zakończone. W tym roku będziemy chcieli w dalszym ciągu prowadzić renowację prawej ściany prezbiterium i może zaczniemy renowację ołtarza głównego.

  

Nie wiemy czy odbędzie się odpust 24 maja i rocznica pierwszej komunii świętej. Termin pierwszej komunii świętej jest wyznaczony na 13 września, liczymy ,że ustaną ograniczenia.

 

  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej Niedzieli.

 


    

Informacje duszpasterskie na 3 Niedzielę Wielkanocną

                                   26.04.2020r.

   W związku ze zmianami dotyczącymi kościoła od tygodnia może w naszym kościele uczestniczyć  42 osoby nie licząc celebransów, obsługi i służby liturgicznej. W kościele przebywamy w maseczkach, nie dotyczy duchownych.

   Dzieci nie chodzą do szkoły do 24 maja, dlatego na prośbę rodziców przesuwamy I komunię na niedzielę 13 września godz.1100. Ufam, że wtedy będzie to możliwe, ustaną wszelkie ograniczenia ilości uczestniczących w mszach i nabożeństwach. Proszę rodziców aby z dziećmi uczestniczyli we mszach świętych przez Internet z naszego kościoła. Nie będzie też mszy świętej z udziałem strażaków 3 maja. Jeszcze nie wiadomo czy będzie  odpust 24 maja.

 Dziś Niedziela Biblijna, rozpoczyna się 11 tydzień biblijny.    Zachęcamy do czytania i rozważania Pisma świętego .

 W dalszym ciągu nie odwiedzamy chorych w pierwszy piątek, jedziemy tylko na wezwania indywidualne.

   W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek wynagradzamy za grzechy świata NSPJ, pierwsza sobota oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi. Okazja do spowiedzi przed mszami świętymi i w czasie nabożeństwa.

   Od tygodnia trwają prace przy konserwacji ścian kościoła. Bóg zapłać za ofiary na ten cel.

    W sobotę 2 maja uroczystość MB Królowej Polski. Msza św. przeniesiona z 3 maja, niedziela wielkanocna nie przyjmuje żadnych uroczystości. Msze święte o 8-ej i 17-tej.

  Za kilka dni rozpoczyna się miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. W tym roku nie można śpiewać przy krzyżach i kapliczkach, w kościele w dni powszednie o 1730, niedziele i święta po mszy popołudniowej.

 

Wubiegłym tygodniu zmarł Grzegorz Borecki l.48 z Hutki. Wieczny..

 

Informacje duszpasterskie na Niedzielę Miłosierdzia     

                 Bożego 19.04.2020r.

 

   Prosimy Jezusa Miłosiernego o oddalenie od nas skażenia wirusem , śpiewamy w dalszym ciągu suplikacje jak również modlimy się o deszcz, o ustanie  suszy. Odmawiamy koronkę do Miłosierdzia Bożego. Ze względu na panującą epidemię nie ma odpustu w Długim Kącie.

Zbiórka do puszki  na fundusz charytatywny.

 

   Rozpoczynamy 76 Tydzień Miłosierdzia. Kupując paschalik 10 zł. wesprzemy dzieła Caritas Pomoc dla seniora.

 

   Pragniemy poinformować że związku z panującą epidemią pielgrzymka do Medjugorie z naszej parafii zostaje odwołana. Osoby, które wpłaciły zaliczkę są proszone, aby zgłosiły się do ks. Wikariusza o odebranie zaliczki. Dziękujemy tym, którzy wyrazili pragnienie uczestnictwa w tej pielgrzymce.

 

   W tym tygodniu jeśli nie będzie przeszkód rozpoczniemy konserwację ścian kościoła. W ciągu roku będziemy chcieli kontynuować renowację prawej ściany prezbiterium, może rozpocząć renowację ołtarza głównego. Dziękuję za ofiary na ten cel.

 

   Sytuacja w związku z panującą epidemią jest niepewna , dlatego proszę o cierpliwość. Nie odwołujemy uroczystości, strażaków 3 maja, 17 maja I komunia święta, odpust 24 maja, poświęcenie pól itd..Może się okazać, że te wszystkie uroczystości będą przeniesione, ale do póki jest szansa, to nie wyznaczajmy nowych terminów, aby ich na nowo nie odwołać. Módlmy się o ustanie epidemii i czekajmy.

 


Informacje duszpasterskie na Wielkanoc 2020r.

                                       12.04.2020

 

W związku z panującą epidemią we mszach świętych może uczestniczyć do 5 osób.

 

   Do odwołania istnieje zakaz wejścia na cmentarz.

 

   Można nabywać paschaliki 10zł,które zapalamy w wigilię paschalną, w czasie śniadania wielkanocnego i w czasie świąt podczas posiłków.

 

   Do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela”, podwójny numer, cena 10 zł.

 

   Trwa nowenna przed  świętem Miłosierdzia Bożego.

Nie ma odpustu w Długim Kącie.

 

Życzenia świąteczne!

 

   W tym roku przez panującą epidemię święta wielkanocne obchodzimy w domu. Łączymy się przez Internet, telewizję, radio z naszymi kościołami. Modlimy się o ustanie epidemii, o siły dla pracowników służby zdrowia, uchronienia ich od zarażenia. Prosimy Chrystusa zmartwychwstałego, aby oddalił od nas choroby, zarazę, abyśmy mogli wrócić do codziennych obowiązków.

Chrystus zmartwychwstał Alleluja!

Prawdziwie zmartwychwstał Alleluja!

 

 

Informacje duszpasterskie na Niedzielę Palmową.

                                  05.04.2020

   W związku z epidemią korona wirusa obowiązuje dyspensa od udziału we mszy świętej w niedziele i święta. We mszy świętej w niedziele i święta może uczestniczyć do 5 osób poza służbą liturgiczną. We mszy świętej uczestniczą przedstawiciele, tych, którzy zamówili intencje mszy świętej.

   Wielki Czwartek pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej o 18-tej. Nie ma adoracji.

   Wielki Piątek, pamiątka śmierci Pana Jezusa, Kościół nie sprawuje Mszy świętej. Liturgia : czytania, opis Męki Pańskiej wd. Św. Jana, modlitwa powszechna, adoracja krzyża, komunia święta, nie ma przeniesienia do Grobu, bo Go nie ma. Obowiązuje post ścisły.

   Wielka sobota nie ma poświęcenia pokarmów, modlitwę przed śniadaniem wielkanocnym odmawia Ojciec. Modlitwa na stronie naszej parafii, archidiecezji. Liturgia Wigilii Paschalnej o 19-tej, poświęcenie paschału, liturgia Słowa, msza święta, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych bez poświęcenia wody, nie ma adoracji. Jest jeszcze dużo Paschalisów, które zapalimy na stole wielkanocnym. Oby jak najwięcej świeciło się Paschalików, skoro nie możemy uczestniczyć we mszy świętej w kościele.

   Niedziela Zmartwychwstania, msze święte jak w niedziele, nie ma rezurekcji, procesji , drugi dzień świąt wielkanocnych msze święte jak w niedziele.

   Spowiedź można się umówić przez telefon.

   Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za posprzątanie otoczenia kościoła. Bóg zapłać.

Zmarli Zdzisław Duda l.58 z Golcy Elżbieta Tomczyk l.52

Również z Golcy. Wieczny…

 

Informacje duszpasterskie na 5 Niedzielę Wielkiego Postu 

                               29.03.2020r.

 

   W związku z epidemią korona wirusa ks.abp Wacław Depo wydał rozporządzenie o udzieleniu dyspensy od udziału we mszy świętej w niedziele i święta. We mszy świętej może uczestniczyć do 5 osób, poza służbą liturgiczną. We mszy świętej mogą uczestniczyć przedstawiciele, tych, którzy zamówili intencję mszy świętej.. Dotyczy to mszy świętej w dni powszednie i święta. Nie ma adoracji, w Wielki Czwartek, nie ma miejsca wystawienia tzw. Ciemnicy, w Wielki Piątek, nie ma Grobu, w Wielką Sobotę nie ma poświęcenia pokarmów, wody chrzcielnej. Korzystamy z transmisji telewizyjnej, radiowej, lub onlain z naszego kościoła.

 

   W związku z koroną wirusem spowiedź może odbywać się na wyznaczoną godzinę, nie może być więcej niż 5 osób,dotyczy to również pierwszego piątku dzieci 4 klasy które jeszcze nie dokończyły 9 pierwszych piątków.

 

   Można nabyć paschaliki na stół wielkanocny.10 zł. Zapalony Paschalik będzie wyrazem łączności naszych Rodzin z kościołem parafialnym.

 

   Nabywajmy prasę katolicką Niedzielę. Czytajmy , bo jest wiele artykułów, liturgia Słowa na  5 niedzielę wielkiego postu.

 

   Msza święta niedzielna w sobotę od 04 kwietnia o  godzinie 18-tej.

Dziekuję za ofiary na kwiaty: Zamłynie 250 zł., T-sy ul. Piaskowa 140 z Truskolasy ul. Słowackiego 100 zł. Ż. Różaniec Klepaczka 150 złł

Zmarł ks. Franciszek Sas l.86 merytowany proboszcz z Białej koło Pajęczna. Wieczny...

 

Informacje duszpasterskie na 4 Niedzielę Wielkiego Postu

                          Niedziela radości 22.03.2020

 

   Polska, Europa i świat walczą z koroną wirusem. Wypełniamy wskazówki służb państwowych. Trwamy na modlitwie w naszych rodzinach postawmy obrazy MB Częstochowskiej w oknach. Zalecamy aby uczestniczyć we mszach świętych przez telewizję , radio, Internet. Można uczestniczyć przez facebook kościół w Truskolasach sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w drodze krzyżowej w piątek 1630 dla dzieci z naszego kościoła  1800 dla dorosłych z kaplicy u sióstr.

 

   W poniedziałek  23 marca dzień spowiedzi, będą księża z dekanatu. Spowiedź w godzinach 830do 10-tej. 1600 do 18-tej.W Długim Kącie o 16-tej. Pamiętamy o tym, że może być w kościele maksimum 50 osób, o odległościach pomiędzy osobami.

   Do nabycia paschaliki na stół wielkanocny 10 zł.

Czytajmy Niedzielę katolicką prasę.

Prosimy o zbiórkę na kwiaty do Grobu Pańskiego.

Chorych będziemy odwiedzać w poniedziałek 6 kwietnia. Zgłaszamy w zakrystii lub przez telefon. Nie zgłaszamy tych których odwiedzamy co miesiąc.

W środę 25 marca Uroczystość Zwiastowania NMP, dzień świętości życia

   Dziś 4 niedziela wielkiego postu, niedziela radości, niedziela róż .W tradycji rzymskiej Ojciec święty poświęcał złotą różę, którą ofiarował osobie zasłużonej dla kościoła., kolor szat liturgicznych różowy.

Zmarła Krystyna Krauze l.89 z Długiego Kąta. Msza święta we wtorek o 14-tej w Długim Kącie. Wieczny…

Przepisy pochówku…

 


Informacje duszpasterskie na 3 Niedzielę Wielkiego Postu

                                15.03.2020

 

   W związku z zwiększającą się liczbą zakażonych wirusem obok wytycznych inspekcji sanitarnej śpiewamy suplikacje, odmawiamy różaniec prosząc Boga i Matkę Najświętszą o ustanie korona wirusa.

 

   Abp. Wacław Depo udzielił do dnia 29 marca br. dyspeny od obowiazku udziału w Mszy niedzielnej dla osób w podeszłym wieku, chorych, dzieci i młodzieży oraz rodzicom bezpośrednio nimi się opiekującym, osobom obawiającym się zarażeniem wirusem. Takie osoby nie zaciągają grzechu ciężkiego. Dlatego zaleca się, aby osoby nie uczestniczące w niedzielnej Mszy św. skorzystały z transmisji medialnych Mszy św. (telewizja, radio, internet).

  

     Wszelkie nabożeństwa (Drogi Krzyżowe, Gorzkie Żale) nowenny, Godzinnki zostają zawieszone. Zapraszamy do rozważania Męki Pana Jezusa  w domu, gorzkie żale i drogę krzyżową.

 

   Rekolekcji i spowiedzi nie będzie w wyznaczonym czasie, od 4 niedzieli wielkiego postu. Czy się odbędą i w jakim czasie powiadomimy.

 

   Msze święte w dni powszednie w kościele.

 

   Proszę o przeprowadzenie zbiórki na kwiaty do Grobu Pańskiego.

 

   Są do nabycie paschaliki na stół wielkanocny, cena 10 zł. Zapalimy go w czasie śniadania wielkanocnego.

 

   W czwartek uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze święte w kościele o 9 i 17. W tym dniu na Mszy o godz. 17 modlimy się za ks. Proboszcza z racji imienin.

 

   Do nabycia Niedziela, w niej książeczka dobra spowiedź,wiele wiadomości na dobrym wypełnieniu warunków spowiedzi.

 

   Zmarł Józef Kłobusiński l.76 z Truskolas. Wieczny…

 


Informacje duszpasterskie na 2 Niedzielę Wielkiego Postu

                            08.03.2020

 

   Dzisiaj Dzień Kobiet. Modlimy się w intencji wszystkich Pań, niech Maryja Niepokalana wyprasza Wam wszelkich łask w życiu.

 

   Droga krzyżowa w piątek o 1630, gorzkie żale w niedziele o 1545.Zapraszamy.

 

   Msze święte w dni powszednie u Sióstr, w piątek i w sobotę po południu w kościele.

 

   Dziś zbiórka do puszki na polskich misjonarzy, niedziela Ad Gentes.

 

   Po mszy świętej o 10-tej próba śpiewu przed pierwszą komunią świętą, dzieci 3 klasy.

 

   Można odpisać 1% na fundację Wspólna Sprawa. Zostawiamy rozliczenia u siostry i po tygodniu je odbieramy.

 

   Rekolekcje wielkopostne rozpoczynają się w 4 niedzielę wielkiego postu 22 marca, które wygłosi ks wicekanclerz Damian Kwiatkowski z kurii z Częstochowy. Spowiedź 23 marca w poniedziałek.

 

     Spotkanie kręgu biblijnego w środę u Sióstr o godz. 19.30. Serdecznie zapraszamy.

 

     Spotkanie kandydatów do bierzmowania klas 8 szkoły podstawowej w piątek w kościele.

 

     Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która wyruszy z naszej parafii w dniu 27 marca 2020 roku. Rozpocznie się ona Mszą św. o godz. 20.00, a po niej wyrusza się w nocą, 40 kilometrową trasę, zabierając ze sobą rozważania – 14 stacji męki Jezusa. Hasłem tegorocznej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej jest: „Droga Przebaczenia. Od zranienia do uzdrowienia”. Aby wziąć udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej należy wcześniej zarejestrować się na stronie EDK wybierając trasę św. Mikołaja Truskolasy.

Informacje na temat Ekstremalnej Drogi Krzyżowej jak i link do rejestracji można znaleźć na stronie internetowej naszej parafii.

 

Trwają zapisy na autokarową 8-dniową pielgrzymkę zagraniczną do Medjugorie w dniach 29 maja – 6 czerwca bieżącego roku organizowaną z naszej parafii. Koszt pielgrzymki to 150 euro +400 zł. Wyjazd 29 maja o godz. 22.00 z parkingu przy kościele. W planie pielgrzymki m.in. zwiedzanie miast Dubrownik, Mostar i Split z przewodnikami.

Pielgrzymka ma charakter modlitewny. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy u ks. Wikariusza. Przy zapisie podajemy imię i nazwisko, datę urodzenia, pesel, adres zamieszkania, numer dokumentu z którym pojedziemy (dowód osobisty albo paszport) i dokładną datę ważności tego dokumentu, numer telefonu oraz wpłacamy zaliczkę 100 euro.

Zapisy trwają do 27 kwietnia lub do zapełnienia miejsc. Na pielgrzymkę wymagana jest także Europejska Karta Zdrowia. Zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce.

 

   W ubiegłym tygodniu zmarli: Marianna Kudła l.91 z Klepaczki, pogrzeb w poniedziałek o 12-tej,Janina Noga l.90 z Truskolasy., pogrzeb w poniedziałek o 14-tej. Wieczny…

 

 

Informacje duszpasterskie na 1 Niedzielę Wielkiego Postu

                              01.03.2020

 

   Msze święte w dni powszednie w kaplicy u Sióstr, z wyjątkiem piątku i soboty po południu.

 

   Zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek o 1630, Gorzkie Żale w niedzielę na 1545.

 

   W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, pierwszy piątek wynagradzamy Najświętszemu Sercu PJ za grzechy świata, pierwsza sobota oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi,

 

   W piątek spowiedź przed mszą świętą   i w czasie drogi krzyżowej i w czasie mszy świętej o 17-ej.Odwiedziny chorych od ósmej.

 

   Ministranci po mszach świętych będą rozdawać skarbonki jałmużny wielkopostnej, której zawartość złożymy w czasie poświęcenia pokarmów w wioskach i w kościele.

 

   W środę krąg biblijny o 1930, oaza dzieci Bożych w sobotę o 10-tej u Sióstr.

 

   W przyszłą niedzielę puszka na misjonarzy polskich ,  niedziela ad gentes.

 

   Zapraszamy wszystkich na autokarową 8-dniową pielgrzymkę zagraniczną do Medjugorie w dniach 29 maja – 6 czerwca bieżącego roku organizowaną z naszej parafii. Koszt pielgrzymki to
150 euro +400 zł.

        Cena pielgrzymki obejmuje: przejazd autokarem w tym dwa przejazdy nocne, 6 noclegów w hotelu w Medjugorie w pokojach z łazienkami 2-3 osobowych i wyżywieniem (śniadanie + obiadokolacja), zwiedzanie miast Dubrownik, Mostar i Split z przewodnikami i opłata pilota. Wyjazd autokarem spod kościoła w Truskolasach 29 maja o godz. 22.00 i powrót także pod kościół.

        Pielgrzymka ma charakter modlitewny. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy u ks. Wikariusza. Przy zapisie podajemy imię i nazwisko,  datę urodzenia, adres zamieszkania,  numer dokumentu z którym pojedziemy (dowód osobisty albo paszport) i dokładną datę ważności tego dokumentu, numer telefonu oraz wpłacamy zaliczkę 100 euro.

Zapisy trwają do 27 kwietnia lub do zapełnienia miejsc. Na pielgrzymkę wymagana jest także Europejska Karta Zdrowia (wyrabiana w Narodowym Funduszu Zdrowia). Więcej informacji wraz z planem wyjazdu zostaną podane w najbliższym czasie. Zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce.

 

     Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która po raz drugi wyruszy z naszej parafii. Ekstremalna Droga Krzyżowa to wyzwanie – rusza się w nocy na ponad 40 kilometrową wędrówkę. Bierze się do ręki mapę trasy i rozważania – 14 stacji męki Jezusa. Hasłem tegorocznej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej jest: „Droga Przebaczenia. Od zranienia do uzdrowienia”.

      Naszą wyprawę rozpoczniemy 27 marca 2020 roku Mszą Świętą o godz. 20.00. Po Mszy Świętej wyruszamy w trasę, która kończy się w Sanktuarium na Jasnej Górze. Aby wziąć udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej należy wcześniej zarejestrować się na stronie EDK wybierając trasę św. Mikołaja Truskolasy.

     Informacje na temat Ekstremalnej Drogi Krzyżowej jak i link do rejestracji można znaleźć na stronie internetowej naszej parafii.

 

   W ubiegłym tygodniu zmarły: Marianna Dorożyńska l.88 Piła II. Alicja Kulej l.80  Piła I. Wieczny…

   

Informacje duszpasterskie na 7 Niedzielę Zwykłą

                            23.02.2020 r.

 

    Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”. Podejmijmy w czasie wielkiego postu abstynenckie postanowienia.

     

   W środę popielcową rozpoczynamy wielki post. Msze święte w środę popielcową z posypaniem głów popiołem o 9 i 17 w kościele. Obowiązuje post ścisły osoby od 18 do 60 roku życia powstrzymanie się od pokarmów mięsnych , jeden posiłek do syta i dwukrotne posilenie się. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje od 14 roku życia we wszystkie piątki roku jeśli nie wypadnie uroczystość, która znosi post lub dyspensa udzielona przez biskupa lub proboszcza.

      

   Msze święte w tym tygodniu odprawiane u Sióstr poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek rano, w kościele w środę popielcową, w piątek i sobotę popołudniu.

     

   W wielkim poście zapraszamy na drogę krzyżową w piątki o 16.30 gorzkie żale w  niedziele o 15.45 .

   

     Można odpisać 1% na fundację Wspólna Sprawa. Deklarację podatkową zostawiamy u siostry w zakrystii i po tygodniu odbieramy.

     

   Plac niżej kościoła jest własnością parafii i bez wiedzy parafii nie możemy nic robić. Ostatnio stał się nielegalnym wysypiskiem śmieci. Jeśli policja nas złapie czeka nas wysoki mandat.

 

   Z naszej parafii organizowana będzie autokarowa 8-dniowa pielgrzymka zagraniczna do Medjugorie w dniach 30 maja – 6 czerwca bieżącego roku. Koszt pielgrzymki to 150 euro +400 zł.

Cena pielgrzymki obejmuje: przejazd autokarem w tym jeden przejazd nocny, pobyt w Medjugorie, 6 noclegów z wyżywieniem (śniadanie + obiadokolacja), ubezpieczenie, zwiedzanie miast Dubrownik, Mostar i Split z przewodnikiem. Wyjazd autokarem spod kościoła w Truskolasach i powrót także pod kościół.

Pielgrzymka ma charakter modlitewny. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy u ks. Wikariusza. Przy zapisie podajemy imię, nazwisko, adres, numer telefonu, pesel i numer dowodu osobistego, a także pobierana jest zaliczka w kwocie 100 euro.

Zapisy trwają do 27 kwietnia lub do zapełnienia miejsc. Na pielgrzymkę wymagany jest paszport lub dowód osobisty, a także Europejska Karta Zdrowia (wyrabiana w Narodowym Funduszu Zdrowia). Więcej informacji wraz z planem wyjazdu zostaną podane w najbliższym czasie. Zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce.

 

    W najbliższą sobotę 29 lutego z naszej parafii wyruszy pielgrzymka do Obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu i do Bazyliki w Wadowicach. Wyjazd spod parkingu przy kościele o godz. 6.00. Zbiórka na parkingu o godz. 5.45. Powrót ok. godz. 20.00. W czasie wyjazdu zagwarantowany jest ciepły posiłek. Plan wyjazdu znajduje się w gablocie przy wyjściu z kościoła. Wpłata 100 zł na wyjazd i składanie kart uczestnika obowiązuje do poniedziałku 24 lutego u ks. Wikariusza. Na pielgrzymkę zabieramy ze sobą dowody osobiste.

 

    W ubiegłym tygodniu zmarły: Cecylia Beim l.82 z Długiego Kąta Krystyna Walendzińska l.79 z Golcy Kazimiera Szewczyk l.90 z Zamłynia Anna Sieradzan l.72 z Klepaczki. Wieczny…    

 

 

Informacje duszpasterskie na 6 Niedziele Zwykłą

                               16.02.2020

 

   Msze święte w dni powszednie w kaplicy u Sióstr. Okazja do spowiedzi przed mszami świętymi. Można wjeżdżać samochodami na plac przy plebanii.

 

   Dziękuję za ofiary złożone do puszki na Betel, 856 zł. Bóg zapłać w imieniu niepełnosprawnych sierot.

 

   W środę krąg biblijny o 1930 w sobotę o 10-tej oaza Dzieci Bożych. Spotkania u Sióstr.

 

   Spotkanie kandydatów do bierzmowania klas 6 i 7 w piątek w szkole.

 

   W ubiegłym tygodniu zmarły Anna Rokosa l.90                 z Zamłynia,  Cecylia Beim l.82 z Długiego Kąta Msza pogrzebowa we wtorek o 14-tej w Długim Kącie. Wieczny odpoczynek…

Informacje duszpasterskie na 5 Niedzielę Zwykłą

                 09.02.2020r.

        

   Dziękuję Paniom i Panom za pomoc w rozebraniu choinek i szopki. Bóg zapłać!

 

   Msze święte  w dni powszednie w kaplicy u Sióstr. Przed mszą świętą okazja do spowiedzi.

 

   Dziękuję za ofiary do puszki na klasztory klauzurowe 2 lutego. Złożono 384 zł. Bóg zapłać!

 

   Dziś zbiórka do puszki na Betel, na Katolicki Ruch Dobroczynny dla chorych i niepełnosprawnych, słyszeliśmy Słowo Boże ks. dr. Jacka Marcińca duszpasterza tego ruchu.

 

   We wtorek 11 lutego we wspomnienie Matki Bożej           z Lourdes  Dzień Chorego. Na mszach świętych udzielenie sakramentu chorych.

 

   W środę Krąg Biblijny 1930, oaza Dzieci Bożych w sobotę o 10-tej. Spotkania u Sióstr.

 

    Z naszej parafii organizowana będzie jednodniowa pielgrzymka do Obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu i do Wadowic w sobotę 29 lutego. Zapraszamy do wzięcia udziału w tej pielgrzymce. Liczba miejsc ograniczona. Koszt ok. 100 zł od osoby. Cena pielgrzymki obejmuje: przejazd autokarem, ubezpieczenie, bilet wstępu do obozu wraz z przewodnikiem i gorący posiłek. Wyjazd z parkingu koło kościoła o godz. 6.00. W pielgrzymce mogą brać udział dzieci od 14 roku życia. Zapisy u ks. wikariusza. Przy zapisie podajemy uzupełnioną kartę pielgrzyma. Kartę pielgrzyma można pobrać przy wyjściu z kościoła i w zakrystii.

 

    W sobotę – trzecią miesiąca – zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w godz. od 19.00 do 21.00 w kaplicy u Sióstr, którą zakończymy wspólnym Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy choć na chwilę spotkania z Panem Jezusem.

 

     Spotkanie kandydatów do bierzmowania klas 8 w piątek w szkole.  

 

 

 

Informacje duszpasterskie na Święto Ofiarowania Pańskiego Matki Bożej Gromnicznej

                 

Wygenerowano w sekund: 0.04
4,240,665 unikalne wizyty