Msze święte

Niedziele i święta
800, 1000, 1130, 1600
Długi Kąt: 845

Kałmuki (druga niedziela miesiąca): 1400 (poza okresem wakacyjnym)

Sobota (msza niedzielna):
1800 (1700 zimą)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna jest w dni powszednie po mszach świętych.

Nabożeństwa

Środa (po Mszy św. popołudniowej): nabożeństwo do Matki Bożej Truskolaskiej Pani Łaskawej

Czwartek (po pierwszej Mszy św. popołudniowej): Modlitwa zgiętych kolan przed Najświętszym Sakramentem o powołania kapłańskie i zakonne

Trzeci piątek miesiąca: nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego (modlitwa za zmarłych z ostatnich pogrzebów)

Odpust

1) Niedziela po 6 grudnia
2) Siódma Niedziela Wielkanocna

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Numer konta bankowego parafii

Numer konta bankowego parafii:
86 8249 0001 2001 0002 1412 0001

Znajdź nas na Fb

Ogłoszenia

Informacje duszpasterskie na 19 Niedzielę Zwykłą  

                                  09.08.2020r

 

   W najbliższą  sobotę uroczystość Wniebowzięcia NMP MB Zielnej. Poświęcenie ziół i kwiatów na każdej mszy świętej. Dożynki w Truskolasach  na mszy świętej o 1130, w Długim Kącie msza dożynkowa o 14-tej. Ze względu na panującą pandemię nie ma przejścia do kościoła, lecz gromadzimy się przed kościołem z wieńcami dożynkowymi i przechodzimy z wieńcami wokół kościoła.

 

   W związku z wybuchem w Bejrucie apel przewodniczącego Episkopatu Polskiego abp Gądeckiego o zbiórkę do puszki w niedzielę 16 sierpnia po mszach świętych.

 

   Dziękuję O. Franciszkanom z Podłęża za pomoc w sobotę i w niedzielę. Bóg zapłać.

 

   Witamy Gości w naszej parafii. Zapraszamy na msze święte w dni powszednie, niedziele i święta. Życzymy pracującym i odpoczywającym dobrej pogody.

 

   Czytajmy katolicką prasę tygodnik katolicki Niedzielę, Pismo święte.

 

   Trwa miesiąc sierpień czas dobrowolnego daru abstynencji, zachęcamy do podjęcia tego daru.

 

   W ubiegłym tygodniu zmarli: ks. Marek Sobański l.57 ,28 lat kapłaństwa, ks. Jan Chmiest l.81, 56 lat kapłaństwa, emerytowany Proboszcz parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Częstochowie.  Wieczny …  

 

 

Informacje duszpasterskie na 18 Niedzielę Zwykłą 

                           02.08.2020r.

 

   Trwa miesiąc sierpień czas dobrowolnego  daru abstynencji, zachęcamy do podjęcia tego daru.

 

   W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, pierwszy piątek miesiąca, wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata, okazja do spowiedzi przed 7-mą rano i od 1730. Odwiedzamy chorych od godz. 8-mej.

 

   Dziękuję ks. Dyrektorowi wydziału duszpasterskiego w Częstochowie ks. Adamowi Polakowi za pomoc w dniu dzisiejszym.

 

   Obchodzimy 76 rocznicę powstania warszawskiego. Modlimy się za tych, wtórzyli oddali życie za Ojczyznę w czasie powstania.

 

   Witamy Gości w naszej parafii, zapraszamy na msze święte w niedziele, święta i dni powszednie. Życzymy odpoczywającym i pracującym dobrej pogody.

 

  Czytajmy prasę katolicką Niedzielę, Pismo święte.

 

    Bóg zapłać za ofiary złożone w czasie błogosławieństwa pojazdów. Na akcję św. Krzysztof, na pojazdy dla misjonarzy złożono 2300 zł.

 

   W ubiegłym tygodniu zmarli: Barbara Brzęczek l.61 z Truskolas, Czesława Trzepizur l.66 z Częstochowy. Wieczny …

 


Informacje duszpasterskie na 17 Niedzielę Zwykłą

                       26.07.2020r.

 

 

   Dzisiaj po mszach świętych  błogosławieństwo pojazdów mechanicznych. Podaruj 1 grosz za 1 km szczęśliwej podróży na środki transportu dla polskich misjonarzy Akcja św. Krzysztof..

   W dniu dzisiejszym obchodzimy dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom, emerytom z racji wspomnienia rodziców Matki Bożej św. Anny i Joachima.

   Proszę na cmentarzu o porządek. Rzucamy śmieci w jednym miejscu. Wrzucajmy na przyczepę ziemię, trawę żywe kwiaty, które będą na kompost. Parafia za wywóz śmieci do czerwca zapłaciła 14tys. zł.Dziękuję za ofiary składane na wykonaną konserwację ścian kościoła.

   W sobotę 1 sierpnia rozpoczyna się miesiąc sierpień, czas dobrowolnego daru abstynencji. Zachęcamy  do podjęcia tego daru, pierwsza sobota miesiąca, oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi, wynagradzajmy za wszelkie bluźnierstwa wobec Jej Niepokalanego Serca.

   Dziękuję za pomoc w tygodniu i dzisiaj mojemu bratu ks. Piotrowi, wikariuszowi z Jaworzna Szczakowej diecezji sosnowieckiej.

   Witamy serdecznie Gości w naszej parafii , zapraszamy na msze święte w dni powszednie i niedziele. Życzymy pracującym i odpoczywającym dobrej pogody.

   Czytajmy prasę katolicką Niedzielę.

   W ubiegłym tygodniu zmarli: Irena Zawada l.84 z Blachowni, Teresa Rokosa l.62 z Rudy Śląskiej, Kazimierz Pilecki l.87 z Truskolas Pogrzeb śp Kazimierza  dziś o 1430.Wieczny odpoczynek...

  

  

 

Informacje duszpasterskie na 16 Niedzielę Zwykłą

19.07.2020 r.

 

     Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego realnego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo zasłaniając się wakacjami, oddaleniem świątyni. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata; to znaczy być światłem dla współczesnego świata.

     Witamy Gości w naszej parafii, zapraszamy na Msze Święte w dni powszednie, niedziele i święta. Życzymy odpoczywającym i pracującym dobrej pogody.

 

     Za tydzień 26 lipca poświęcenie pojazdów po każdej Mszy Świętej. Podaruj 1 gr za 1 km szczęśliwej podróży na środki transportu dla misjonarzy, akcja św. Krzysztof.

 

     Dziękujemy ks. Jerzemu Brzęczkowi, naszemu rodakowi, za posługę sakramentalną w naszej parafii w czasie swojego wypoczynku. Życzymy mu Bożego błogosławieństwa na dalsze życie i posługę kapłańską.

 

     Czytajmy i rozważajmy Pismo Święte, a także dobre katolickie książki, w tym prasę katolicką „Niedziela”.

 

 


 

 

Informacje duszpasterskie na 15 Niedzielę Zwykłą

12.07.2020 r.

 

     Dziś przypada kolejna lipcowa niedziela. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

     Witamy Gości w naszej parafii, zapraszamy na msze święte w dni powszednie, niedziele i święta. Życzymy odpoczywającym i pracującym dobrej pogody.

 

     W naszej parafii zakończyły się dwutygodniowe rekolekcje Oazy Dzieci Bożych, w których brało udział 24 dzieci– 16 dziewczynek i 8 chłopców. Dziękujemy tym wszystkim, który pomogli przeprowadzić te rekolekcje: naszym Siostrom Karmelitankom, szczególnie s. Jonie i s. Makarii, Pani Magdalenie Frania i Karinie Kalek. Dziękujemy wszystkim dzieciom, które wzięły udział w rekolekcjach i zachęcamy aby w roku szkolnym kontynuowały spotkania w grupie oazowej przy parafii, a także nowe dzieci do zapisywania się do tej grupy.

 

     W czwartek, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku. Matka Boża obiecała każdemu, kto będzie nosił szkaplerz do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Zapraszamy tego dnia na Mszę Świętą o godz. 18.00 po której będzie możliwość przyjęcia Szkaplerza Karmelitańskiego.

 

 


 

 

Informacje duszpasterskie na 14 Niedzielę Zwykłą

           05.07.2020r.

 

    Dzisiaj pierwsza grupa dzieci 3 klasy, 6 osób, przystąpiła do pierwszej komunii świętej, 2 grupa 29 osób przystąpi 13 września o 11-tej. Dziękuję rodzicom, którzy przygotowali kościół, mycie podłogi, okien,chodników, otoczenia kościoła, koszenie trawy, dwukrotne, obielenie ubikacji, posprzątanie całego Domu Maryja a przede wszystkim za duchowe przygotowanie, spowiedź, komunia święta. Biały tydzień będzie od 13 września. Bóg zapłać za zamówioną mszę świętą w intencji dzieci komunijnych, za dar ołtarza, lichtarz pod paschał.Szczególne podziękowanie kieruję do s. Denisy, która przygotowała  tę małą grupę dzieci.

 

We wtorek 22 września  o godz. 18-tej ks. bp Andrzej Przybylski udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.

 

   Trwają w naszej parafii rekolekcje oazy dzieci Bożych  które prowadzi ks. Dariusz z siostrami Joną i Makarią.

 

Witamy Gości w naszej parafii, zapraszamy na msze święte w dni powszednie, niedziele i święta. Życzymy odpoczywającym i pracującym dobrej pogody.

 

   W ubiegłym tygodniu zmarł Rafał Hadyk l.27. Pogrzeb dziś o 1430. Wieczny…

 Informacje duszpasterskie na 13 Niedzielę Zwykłą.

28.06.2020 r.


 Rozpoczęły się wakacje. Dziękujemy tym, którzy przystąpili do spowiedzi i komunii świętej. Życzymy wszystkim uczniom , wychowawcom miłych wakacji, a przybywających do naszej parafii , pracującym i wypoczywającym dobrej pogody. Zapraszamy do udziału we mszach świętych w dni powszednie, niedziele i święta.

 

   W poniedziałek Uroczystość Piotra i Pawła. Msze święte o 9-ej i 18-tej. Taca przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

 

   W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, pierwszy piątek miesiąca, wynagradzamy Sercu Pana Jezusa za grzechy świata, spowiedź przed mszami świętymi ,7-ą i 18-ą. Odwiedziny chorych og godziny ósmej., pierwsza sobota oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi. Spowiedź pierwszej grupy dzieci komunijnych 6 dzieci i najbliższych z rodzin dzieci o godz. 9-ej.

 

   Pierwsza  komunia dzieci  pierwszej grupy.w niedzielę 5 lipca o 11-tej.

 

  Przez dwa tygodnie przy parafii będzie oaza dzieci Bożych.

 

   Przypominam, że będzie podstawiona przyczepa na cmentarzu na trawę,liście, ziemię, które będą przeznaczone na kompost.

 

   Zmarłą Irena Śliwińska l.85 z Truskolasy. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 14-tej. Wieczny ….

 

 


   

 

Informacje duszpasterskie na 12 Niedzielę Zwykłą.

                            21.06.2020r.

 

   4 lipca o godz.8-ej szkolenie i egzamin kierujących ruchem na drogach podczas pielgrzymek w instytucie Teologicznym Częstochowa ul św. Barbara 41, egzamin w Wordz-ie Częstochowa ul. Józefa Hallera 1.Prosimy o

zgłaszanie się chętnych w parafii do 26 czerwca.

 

   We wtorek Dzień Ojca. Modlimy się w intencji wszystkich Ojców. Dla żyjących o potrzebne łaski, Boże błogosławieństwo, dla zmarłych o niebo.

 

Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców wychowawców w piątek 26 czerwca na godz.8-mą na mszę świętą na zakończenie roku szkolnego.

 

   Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, w dni powszednie o 1730 a w niedziele i święta po mszy świętej popołudniowej.

 

  Od  27 czerwca msze święte niedzielne w wakacje w Długim Kącie o godzinie 19-tej w soboty. Nie ma mszy świętych w Kałmukach.

 

   Pierwsza komunia święta w naszej parafii, 5 lipca godz 11-ta i 13 września o godz. 11-tej. Bierzmowanie będzie w następnym roku szkolnym. Spotkanie indywidualne dziecka i rodziców przed pierwszą komunią  5 lipca w sobotę od 9-tej na plebanii.


 

 


 

Informacje duszpasterskie na 11 Niedzielę Zwykłą

                        14.06.2020r.

 

Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła po mszy świętej o 17-tej. W czwartek na zakończenie oktawy poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci. W czwartek tylko procesja wokół kościoła bez 4 ołtarzy.

  

Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, w dni powszednie po mszy świętej o 17-tej, w święta i niedziele  po mszy świętej popołudniowej.

 

   W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, można spożywać pokarmy mięsne.

 

   W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.

W tym dniu przypada światowy Dzień Emigranta i Uchodźcy.

 

   Dziękujemy za ofiary składane na konserwację ścian kościoła. Bóg zapłać.

  

Informacje duszpasterskie na Niedzielę Trójcy Przenajświętszej 07.06.2020r.

  

W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte o 800 1000 procesja 1130 1600. Procesja: 1 ołtarz, grota NMP,2 ołtarz- figurka Dzieciątka Jezus 3 ołtarz kapliczka przy kościele 4 ołtarz kapliczka przy kościele. Proszę przygotować ołtarze, przy kościele Kałmuki i Zamłynie, przy Grocie opiekujący się Grotą,ŻR przy figurce Dzieciątka siostry.Proszę dzieci sypiące kwiatki, dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej panów niosących baldachim, feretrony , sztandary, służbę liturgiczną, nadzwyczajnych szafarzy, strażaków. Zapraszamy do licznego udziału we mszach świętych, szczególnie o 10-tej. Chociaż procesja nie udaje się ulicami parafii, tylko w otoczeniu kościoła.

 

   Zapraszamy do udziału w procesji w oktawie Bożego Ciała po mszy świętej o 17-tej, w niedzielę po mszy świętej o 10-tej.

 

   Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za wykoszenie trawy na skarpie, wokół kościoła i plebanii, przy grocie ŻR. Dziękuje za ofiary na konserwację ścian kościoła. Bóg zapłać.

  

Informacje duszpasterskie na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego  Zielone Świątki  31.05.2020r. 

 

     W poniedziałek drugi dzień Zielych Świątek, Święto Matki Kościoła. Msze święte o 9-ej i 17-tej

 W czerwcu nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o 17ej, w niedziele i święta po mszy popołudniowej


 Od najbliższego pierwszego piątku wznawiamy odwiedzanie chorych comiesięczne, gdyby ktoś uważał, że jeszcze nie czas to proszę zgłosić w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie. Początek wizyty od godziny ósmej. Spowiedź rano przed mszą świętą i po południu od 1630. Ten tydzień to ostatnie dni spowiedzi wielkanocnej, skorzystajmy z okazji .

 

W ubiegłą sobotę 7 diakonów przyjęło święcenia kapłańskie.  Modlimy się w intencji neoprezbiterów i o powołania kapłańskie i zakonne.

   Dziękuję za ofiary składane na konserwację ścian kościoła i za ofiary na tacę, tych, którzy przez te miesiące nie chodzili do kościoła.

 

   Proszę o przygotowanie 2 ołtarzy przy kapliczkach wokół kościoła na Boże Ciało Kałmuki i Zamłynie, na zakończenie oktawy nie będzie ołtarzy. W Boże Ciało procesja wokół kościoła.

 

   Od wczoraj już nie ma ograniczeń uczestnictwa we mszach świętych. Została zniesiona dyspensa od uczestniczenia we mszy świętej w niedziele i święta.

  


 

 

Informacje duszpasterskie na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego Matki Bożej Truskolaskiej Pani Łaskawej.

                             24.05.2020

 

   W związku z pytaniami o skarbonki jałmużny wielkopostnej, odpowiadam, że można zawartość tych skarbonek złożyć do zakrystii w najbliższe niedzielę. Za ofiary składam Bóg zapłać.

Podobnie z Paschalikami, jeśli nie zdążyliśmy zakupić przez epidemię, można jeszcze zakupić też w zakrystii.

 

   Dziś na mszy świętej o 1130 rocznica pierwszej komunii świętej. Ze względu na trwającą epidemię nie ma uroczystości odpustowej i rocznicowej z udziałem księży. W naszym kościele może uczestniczyć w mszach i nabożeństwach 63 osoby. Uroczystość rocznicowa będzie w innym czasie.

 

   Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, w dni powszednie o 1730, w niedziele i święta po mszy świętej popołudniowej.

 

   W uroczystość Bożego Ciała procesja będzie wokół kościoła, dwa ołtarze przy kapliczkach,, dwa w kościele.

 

   Dziękuję za ofiary składane na konserwację ścian naszej świątyni. Bóg zapłać!

 

  We wtorek Dzień Matki. Modlimy się w intencji Mam.

   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej Niedzieli.

 

   W ubiegłym tygodniu zmarli: Irena Ćwiertniewska z Częstochowy l. 80. Machura Wanda l.80 z Hutki. Pogrzeb śp. Wandy w poniedziałek o 14-tej. Wieczny….

Wygenerowano w sekund: 0.03
4,505,289 unikalne wizyty