Msze święte

Niedziele i święta
800, 1000, 1130, 1600
Długi Kąt: 845

Kałmuki (druga niedziela miesiąca): 1400 (poza okresem wakacyjnym)

Sobota (msza niedzielna):
1800 (1700 zimą)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna jest w dni powszednie po mszach świętych.

Nabożeństwa

Środa (po Mszy św. popołudniowej): nabożeństwo do Matki Bożej Truskolaskiej Pani Łaskawej

Trzeci piątek miesiąca: nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego (modlitwa za zmarłych z ostatnich pogrzebów)

Odpust

1) Niedziela po 6 grudnia
2) Siódma Niedziela Wielkanocna

Numer konta bankowego parafii

Numer konta bankowego parafii:
86 8249 0001 2001 0002 1412 0001

Znajdź nas na Fb

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             

Ogłoszenia

Informacje duszpasterskie na 1 Niedzielę Adwentu - 28.11.2021r.

 

 Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. Spowiedź adwentowa w naszej parafii 17 grudnia. Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz pogłębienie relacji z Bogiem.

 

  W czasie Adwentu zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratnie; szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież z lampionami. W naszym kościele roraty od poniedziałku do piątku o godz. 16.30.

 

  We wtorek, 30 listopada, święto Świętego Andrzeja Apostoła. Jest to dzień imienin naszego biskupa pomocniczego Andrzeja Przybylskiego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

 

 W sobotę, 4 grudnia, wspomnienie Świętej Barbary, patronki górników. W tym dniu Msza Święta w intencji górników o godz. 10.00.

 

  W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10.00 comiesięczne spotkanie członków Żywego Różańca.

 

  W tym tygodniu przypadają: I czwartek miesiąca, modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii, I piątek miesiąca, wynagradzamy NSPJ za grzechy własne i całego świata. Spowiedź w tym dniu, rano przed Mszą o godz. 7.00 i od godz. 16.00. Chorych odwiedzać będzie jeden kapłan od godz. 8.00. I sobota miesiąca, wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi za wszelkie zniewagi.

 

 Spotkanie kandydatów do bierzmowania klas I szkół ponadpodstawowych i klas 8 odbędzie się w piątek 3 grudnia o godz. 18.30 w kościele.

 

  Tak jak w ostatnich latach, Siostry pragną z Państwa pomocą w okresie przedświątecznym wesprzeć dzieci naszej parafii znajdujące się w potrzebie. Na gałęziach choinki są serca z krótką informacją o dziecku. Kto z Państwa chciałby włączyć się w tę akcję prosimy o wzięcie serduszka, zrobienie paczki i przyniesienie jej wraz z numerem do niedzieli 12 grudnia - do naszych sióstr lub do zakrystii. W paczce prosimy by znalazły się trwałe artykuły spożywcze, słodycze. Może być też odzież dla dziecka i zabawki, przybory szkolne i higieniczne. Paczki zostaną dowiezione przez Siostry do dzieci przed Wigilią. Bóg zapłać za dobre i hojne serce.

 

  Przypominamy, że spowiedź w naszej parafii w dni powszednie odbywa się pół godziny przed pierwszą Mszą Świętą. Kończy się 10 min przed rozpoczęciem Mszy. Zapraszamy do korzystania z sakramentu spowiedzi odpowiednio wcześnie.

 

  Można nabywać świece Caritas na stół wigilijny, wspierając przy tym potrzebujące dzieci. Duża świeca w cenie 17 zł, mała w cenie 8 zł.

 

  Trwają prace przy renowacji ołtarza głównego. Dziękujemy za ofiary składane na ten cel.

 

  Czytajmy prasę katolicką: tygodnik katolicki Niedziela i gazetkę parafialną Dom Maryi.

 

   W ubiegłym tygodniu zmarł Szczepan Hyra l. 61 z Truskolas. Wieczny odpoczynek…

 


 

Informacje duszpasterskie na Uroczystość Chrystusa Króla 21.11.2021r.

 

   Dziś na Mszy Świętej o godz. 10.00 spotkanie rodziców i dzieci klas 3 przygotowujących się do I Komunii Świętej. Poświęcenie i rozdanie książeczek. 

 

  Kolejny rok liturgiczny kończymy uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi możemy dziś uzyskać odpust zupełny. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.

 

  Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w Wielkiej Nowennie do Świętego Andrzeja Boboli w intencji o Boże Błogosławieństwo i Bożą ochronę dla naszej Ojczyzny, która odbędzie się w dniach 22-30 listopada br. Aby wziąć udział w nowennie należy każdego dnia tej nowenny odmówić w swoim domu litanię do św. Andrzeja Boboli i modlitwę Pod Twoją obronę za Ojczyznę. Więcej informacji o Wielkiej Nowennie można znaleźć w naszej gazetce parafialnej.

 

  Spotkanie kandydatów do bierzmowania klas 7 odbędzie się w piątek 26 listopada o godz. 18.30 w kościele. Obecność obowiązkowa.

 

 Zapraszamy na spotkania kręgu biblijnego w naszej parafii, które odbywają się w środy o godz. 19.30 w kościele.

 

  Spowiedź w naszej parafii w dni powszednie odbywa się pół godziny przed pierwszą Mszą Świętą. Kończy się 10 min przed rozpoczęciem Mszy. Zapraszamy do korzystania z sakramentu spowiedzi odpowiednio wcześnie.  

 

  Można już nabywać świece Caritas na stół wigilijny, wspierając przy tym potrzebujące dzieci. Duża świeca w cenie 17 zł, mała w cenie 8 zł.

 

 Corocznym zwyczajem Pan Organista odwiedzi domy parafian, przynosząc opłatek na stół wigilijny. Ofiara, która zostanie przez Was złożona jest częściową zapłatą za całoroczną jego pracę. Organista służy parafii codziennie przez cały rok, jak również wykonuje wiele prac przy kościele, dlatego przyjmijmy go życzliwie. Organista będzie zabezpieczony zgodnie z przepisami epidemiologicznymi. 

 

  Trwają prace przy renowacji ołtarza głównego. Dziękujemy za ofiary składane na ten cel.  

 

 Czytajmy prasę katolicką: tygodnik katolicki Niedziela i gazetkę parafialną Dom Maryi.  

 

  W ubiegłym tygodniu zmarli: ks. Kazimierz Karoń w 86 roku życia i w 63 roku kapłaństwa, emerytowany proboszcz parafii NMP Częstochowskiej w Łobodnie, Tadeusz Bryła l. 64 z Gany, Adam Parkitny l. 56 z Golcy, Marianna Kozak l. 81 z Golcy, pogrzeb dzisiaj o godz. 13.30, Sławomir Olszewski l. 66 z Hutki, pogrzeb we wtorek o godz. 11.00 oraz Bolesław Pasieka, l. 87 z Piły, pogrzeb w środę o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek…

 

 


 

Informacje duszpasterskie na 33 Niedzielę Zwykłą – 14.11.2021r.

 

  Obchodzimy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku obejmujemy szczególną modlitwą prześladowanych chrześcijan w Libanie. Obchodzimy także Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka w 2016 r. na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Niech nasze serca i oczy będą wrażliwe na tyle, by dostrzegać potrzebujących i ubogich, którzy czasem żyją blisko nas. Zachęcamy, by włączać się w różne akcje charytatywne organizacji społecznych i kościelnych.

 

    W przyszłą niedzielę, 21 listopada spotkanie rodziców i dzieci klas 3 przygotowujących się do I Komunii Świętej na Mszy Świętej o godz. 10.00. Poświęcenie i rozdanie książeczek. Dziękujemy rodzicom dzieci klas 3 za zgrabienie liści wokół kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.

 

   W czwartek, 18 listopada przypada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, patronki KSM-u i młodzieży polskiej. Polecajmy w modlitwie młodzież z naszej parafii.

 

   Spotkanie kandydatów do bierzmowania klas 6 odbędzie się w piątek 19 listopada o godz. 18.15 w kościele. Obecność obowiązkowa.

 

   Trwają prace przy renowacji ołtarza głównego. Dziękujemy za ofiary składane na ten cel.  

 

   Czytajmy prasę katolicką: tygodnik katolicki Niedziela i gazetkę parafialną Dom Maryi.  

 

   W ubiegłym tygodniu zmarli: Franciszek Kozak l. 81 z Golcy, Iwona Dorożyńska l. 64 z Katowic oraz Halina Stępień l. 65 z Długiego Kąta, pogrzeb we wtorek o godz. 11.00 w Długim Kącie. Wieczny odpoczynek…

 


 

Informacje duszpasterskie na 32 Niedzielę Zwykłą – 07.11.2021r.

 

   Trwamy w modlitwie za zmarłych. Zapraszamy na wypominki oktawalne wraz z koronką do Miłosierdzia Bożego i Mszą Świętą dziś o godz. 15.30 i w poniedziałek o godz. 16.00.

 

    Przypominanym, że tak jak w ubiegłym roku przez cały listopad można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

 

    W czwartek 11 listopada będziemy świętowali Narodowe Święto Niepodległości – 103. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym dniu Mszę Święte w naszej parafii o godzinie 8.00, 10.00 i Msza za Ojczyznę o 11.30. Msza Święta o godz. 11.30 rozpocznie się występem artystycznym dzieci i młodzież z naszej szkoły, na który w imieniu Dyrekcji, Nauczycieli i Uczniów serdecznie zapraszamy.

 

   Spotkanie kandydatów do bierzmowania klas 7 odbędzie się w piątek 12 listopada o godz. 18.15 w kościele. Obecność obowiązkowa.

 

    Trwają prace przy renowacji ołtarza głównego. Dziękujemy za ofiary składane na ten cel.  

 

    Czytajmy prasę katolicką: tygodnik katolicki Niedziela i gazetkę parafialną Dom Maryi.  

 

    W ubiegłym tygodniu zmarł Kazimierz Wolnicki z Szymiszowa, l. 83. Wieczny odpoczynek…

 


 

Informacje duszpasterskie na 31 Niedzielę Zwykłą 31.10.2021r.

 

  Jutro uroczystość Wszystkich Świętych, dzień w którym wspominamy tych, którzy żyli przed nami i po wypełnieniu woli Bożej osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Msze Święte w tym dniu o godz. 8 i 10 w kościele, a o godz. 12.00 na cmentarzu za parafian. O godz. 11.15 wypominki jednorazowe i procesja na cmentarzu. Dziś i jutro po Mszach Świętych i na cmentarzu będą zbierane ofiary na seminarium.

 

   We wtorek 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. W liturgii Kościół wspomina wszystkich wiernych zmarłych, którzy poprzedzili nas na drodze wiary. Msze Święte w tym dniu o godz. 9.00 i 16.30 w kościele, a w Długim Kącie o godz. 10.00.  

 

   Zapraszamy codziennie od 2 listopada w dni powszednie na wypominki oktawalne wraz z koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 16.00, a po nich na Mszę Świętą oktawalną o godz. 16.30. W sobotę i niedzielę wypominki oktawalne o godz. 15.30 wraz z Mszą Świętą. Pamiętajmy o modlitwie za naszych zmarłych.

 

   Tak jak w ubiegłym roku przez cały listopad można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

 

   W tym tygodniu przypadają I czwartek miesiąca, modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii, I piątek miesiąca, wynagradzamy NSPJ za grzechy własne i całego świata. Spowiedź w tym dniu, szczególnie dla dzieci klas 4 o godz. 15.30. Chorych odwiedzać będzie jeden kapłan od godz. 8.00. I sobota miesiąca, wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi za wszelkie zniewagi.

 

  Spotkanie kandydatów do bierzmowania klas I szkół ponadpodstawowych i klas 8 odbędzie się w piątek 5 listopada o godz. 18.30 w kościele. Obecność obowiązkowa.

 

   Trwają prace przy renowacji ołtarza głównego. Dziękujemy za ofiary składane na ten cel.

 

  Do nabycia są jeszcze kalendarze rolnicze w cenie 28 zł.

 

  Czytajmy prasę katolicką: tygodnik katolicki Niedziela i gazetkę parafialną Dom Maryi.

 

   W ubiegłym tygodniu zmarła Marianna Lichowicz z Zabrza, l. 84. Wieczny odpoczynek…

 


 

Informacje duszpasterskie na 30 Niedzielę Zwykłą 24.10.2021r.

 

    Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym będziemy otaczać modlitwą tych, którzy głoszą Chrystusa na wszystkich kontynentach świata. Pamiętajmy w naszych modlitwach o misjonarzach i misjonarkach.

 

    Kończy się październik – miesiąc różańca. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w kościele w dni powszednie o godz. 16.30, a w niedzielę o godz. 15.30. Zachęcamy także do modlitwy różańcowej w naszych rodzinach. Warto zadać sobie pytania: Czy choć raz w tym miesiącu modliłem się różańcem w intencjach swoich bliskich? Czy udało mi się zebrać rodzinę i zaprosić ją do wspólnej modlitwy?

 

    Zbawienną rzeczą jest modlić się za zmarłych. Przyjmujemy na wypominki, roczne, półroczne czytane w niedziele przed sumą, oktawalne czytane od 2 do 8 listopada wraz koronką do Miłosierdzia Bożego i Mszą Świętą, jednorazowe czytane na cmentarzu 1 listopada od godz. 11.15 do godz. 12.00. Prosimy o porządek na cmentarzu.

 

    Trwają prace przy renowacji ołtarza głównego. Dziękujemy za ofiary składane na ten cel.

 

    Do nabycia są kalendarze rolnicze w cenie 28 zł.

 

    Czytajmy prasę katolicką: tygodnik katolicki Niedziela i gazetkę parafialną Dom Maryi.

 


 

Informacje duszpasterskie na 29 niedzielę zwykłą 17.10.2021r.

 

   Zbawienną rzeczą jest modlić się za zmarłych. Przyjmujemy na wypominki, roczne, półroczne czytane w niedziele przed sumą, oktawalne od 02 do 08 listopada - wypominki, koronka do Miłosierdzia Bożego, Msza Święta, jednorazowe czytane na cmentarzu 01 listopada od 11.15 do 12.00. Proszę o porządek na cmentarzu.

 

    Dziękuję za ofiary do puszki złożone w Dzień Papieski. Złożono 1140 zł dla młodzieży biednej ale zdolnej i pragnącej się uczyć. Bóg zapłać.

 

    Serdecznie zapraszamy Dzieci i Młodzież w wieku do klasy 8 wraz z Rodzicami na Bal Wszystkich Świętych, który odbędzie się 23 października (sobota) w godzina od 17.00 do 21.00. Bal składał się z dwóch części:

  • Pierwsza część to MSZA ŚWIĘTA w kościele w Truskolasach (23 października 2021) o godz. 17.00. Na Mszę Świętą zapraszamy Dzieci i Młodzież przebraną za wybranego przez siebie Świętego w obecności Rodziców, Dziadków i całej Rodziny.
  • Druga część rozpocznie się po Mszy Świętej. Nastąpi przemarsz do remizy OSP Truskolasy i tam odbędzie się wspólna zabawa i tańce do godz. 21.00.

Zapisy trwają do 20 października u ks. Wikariusza. Więcej informacji na temat Balu można znaleźć na stronie internetowej naszej Parafii. Serdecznie zapraszamy.

 

   Trwają prace przy renowacji ołtarza głównego. Dziękuję za ofiary składane na ten cel.

 

    Do nabycia są kalendarze rolnicze w cenie 28 zł.

 

   Czytajmy prasę katolicką tygodnik katolicki Niedziele i gazetkę parafialną Dom Maryi.

    Zmarł Krzysztof Kałmuk 1.55 z Hutki. Wieczny...

 

 


 

Informacje duszpasterskie na 28 niedzielę zwykłą  10.10.2021r. 

 

    Dziś 21 Dzień Papieski, obchodzony co roku w niedzielę poprzedzającą wybór kard. Karola Wojtyłę na Stolicę Piotrową , zbiórka do puszki na Dzieło Nowego Tysiąclecia, dla młodzieży zdolnej ale ubogiej.  

 

   Zapraszamy do odmawiania różańca w kościele. W dni powszednie o 16.30 w niedziele o 15.30. Jeśli nie możemy w kościele odmawiać zapraszamy do odmawiania w rodzinie. 

 

     Czytajmy katolicką prasę tygodnik katolicki Niedzielę i gazetkę parafialną Dom Maryi.  

 

    Zaproszenie na wtorek 12 października do naszego kościoła mszę świętą. i koncert, msza święta w intencji strażaków ochotników o 17.00 koncert o 18.00.  

 

    Spotkanie zgłoszonych kandydatów do bierzmowania z klas 6 odbędzie się w piątek 15 października o godz. 18.15 w kościele. 

 

    Serdecznie zapraszamy Dzieci i Młodzież w wieku do klasy 8 wraz z Rodzicami na Bal Wszystkich Świętych, który odbędzie się 23 października (sobota) w godzina od 17.00 do 21.00. Bal składał się z dwóch części:

  • Pierwsza część to MSZA ŚWIĘTA w kościele w Truskolasach (23 października 2021) o godz. 17.00. Na Mszę Świętą zapraszamy Dzieci i Młodzież przebraną za wybranego przez siebie Świętego w obecności Rodziców, Dziadków i całej Rodziny.
  • Druga część rozpocznie się po Mszy Świętej. Nastąpi przemarsz do remizy OSP Truskolasy i tam odbędzie się wspólna zabawa i tańce do godz. 21.00. 

Zapisy u ks. Wikariusza. Więcej informacji na temat Balu można znaleźć na stronie internetowej naszej Parafii. Serdecznie zapraszamy. 

 

    W ubiegłym tygodniu zmarł Piotr Noga l.57 z Truskolas. Wieczny…

Wygenerowano w sekund: 0.03
12,066,823 unikalne wizyty