Msze święte

Niedziele i święta
800, 1000, 1130, 1600
Długi Kąt: 845

Kałmuki (druga niedziela miesiąca): 1400 (poza okresem wakacyjnym)

Sobota (msza niedzielna):
1800 (1700 zimą)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna jest w dni powszednie po mszach świętych.

Nabożeństwa

Środa (po Mszy św. popołudniowej): nabożeństwo do Matki Bożej Truskolaskiej Pani Łaskawej

Trzeci piątek miesiąca: nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego (modlitwa za zmarłych z ostatnich pogrzebów)

Odpust

1) Niedziela po 6 grudnia
2) Siódma Niedziela Wielkanocna

Numer konta bankowego parafii

Numer konta bankowego parafii:
86 8249 0001 2001 0002 1412 0001

Znajdź nas na Fb

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Ogłoszenia

Informacje duszpasterskie na 3 Niedzielę Zwykłą – Niedzielę Słowa Bożego – 23.01.2022r.

 

  Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Papież przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje”. Niech będzie to szczególny czas odkrywania Boga i umacniania wiary przez lekturę Biblii.

 

  We wtorek, 25 stycznia, przypada liturgiczne święto Nawrócenia Świętego Pawła. Kończy ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

 

  W czwartek, 27 stycznia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Ogarniemy modlitewną pamięcią wszystkich członków narodu żydowskiego, którzy zginęli w wyniku hitlerowskich zbrodni, a także tych, którzy niosąc im pomoc, zostali zamordowani.

 

  W przyszłą niedzielę, 30 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych.

 

  Zapraszamy do zgłaszania się nowych członków do Rady Parafialnej. Dobrze by było, żeby każda wioska miała swojego przedstawiciela w Radzie Parafialnej.

 

  Trwają prace przy renowacji ołtarza głównego. Dziękujemy za ofiary składane na ten cel.

 

  Prosimy, aby wieńce z pogrzebów nie wrzucać do koszy ale składać przy murze, gdzie znajdują się kosze na cmentarzu. Firma wywożąca śmieci wieńce będzie zabierać oddzielnie.

 

  Czytajmy prasę katolicką: tygodnik katolicki Niedziela i gazetkę parafialną Dom Maryi.

 

   W ubiegłym tygodniu zmarli: Małgorzata Krawczyk l. 58 z Golcy, Marek Wieczorek, l. 61 z Piły Pierwszej. Wieczny odpoczynek…

 

 

Sprawozdanie Rady Parafialnej

 

  Na ostatnim spotkaniu Rady Parafialnej podejmowane były bieżące i ważne sprawy związane z Parafią. Prowadzona była dyskusja na temat poszukiwań nowego grabarza na nasz cmentarz. Rada Parafialna ustaliła kolejne spotkanie na które zaprosiła osoby i firmy pogrzebowe, aby przedstawiły swoje oferty pracy na naszym cmentarzu. Nadal przyjmowane są zgłoszenia do pracy jako grabarz na cmentarzu. Do czasu pojawienia się nowego grabarza, pracę na cmentarzu podejmuje dotychczasowy grabarz, który zatrudniając pomocników do pracy, po naradzie i zgodzie Rady Parafialnej, podnosi stawki swoich usług. Prosimy wszystkich o zrozumienie i uszanowanie tych decyzji i bieżącej sytuacji.

 

  Ponadto w związku z dużą liczbą intencji pogrzebowych w naszej parafii i długim terminem ich odprawiania, mając na uwadze trudności z załatwieniem kapłanów do odprawiania tych intencji (spadek liczby powołań kapłańskich), Rada Parafialna, po rozmowie z nami kapłanami, ustaliła, że od lutego w naszej parafii w środy będą odprawiane Msze Święte zbiorowe za żywych i zmarłych, szczególnie w intencjach pogrzebowych. Przy pogrzebie osoby będą mogły zamówić taką Mszę Świętą zbiorową, która do miesiąca czasu zostanie odprawiona. Ustalono także, że po pogrzebie w okolicach miesiąca zostanie odprawiona jedna Msza Święta pogrzebowa zamówiona od najbliższych z rodziny zmarłego, a pozostałe intencje będą odprawiane w odpowiednim czasie. My kapłani staramy się w miarę naszych możliwości odprawiać Msze Święte pogrzebowe w jak najszybszym terminie, ale przy dużej liczbie pogrzebów w naszej parafii czas odprawienia wszystkich Mszy Świętych pogrzebowych trwa do 2 lat. Prosimy o zrozumienie danej sytuacji i zachęcamy do korzystania z możliwości zamawiania Mszy Świętych zbiorowych za żywych jak i za zmarłych szczególnie przy pogrzebach.

 

  Czym jest „Msza Święta zbiorowa”?

  Przyjęła się praktyka powierzania kapłanom sprawowania Mszy św. w intencji, o którą proszą wierni (składana przy tej okazji ofiara stanowi zasadnicze źródło utrzymania kapłana). Intencja Mszy Świętej może dotyczyć zarówno żyjących, jak i zmarłych, jednej lub wielu osób albo spraw. Zwykle kapłan odprawia jedną Mszę Świętą w ciągu dnia. Bywają jednakże przypadki, w których osób proszących o intencję mszalną jest znacznie więcej niż kapłanów albo istnieje potrzeba szybkiego terminu odprawienia Mszy Świętej. Wtedy można zaproponować włączenie prośby do „intencji zbiorowej” Mszy Świętej, to znaczy: jeden kapłan sprawuje Mszę Świętą w intencjach zamawianych przez wiele osób.

 

  Czy Msza Święta zbiorowa jest gorsza lub mniej skuteczna?

 Absolutnie nie, ponieważ moc Mszy Świętej zależy nie od liczby kapłanów, ale od Chrystusa, który ofiaruje siebie Ojcu w powierzonych intencjach. Jego ofiara ma zawsze wartość nieskończoną i moc zdolną objąć wszystkie intencje świata. Różnica między intencją „indywidualną” a „zbiorową” może mieć jedynie psychologiczne znaczenie w przeżywaniu Mszy Świętej przez osoby, które o intencję prosiły. Ważne jest religijne zaangażowanie w modlitwę osoby zamawiającej intencję mszalną.

 


 

Informacje duszpasterskie na 2 Niedzielę Zwykłą – 16.01.2022r.

 

  Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków.

 

  Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.

 

  W piątek, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę,  22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.

 

  Dziękujemy za udział w Mszach Świętych kolędowych i za złożone ofiary. Można zapisać się na kolędę indywidualną szczególnie by pobłogosławić nowe rodziny i nowe wybudowane domy. 

 

  Zapraszamy na spotkanie Rady Parafialnej wszystkich jej członków we wtorek 18 stycznia o godz. 19.00 na plebani. Będziemy omawiać ważne sprawy związane z parafią, m.in. sprawę grabarza i cmentarza oraz intencji mszalnych pogrzebowych. 

 

  Siostry składają gorące podziękowanie wszystkim darczyńcom, którzy włączyli się w akcję: DRZEWKO DOBROCI.  Za wielkie serce włożone w przygotowanie paczek - w imieniu dzieci, swoim i rodzin – serdeczne BÓG ZAPŁAĆ! Niech Boże Dzieciątko wszystkim błogosławi!

 

  Trwają prace przy renowacji ołtarza głównego. Dziękujemy za ofiary składane na ten cel.

 

  Prosimy, aby wieńce z pogrzebów nie wrzucać do koszy ale składać przy murze, gdzie znajdują się kosze na cmentarzu. Firma wywożąca śmieci wieńce będzie zabierać oddzielnie. 

 

 Czytajmy prasę katolicką: tygodnik katolicki Niedziela i gazetkę parafialną Dom Maryi.

 

  W ubiegłym tygodniu zmarli: Piotr Więdłocha l. 39 z Kałmuków, Aleksy Makles, l. 64 z Klepaczki. Wieczny odpoczynek…

 


 

Informacje duszpasterskie na Niedzielę Chrztu Pańskiego - 09.01.2022r.

 

  Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia. Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Chrzest Janowy był zapowiedzią prawdziwego chrztu. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.

 

 Dziś kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy tradycyjnie można śpiewać do 2 lutego.

 

  Trwa kolęda w kościele. Zapraszamy na Msze Święte kolędowe rodziny z danych wiosek i ulic Truskolas. Msze Święte kolędowe odbywają się o godz. 18.00 wraz z modlitwą błogosławieństwa rodziny. Po Mszy Świętej będzie możliwość złożenia ofiary do skrzynki przy wyjściu z kościoła. Rodziny przynoszą ze sobą wodę do poświęcenia. Plan Mszy Świętych kolędowych na najbliższy tydzień jest dostępny na tablicy ogłoszeń, w gazetce parafialnej oraz na stronie internetowej naszej parafii.

 

  Trwają prace przy renowacji ołtarza głównego. Dziękujemy za ofiary składane na ten cel.

 

  Prosimy, aby wieńce z pogrzebów nie wrzucać do koszy ale składać przy murze, gdzie znajdują się kosze. Firma wywożąca śmieci wieńce będzie zabierać oddzielnie.

 

  Prosimy chętne osoby, aby zgłaszały się do podjęcia pracy grabarza na naszym cmentarzu. Serdecznie dziękujemy dotychczasowemu Panu Grabarzowi za oddaną i wierną pracę oraz troskę o nasz cmentarz. Zgłoszenia do pracy jako grabarz prosimy składać u księdza Proboszcza.

 

 Czytajmy prasę katolicką: tygodnik katolicki Niedziela i gazetkę parafialną Dom Maryi.

 

 W ubiegłym tygodniu zmarli: Marianna Tokarz l. 88 z Truskolas, pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.00, Piotr Przybylski l. 66 z Zamłynia, pogrzeb w środę o godz. 14.30, Krystian Widz l. 49 z Długiego Kąta, pogrzeb w czwartek o godz. 10.00 w Długim Kącie. Wieczny odpoczynek…

 

Wizyta duszpasterska zwana kolędą

 

W tym roku kolęda odbywa się w kościele. Zapraszamy na Msze Święte kolędowe rodziny z danych wiosek i ulic Truskolas. Msze Święte kolędowe odbywają się o godz. 18.00 wraz z modlitwą błogosławieństwa rodziny. Po Mszy Świętej będzie możliwość złożenia ofiary do puszki przy wyjściu z kościoła. Rodziny przynoszą ze sobą wodę do poświęcenia.

 

PONIEDZIAŁEK  10.01.

1800 Msza Święta kolędowa – Klepaczka

 

WTOREK 11.01.

1800 Msza Święta kolędowa – Golce

 

ŚRODA  12.01.

1800 Msza Święta kolędowa – Truskolasy, ul. Dębieczna

 

CZWARTEK  13.01.

1800 Msza Święta kolędowa – Truskolasy, ul. Kamienna, ul. Kopernika, ul. Sportowa, ul. 1 Maja, ul. Szkolna, ul. Nowa, ul. Słoneczna, Dom Nauczyciela

 

PIĄTEK  14.01.

1800 Msza Święta kolędowa – Truskolasy, ul. Cmentarna, ul. Piaskowa, ul. Słowackiego, ul. Jaśminowa, ul. Częstochowska, ul. Opolska, ul. Rynek, ul. Krótka

 


 

Informacje duszpasterskie na 2 Niedzielę po Narodzeniu Pańskim 02.01.2022r.

 

  Trwamy w radości z narodzin Chrystusa, obchodząc drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Modlimy się dzisiaj, aby Bóg napełnił cały świat swoją chwałą i ukazał się wszystkim narodom.

 

 W czwartek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana świętem Trzech Króli. Będziemy wspominać Mędrców ze Wschodu, którzy przybyli oddać pokłon Jezusowi. To wydarzenie zapowiada, że Zbawiciel nie przyszedł tylko do wybranych, ale do wszystkich ludzi na ziemi. Msze Święte w tym dniu z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła jak w każdą niedzielę. Jednocześnie będzie to Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny. Tego dnia w wielu miejscach organizowany jest Orszak Trzech Króli. Odbędzie się on także w naszej Parafii. Zapraszamy na Orszak Trzech Króli na Mszy Świętej o godz. 11.30. Rozdawane będą korony i naklejki orszakowe.

 

 Czwartek, 6 stycznia, jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. W tym dniu modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.

 

 Piątek, 7 stycznia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca, gdzie wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź, szczególnie dla dzieci klas 4 o godz. 16.30. Chorych odwiedzać będzie jeden kapłan od godz. 8.00.

 

  W najbliższą niedzielę, 9 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

 

  W tym roku kolęda odbywać się będzie w kościele. Zapraszamy na Msze Święte kolędowe rodziny z danych wiosek i ulic Truskolas. Msze Święte kolędowe odbywać się będą o godz. 18.00 wraz z modlitwą błogosławieństwa rodziny. Po Mszy Świętej będzie możliwość złożenia ofiary do puszki przy wyjściu z kościoła. Rodziny przynoszą ze sobą wodę do poświęcenia. Plan Mszy Świętych kolędowych na najbliższy tydzień jest dostępny na tablicy ogłoszeń, w gazetce parafialnej oraz na stronie internetowej naszej parafii.

 

 Czytajmy prasę katolicką: tygodnik katolicki Niedziela i gazetkę parafialną Dom Maryi.  

 

  W ubiegłym tygodniu zmarli: Zdzisław Psiuk l. 84 z Klepaczki, pogrzeb we wtorek o godz. 13.00; Elżbieta Szpulak l. 60 z Kałmuków, pogrzeb w środę o  godz. 12.00; Julian Parkitny l. 59 z Piły I, pogrzeb w środę o godz. 14.00. Wieczny odpoczynek…

 

Wizyta duszpasterska zwana kolędą

 

W tym roku kolęda odbywać się będzie w kościele. Zapraszamy na Msze Święte kolędowe rodziny z danych wiosek i ulic Truskolas. Msze Święte kolędowe odbywać się będą o godz. 18.00 wraz z modlitwą błogosławieństwa rodziny. Po Mszy Świętej będzie możliwość złożenia ofiary do puszki przy wyjściu z kościoła. Rodziny przynoszą ze sobą wodę do poświęcenia.

 

PONIEDZIAŁEK  03.01.

1800 Msza Święta kolędowa – Długi Kąt (Msza Święta w Długim Kącie)

 

WTOREK  04.01.

1800 Msza Święta kolędowa – Hutka

 

ŚRODA  05.01.

1800 Msza Święta kolędowa – Piła, Zamłynie

 

PIĄTEK  07.01.

1800 Msza Święta kolędowa – Kawki, Kałmuki

 


 

Informacje duszpasterskie na Święto Świętej Rodziny – 26.12.2021r.

 

  Dziś, w ostatnią niedzielę roku kalendarzowego, obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Naszą modlitwą otaczamy wszystkie rodziny, aby wzrastały w świętości, aby były środowiskiem umacniania wiary, nadziei i miłości oraz troski o każdego, szczególnie starszych i przeżywających życiowe trudności. Odnowienie przysięgi małżeńskiej przez małżonków na Mszy Świętej o godz. 11.30.

 

  W piątek, 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego. Msza Święta i nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne na zakończenie roku o godz. 17.00.  W tym dniu abp Wacław Depo udziela dyspensy od obowiązku zachowania pokutnego charakteru piątku oraz od obowiązku wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych. Zaleca jednocześnie, aby osoby korzystające tego dnia z dyspensy ofiarowały dowolną modlitwę w intencji papieża Franciszka oraz podjęły zgodnie z własnym wyborem formę zadośćuczynienia przez wypełnienie uczynków miłości, bądź ofiarowanie jałmużny.

 

  W sobotę, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2022. Msze Święte tak jak w niedzielę. Przypominamy, że tego dnia obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej i powstrzymanie się od prac niekoniecznych (święto nakazane). Jest to jednocześnie pierwsza sobota miesiąca.

 

  W przyszłą niedzielę 2 stycznia po Mszy Świętej o godz. 10.00 comiesięczne spotkanie członków Żywego Różańca.

 

   Związku z trwającą pandemią, kolęda odbywać się będzie w kościele. Dokładne informacje dotyczące kolędy zostaną podane za tydzień.

 

   Trwają prace przy renowacji ołtarza głównego. Dziękujemy za ofiary składane na ten cel.

 

  Czytajmy prasę katolicką: tygodnik katolicki Niedziela i gazetkę parafialną Dom Maryi. Obecny numer tygodnika Niedziela jest numerem świątecznym w cenie 10 zł. W nim znajduje się podręczny modlitewnik z kalendarzem na 2022 r. oraz informacje o świątecznym konkursie Niedzieli, w którym można wygrać koszulkę z podpisami piłkarzy reprezentacji Polski. 

 

   W ubiegłym tygodniu zmarła Janina Kochel l. 88 z Częstochowy, pogrzeb we wtorek o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek…

 


 

Informacje duszpasterskie na 4 Niedzielę Adwentu – 19.12.2021r.

 

   Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Wykorzystajmy te kilka dni adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Modlimy się, aby nasza gorliwość wzrastała w miarę zbliżania się święta oraz abyśmy godnie obchodzili tajemnicę narodzin Pana Jezusa.

 

   Zapraszamy na Msze Święte roratnie, szczególnie dzieci i młodzież z lampionami. W naszym kościele roraty w ostatnich dniach Adwentu od poniedziałku do czwartku o godz. 16.30.

 

   W piątek, 24 grudnia, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy w tym dniu post. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w rodzinach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie. Pasterka w naszej parafii w Długim Kącie o godz. 22.00 a w kościele parafialnym o północy. Taca z Pasterki na Fundusz Obrony Życia.

 

   Msze Święte w dzień Narodzenia Pańskiego 25 grudnia o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 16.00. W tym dniu nie ma Mszy w Długim Kącie.

 

  W najbliższą niedzielę, 26 grudnia, w drugi dzień świąt, przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Taca na uczelnie katolickie.

 

   W zakrystii są jeszcze do nabycia świece Caritas na stół wigilijny. Duża świeca w cenie 17 zł, mała w cenie 8 zł.

 

   Dzieci i młodzież z Oazy dziękują za udział w kiermaszu, podczas którego zebrano 4660 zł. Kwota ta wspomoże wyjazd na rekolekcje zimowe oraz bieżącą działalność Oazy działającej przy naszej parafii.

 

  Dziękujemy osobom, które pomogły ustawić i ustroić choinki, a Siostrze zakrystiance za przygotowanie szopki w kościele. Trwają prace przy renowacji ołtarza głównego.

 

   Dziękujemy za ofiary składane na ten cel. Czytajmy prasę katolicką: tygodnik katolicki Niedziela i gazetkę parafialną Dom Maryi. W tygodniku Niedziela śpiewnik z kolędami.

 

   W ubiegłym tygodniu zmarł abp Stanisław Nowak w 86. roku życia, w 63. roku kapłaństwa i w 37. roku biskupstwa. Wieczny odpoczynek…

 


 

Informacje duszpasterskie na 3 Niedzielę Adwentu – 12.12.2021r.

 

  Dziś trzecia niedziela Adwentu, od pierwszych słów antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu (…)” nazywana po łacinie „Gaudete”. Słowa te wyrażają adwentową radość z bliskości Pana. Podkreśla ją również stosowany dziś różowy kolor szat liturgicznych.

 

  Zapraszamy na Msze Święte roratnie, szczególnie dzieci i młodzież z lampionami. W naszym kościele roraty od poniedziałku do piątku o godz. 16.30.

 

  Jutro, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny.

 

  Spowiedź adwentowa w naszej Parafii odbędzie się w piątek 17 grudnia w godzinach od 8.30 do 10.00 i od 15.30 do 18.00. Spowiedź w Długim Kącie od 15.30. Będą spowiadać księża z dekanatu. Skorzystajmy ze spowiedzi przedświątecznej.

 

  Zapraszamy chętne osoby do pomocy przy ustawianiu i ozdabianiu choinek w kościele w sobotę na godz. 9.00.

 

  W niedzielę 19 grudnia na Mszy Świętej o godzinie 11.30 zuchy i harcerze przekażą Betlejemskie Światło Pokoju. Po Mszy można będzie zapalić przyniesiony znicz i zabrać Światełko do domu by zapłonęło na wieczerzy wigilijnej i połączyło wszystkich przy wspólnym stole.

 

  W Kościele rozpoczął się synod powszechny pod hasłem: Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja. Celem synodu jest zastanowienie się i podjęcie dyskusji na temat Kościoła w świecie współczesnym. Do tego synodu zaproszony jest cały Kościół, wszyscy wierni. Dlatego i nasza parafia włącza się w ten proces. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy prace synodalne w naszej parafii. Potrwają one do końca kwietnia przyszłego roku. Będą one polegać na wspólnych spotkaniach i dyskusjach grup parafialnych i parafian na temat Kościoła, życia parafialnego. Animatorem odpowiedzialnym za przebieg synodu w naszej parafii jest Pan Tomasz Frania. Termin spotkania rady parafialnej na temat synodu podany będzie po świętach Bożego Narodzenia. Informacje na temat synodu będą podawane w odpowiednim czasie.

 

  Można nabywać świece Caritas na stół wigilijny, wspierając przy tym potrzebujące dzieci. Duża świeca w cenie 17 zł, mała w cenie 8 zł.

 

  Trwają prace przy renowacji ołtarza głównego. Dziękujemy za ofiary składane na ten cel.

 

  Czytajmy prasę katolicką: tygodnik katolicki Niedziela i gazetkę parafialną Dom Maryi.

 

  W ubiegłym tygodniu zmarli: Eugeniusz Psiuk l. 89 z Klepaczki, Kazimierz Majchrzak l. 80 z Truskolas, Jerzy Janik l. 72 z Klepaczki, Zofia Kotas l. 56 z Sławkowa, pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek…

 


 

 

Informacje duszpasterskie na 2 Niedzielę Adwentu – 05.12.2021r.

 

  Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Jednocześnie już po raz 22. obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspieramy modlitwą wspólnoty chrześcijan mieszkających za naszą wschodnią granicą.

 

  Zapraszamy na Msze Święte roratnie, szczególnie dzieci i młodzież z lampionami. W naszym kościele roraty od poniedziałku do piątku o godz. 16.30.

 

  W poniedziałek, 6 grudnia, wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. Zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę Świętą o godz. 16.30 i spotkanie ze św. Mikołajem. 

 

 W środę, 8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny spotkanie dzieci i rodziców klas 3, przygotowujących się do I Komunii Świętej na Mszy Świętej o godz. 16.30. Rozdanie medalików.

 

   Spotkanie kandydatów do bierzmowania klas 7 odbędzie się w piątek 10 grudnia o godz. 18.30 w kościele.

 

   Młodzież i dzieci z Oazy działającej przy naszej parafii zapraszają na „KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY”, który odbędzie się w niedzielę 12 grudnia. Ozdoby i wypieki świąteczne przygotowane przez dzieci i ich rodziców będzie można nabyć po wszystkich Mszach Świętych. Uzyskane pieniądze zostaną przeznaczone na zimowy wyjazd rekolekcyjny oraz bieżącą działalność Oazy w Truskolasach. Bóg zapłać za wsparcie naszej rozwijającej się wspólnoty.

 

   Przypominamy, że spowiedź w naszej parafii w dni powszednie odbywa się pół godziny przed pierwszą Mszą Świętą. Kończy się 10 min przed rozpoczęciem Mszy.

 

   Zapraszamy do korzystania z sakramentu spowiedzi odpowiednio wcześnie.

 

   Można nabywać świece Caritas na stół wigilijny, wspierając przy tym potrzebujące dzieci. Duża świeca w cenie 17 zł, mała w cenie 8 zł.

 

   Trwają prace przy renowacji ołtarza głównego. Dziękujemy za ofiary składane na ten cel.

 

  Czytajmy prasę katolicką: tygodnik katolicki Niedziela i gazetkę parafialną Dom Maryi. Tygodnik Niedziela od obecnego numeru kosztuje 8 zł.

 

   W ubiegłym tygodniu zmarli: Teresa Spałek l. 78 z Hutki, Dariusz Nogal l. 51 z Wręczycy Wielkiej,  Zbigniew Bryła l. 67 z Częstochowy, Stanisław Sosnowski l. 80 z Długiego Kąta, pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.30 w Długim Kącie, Lucyna Tomczyk l. 88 z Kawek, pogrzeb we wtorek o godz. 12.00, Stanisław Biernacki l. 85 z Klepaczki, pogrzeb w środę o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek…

 

 


 

Informacje duszpasterskie na 1 Niedzielę Adwentu - 28.11.2021r.

 

 Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. Spowiedź adwentowa w naszej parafii 17 grudnia. Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz pogłębienie relacji z Bogiem.

 

  W czasie Adwentu zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratnie; szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież z lampionami. W naszym kościele roraty od poniedziałku do piątku o godz. 16.30.

 

  We wtorek, 30 listopada, święto Świętego Andrzeja Apostoła. Jest to dzień imienin naszego biskupa pomocniczego Andrzeja Przybylskiego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

 

 W sobotę, 4 grudnia, wspomnienie Świętej Barbary, patronki górników. W tym dniu Msza Święta w intencji górników o godz. 10.00.

 

  W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10.00 comiesięczne spotkanie członków Żywego Różańca.

 

  W tym tygodniu przypadają: I czwartek miesiąca, modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii, I piątek miesiąca, wynagradzamy NSPJ za grzechy własne i całego świata. Spowiedź w tym dniu, rano przed Mszą o godz. 7.00 i od godz. 16.00. Chorych odwiedzać będzie jeden kapłan od godz. 8.00. I sobota miesiąca, wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi za wszelkie zniewagi.

 

 Spotkanie kandydatów do bierzmowania klas I szkół ponadpodstawowych i klas 8 odbędzie się w piątek 3 grudnia o godz. 18.30 w kościele.

 

  Tak jak w ostatnich latach, Siostry pragną z Państwa pomocą w okresie przedświątecznym wesprzeć dzieci naszej parafii znajdujące się w potrzebie. Na gałęziach choinki są serca z krótką informacją o dziecku. Kto z Państwa chciałby włączyć się w tę akcję prosimy o wzięcie serduszka, zrobienie paczki i przyniesienie jej wraz z numerem do niedzieli 12 grudnia - do naszych sióstr lub do zakrystii. W paczce prosimy by znalazły się trwałe artykuły spożywcze, słodycze. Może być też odzież dla dziecka i zabawki, przybory szkolne i higieniczne. Paczki zostaną dowiezione przez Siostry do dzieci przed Wigilią. Bóg zapłać za dobre i hojne serce.

 

  Przypominamy, że spowiedź w naszej parafii w dni powszednie odbywa się pół godziny przed pierwszą Mszą Świętą. Kończy się 10 min przed rozpoczęciem Mszy. Zapraszamy do korzystania z sakramentu spowiedzi odpowiednio wcześnie.

 

  Można nabywać świece Caritas na stół wigilijny, wspierając przy tym potrzebujące dzieci. Duża świeca w cenie 17 zł, mała w cenie 8 zł.

 

  Trwają prace przy renowacji ołtarza głównego. Dziękujemy za ofiary składane na ten cel.

 

  Czytajmy prasę katolicką: tygodnik katolicki Niedziela i gazetkę parafialną Dom Maryi.

 

   W ubiegłym tygodniu zmarł Szczepan Hyra l. 61 z Truskolas. Wieczny odpoczynek…

Wygenerowano w sekund: 0.03
12,878,267 unikalne wizyty